още 1 седмица по-близо до Коледа - 12.12.-19.12.

  • 6 298
  • 110
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 232
И аз прочетох темата - ми тя майката сама  си отговаря и като че ли не иска да чуе за по-различни мнения от нейното....
firebird  - добре си и задала въпросите.Дано се замисли и си отговори на тях.
Не е хубаво да се бяга от проблемите като ги отричаш.....

# 16
  • Мнения: 2 543
Мила Нина,
чувствам се лично отговорна, задето няма с кой да проведеш предаването! Embarassed Искрено съжалявам, но както и предполагах, наистина не е възможно да присъствам днес.  Дали се намери някоя друга мама да помогне?

Силве, добре дошла!  Hug

Момичета, днес имах доста тежък ден - уговорих преглед на Йоан при офталмолог за утре, но още по телефона лекарката предположи, че ще слагаме очила. Sad После на рехабилитацията Йоан се държа доста зле (защото и следобяд не спа) и за пореден път Руми предположи, че най-вероятно още не чува достатъчно добре. Каза също, че може да е и затова, че още по време на операцията един мускул там е реагирал на доста по-високи нива от нормалното, което уж не оказвало влияние, ама май всъщност оказва. Та, заключението беше, че е добре да му се правят по-често настройки, ама пък то не може, защото по веднъж в месеца само се дава направление и т.н. Главата ми е огромна в момента и яко ме боли! Tired Знам, че всичко това са само моментни недоразумения и затруднения, но въпреки всичко емоционално се претоварих! Сега седя и се пуля и дума не мога да обеля от умора. Ами, какво да се прави - пак се оплаквам... Извинете! Embarassed

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Здравейте и от мен! Нашата баба си тръгна и се възцари мир и спокойствие Mr. Green Добре, че бебо стои прав стабилно и започна чат-пат да слиза, вече съм по-спокойна.
Пуснах и аз един кратък отговор на майката, която не иска да повярва, че нещо не е наред. Все пак искрено се надявам да е наред и детето да е дебеличко или нещо такова Praynig
Нашия татко също не искаше да повярва, че при Наталия нещата не са както трябва. Аз го забелязах още преди третия месец, когато правех безуспешни опити да успокоя от часове ревящото дете. Тя не понасяше гушкане и моето успокояване я докарваше до истерия. Когато на година и десет месеца започна да се мъчи да ходи забелязах и характерната походка , и тъй като д-р Пискова беше в Германия, мъжа ми настоя да я заведем на ортопед, а аз ревнах като магаре, защото вече бях сигурна какво ще ми кажат и също като магаре упорито отказвах да отида. Много се страхувах от момента, в който ще чуя истинската диагноза от устата на специалист , а и нали казват, че надеждата умира последна...

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Този момент с неприемането на проблема го има винаги и той е нормален.
И аз си спомням как бях озадачена от нещастните опити да кърмя Насе, и си казвах - не е възможно бебе да не може да суче, просто не е възможно, и за пореден път пробвах да му подам пръст и си казвах - ето, прави каквото трябва. Само че в един момент диагнозата излиза наяве и колкото и да се дърпа човек, няма мърдане... И аз стоях и гледах глупаво и само повтарях, че 2 лекари са го гледали на ехограф, че и след раждането нещо му гледаха небцето и казаха, че е наред... Сякаш диагнозата е дефектна стока, която може да се върне обратно в магазина...  Embarassed
Но в един момент трябва да си признае проблема, за да може да го реши.
И аз се надявам да напише, че бебето е дебеличко, но се изправя, ходи с опора и казва 2-3 думи и посочва картинки с пръстче...

Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 19:48 от firebird

# 19
Мами, много жи се молим с Реза някой днес да дойде в радиото спешно - всичко се проваля,

Ей, намери ли се кой да отиде в радиото?  Embarassed
На мен ще ми е трудни4ко да стигна, но и преди бях питала, не може ли да се включваме по телефона. Знам, че на телефонните връзки много не може да се раз4ита като ка4ество на звука и все се надяваш да не се разпадне в сюблимния момент, но пък биха могли да са и вариант.

Чакайте и да се похваля с мойта хитруша. Научило се е детето да разпознава всички букви, но сега се е взела много насериозно и си мисли, че като може да разчете елементарни думи4ки като "мама" и "Ния", може да раз4ете и всичко друго. Та "зачела" се миналата сдмица в надписа върху панталона на баща си и правилно спелва всички букви една по една. Надписа гласи ADIDAS ! Баща й естествено я пита какво пише и тя много годо прокарвайки пръст по надписа все едно верно го изчита казва "пан-та-ло-ните на тати" и го поглежда гордо, при което него толкова го е напушил смях че само я поздравяваше за чудесното 4етене. Малко по-късно след като ми каза кои са всички букви от надписа SHARP  на микровълновата фурна ме информира че пишело "мик-ро-въл=-но-ва"! Как да не й изядеш бузите?!

# 20
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Да, има две мами и няколко дечица и в момента "разтребват" Simple Smile

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Това с нежеланието да се приеме даден проблем е факт и е човешко.
Въпреки, че когато отидох на лекар в началото на втори месец и имах някои забелязане проблеми не съм и предполагала за какво става въпрос. НО когато ми предложиха с мноого страх да ида на невролог - не съм имала и минута съмнение дали да ида. Е не ми беше приятно, а после когато казаха за рехабилитацията го приех съвсем естествено предвид проблемите, които бях забелязала. До към 6 месец не ме е напускало опасението дали детето ще е нормално...
НИкога не съм усетила нежелание да приема проблемитне - може би Господ се е погрижил, щото на яростното нежелание на всички останали да приемат нещата - детето можеше да не се оправи!
Просто може би съм сбъркана-откачалка, или пък толкова съм била депресирана че нещо може да стане с бебето, че всичко друго ми се струваше естествено и приемливо...

# 22
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
Там е номера, че има много "доброжелатели", които те засипват с градски легенди за деца, проговорили на 3 години и започнали да четат на 4...
И на мен ми е писнало от такива - "защо ходите на логопед, голяма работа, ще проговори детето" и тн... а аз разбирам, че Насе има повече проблеми от това, дето "не му се говори". т.е. то е следствие от друго, ама не ми се обяснява...
Пак си мисля, че майката знае най-добре, и онази майка също знае, иначе нямаше да иска да я убеждаваме... Дано всичко да е наред!

# 23
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Мили мами,
моля никой да не се чувства виновене, че е дошъл или не е дошъл в радиото. По принцип можем да се справим и сами, но не е интересно, пък аз наистина съм полудяла - последните 2 седмици на годината и си представете какво е в офиса Embarassed

Много благодаря на Кифлата и на Валя, че помогнаха, и на Реза, де че укротяваше дечурлигата Wink

Другата седмица по предложение на Реза и компания гост в предаването ще е д-р Чавдаров - лично, ако имате въпроси - пишете

и на 26.12 ви каним на коледно предаване за мечтите и надеждите - поканата е към децата, не към мамите Wink

Целувки и прегръдки на всички Hug  bouquet

# 24
  • Мнения: 4 414
firebird направо ме разби с твоя пост Hug
мисля да ти спретна една диплома за невролого-физиотерапевт-и други-специалности за Коледа  bouquet
Силве, добре се завърнала! много ни липсваше, да знаеш!

абе хора, на мен ли така ми се струва или някакво раздразнение витае във форума - 3 теми отварям/на Сиско, за ДЦП и на таткото на анди/ и в трите някой сърдит, някой се кара с някого:( нали уж Коледа идва - доброта, мир, спокойствие... newsm78

# 25
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
 newsm78 Ъъъъъ, кой пост по-точно, днес на работа нямах много клиенти и се отдадох на форума  Mr. Green А и както казах, пиша, да си показвам новия аватар  Mr. Green
Най-добре ми спретни една номинация за най-изкукуригал форумец  Mr. Green, щото само такава няма  Crazy, а на мен ще ми отива, според китайския хороскоп съм зодия Петел и е редно да съм изкукуригала....  Mr. Green
Препоръката за масажист, дето я спретнахме с твоя помощ преди година, развесели онзи, чийто масаж целях, ама той така и не се престраши да се пробва.  Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 4 412
Нина, предаването стана много интересно. Аз го слушах, ако имаше нужда щях да се обадя по телефона.
Много добрини на всички!

# 27
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
firebird, ще споделиш ли все пак за незнаещите като мен, кой е виртуоза на аватара ти и защо си го избрала Grinning

# 28
  • Мнения: 1 710
Хора, ама наистина се чувствам виновна, че не съм в час с нищо. Добре, че не го взимате навътре - то ни за радиото ставам да ходя, ни пиша.... Абе без коментар направо. Но ви целувами  прегръщам всички - и искам да кажа на отговорилите на майката на детето дете не седи на 15 месеца - страхотни сте. Мисля, че всяка от вас го е написала по най-добрия начин и се надявам да сме правилно разбрани.

Нина, аз за срам още не знам какво ще правим с коледното парти. Ако решим в последния момент - ще ни приемете ли и нас. Много ми се ще да ви видя всички накуп?

# 29
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 475
firebird, ще споделиш ли все пак за незнаещите като мен, кой е виртуоза на аватара ти и защо си го избрала Grinning
Е, тя моята стана като "Я вижтеее, имам нови букииииИИИИ!!!" Simple Smile
От сутринта се мъча да ти напиша отговор, но форума нещо едва върви.
Та значи: На аватара ми стои снимка на Стив Вай ( Steve Vai), китарист и композитор.
Роден на 06.06.1960г. в Ню Йорк, не са го приемали за чавдарче и пионерче, не разбрах на колко години е започнал да свири, но на 11 год. вече свирел в група.
Има препоръки от административното и профсъюзното ръководство на групи като Frank Zappa's Band, Alcatrazz, Whitesnake... Въпреки това се откъсва от колектива и записва няколко солови албума, а също участва и в записите на много други албуми на известни рок-групи. Известен е като един от най-виртуозните китаристи.
Полезни линкове:
http://vai.com/allaboutsteve.html
http://savagenews.orbitel.bg/mm/music/vai/vai.html
Тук е сниман с една фенка - демонстрация колко дълги пръсти има Вай:
http://i25.photobucket.com/albums/c89/HeyNiki/Greece2005196.jpg
http://i25.photobucket.com/albums/c89/HeyNiki/March2005007.jpg
От концерта в София - любимата ми снимка (за жалост не съм я снимала аз):
http://store1.data.bg/tod/pics/steve%20vai%202005/S3700044.JPG
Тази година за втори път изнесе грандиозен концерт в България.
Като казвам грандиозен, имам предвид над 3 часа свирене, без да броим подгряващите... Предния концерт съм пропуснала, без малко да пропусна и този, поради глупост и депресия или и двете, но добре, че има верни приятели да ме хванат за врата и под строй да ме набутат на културно мероприятие, та и от мен човек да стане...
Малко е да се каже, че съм впечатлена. За пръв път виждам да се свири така, разбирам защо правят асоциации жена-китара, разбирам защо Пратчет пише "Китарата пищеше като ангел, който е разбрал защо е паднал"... Чух звуци, които не съм очаквала да чуя от китара - той може да я накара да свири, да пее, да плаче, да пищи, да стене и да мяука, че даже и да цвили... Музиката му е особена, доста разнообразна, и нещо като извънземна... Повечето парчета са без текст, но всичко му се разбира - любов, страдание, радост, молитва...
Свири много емоционално, сякаш танцува с китарата, прави много "муцунки" с лице, в първия момент изглежда, като че ли е в повече, но на второто парче усещах, че ми е приятно да го гледам и че това е правилния начин да се свири.  Висок, слаб, много грациозен, гъвкав като пантера, той просто омайва с всяко едно свое движение. Успява да извлече от свиренето визуални и емоционални ефекти, изобщо омайник и чаровник отвсякъде.
Удивена съм от ентусиазма, който не намаля през всичкото време, накрая публиката беше омаломощена, той - не - и излезе и за два бис-а...
 

 

Препоръчвам за слушане:
Hand on Heart
Whispering a Prayer
For The Love of God
I Would Love To
Blood and Glory
You're Here
Liberty
Tender Surrender
Feathers
Sex&Religion
Boston Rain Melody.... i tn Simple Smile
Препоръчвам да се гледат и клипове, защото е много емоционален като излъчване, аз му се радвам да го гледам, не само да го слушам Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 дек 2005, 22:52 от firebird

Общи условия

Активация на акаунт