раждане със секцио

  • 78 277
  • 756
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 242
Хахахах след като не можеш да си защитиш тезата и веднага - няма смъсъл от разговор с мене Simple Smile
Няма да задълбочавам темата  повече  и да ти публикувам  изследвания ,за това на колко процента от бремените се е повишило налягането и също така се е влошило зрението   Simple Smile мисля че и сама можеш да си ги намериш.
Темата беше хубава за тези които имат глаукома и са бременни ,но споровете просто я превърнаха в пълна каша Simple SmileКакто и да е аз съм напълно информирана по темата и очния ме следи непрекъснато откак съм му казала че съм бременна Simple Smile

Прочети още веднъж  това което си цитирала Simple Smile Риск за самото раждане няма ! Риска е за очите !
Предупредена съм от много време за това как  трябва да разждам така че наистина не ме мисли Simple Smile
 И между другото статията ти не е пълния вариант Simple Smile
http://www.willsglaucoma.org/supportgroup/20061220.htm

Добре, ама аз ето какво чета и в твоя източник:

P:  Can straining during childbirth cause damage to blebs, the retina, or the optic nerve?

Dr. Pro:  I know of no case reports of damaged blebs during childbirth.  Theoretically, extended straining (Valsalva maneuver) could elevate the pressure.  Again, no data about that are available.

Няма известни случаи. И това за жени с глаукома, а не просто с късогледство.

Аз се обърках много и ми е колебливо, добре, че имам още време да го мисля и решавам Simple Smile

Няма какво да се объркваш и да се колебаеш Simple Smile Ако имаш някакви проблеми или съмнения просто отиди на очен лекар .

Последна редакция: чт, 14 юли 2011, 00:47 от Boten Mary

# 46
  • Мнения: 2 980
Няма да задълбочавам темата  повече  и да ти публикувам  изследвания ,за това на колко процента от бремените се е повишило налягането и също така се е влошило зрението   Simple Smile мисля че и сама можеш да си ги намериш.

Ами Трой, ако обърнеш внимание на цитата от твоя източник, който и аз, и Флип сме ти цитирали, ще видиш, че този доктор, дето са го интервюирали, не знае да съществуват изобщо изследвания, които да показват, че на някакви бременни им се е влошило зрението. Ако имаш наистина такива под ръка, прати му ги на човека, все пак е експерт, срамота той да не ги е чел.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 582
Няма какво да се объркваш и да се колебаеш Simple Smile Ако имаш някакви проблеми или съмнения просто отиди на очен лекар .

Че ще отида, е ясно, ама няма как да знам дали становището му е реалистично или се базира просто на това, че е част от единия или другия "лагер". И този от линка ти е лекар, и този, който казва "над -5 задължително секцио" и той е лекар, нали.

# 48
  • Мнения: 3 242
Няма да задълбочавам темата  повече  и да ти публикувам  изследвания ,за това на колко процента от бремените се е повишило налягането и също така се е влошило зрението   Simple Smile мисля че и сама можеш да си ги намериш.

Ами Трой, ако обърнеш внимание на цитата от твоя източник, който и аз, и Флип сме ти цитирали, ще видиш, че този доктор, дето са го интервюирали, не знае да съществуват изобщо изследвания, които да показват, че на някакви бременни им се е влошило зрението. Ако имаш наистина такива под ръка, прати му ги на човека, все пак е експерт, срамота той да не ги е чел.

Ще ти препоръчам да си опресниш английския и да се научиш да анализираш текст Simple Smile

Цитат
P:  How much is IOP decreased in patients who are pregnant but do not have glaucoma?

Dr. Pro:  The decrease is generally about 10 to 30% in patients without glaucoma.  The response in patients with glaucoma may be different.  The study that I mentioned earlier found that about 30% of the patients studied (about 25 patients) had higher pressure.

P:  Can straining during childbirth cause damage to blebs, the retina, or the optic nerve?

Dr. Pro:  I know of no case reports of damaged blebs during childbirth.  Theoretically, extended straining (Valsalva maneuver) could elevate the pressure.  Again, no data about that are available.


Явно е че не само не боледуваш от глаукома ( късметлийка си ) но и нямаш никакво понятие от болестта , така че ще те помоля да не пишеш безмислици !
Не е необходимо чак да ти се отлепи ретината за да ти е застрашено зрението ! Достатъчно е само да ти се увеличи налягането !А загубата на зрението е необратимо !

Няма какво да се объркваш и да се колебаеш Simple Smile Ако имаш някакви проблеми или съмнения просто отиди на очен лекар .

Че ще отида, е ясно, ама няма как да знам дали становището му е реалистично или се базира просто на това, че е част от единия или другия "лагер". И този от линка ти е лекар, и този, който казва "над -5 задължително секцио" и той е лекар, нали.

Ето една статия която хвърля известна светлина върху въпроса ти ! Оказва се че има значение в какво състояние е ретината а не колко диоптъра имаш ! Така че право на очен лекар Simple Smile

http://oftalmologia.medicine-bg.com/bg/home/view/patient_publications/39

Последна редакция: чт, 14 юли 2011, 00:53 от Troy

# 49
  • Мнения: 2 980
Трой, в подчертания от теб текст се говори за повишаване на налягането в следствие от бременността, по време на бременността, не по време на раждането. Ако това повишаване на налягането се разглеждаше като неминуема опасност, то на жените с глаукома щеше да им бъде забранено да забременяват, не да раждат естествено.

Аз нямам никакви претенции да съм спец по глаукомата. Имам претенции, обаче, да знам дали в страната, в която живея и съм раждала, глаукомата се смята за показание за секцио. Дадох доказателства, че не се смята за такова. В България това е показание, както и късогледството, и изобщо очните проблеми. Момичетата, които раждат в България, си имат и лекари, и глави на раменете, и си решават сами какво да правят. Лека бременност желая на всички.    Peace

Последна редакция: чт, 14 юли 2011, 04:04 от ianajar

# 50
  • Мнения: 3 242


Аз нямам никакви претенции да съм спец по глаукомата. Имам претенции, обаче, да знам дали в страната, в която живея и съм раждала, глаукомата се смята за показание за секцио.  

След като не си спец  наистина не вземай отношение или пък да изразяваш категорично мнение !Има си лекари които знаят по добре от теб . Казах ти да попиташ доктора ти какво се прави ако имаш високо очно налягане от 28 и тогава ще говорим!
Пуснах  статия за късогледството и как се гледа на него в България  , но явно и нея не си я чела  така че наистина  по добре да си замълчиш ... Аз живея  в страна където много неща се вземат по внимание ,но  не ги отричам поради факта че не знам кои са тези показания !  Laughing

# 51
  • Мнения: 3 736
ianajar, спорът с радио е безплоден, не се мъчи.  Grinning Благодаря за линка.

Флип, имаш време, просто прецени доколко маш доверие на лекарите си и дали евентуалният  риск е пренебрежим или не.

# 52
  • Мнения: 3 242
ianajar, спорът с радио е безплоден, не се мъчи.  Grinning Благодаря за линка.

Флип, имаш време, просто прецени доколко маш доверие на лекарите си и дали евентуалният  риск е пренебрежим или не.

Не се спори когато нямаш никакви знания Simple Smile
А колкото за Флип , в Бг  късогледството не е показание ! Гледа се състоянието на ретината а не диоптъра !
Не стига че ви поднасям информацията на тепсия, но нито можете да четете нито да анализирата ...
 

# 53
  • Мнения: 3 736

Не се спори когато нямаш никакви знания Simple Smile


Вярно, тогава защо се пънеш?

# 54
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Аз пък не мога да разбера защо се дават съвети как постъпвали в Америка?Момичето пита за практиката в България и нея не я грее секциото в САЩ и какви били предпоставките за такова там.  newsm78  Rolling Eyes
Хич не мога да понасям постове,позоваващи се на "какво правели у чужбината" ...  ooooh!
Ясно е,че тук нещата са много по-различни...  Peace
ianajar,като се преместим в Америка,тогава ще му мислим как ще раждаме.  Laughing

# 55
  • Мнения: 2 980
Хайде пак да отидеш и да прочетеш по какъв повод дойде информацията за Америка.  Peace

# 56
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Много добре виждам аз от къде дойде.Цялата информация е супер излишна и никой не е питал за нея.Някой казал нещо и ти хоп-"тук не е така" и се започна заливането с всевъзможни статии и тем подобни цитати от САЩ.Ама кой го интересува там какво е,това ти упорито го игнорираш.Няколко човека вече ти обясняват,че това си важи за вас,но ти не схващаш.
Но както и някой по-горе е казал,спорът с радиото е излишен...  Peace

# 57
  • Мнения: 2 980
Няколко човека вече ти обясняват,че това си важи за вас,но ти не схващаш.

Ауууу, какво грубо недоглеждане от моя страна!  ooooh!
Лично ти се извинявам и няма повече да ти спамя темата.

П.П. Извинявам се и на всички останали. Много внимателно прочетох темата и не виждам никъде някой да е казал, че информацията ми е ненамясто тук. Напротив - информацията, която съм дала, е била в отговор на директни въпроси, отправени към мен. Така или иначе, явно ми е време да изляза от темата. Със здраве.

Последна редакция: пт, 15 юли 2011, 13:33 от ianajar

# 58
  • Мнения: 3 736
Pupitka, наистина прочети назад - не ianajar започна с примерите от чужбина.  Wink

Няколко души се опитваме да говорим как стоят нещата тук, в България. Аз лично помолих за информация за САЩ просто защото ми беше интересно. Разговорът се отклони от друга потребителка.

# 59
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 073
Темата,както и много други теми,не само в този форум,се превърна в "За и против секциото".За мен нещата  стоят по следния начин-момичето поиска информация за операцията и тогава се появява култувия въпрос "Ама защо секцио" и се започва..   #Crazy Laughing
Мисля,че успяхме да й разясним горе-долу как стоят нещата   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт