Микровелето!

  • 692
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 743
Мили дами.надявам се да не се почетиринайсвам с тема,но искам рецепти за манджи които се приготвят в микровълнова фурна  Praynig Praynig Praynig

Препоръчвам ви да опитате това:
6-7 малки картофа се измиват хубаво с гъбичка.
Цели и не обелени се слагат в MW  за 12 минути на MAX .
После си ги хапвате с маргарин (или масло) - сирене и шарена сол !
Страхотно са вкусни  Laughing
Чакам вашите рецепти и предварително ви БЛАГОДАРЯ   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 100
аз ги сварявам по същия начин, нарязвам и гарнирам , като картофена саладка, или с майонеза или с зерхтин и малко къри+лимонче! мммм Супер!

# 2
  • София
  • Мнения: 2 356
Дамаянти   chef, не се ли пръсват в МВ newsm78 картофите
А, в йена ли ги слагаш, отворена или затворена?    Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 39 759
И аз задущените ги правят така. В йенска тенджера, с подправки, малко зехтин и бульон. Слагам капак.
В микрото съм правила и печени картофи, но предварително ги понабоцквам с вилицата.
Изобщо микрото я ползвам нон стоп, за топлене, варене, задушаване.
Често правя скомрия в доматен сос и ризото.

# 4
  • Мнения: 2 040
Сори за оффа, ама имам 1 въпрос относто МВ:

Ако сложа на йената капак в МВ ще стане ли нещо опасно  Laughing  защото до сега все не смея да сложа, а все се каня да ви питам .... и тя стана дълга и широка  Grinning

# 5
  • Габрово
  • Мнения: 402
Слагайте си капаците на йените - не хвърчат  Mr. Green

Аз правя и сирене по шопски в МВ - в гювечета слагам на дъното малко кр.масло, шайба лук, шайба домат, парче сирене, пак лук, домат, може и чушка, маслини, гъбки, така редувам докато се запълни гювечето, захлупвам го с капака му и в МВ-за около 10-15 мин. на МАХ (в моята се хващат две гювечета, та ги правя заедно  Mr. Green - бързо, лесно и вкусно!) Накрая ако искате може и едно яйце да счупите отгоре и още няколко мин. да се повъртят гювечетата, докато се стегне яйцето!

Друго вкусно, което правя са задушени картофи - пак в гювеч ги правя (голям). Не знам защо, но в йена не ми се получават така, както в глинения съд  newsm78. Та режа картофите на кубчета, соля ги, заливам ги с олио (не много, но не и малко...), слагам копър, захлупвам с капак и в МВ на МАХ за около 15мин. Някъде по средата (на 7-10мин) спирам за малко, разбърквам ги и после ги слагам отново да се дозадушат. Стават много вкусни  Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 6 743
Дамаянти   chef, не се ли пръсват в МВ newsm78 картофите
А, в йена ли ги слагаш, отворена или затворена?    Grinning
М не - слагам ги в чиния - няма никаквъ проблем !

Сори за оффа, ама имам 1 въпрос относто МВ:

Ако сложа на йената капак в МВ ще стане ли нещо опасно Laughing защото до сега все не смея да сложа, а все се каня да ви питам .... и тя стана дълга и широка Grinning

майка ми даже в иена с капак пука пуканки от тези дето се продават на килограм.Сипва малко олио на дъното - слага зърната ,захлупва я и действа.
Само,че трябва да я питам за колко време ,че не помня  newsm78

# 7
  • Мнения: 2 241
Аз в общи линии рядко ползвам микровълновата за готвене, защото все нещо не ми се струва както трябва (няма същия вкус някак newsm78)

Но някои неща стават безотказно - варя на детето макарони, кускус, спагети (макар че, честно казано не стават по-бързо, отколкото на котлон)

Друго успешно е задушени зеленчуци - карфиол и броколи на розички, моркови на кръгчета, заливат се с малко вода, 1 с.л. зехтин, слага се сол и черен пипер на вкус и на МАХ за 10 минути. После отгоре се слага и настърган кашкавал и се връща за още две минути, докато се разтопи и готово. Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 8 280
ами аз само там (MW) готвя или на котлон.
та за MW:
Oриз със зеленчуци(може   и с месо)
бланширан, дългозърнест ориз (пак го мия 10 пъти) 1 част
грах, заревица, моркови, гъби*, месо задушавам го предварително*, маслини зелени и черни*, стафиди*
2 части вода, олио/зехтин
и вичко това в MWто, почти като поеме водата ориза го разбърквам с другите продукти. и ако е нужно доливам още малко вода
* не винаги слагам от тези неща и от тук се получават различни "манджи"

Запечени картофи (първо на пара, после с подправките на грила или директно сурови на MW+грил)

Пъстърва в MW (пускала съм рецептата, на MW+грил)

Грах с месо


Лазаня
(може и на MW+грил)

Печено пиле
(първо MW 20min, после на грил по 15 min от двете страни)

Крем карамел(на MW+грил)

Печени ябълки
(на MW+грил)


не съм птобвала само тестени неща.

Общи условия

Активация на акаунт