За зеленчуковите пюрета на Ганчев

  • 1 172
  • 16
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 390
Педиатърката ме посъветва да започна вече захранването със зеленчуково пюре,но на ганчевите пише, че съдържат глутен. Мога ли да ги давам newsm78

# 1
  • Мнения: 140
Когато захранвахме нашата педиатърка ме посъветва,ако имам възможност за начало да избягвам пюретата на Ганчев.Ние се захранихме с пюретата на Хип и след 6 мес минахме на домашни.

# 2
  • Мнения: 972
Има и пюрета, които са без глутен. Ние ядяхме пюретата на Ганчев - малката си ги харесваше. Вече й правя домашни, защото си изяжда 200 гр. Но първоначално се дава малко количество. Ако имаш малки бурканчета може и сама да си направиш пюре и да го замразиш. За една доза няма смисъл да омазваш куп посуда.
Ако пък не ти харесват на Ганчев има още много марки - избери си. Но последната дума е на бебчето.  Hug

# 3
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Зеленчуковите на Ганчев са без глутен повечето,прочети етикетите,май имаше едно с капия ли беше или ориз с домати което е с глутен да не си улучила точно това?

Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 14:14 от doniboni

# 4
  • Мнения: 3 663
има и доста без глутен
гледай отзад на етикета
освен надписа - съдържа/ не съдържа глутен/мляко, гледай и самото сърдържание
ако има овесени ядки, значи има и глутен
в началото е малко объркано всичко, но бързо ще ги научиш кои какви са Simple Smile

# 5
  • Мнения: 516
Почти всички са без глутен, гледай то пише на бурканчето. Абе зеленчуковите са отврат прави си ги ти, и от време на време давай готово. Виж плодовите и месните са хубави но тези............. Naughty Joy

# 6
  • Мнения: 390
В интерес на истината въобще нямах време да ги разгледам всичките, защото бях с бебчо, просто грабнах първото което видях( с картофи,ябълки и моркови)и чак в къщи прочетох, че съдържа овесени ядки т.е. глутен. Защо тогава правят със и без, като на всичките пише за бебета над 4 месеца. Thinking

# 7
  • Мнения: 972
Ти ги остави какво пишат.  Whistling
Чети внимателно отзад какво е съдържанието.

# 8
  • София
  • Мнения: 131
В много от зеленчуковите пюрета на Ганчев има и лук, което не ми се вижда много подходяща храна за толкова малко бебе, особенно при захранване, така че бих те посъветвала да четеш съдържанието им и да внимаваш и за него.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 743
И моят син хапва пюрета на Ганчев.Да си кажа честно не съм се заглеждала много имат или не глутен  Embarassed ,защото без да знам го бях въвела рано-рано .

# 10
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Педиатърката ме посъветва да започна вече захранването със зеленчуково пюре,но на ганчевите пише, че съдържат глутен. Мога ли да ги давам newsm78

Едно-две пюрета само съдържат глутен и то си пише на етикета. Купи пюре, на което пише, че НЕ съдържа глутен. Има доста такива Wink
Иначе с глутена изчакай, някъде след 6ия месец го въведи.
Аз лично захраних с домашно картофено пюре, спед това добавих морков и доста по-късно минах на готови пюрета

# 11
  • Мнения: 390
Мили мами, пак да ви питам. Пюретата съдържат сухо мляко, ама какво е то, адаптирано ли е newsm78, мога ли да ги давам?
 И още нещо, понеже пюретата са доста гъсти, ги разреждам с 30 мл адаптирано мляко и малкия мишок си ги хапва с удоволствие feeding, обаче трябва ли изобщо да ги разреждам, или да давам направо

# 12
  • Варна
  • Мнения: 974
и Мойта дъщеря ги хапва с удосволствие.
Честно казано мисля че не Адапирано млякото, ама аз докато разбера и тя беше изяла няколко Embarassed
А иначе няма проблем да го разреждаш, щом детето така ги харесва повече.
Успех!

# 13
  • Мнения: 2 125
Ние се захранихме с пюретата на Хип...
Преминахме на Ганчев след 2-3 седмици и до ден днешен понякога си хапва, а вече на 2 години и 2 месеца.

# 14
  • Мнения: 1 639
Ганчев не бих дала на такова малко бебе . Първите пюрета си ги правих аз сварен картоф + морков най-често . Така знам какво има вътре , че тези купешките са доста натоварени и мисля ,че не са удачни за захранване , най-малкото заради много съставки  Wink

# 15
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
Мили мами, пак да ви питам. Пюретата съдържат сухо мляко, ама какво е то, адаптирано ли е newsm78, мога ли да ги давам?
 И още нещо, понеже пюретата са доста гъсти, ги разреждам с 30 мл адаптирано мляко и малкия мишок си ги хапва с удоволствие feeding, обаче трябва ли изобщо да ги разреждам, или да давам направо
[/quote / захраних сина си с пюре на ам-ам/от малките,плодови/,а когато започнах да му давам зеленчуково му направих от картофи  разредено с  прясно мляко ,колкото до пюретата на Ганчев,хапва ги с кеф.според мен количеството на отделните съставки не е толкова голямо че да предизвика някаква алергия.аз давах с овесени ядки на4 мес. и половина.

# 16
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Мили мами, пак да ви питам. Пюретата съдържат сухо мляко, ама какво е то, адаптирано ли е newsm78, мога ли да ги давам?
 И още нещо, понеже пюретата са доста гъсти, ги разреждам с 30 мл адаптирано мляко и малкия мишок си ги хапва с удоволствие feeding, обаче трябва ли изобщо да ги разреждам, или да давам направо
тези, които са гъсти, аз също ги разреждам, защото иначе Макси не ги яде Confused
щом ги яде разредени, давай смело Wink

Общи условия

Активация на акаунт