Отговори
  • Мнения: 3 634
Често в киното и литературата сюжетът се върти около това, че двойката изправена пред неразрешими проблеми в брака се решава на временна раздяла. След това с куп романтични жестове изглаждат недоразуменията и всички заживяват щастливи заедно.

Аз лично не вярвам в раздялата като средство за разрешаване на проблемите. Мисля, че трудностите се преодоляват постепенно и затова е необходимо ежедневно да се изправяме пред тях. Винаги съм мислела, че при временна раздяла партньорите се отчуждават, привикват с мисълта за бъдеще без другия и то започва да изглежда по-приятно от преговаряне на стари драми.

Очевидно нямам опит по темата и гласувам с опция 5.

# 1
  • Мнения: 2 110
За мен категорично раздялата не е решение на проблема! Ако изпитам желание и нужда да се разделям с някого временно ,значи е завинаги .

# 2
  • Мнения: 170
Гласувах с отговор "Не", твърдо вярвам, че раздялата не помага, за да се преодолеят проблемите в една връзка. Според мен раздялата е бягство от проблема и не вярвам, че, ако се избяга от един проблем, то той ще се реши от самосебе си или ако се реши, то това няма да е в полза на двамата заедно, а вероятно в полза на двамата,  но поотделно. И вероятността временната раздяла да се превърне в окончателна, според мен е много, много голяма.

# 3
  • Мнения: 3 634
Сега виждам, че има пусната същата тема преди няколко часа в Клюкарника. Аз се вдъхнових от сериал, а "колежката" от личен опит. Мод да реши какво да прави.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Раздяла не, но отиване за два-три дни сам, някъде, на някъе спокойно място, може и да свърши работа. Понякога на човек му се задръства главата от ежедневни случки и проблеми, губи посоката и се изнервя, което пък често води до обвиняния към партньора. Затова от време навреме малко бягство може да се отрази добре.

# 5
  • Мнения: 2 927
     Не вярвам, че раздялата помага за преодоляване на проблемите във връзката. Но знам, че има разпаднали се връзки, които след години се възраждат. Дали причина да се възродят е самотата на бившите партньори, улегналостта в характерите или нов поглед върху взаимоотношенията на партньорите - не знам, а и едва ли някой би си признал пред мен.
    Другият факт, който наблюдавам с годините е, че много рядко възродила се връзка просъществува дълго. Повечето повторни опити със същия партньор претърпяват крах.
    А това, за което пише Андариел, смятам за задължително при трайна връзка, но за мен не е раздяла.

# 6
  • Мнения: 3 634
А това, за което пише Андариел, смятам за задължително при трайна връзка, но за мен не е раздяла.

Не е раздяла. За мен си е навременна командировка! Mr. Green

# 7
  • Мнения: 776
Мисля, че помага раздялата, но в рамките на няколко седмици, или месец-два, не повече!
С годините партньорите стават като една общ механизъм за решаване на редица проблеми, от всякакъв характер и произход.
Дистанцирането може да помогне, защото виждаш нещата отстрани и можеш да прецениш по-добре ситуацията.
Винаги е добре и да дадеш възможност на човека до теб да те оцени, като му залипсваш.

Дългите рездели не са за препоръчване, поне според мен.

Писали сме едновременно. Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 62 595
А това, за което пише Андариел, смятам за задължително при трайна връзка, но за мен не е раздяла.

Не е раздяла. За мен си е навременна командировка! Mr. Green

Аз му викам гарнизонка с преспиване.

# 9
  • Мнения: 776
А това, за което пише Андариел, смятам за задължително при трайна връзка, но за мен не е раздяла.

Не е раздяла. За мен си е навременна командировка! Mr. Green

Аз му викам гарнизонка с преспиване.

А аз съм установила, че най-добрият вариант е, да съм на почивка, а той да е на работа! Mr. Green

# 10
  • Варна
  • Мнения: 2 268
А това, за което пише Андариел, смятам за задължително при трайна връзка, но за мен не е раздяла.

Не е раздяла. За мен си е навременна командировка! Mr. Green

Аз му викам гарнизонка с преспиване.
И аз така му викам!  Laughing Мъжът ти да не е военен?

По темата: Според мен раздялата решава проблемите временно, като много зависи, в какво състояние е връзката преди нея. То, като че ли изцяло зависи от това, на какъв етап са отношенията в двойката. Ако не са съвсем безнадеждно провалени, а просто са в изнервен период, една раздяла ще бъде като катализатор. Но ако критичната точка е премината, става повод единият от двамата, да добие смелост и да сложи окончателния край.

# 11
  • Мнения: 22 411
Ако се стигне до "временна" раздяла...то едва ли ще остане само временна.
Доста крайна стъпка, но пък при някой двойки може и да помага.

# 12
  • Мнения: 984
Няколко дни като че ли са един вид тайм аут и за двамата в брака. Особено за обвързаните с действителен брак. След такава "почивка", ако хората се обичат, се събират и се опитват да не повтарят грешките си. Гласувах с "временно", тъй като липсата на обич и усилие да не повтаряме, води до постепенна, но окончателна раздяла.

# 13
  • Мнения: 4 965
Отговорът е "зависи" и "работи" само при достигане на определени отношения. При нетрайна възраст резултатът често е крайна раздяла.
Временната раздяла намирам за полезна, когато е свързана с външни фактори - командировка, кратка почивка поединично и подобни или при определени личностни и емоционални кризи.
Ние сме се разделяли за известен период от време преди вече доста години, но имахме нужда всеки да изживее негативите си насаме, без да тежи и на другия - писала съм многократно за комплекса от причини. Бързо разбрахме, че не можем дълго да сме разделени, но и видяхме, че спокойно в такива моменти можем да се поотдръпнем за няколко часа и всичко да се канализира, но пак повтарям - всичко зависи от причината за раздялата. Ако е липса на любов, на разбирателство или на доверие - няма смисъл от временно залъгване. Peace

# 14
  • Мнения: 3 034
За мен това си е до характер. Аз съм опърничава, свободолюбива, хващат ме лудите често и имам нужда от въздух. Само синът ми е с постоянен достъп. Винаги съм била такава. Имам нужда от часове сама, от дни сама, от почивки сама и така нататък. В случаите, в които не са се случвали тези редовни бягства, и връзката не се е получавала. Това особено започва да вжи, ако има нещо за решаване във връзката. Аз съм най-бяла и добра като съм надалече. Мисля трезво, обективно, търся варианти, правя компромиси. Това ежедневно да си мелим на главата и да претакаме едно и също - не мога. На мен всичките ми гаджета са ми казвали, че мисля като мъж.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт