До майките вьв Франция

  • 1 161
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
...Простете за  "#2gunfire", откакто забременях много лесно паля...

Я да ви питам аз, знаете ли нещо за т.н. "allocation prenatale"? Като бъдеща майка с френска националност имам ли право на такава и при какви условия? Информацията в нет-а е доста оскъдна...

# 16
  • Мнения: 4 212
Честито, тъкмо щях да питам дали не сте двама. Похвали се бе жена. Ако искаш пусни си отделна тема, незнам колко от "френските" мами ще го видят този въпрос. Хайде, леко бременеене   bouquet
 зареди следващият пълнител.  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 1 630
Даже са имали едни малки пръ4ици, вгледайте се в картините на художниците и ще ги видите.Та с тези пръ4ици, нари4ани шибалки, са служили да се по4есват навсякъде където ги засърби, въшките и крастата са преобладавали. Ма на кой му пука. Важен е разкошът, пиршетсвата и разврата.

тъй, тъй те що мислите имат толкова хубави парфюми  Rolling Eyes освен да си крият миризмата на пот с тях

Само се чудя за какво са им всичките тези сапуни по супермаркетите, като не се мият???? 
Освен да ги продават само заради чужденците, а  newsm78  newsm78

# 18
  • Мнения: 217
Тькмо си помислих 4е има нешто френско тук,говорехме като обшто,айде лека бременност,а за правата по добре се консултирай с местен адвокат. Peace

# 19
  • Мнения: 1 194
...Простете за  "#2gunfire", откакто забременях много лесно паля...

Я да ви питам аз, знаете ли нещо за т.н. "allocation prenatale"? Като бъдеща майка с френска националност имам ли право на такава и при какви условия? Информацията в нет-а е доста оскъдна...

Здравей, честита ти бременост, лека да е!
Тук помощите се дават сигурно знаеш от CAF.Такъв термин като allocation prenatale няма, особено от началото на 2004 , когато промениха малко вида и названието на помощите. Подробна информация можеш да получи на сайта на www.caf.fr, отиваш на рубриката toutes les prestations i izbirash PAJE-prestation d 'accueil jeune enfant.Аз лично нямам френска националност и получавах тази помощ. Условията са да си декларираш бремеността до 14 г. с на каф и разбира се доходите ти да са под определен праг. Подробно е описано. Ако нещо не разбираш, можеш да ме питаш на лични. Успех

# 20
  • Мнения: 4 212
Даже са имали едни малки пръ4ици, вгледайте се в картините на художниците и ще ги видите.Та с тези пръ4ици, нари4ани шибалки, са служили да се по4есват навсякъде където ги засърби, въшките и крастата са преобладавали. Ма на кой му пука. Важен е разкошът, пиршетсвата и разврата.

тъй, тъй те що мислите имат толкова хубави парфюми  Rolling Eyes освен да си крият миризмата на пот с тях

Само се чудя за какво са им всичките тези сапуни по супермаркетите, като не се мият???? 
Освен да ги продават само заради чужденците, а  newsm78  newsm78
е, по времето на краля Слънце(Луи) не е имало супермаркети Joy, но дори и тогава са се обливали със силни парфюми, за да приглушат миризмата си. Това са истори4ески факти, не са мои мисли Grinning. Защо мислиш 4е им е силна парфюмерийната индустрия, няма нищо слу4айно.  Sunglasses
 сега не знам как са, не съм ги душила, мога да коментирам примерно какви шофьори са  Mr. Green

# 21
Mariakara, Hug  Hug Hug . Много благодаря; този сайт е златна мина!  Wink

# 22
  • Мнения: 1 630
но дори и тогава са се обливали със силни парфюми, за да приглушат миризмата си. Това са истори4ески факти, не са мои мисли Grinning. Защо мислиш 4е им е силна парфюмерийната индустрия, няма нищо слу4айно.  Sunglasses

а де и аз това казвам  Laughing
То не че по времето на Луи 14 някой друг е бил много чистоплътен  Sick

# 23
  • Мнения: 847
Ами те си купуват сапуни,но с водата само се галят Joy Joy
но се свиква... Laughing

# 24
  • Мнения: 1 909
Ах, горките французи! Що нещо се  приказва на техен гръб, а те дори не могат да се защитят Laughing
Не  защото съм омъжена за такъв ( а може би точно затова, че имам по-преки наблюдения Simple Smile) ама малко произволни ми се виждат тези обобщения..

Интересно че и от други съм чувала това за французите, даже една позната на позната...  се беше развела точно поради тази причина.  hahaha
 smile3513
Може да съм случила на семейство, а може и да е защото сме сравнително близко до Сен Тропе smile3503, ама наистина нямам такива наблюдения. При това лятото тук е доста горещо и всичко може да се изпита в най-висша степен. А дълго време работих в офис без климатик, където влизат доста клиенти.
Е, наистина има един от познатите ни, за които се майтапим че мирише на кимион, но това определено не е от недостатъчно къпане - навсякъде има хора с малко по-силна миризма. Може пък в нашия край да се къпят повече, че са по-близко до морето newsm08 newsm08 newsm08

# 25
Oki човек би казал, че нарочно търсиш да си го изкараш на французите незнайно по какви причини. Да не би да се чувстваш неконфортно във Франция? Ако е така България те очаква с отворени обятия с баба ти, която може би вече е забравила къде и е гъза от немиене. Тва пък беше лафа на деня- българи да ти говорят за хигиена, намерили на кой.

 

# 26
Oki човек би казал, че нарочно търсиш да си го изкараш на французите незнайно по какви причини. Да не би да се чувстваш неконфортно във Франция? Ако е така България те очаква с отворени обятия с баба ти, която може би вече е забравила къде и е гъза от немиене. Тва пък беше лафа на деня- българи да ти говорят за хигиена, намерили на кой.Aз като те 4ета какъв език използваш май ти лъскаш гъза на някого,а може би не само гъза Heart Eyesа на 4истият гъз на баба ми могеш само да завиждаш,а 4е българите сме много по 4исти от много други нации съм убедена Grinning,или моге би ти съдиш по твоя? ooooh!моми4ета извинявайте за езика но така е с простака ,простак Peace

 

# 27
  • Мнения: 217
Oki човек би казал, че нарочно търсиш да си го изкараш на французите незнайно по какви причини. Да не би да се чувстваш неконфортно във Франция? Ако е така България те очаква с отворени обятия с баба ти, която може би вече е забравила къде и е гъза от немиене. Тва пък беше лафа на деня- българи да ти говорят за хигиена, намерили на кой. Thinking :thinking:Aз като те 4ета какъв език използваш май ти лъскаш гъза на някого,а може би не само гъза Heart Eyes Whistlingа на 4истият гъз на баба ми могеш само да завиждаш,а 4е българите сме много по 4исти от много други нации съм убедена Grinning,или моге би ти съдиш по твоя? ooooh!моми4ета извинявайте за езика но така е с простака ,простак Peace

 

# 28
  • Мнения: 1 866
Простете, че се намесвам, в момента не живея във Франция, но живях в Лион 9 години. Честно казано не съм забелязала французите да са нечистоплътни, въпреки че в Европа ги обвиняват в това. Мисля, че много от вас са забравили какво е да се качиш в Бг автобус. Честно казано аз избягвам, ужасно е. И за миг не съм си помислила, че българите сме по-чисти от французите. Та тука все още много хора се къпят 1 път на седмица и си казват "Честито" след баня. Това последното ми се случи малко след като се върнах в България : жената, която идва да чисти в къщи ми го изтурси вуждайки ме да излизам от банята и честно да ви кажа в първия момент не разбрах за какво ми честити, помислих, че пак съм забравила някой БГ празник Grinning Във Франция не съм забелязала да се поздравяват за такова нещо.

Веднага казвам, че мъжът ми е французин, бременна съм и затова съм чувствителна и взимам темата навътре.  Grinning Но наистина мисля, че е трудно да се обобщава така. И на мен ми иде да кажа понякога, че всички българи са с изключително лоши обноски, но се въздържам, защото все пак и тук има възпитани хора.

# 29
  • Мнения: 1 909
Все пак ще е интересно да се разбере защо такова мнение точно пък за французите, и то само за тях (както казах по-горе и от други българки съм го чувала). Има някаква мистерия тук smile3506
Освен да е следствие от целувки след ядене на смрадливи сирена... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт