Бременност след секцио кога най-рано! Споделете мнения!

  • 8 733
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 312
Здравейте,
Въпросът ми е колко месеца най-рано може да се забременее след секцио, за всички, които се чудят защо толкова бързам, бебчето ми почина след като живя 4 дни, секциото ми бе на 20.05, та искам да попитам кога евентуално ще може да опитаме пак, защото само това би запълнило празнината в сърцето ми. Имах сравнително нормална бременност, с контракции от 5тия месец, но безболезнени, родих си в 9тия месец, но водите бяха мекониални и всичко клони към лекарска грешка. Както и да е споделете мнения, моята док каза 1 год., ще видим, аз мисля като минат 8-9 месеца да започнем опитите, че не ми се вярва да стане веднага. Благодаря предварително на всички споделили опит!

# 1
  • Мнения: 8 146
Обикновено казват 2 години след секциото, че тябва да минат до ново раждане.
Аз лично бях на преглед 40 дни след като родих със секцио, лекарката каза ако искам да забременявам, дава ми гаранция че няма да имам проблени с шева. Всичко било зараснало прекрасно. Но аз чак сега 1,5 след раждането се замислям за нова бременност.
Мое е мнение е ,че твоето решение да започнете опити след 8-9 месеца е абсолютно приемливо.
Стискам палци да се случи възможно най-бързо  Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 744
mundi, много съжалявам за случилото се с тебе  Cry.
По въпроса ти - лекарите препоръчват 2 години. Презастраховат се, но имам приятелки, които забременяха 5-8 месеца след секциото и всичко беше наред. Аз лично си почти си изчаках двете години, но по ред други причини, но бебчето стана чак след почти година целенасочени опити.
Според мен все пак си направи преглед и консултация с лекар и той може най-точно да определи - може ли да "действате" по-раничко.
Пожелавам ти успех и скоро да гушкаш малко бебче  Hug!

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Много съжалявам за случилото се с теб!
И аз мисля като renka_83 .

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 5 121
Две приятелки забременяха с второ,а още нямаше година от раждането на първото дете.До колкото знам лекарите се застраховат като казват 2 години.Може да отидеш на лекар след някакъв период и да видите до къде е стигнало зарастването на разреза. И ако всичко е ок може да се пробвате по рано.Каквото и да решиш ти желая успех!

# 5
  • Мнения: 58
Наистина  докторите препоръчват ок. 2 години, аз лично ''устисах'' по-малко, но за срок по-малък от 1 година определено би ме било страх. Миналата година тук във форума имаше случай на едно майче, което получи доста сериозни усложнения, когато забременя под година след секциото, имаше много голям риск не само за бебето, но и за нея самата. Всичко е индивидуално, прегледай се, потърси няколко мнения на специалисти.
Успех и дано всичко е наред!

# 6
  • Мнения: 2 980
mundi, много съжалявам за твоето бебче!  Hug

Аз лично бих си слушала лекарите по този въпрос. Има много неизвестни - кое как ще зарасне, тялото точно колко бързо ще се възстанови и така нататък. Някои от тези неща са си лично усещане, но за други си е хубаво да има експертно мнение. Ако нямаш доверие на сегашните си лекари, аз бих ги сменила, честно казано. Мисля, че е много важно да можеш да се довериш на лекаря, особено в тази ситуация.

Иначе на мен моите лекари ми казаха веднага след секциото да внимавам да не забременея първите три месеца, оптимално чакане шест месеца, оттам нататък нямало значение (техни думи). Аз чаках над две години, обаче, защото тялото ми се възстанови много бавно и мъчително. Ако лекарката ти е казала година - и ти се чувстваш готова за това след толкова време - значи просто ти стискаме палци след година!

# 7
  • Мнения: 1 436
Страшно съжалявам, за това което преживяваш  Hug

И на мен, като на ianajar, ми казаха да не забременявам в първите 3 месеца, за да има поне 1 година разлика между това и следващото раждане.

# 8
  • Мнения: 190
Моето първо бебе също почина, днес трябваше да стане на 11 месеца, сега съм бременна в средата на третия месец, и аз като теб се интересувах от кога може да се почват опити, пък то кога ще стане е Божа работа, казаха ми че две години се е казвало едно време когато шева е бил вертикален, сега вече се прави хоризонтален, и необходимото време е 6 месеца за възстановяване, от там нататък няма значение дали са минали 6,9,12 и т.н. месеци. Ние решихме да се пазим 9 месеца, и бебето стана от първия месец опити, надявам се че всичко ще е наред до края.
Знам колко ти е трудно сега, няма да ти казвам да бъдеш силна, защото  мъката е голяма.
Стискам палци някак да ти минат тези месеци в чакане, да си бъдете опора със съпруга ти, а като започнете нови опити вече е различно, защото има надежда.

# 9
  • Мнения: 44
Здравей и от мен,

Оптималния срок да изчакаш е 2 години. Имам познати, които са забременяли и родили и по-рано, но има рискове от разкъсване, затова по-добре се въоръжи с търпение и изчакай. Не е приятно наистина, но моментът е подходящ да помислиш за себе си и за бързото ти възстановяване. За да бъде следващия път всичко 100% наред!

Пожелавам ти го от сърце.

# 10
  • София
  • Мнения: 34 795
mundi , много съжалявам за загубата Ви spoko
Аз родих с година и 10 месеца разлика, и двата пъти секцио.
Това за двете години си е пълен мит вече, така ми каза и лекарката при която раждах.
Нямах проблеми Peace
Желая ви, много сили и успех Hug

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 678
Mundi   Hug и аз съм преживяла същото. Някои лекари казваха, че от раждане до раждане трябва да минат 2 години, други казваха 1 година след секцио. Ние почнахме с опитите след 8 месец някъде, но работата стана точно 1 година след секциото ми. Моята АГ дори ми беше казала, че ако искам мога и след 6 месеца да почвам с опитите. По принцип всеки отганизъм си е различен, не е гаранция, че и след 5 години да пробвате няма да се случи нещо. Така че те съветвам да се довериш на лекаря си, да си спокойна и бебчето ще стане, когато трябва. Само да ти какажа, че дори и да не стане от първия път, самата мисъл,ч е правите опити за бебе, ще ви донесе успокоение. Прегръщам те, с теб сме, всичко ще бъде наред този път  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 312
Момичета, благодаря на всички, които са ми отговорили до момента, значи аз твърдо съм решила да взема и друго мнение, различно от това на моята гинеколожка, понеже малко или много и тя беше свързана с предишното ми раждане, силно се надявам бързо да се възстановя, след прегледа на 40 ден каза че всичко е перфектно, но въпреки това си каза 1 година, аз също не мисля, че бебчо ще стане веднага, макар че аз съм като швейцарски часовник, а и наистина то ако има нещо да става и след 1 и след 5 пак ще стане, така че няма място за негативизъм Simple Smile!
Сега само трябва да си изнамеря нова гинеколожка или гинеколог, който да ме види и евентуално за в бъдеще да си раждам при него /дай Боже да дойде това време/. Така че може да ми дадете и там инфо, знам че има мн теми за това, но от толкова имена се обърках, а и аз ходих при предишната ми бременност при едно "светило"....което доста некадърно и бездарно се отнесе, въпреки тлъстите сумички, които бутахме всеки път!!!

# 13
  • Мнения: 92
Мисля че всичко зависи как са ти направили секциото първия път . 
При нас Ж и З ще има разлика между двете секцио около 1 год  и 10 месеца.
 Hug

# 14
  • Мнения: 724
Съжалявам за преживяното!

Лекарката при която раждах и двете си деца/секцио/ ми е казвала че след първото са достатъчни и  6м. за въстановяване,но трябва да направиш консултация.А вече след две секцио за трето ми каза минимум 5 г.

Успех мила Hug

Общи условия

Активация на акаунт