малтретиране на дете от майка му

  • 5 493
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
Здравейте мами! Имам нужда от съвет. Ситуацията е много оплетена и ще се опитам да я обясня по накратко. Мой приятел наскоро се разведе с жена си. Имат дете на 4 год - момче. Много добро дете, което обожава баща си. Майката след развода ужасно намрази бащата, опитва се да настройва и детето срещу него. Тя по никакъв начин не се грижи за него - детето го гледат майка й и баща й. Наскоро от обща прителка разбрах, че са били заедно в чужбина и тя се е държала ужасно с детето. Биела го, ритала го, викала му шизофреник, пускала го сам в морето та дано да се удавел ,когато заплачел заставала над него и почвала да му се хили подигравателно и да му вика, че по-добре да умре  #Cussing out #2gunfire #2gunfire Просто останах потресена - това е дете на 4год.  Cry Интересува ме има ли някакъв начин бащата да си вземе детето при него. Той самият много иска , малкия също е казвал че като порасне ще отиде да живее при баща си и тя просто побеснява. Не ми се мисли щом пред хората се държи така - какво ли става в тях когато никой не ги вижда. Въпреки разрешението от съда - тя категорично отказва той да вижда детето. Знам, че е много трудно детето да се присъди на бащата, но моля ако някой се сблъсквал с подобен  проблем да помага. Незнам дали ще има ефект ако той подаде жалба в Агенцията за закрила на детето. ....

# 1
  • Мнения: 1 252
"ако той подаде жалба в Агенцията за закрила на детето. ...."

Ти сама си си отговорила ... Но трябват и някакви доказателства , мисля.
 
 

# 2
  • Мнения: 256
Здравейте мами! Имам нужда от съвет. Ситуацията е много оплетена и ще се опитам да я обясня по накратко. Мой приятел наскоро се разведе с жена си. Имат дете на 4 год - момче. Много добро дете, което обожава баща си. Майката след развода ужасно намрази бащата, опитва се да настройва и детето срещу него. Тя по никакъв начин не се грижи за него - детето го гледат майка й и баща й. Наскоро от обща прителка разбрах, че са били заедно в чужбина и тя се е държала ужасно с детето. Биела го, ритала го, викала му шизофреник, пускала го сам в морето та дано да се удавел ,когато заплачел заставала над него и почвала да му се хили подигравателно и да му вика, че по-добре да умре  #Cussing out #2gunfire #2gunfire Просто останах потресена - това е дете на 4год.  Cry Интересува ме има ли някакъв начин бащата да си вземе детето при него. Той самият много иска , малкия също е казвал че като порасне ще отиде да живее при баща си и тя просто побеснява. Не ми се мисли щом пред хората се държи така - какво ли става в тях когато никой не ги вижда. Въпреки разрешението от съда - тя категорично отказва той да вижда детето. Знам, че е много трудно детето да се присъди на бащата, но моля ако някой се сблъсквал с подобен  проблем да помага. Незнам дали ще има ефект ако той подаде жалба в Агенцията за закрила на детето. ....


Абе ей - де остана "аз направих" ..... - чула била тя!
Аман от такива чуващи.....
казват се "клюкарки"
да, едни патки, дет си ......
Роди си дете, гледай си го..... тогаза "па-па-па"
Ама аз чух - айде недей толкоз да чуваш -ко ша кажеш?

# 3
  • Мнения: 278
Ами явно има свидетели, тогава защо да не се използва това в съда? Ако е вярно де, защото вече имам опит с клюкарки, които говорят това и онова, пък то се оказа, че хич не е вярно... Аз бих помогнала само ако съм видяла с очите си какво се случва, ако само чувам слухове не бих се месила.

# 4
  • София
  • Мнения: 17 276
sevus, ти какво предлагаш, да забрави какво е чула и да си продължи с живота все едно нищо не е станало? Еми сори, ама аз не бих могла да спя спокойно като знам, че детенцето на мой приятел е подложено на това.
Много пък коравосърдечни се извъдихте.
За съжаление освен чрез адвокат и АЗД не знам как може да се действа, най-добре е с адвокат да се посъветва преди да направи каквото и да е.

# 5
  • Мнения: 270
 А ти, каква се явяваш на бившия съпруг???? Да не си му новата изгора и сега хайде да натопим майчето, та да и създадем проблеми и да вземем детето, М?
Извинявам се за тона, ама защо си пъхате носа там дето не ви е работа. Много "добродетели" станахте. Остави бащата сам да си решава.

# 6
  • Мнения: 167
А ти, каква се явяваш на бившия съпруг???? Да не си му новата изгора и сега хайде да натопим майчето, та да и създадем проблеми и да вземем детето, М?
Извинявам се за тона, ама защо си пъхате носа там дето не ви е работа. Много "добродетели" станахте. Остави бащата сам да си решава.

Така - нека да уточня, защото явно не е станало ясно - аз съм ЩАСТЛИВО омъжена , с малко дете. Познавам и двамата родители отпреди още да станат сем-во. Майката реши че трябва да забременее защото вече имаше един аборт и се притесняваше дали ще може да има деца. След като роди обаче се промени коренно. Явно не осъзнаваше каква отговорност е - незнам... Детето общо взето израстна пред очите ни. Били сме свидетели на доста грозни сцени,но те бяха оновно м/у нея и мъжът й. Признавам-не съм я виждала да удря детето - само се държеше по грубо с него. После иксаше да си слага край на живота и след като осведомих родителите й за това прекратихме всякакви отношения. С бащата обаче продължаваме да си поддържаме прекрасни СЕМЕЙНИ отношения. От него знаем за проблемите, които тя му създаде покрай развода. За да му да даде да види детето тя му иска по 100 лв на всяко виждане!!! Не мислете че с тези 100 лв купува нещо на детето - не - отиде да си купи апарат за 1000лв. Всичко това го пиша защото доста се вбесих на всичко написано до  тук. Не съм нито клюкарка/ че и аз съм си патила от такива /, нито съм някоя дето се меси в живота на другите. Просто много ми е жал за детето, Бяхме свидетели когато един път бащата го връщаше и той пищейки не искаше да влиза в тях. Ситуацията е много сложна и е дълго за обясняване. Аз исках просто да знам дали може по някакъв начин бащата да се пребори за детето си - защото според мен средата в която живее не е за него...

# 7
  • Мнения: 2 927
       Анито, бащата може да се пребори, ако успее да докаже всичко това. Гаранции, че ще успее обаче, не може да даде никой. Но шанс има. Но този човек адвокат няма ли? Как така ще и дава по 100 лева на свиждане? Звучи като пълен абсурд. Има достатъчно начини да си вижда детето и без да и плаща за всяко свиждане.
      Отделно - ако наистина има очевидци за малтретирането на детето, незабавно жалба в АЗД.
    
      Очевидно, тук не е подходящо да се излагат подробности от чужд личен живот. Ако бащата има нужда от съвет, нека отиде при адвоката си. Все пак той познава най-добре характера на бившата си половинка, и може да прецени какво ще противопостави тя на неговите твърдения, ако се стигне до съд.  

# 8
  • Мнения: 278
Да не остана погрешно разбрана-не исках да обиждам авторката или нещо такова. Просто исках да кажа, че според мен ако наистина нещата стоят по този начин това определено би трябвало да може да се използва в съда, за да може бащата да си вземе детето.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 120
Написаното от авторката ми напомня за случая с един мой познат. Има право да вижда детето два пъти месечно и обикновено като го види, му дава пари, понякога по 50 лв, понякога по 100 лв. Дава ги доброволно, никой не го изнудва. Но майка му и сестра му много злобеят против бившата му жена (смея да твърдя, че те станаха основната причина за развода) и навсякъде разпространяват как "оная" го изнудва, не му давала да вижда детето, ако не й плати, а после харчела парите за себе си.
Дано не става дума за същия случай.

Последна редакция: нд, 10 юли 2011, 02:16 от miss piggy

# 10
  • Мнения: 167
Написаното от авторката ми напомня за случая с един мой познат. Има право да вижда детето два пъти седмично и обикновено като го види, му дава пари, понякога по 50 лв, понякога по 100 лв. Дава ги доброволно, никой не го изнудва. Но майка му и сестра му много злобеят против бившата му жена (смея да твърдя, че те станаха основната причина за развода) и навсякъде разпространяват как "оная" го изнудва, не му давала да вижда детето, ако не й плати, а после харчела парите за себе си.
Дано не става дума за същия случай.

Не мисля че става въпрос за един и същи случай. Родителите му я харесваха и до последно незнаеха какво става с отношенията им...А колкото до това как може да дава по 100 лева за свиждане - веднага ви отговарям - майката му казва или даваш или изобщо няма да ти дам да го видиш. Последните няколко разговора той си ги записва / надявайки се да може да ги използва в съда/ и го чух с ушите си. Просто не вярвах че може да има такива майки  Shocked #2gunfire Бащата да иска да си вижда детето, да си плаща за да го прави и пак да не му го дават .... КАкто и да е - отнесох се..... Извинявам се, ако съм ядосала някого с въпроса си и благодаря на момичетата за съветите.  Hug

# 11
  • Мнения: 256
sevus, ти какво предлагаш, да забрави какво е чула и да си продължи с живота все едно нищо не е станало? Еми сори, ама аз не бих могла да спя спокойно като знам, че детенцето на мой приятел е подложено на това.
Много пък коравосърдечни се извъдихте.
За съжаление освен чрез адвокат и АЗД не знам как може да се действа, най-добре е с адвокат да се посъветва преди да направи каквото и да е.

Предлагам тея чуващите, малко да се спрат! Щото според тях и аз съм изрод, сигурно!
Предлагам да си гледат децата и мъжете, а не да се ослушват по пейките!
Такива клюки съм чувал за себе си, че съм че чудел "аз аз ли съм" Simple Smile))))
Кат почнат си гледат семействата и няма да чуват.....ама тя чула, после един приятел бил казал - бе алоууууууу - не всички сме расли с колците!   Панайра се изнесе! Бърди- казах ти ко предлагам.
Вместо да слуша комшийки и  приятелки.... ай да я видим нея!   И аз чух, че имало торнадо у САЩ....и някаква си изоставила детето, а после му яла черния дроб!    А едно приятелче ми каза, че го и панирала!
п.п:сори за късния час, ама сега имах време да погледна и на таз ша и шибна 2 шамара, ако мога - не че ме вълнува.  Ако е фригидна....ще я оправдая!

п.п.п: Сега ще обясня и защо така реагирам.
Завчера, една позната, се опитва да ми "разнася" друга моя позната. Тя не я и познава, ама била чула, че си е зарязала децата. То няма нищо общо с истината, но .... Ако не знаех нещата щях да я заклейма като "ебаси болука и горките деца".
И да отговоря на питащата - начин има, лесен е, просто някой трябва си мръдне задника и да задвижи процедурата! Ей го на и съда, и АЗД и една камара служби и институции. 

Последна редакция: нд, 10 юли 2011, 15:23 от sevus

# 12
  • София
  • Мнения: 17 276
Ами, Севус, точно в случая изобщо не съм съгласна с теб.
Има ли намесено дете, предпочитам да ме обявят за най-долна клюкарка, но да проверя и да съм сигурна, че детето е добре.
Точно от това затваряне на очите и повтаряне като мантра, че това не е наша работа и да си гледаме нашите си деца, се стига да издевателства от сорта на изнасилваното 2-годишно хлапенце или двете пребивани системно дечица в Люлин. Понеже всички по редичката са си казвали, че това не е тяхна работа и са поглеждали на другата страна.
И хич не ми дреме кой като каква ще ме определи, клюкарка ли, фригидна ли, крава ли, аз предпочитам да не поглеждам на другата страна.
И много се радвам, че има и други като мен.

# 13
  • Мнения: 3 659
Бърди,  newsm10

# 14
  • София
  • Мнения: 1 120
Аз съм сигурна, че това е поредния опит да се очерни една майка.
И не бих се учудила, ако старателно се опитват да убедят бащата, че детето му е малтретирано и да започне дела.
Всеки ден виждаме изнервени майки, и аз понякога крещя на дъщеря ми. Да не казвам, че като се затръшка на обществени места и започне да се въргаля в прахуляка, отнася някое  шамарче по дупето. Докато следвах съветите на психолозите ефект нямаше, като я шляпна по дупето спира да се тръшка. Сигурно и мен ще изкарат малтретираща майка.

Бащата дава пари за детето си и го вижда, очевидно е загрижен. Ако има опасност за детето, той сам ще си задвижи процедурата. Човек, минал през  развод не се плаши от съдебни дела. Вероятно си има и адвокат.

Общи условия

Активация на акаунт