До мамите които вече са празнували първата годинка?

  • 1 557
  • 22
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета къде празнувахте първия р.д. на децата си, в къщи или в заведение? Кой поканихте, роднини или приятелки с малки деца? Какво направихте за хапване, ако сте го правили в къщи? Нашия р.д не е никак далеч, а аз още не съм решила какво да правя, пък и в къщи нямам достатъчно място за да поканя много хора още повече с деца, а с роднини не ми се занимава  Crazy, но пък ще се разсърдят ако не ги поканя.... и въобще не знам какво да правя. Дайте ми съвет?

# 1
  • Мнения: 4 915
Празнувахме го два пъти. И двата пъти у дома, защото прецених, че вкъщи Мариела ще се чувства най-добре. В заведение все някой трябваше да търчи около и с нея, щяхме да го опищим отвсякъде и щеше да й омръзне бързо.

Първият път - на самата дата на рожденния ден, падаше се в понеделник, двамата с таткото си взехме почивен ден и отидохме през деня в Зоологическата градина. Малката доста се забавляваше при патиците, зайците и папагалите.  Grinning
Имаше и опция - при лошо време, да отидем в Патиланци в детската джунгла.
Следобяда се прибрахме у дома, дойдоха бабите и дядовците, почерпихме се с купени неща /за по-лесно/ - сладки и соленки, мезета, постни зелеви сърмички, кюфтенца, пилешки крилца, салати. Накрая имаше и торта от 100 грама сладки. Имаше подаръци, фойерверки на тортата. Бях украсила стаята с детски гирлянди, с балони, имахме парти-шапчици и конфети. Много усмивки.  Grinning

Втори път го празнувахме в събота с наши приятели и с две дечица. Пак у дома, при подобно меню, с много веселие и с втора торта, с песни и танци на народите.  Laughing Мисля, че и на Мариелка й хареса.  Heart Eyes

# 2
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Празнувахме вкъщи. Следобед дойдоха майки с деца, а вечерта роднините. А относно менюто има много теми в "Готварски рецепти".
Весел празник ви желая от сърце!

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Ние празнувахме на заведение,за мое удобство,понеже ако празнувахме у дома първо не знам къде щяхме да съберем толкова народ,после щях да се чудя какво меню да подготвям и не на последно място миенето на чинии,чаши,разтребването,пък да се чудиш кога аджиба ще се наканят да си ходят.

А на заведението си изкарахме супер,беше на свободна консумация излезна ни около 150лв за 12 човека,тортата и украсата е отделно от тази сума,но ми се спестиха доста главоболия Grinning

# 4
  • Мнения: 1 866
Ние не познаваме много малки деца и празнувахме с бабите и дядовците: моите родители и моите баба и дядо. Семейството на мъжа ми е в чужбина и нямаше как да присъства. Украсихме в къщи с балони, поръчахме една много оригинална детска торта. За да спестя много готвене, направих само едно-две неща и поръчах няколко плата с разни хапки. Много ефектни бяха. Направих нещо като шведска маса, всеки си взимаше каквото му се иска и се занимавахме главно с детето. Майка ми и баща ми донесоха разни свирки, шапки, правеха се на маймуни и така... Grinning Направихме и много хубави снимки с тортата, но в къщи. На фона на стената наредихме всички подаръци, тортата и се изнизахме да се снимаме като на фото. Станаха страхотни снимки.

На другият ден поканихме едни приятели с едно момиченце, с което дъщеря ми има само 1 ден разлика. Децата поиграха, а ние си хапнахме, полафихме и това беше.

# 5
  • София
  • Мнения: 270
Всички се събрахме в едната баба, където е доста широко. Нямаше деца, но направихме шаренко, надухме балони, пуснахме музика. Незнам детето колко разбра, че му е празник, ама имаме хубави снимки. Получи подаръци. За пръв път опита торта. Е, не беше кой знае какво, но догодина по-добре.

# 6
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Ние празнувахме в къщи и мина много добре.
Поканих няколко майки с децата и роднините рано
следобяд и сервирах сладки,соленки и сандви4и,за пиене
натурални сок4ета,газирани напитки и някакъв алкохол
за наздраве.
Ве4ерта празнувахме с приятели и мина 4удесно.
Ако искаш да празнуваш в заведение избери такова
с отделен салон за децата-ина4е няма да можете да
седнете и за 5минути.Нежеланите роднини можеш
да поканиш на кафе сутринта и на обяд да ги изпратиш
под предлог 4е детето е уморено и трябва да си
по4ине Laughing Outta JointПосле ве4е си свободна да
правиш каквото пожелаеш! Mr. GreenУспех! Grinning

# 7
         Ние празнувахме у дома. Поканихме от роднините  само нашите родители и майки с малки деца. За хапване се съобразих с възрастните, децата бяха още на млечна кухня и от сервираното хапнаха само от тортата. Впоследствие моя приятелка чества РД на нейното дете, и майки с деца покани в заведение, а вечерта - родителите. Като че ли това е по- добрия вариант . Като  разходи излезе почти същото както при мен. Сега за 2-я ни РД смятам да направя същото.

# 8
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Ние празнувахме у дома. Поканихме всички следобед - кумувете, лелите със сваковците, бабите и дядовците и една моя приятелка с дъщеря си, но тя остана малко, защото бе бременна с второто и не й бе лесно, общо 12 души + 1 момиченце на 2 г. Малката още спеше. Яденето - картофено пюре за гарнитура /малката много го обичаше/, баница, пилешки пържоли, сладки, соленки, солети и торта, която донесе едната баба. Другата донесе салата, единия дядо донесе от специалната си ракия /10 годишна/, а другия си донесе Уиски, ние бяхме взели само бира, защото всички останали го предпочитаха лятото като питие.

Украсихме с много балони, малката много ги обича. Продължихме до 2 през ноща. Естествено рожденничката си легна още в 20 ч в другата стая.

# 9
  • Мнения: 1 425
На Вики рождения ден беше лятото и беше много топло. Ние живеем в къща и го направихме на двора с много деца на нейната възраст. Беше много хубаво и весело парти с много деца или по скоро бебоци току що проходили, много балони, специално детско меню... Какво да ти кажа голяма веселба. Можеш да видиш снимки тук: http://community.webshots.com/album/380214237DIjnCa
Преди да родя ходех на училище за родители и от там се познавам с много мами с които родихме почти по едно и също време и като дойде май, че до края на юни все детски партита.  Laughing
След това го направихме и с бабите и дядовците, но бебешкото парти беше най-весело.

# 10
Нашият рожден ден се падна в понеделник и аз доста се чудех по какъв начин да празнуваме. Реших да поканя в късния следобед майките с децата им и още дечица от блока, а вечерта се събрахме роднини и кръстниците. За по-празнична атмосфера бях направила знаменца от гланцови блокчета /0,38лв. за брой/, а от магазина по левче купих над 60 балона /излязоха за около 4 лв./, които налепих на тавана в хола, кухнята и коридора. Пуснах да звучат детски песнички. Направих баничка, малки кюфтенца, пилешки хапки, сандвичи, сухо мезе, солети, бисквитки... Част от трапезате бе предназначена за майките, но още се бъркаха каши /за по-малките бебета/, други бяха взели готови храни за децата си... Изобщо,  импровизирахме! Честно казано почти всичко остана недокоснато и го дояждахме два дни след празника.
За снимката в албума с таткото си сложихме шарени шапки и червени пластмасови носове.
При толкова малки деца, като че ли най-важното е те да се чувстват спокойни, да има играчки и място за игра.
А за по-големите деца от значение е и тортата. Нашата беше във формата на кола и всички много й се радвахме.
Приятелите ни също не останаха непочерпени. С тях се видяхме няколко дни след това, в почивен ден и на подходящо за купон място.
Както и да го направите, ще бъде незабравимо преживяване. Аз съм майка за първи път и се чувствах безкрайно щастлива.
Весел празник!!!

# 11
  • Мнения: 583
ние го правихме на деня у дома с най- близките, а в събота поканихме майки с дечица-приятелки и братовчрдки в детски клуб мики-маус там има програма за тях.рожденничката беше най-малка и много се забавлява с батковците и каките, които танцуваха и пееха.

# 12
  • Мнения: 1 983
на Вики р.д. се падна в събота, та на обед го направихме с роднините у едната ми баба, лято беше и там има голяма тераса, бабите се бяха погрижила за яденето, следобяда си бяхме вкъщи с дечица, около 4 бяха, тортата я бях поръчала, бях купила сладки, соленки и т.н., общо взето весело беше, след партито като погледанх къщата все едно не 4, а 40 деца бяха вилняли, всичко беше омазано, но здраве да е, нали беше весело Laughing

# 13
  • Мнения: 1 370
Точно за рождения ден на сина ми си бяхме в Бг. Бяхме много щастливи, че ще можем да отпразнуваме това тържество с най-близките ни роднини и приятели. Направихме го в едно открито заведение, защото времето беше невероятно. Служителите бяха украсили навсякъде с балони. Има и огромен детски кът, с пясъчник. пързалки и доста въртящи се колички.  За папкане имаше плата със сандвичи, хапки, сладки и плодове. За пиене всеки си поръчваше. И накрая тортата. Обстановката ни предразположи и се получи наистина хубав детски рожден ден

# 14
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Празнувахме го 2 пъти.
На самия рожден ден поканих още три деца от квартала на възрастта на Нели. Партито беше на двора, който беше украсен с мнооого балони и знаменца. Дори на кучетата бях завързала по един балон Crazy Лятото за такова парти е лесно да се подготви. И тъй като тогава децата не бяха проходили още- изкарах един стар матрак и го покрих, отрупах го с играчки и децата имаше къде да си играят. Имаше торта, цяла една свещичка Mr. Green и музика  party002 Tada  party002 Tada  party002
Няколко дин по-късно събрах роднините в едно заведение до нас. ПОлучи се много добре. Хората бяха украсили залата . Менюто беше фантастично, а най- хубавото беше, че не се занимавах с ниюо покрай одготовката, а накрая просто станахме и си тръгнахме  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 15
  • Мнения: 160
Ние го обединихме с кръщенето. Отидохме на Дряновския манастир, кръстихме го и след това бяхме резервирали маси в едно заведение край Търново - Чифлика. Голям път ударихме, ама родата ни е пръсната из цяла България и това беше нещо като събиране по средата. Бяхме само с дядовците, бабата и семействата на лелите (абе пак се заформихме към 15 човека). Беше много хубаво, защото беше през пролетта, а района край манастира е разкошен!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 6 292
нашия РД е много скоро - на 02,01,2006 и доста се чудих какво да правя,едно заради датата,друго,че нямаме място в къщи ,но в крайна сметка реших ,че ще наемем един ресторант в почивна станция извън Б-с и там ще се съберем роднините

с деца няма да го правя тази година,защото така или иначе не сме проходили още ,а пък и не мисля,че малкия ще разбере нещо от това

с приятели може би ще го празнуваме следващата събота и неделя заедно с Ивановден

# 17
  • Мнения: 5 577
В къщи мисля и аз че е по-добрия вариант.  Peace

Малко е детето за заведение, няма да разбере много. И може да му се доспи, да се провали събитието. Така мисля.

Но има доста мами, които да празнивали на заведение.

Ние бяхме с къщи, с бабите и други роднини. На сандвичи и хапки.

# 18
  • Мнения: 2 732
В къщи с роднините и на сладкарница с мами с дечица .

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В къщи с роднините Peace

# 20
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Да и аз май последно реших да е така. Хич не ми се иска, за мен ще е истински ад да гледам как всички баби и дядовци се лигавят отгоре му, но нямам избор.  Cry

# 21
  • Мнения: 827
 Нашият рожден ден е съвсем скоро. На мен ми се струва най-удачно едно празненство вкъщи. На топло и има под ръка легло за изморен рожденник. Но имам колебания кога да го направя, т.е по кое време на деня? Като се има в предвид, че ще има няколко дечица, които също са към годинка-две. Кога го направихте вие?

# 22
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Нашият рожден ден е съвсем скоро. На мен ми се струва най-удачно едно празненство вкъщи. На топло и има под ръка легло за изморен рожденник. Но имам колебания кога да го направя, т.е по кое време на деня? Като се има в предвид, че ще има няколко дечица, които също са към годинка-две. Кога го направихте вие?
Аз мисля следобед да го правя, защото повечето деца спинкат на обяд.

Общи условия

Активация на акаунт