Име за нашата принцеса

  • 24 843
  • 68
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 68
Днес в отчетната на сина  ми една майка пусна виртуална почерпка за именния ден на дъщеря си Деа. 
Деа да не е производно от "Дева"?
BTW аз избрах Диана  Peace

# 61
  • Мнения: 4 555
Деа значи богиня, но не мисля, че може да се съотнесе към Дева Мария, която е човек и светица, но не и богиня, според християнството.

В православието Дева Мария има прозвището Пре-славна и затова Преславите празнуват днес, явно и за Преславовците се отнася.

# 62
  • Мнения: 2 216
Най - вероятно бебка ще се казва Дея. Сега остава дилемата дали да е Дея или Деа. Търсих в нета информация  и открих че с Я на края е форма на Дейо и означава дейна,преосмислено ( каквото и да означава) става с А на края и означава богиня.  Интересувам се относно това дали името има имен ден, как мислите?
Дея е съкратен вариант от Деяна. По тази логика празнуват имен ден на една дата.
Деа е богиня на италиански. Няма имен ден! Това, че някой си измислят днес да празнуват си е техен избор. Днес е Успение на Пресвета Дева Мария. Дева няма нищо общо с Деа.....

Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 13:14 от 30god

# 63
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И на мен ми се стори странно, но явно са си го нарочили по техен тертип.  Thinking

# 64
  • Мнения: 3 675
Дея, Дара

# 65
  • Мнения: 3
Дара-не ми харесва особено
Дея-много кратко и масово
Димана-много тежко ми се струва
Даная-хубаво е, нежно
Диляна-прекрасно име
Диана-много хубаво име, гласувах за него
Дария-не ми харесва

Предлагам: Делина, Дора, Дана, Деница

# 66
  • Мнения: 2
Деа име е много красива и нежна. Ми харесва. Деян не като нея, Диана е по-добре. Бебета живи и здрави, което искате.

# 67
  • Мнения: 4 569
Как ще се казва бебето на авторката?

# 68
  • Мнения: 2
Как ще се казва бебето на авторката?
Името, на което окончателно се спряхме е Дара. Има още няколко месеца до раждането, но не мисля, че ще има промени. Благодаря на всички ви  Hug.

Общи условия

Активация на акаунт