Име за нашата принцеса

  • 24 834
  • 68
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 465
Даная, защото може да се гласува само за 1бр. име. Но и Дея става.
И едно ново предложение: ДАЛИЯ.                             

Далия е просто прекрасно.  Peace Много повече ми харесва от предложение в анкетата.  Heart Eyes

# 46
# 47
  • Мнения: 2
Най - вероятно бебка ще се казва Дея. Сега остава дилемата дали да е Дея или Деа. Търсих в нета информация  и открих че с Я на края е форма на Дейо и означава дейна,преосмислено ( каквото и да означава) става с А на края и означава богиня.  Интересувам се относно това дали името има имен ден, как мислите?

# 48
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Според мен няма именден.

# 49
  • Мнения: 326
 Даная ми двучи като чалгаджийско име, а Дария ми звучи като диария. От посочените имена единствено Диана ми харесва.

# 50
  • Мнения: 1 615
Най - вероятно бебка ще се казва Дея. Сега остава дилемата дали да е Дея или Деа. Търсих в нета информация  и открих че с Я на края е форма на Дейо и означава дейна,преосмислено ( каквото и да означава) става с А на края и означава богиня.  Интересувам се относно това дали името има имен ден, как мислите?

Ако обвържеш значението с "деен", можеш да заложиш на именния ден на Деян. Не съм сигурна кога  е точно, но познавам един Деян, който почерпи през април Simple Smile

# 51
  • Мнения: 4 555
То Дея си е женското на Деян така или иначе. Чувала съм, че има имен ден на Еньовден, но нямам идея по каква логика.

# 52
  • София
  • Мнения: 2 367
То май всички дето нямат имен ден по принцип, се водят на Еньов ден:) (това в кръга на шегата). Много харесвам името Дея, обмислям го и за моята девойка, но не мисля, че има имен ден

# 53
  • Мнения: 1 615
На мен Деяна ми харесва повече от Дея, ако се приемат варианти от колебаещите се Simple Smile

# 54
  • Мнения: 465
Дея не ми харесва никак. Всичките подобни Дея, Тея, Вая, Кая и подобни са ми много несимпатични.
Даная освен, че все го свързвам с онези магазини с това име, не ми е благозвучно.

Диана от анкетата за мен е най-хубаво.  Peace А от предложение харесвам много и Далия.  Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 722
Димана!  Simple Smile

# 56
  • Мнения: 3 830
Далия.
Деа.

# 57
  • Мнения: 89
Дара и Димана  Peace

# 58
# 59
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Днес в отчетната на сина  ми една майка пусна виртуална почерпка за именния ден на дъщеря си Деа. Не знам по какво логика, мислих че само Мария празнува днес и не знам дали Деа и Дея трябва да имат един и същи имен ден, но само го споделям на авторката.
 А най-странно ми беше, че и майките на момченца Преслав пуснаха почерпки за имен ден, нямах никаква идея, че и те празнуват днес.

Общи условия

Активация на акаунт