още 1 седмица по-близо до Коледа - 12.12.-19.12.

  • 6 313
  • 110
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 414
никой не пуска седмична тема и аз реших да се включа!
хайде вече се чуват звънчета и потропване на червени бутушки:)
болните да оздравяват! здравите да се забавляват!
мир и любов на всички Hug

# 1
  • Мнения: 3 743
Здравейте мили, прекрасни мами и дечковци  bouquet
за първи път влизам в нет-а от 3 месеца... Rolling Eyes......нямате представа колко много ми липсвате  bouquet Hug ....    надявам се от другата седмица вече да имам компютър и нет в къщи Praynig
Сега нямама време да изчета всичко, но видях за срещата в Ариел...и ние ще дойдем Wink ще звънна по телефона на някоя от мамите за подробностите Simple Smile
За сега чао newsm51

# 2
  • Мнения: 313
Здраейте и от мен...не съм мама, но за дечко мога да мина  Embarassed

Искам да ви помоля да ме упътите как да намеря днес nnnnina, за да й занеса парите за коледното парти. След като се размотавах до последния момент без да знам ще имам ли отпуск и ще можем ли да участваме, сега се чудя как да я открия. Разбрах, че ще е в радио Нет довечера, но не знам как да я потърся. Благодаря!   bouquet

# 3
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Здрасти Живко:) Радио Нет се намира на Янко Сакъзов- паметника Левски. Точно на паметника. Като застанеш с гръб към Московска се пада в ляво- Сградата на ъгъла преди чешкото посолство. Има ред магазини и Колони- под едни от колоните пише радио нет. Може би е добре да отидеш малко преди седем иначе ще се наложи да чакаш някоя от паузите с реклами. Grinning
А един мармот завива шоколада в станиол Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha[/color]

# 4
  • Мнения: 313
За радиото ясно къде е...питах как да открия Нина...не мога да отида и да кажа "аз тук търся nnnnina от БГ-мама, не може да не я знаете"  newsm78

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Живко, пробвай преди това да се свържеш с Нина на Кю-то, номера го има в нейния профил. Иначе отиваш и я търсиш, просто питаш за Нина... и водиш един мармот с теб, да те познае  Mr. Green

  svasseva,
  Добре дошла отново! Пускай Нет-а и да разказваш как сте!

# 6
  • Мнения: 3 743
За радиото ясно къде е...питах как да открия Нина...не мога да отида и да кажа "аз тук търся nnnnina от БГ-мама, не може да не я знаете"  newsm78
smile3521 знаят я те... Wink

# 7
  • Мнения: 4 414
момичета, вижте на какво попаднах днес:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=59209.0
тук една мама казва, че детето и на 15 месеца не седи и търси други такива случаи. изрично е  помолила да не местят темата в нашия форум. очевидно просто иска да и кажат, че всичко е наред. мен обаче много ме досърбяха ръцете да пиша, ама после изпаднах в чуденка newsm78
винаги в такива случаи не знам как да постъпя. хем според мен трябва да се вземат мерки, хем очевидното нежелание  да се получи такъв вид съвет ме спира. вие как постъпвате в подобни случаи?

# 8
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Хм, agneshka, прочетох темата, мой съвет е да не отговаряш, поне аз бих постъпила така. Тази майка не е настроена да чува противоположни на своите възгледи. Забелязах, че Никол с няколко поста се беше опитала да я подпита ходили ли са на ортопед (за невролог дори не се споменаваше), но нещо не и отговориха... Всъщност, ако се включиш настрой се за "лют отпор", защото жената не търси съвет, а се опитва да налага мнение.
Аз лично много добре знам как всичко е индивидуално за всяко дете, при Илиян беше забавено и сядането и изправянето и прохождането, да ама въобще не разчитах аз само на педиатъра, а бяхме обиколили де що има специалисти  Embarassed, за да ми кажат те, че няма проблем и всичко е индивидуално...
Ами не знам, дано наистина да е права жената и при детенцето и да няма проблем, но мисля че трябва да идат поне на невролог и ортопед... Ти ще пишеш ли?

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Агнешка, на тази мама не бих отговорила...  Embarassed не и след всичко, което прочетох. Някак си точно сега нямам нерви да ме захлупват с цитати от книги и т.н. А и тя май получи отговорите, които желаеше...   newsm78

П.П. нещо Нет-а ми се капва, три пъти пробвам да пусна отговор - не става. И през това време Петя написа повечето от нещата, дето си ги мислех и аз.

# 10
  • Мнения: 882
Весела и здрава и празнична нова седмица!

Последно време, не успявам да се включа, но много ми се иска да попитам Искрица, какво стана с участието й при Слави.
Ще има ли такова?

Силви привет! Поздрави на Марти и целувки.

agneshka, ако майката се притеснява толкова да не прихване от нас, по-добре е да не я притесняваме.
Важното е че сме тук, че се подкрепяме и сме готови винаги да помогнем на този който желае.

# 11
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Мами, много жи се молим с Реза някой днес да дойде в радиото спешно - всичко се проваля, а аз не мога да си говоря сама 60 мин, все едно за какво схте си говорим - просто имам толкова много работа, всички, който поканихме отказаха по ред причини
Просто моля за помощ - някой да дойде, все едно кой Embarassed
Имам на разполойение точно 2 часа, за да организирам предаването

# 12
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Нина, за какво е предаването?
Ако аз върша работа, да се домъкна?
ама мислех да съм при мамите с увреждания?

А на онази мама не се сдържах и й отговорих. С колкото можах повече дипломатичност.
Не че стана много дипломатично де....  Embarassed

# 13
  • Мнения: 4 414
ами аз реших да не пиша...по същите причини, които сте посочили...обаче се замислих...това ми се е случвало и в реалния живот - да знам, че мога да помогна, а да ме направят на луда, защото "ти пък все много знаеш!"...обикновено като усетя такова нещо си замълчавам...ама ми става гадно Sad ето и днес се опитах да обясня на една майка за биохимичния скрийнинг, обаче тя ми каза, че я гледали на ехограф и всичко и било наред и нямало нужда от това изследване...ами затраях си...щото пък бременна жената, да не я стресна нещо...
дано тази майката е права и този път ние да пресилваме нещата, друго не мога да кажа Praynig

# 14
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аааа, не могат да ме направят на луда, аз вече съм изкукуригала Wink
За бременна жена е различно, с ехографи и амниоцентези дори не може да се види всичко, ние с бебе Насе сме пример, а сега и още едно детенце има с Пиер Робен, дето майката си е направила всички изследвания - БХС, амниоцентеза, редовен ехограф...
Ама детенце на 15 мес. да не седи... и да е вглъбено... на мен това не ми харесва като комбинация. Задала съм й въпросите, които би трябвало да й зададе лекарят.
Има един такъв момент - в някои държави има правилници - болния постъпва с оплакване от стомах, лекарят може да види, че причината не е в стомаха, а нещо друго, напр. бъбречна криза, но трябва да спази алгоритъм за преглед на стомашни оплаквания, а не да провери бъбреците. Ако тръгне да проверява нещо друго, може да го съдят, при все че пациента може да го е заблудил с това, че не знае къде му е стомаха (грубо казано де). Та тя ако отива само на консултация, знам ли какво гледат на детето...
В много държави няма и баш педиатри, а има нещо като съветници, които са среден медицински кадър и ако преценят, тогава ходиш на лекар.
Аз й написах и това - ако наистина не беше притеснително за нея това седене, тя нямаше да пусне тема, нали така? Щеше да обсъжда в клюкарника новите простотии на тази или онази медийна звезда?
П.П. Смених си аватара и сега пиша ли пиша, че да си го гледам   Mr. Green  Wink

# 15
  • Мнения: 2 232
И аз прочетох темата - ми тя майката сама  си отговаря и като че ли не иска да чуе за по-различни мнения от нейното....
firebird  - добре си и задала въпросите.Дано се замисли и си отговори на тях.
Не е хубаво да се бяга от проблемите като ги отричаш.....

# 16
  • Мнения: 2 543
Мила Нина,
чувствам се лично отговорна, задето няма с кой да проведеш предаването! Embarassed Искрено съжалявам, но както и предполагах, наистина не е възможно да присъствам днес.  Дали се намери някоя друга мама да помогне?

Силве, добре дошла!  Hug

Момичета, днес имах доста тежък ден - уговорих преглед на Йоан при офталмолог за утре, но още по телефона лекарката предположи, че ще слагаме очила. Sad После на рехабилитацията Йоан се държа доста зле (защото и следобяд не спа) и за пореден път Руми предположи, че най-вероятно още не чува достатъчно добре. Каза също, че може да е и затова, че още по време на операцията един мускул там е реагирал на доста по-високи нива от нормалното, което уж не оказвало влияние, ама май всъщност оказва. Та, заключението беше, че е добре да му се правят по-често настройки, ама пък то не може, защото по веднъж в месеца само се дава направление и т.н. Главата ми е огромна в момента и яко ме боли! Tired Знам, че всичко това са само моментни недоразумения и затруднения, но въпреки всичко емоционално се претоварих! Сега седя и се пуля и дума не мога да обеля от умора. Ами, какво да се прави - пак се оплаквам... Извинете! Embarassed

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Здравейте и от мен! Нашата баба си тръгна и се възцари мир и спокойствие Mr. Green Добре, че бебо стои прав стабилно и започна чат-пат да слиза, вече съм по-спокойна.
Пуснах и аз един кратък отговор на майката, която не иска да повярва, че нещо не е наред. Все пак искрено се надявам да е наред и детето да е дебеличко или нещо такова Praynig
Нашия татко също не искаше да повярва, че при Наталия нещата не са както трябва. Аз го забелязах още преди третия месец, когато правех безуспешни опити да успокоя от часове ревящото дете. Тя не понасяше гушкане и моето успокояване я докарваше до истерия. Когато на година и десет месеца започна да се мъчи да ходи забелязах и характерната походка , и тъй като д-р Пискова беше в Германия, мъжа ми настоя да я заведем на ортопед, а аз ревнах като магаре, защото вече бях сигурна какво ще ми кажат и също като магаре упорито отказвах да отида. Много се страхувах от момента, в който ще чуя истинската диагноза от устата на специалист , а и нали казват, че надеждата умира последна...

# 18
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Този момент с неприемането на проблема го има винаги и той е нормален.
И аз си спомням как бях озадачена от нещастните опити да кърмя Насе, и си казвах - не е възможно бебе да не може да суче, просто не е възможно, и за пореден път пробвах да му подам пръст и си казвах - ето, прави каквото трябва. Само че в един момент диагнозата излиза наяве и колкото и да се дърпа човек, няма мърдане... И аз стоях и гледах глупаво и само повтарях, че 2 лекари са го гледали на ехограф, че и след раждането нещо му гледаха небцето и казаха, че е наред... Сякаш диагнозата е дефектна стока, която може да се върне обратно в магазина...  Embarassed
Но в един момент трябва да си признае проблема, за да може да го реши.
И аз се надявам да напише, че бебето е дебеличко, но се изправя, ходи с опора и казва 2-3 думи и посочва картинки с пръстче...

Последна редакция: пн, 12 дек 2005, 19:48 от firebird

# 19
Мами, много жи се молим с Реза някой днес да дойде в радиото спешно - всичко се проваля,

Ей, намери ли се кой да отиде в радиото?  Embarassed
На мен ще ми е трудни4ко да стигна, но и преди бях питала, не може ли да се включваме по телефона. Знам, че на телефонните връзки много не може да се раз4ита като ка4ество на звука и все се надяваш да не се разпадне в сюблимния момент, но пък биха могли да са и вариант.

Чакайте и да се похваля с мойта хитруша. Научило се е детето да разпознава всички букви, но сега се е взела много насериозно и си мисли, че като може да разчете елементарни думи4ки като "мама" и "Ния", може да раз4ете и всичко друго. Та "зачела" се миналата сдмица в надписа върху панталона на баща си и правилно спелва всички букви една по една. Надписа гласи ADIDAS ! Баща й естествено я пита какво пише и тя много годо прокарвайки пръст по надписа все едно верно го изчита казва "пан-та-ло-ните на тати" и го поглежда гордо, при което него толкова го е напушил смях че само я поздравяваше за чудесното 4етене. Малко по-късно след като ми каза кои са всички букви от надписа SHARP  на микровълновата фурна ме информира че пишело "мик-ро-въл=-но-ва"! Как да не й изядеш бузите?!

# 20
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Да, има две мами и няколко дечица и в момента "разтребват" Simple Smile

# 21
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Това с нежеланието да се приеме даден проблем е факт и е човешко.
Въпреки, че когато отидох на лекар в началото на втори месец и имах някои забелязане проблеми не съм и предполагала за какво става въпрос. НО когато ми предложиха с мноого страх да ида на невролог - не съм имала и минута съмнение дали да ида. Е не ми беше приятно, а после когато казаха за рехабилитацията го приех съвсем естествено предвид проблемите, които бях забелязала. До към 6 месец не ме е напускало опасението дали детето ще е нормално...
НИкога не съм усетила нежелание да приема проблемитне - може би Господ се е погрижил, щото на яростното нежелание на всички останали да приемат нещата - детето можеше да не се оправи!
Просто може би съм сбъркана-откачалка, или пък толкова съм била депресирана че нещо може да стане с бебето, че всичко друго ми се струваше естествено и приемливо...

# 22
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Там е номера, че има много "доброжелатели", които те засипват с градски легенди за деца, проговорили на 3 години и започнали да четат на 4...
И на мен ми е писнало от такива - "защо ходите на логопед, голяма работа, ще проговори детето" и тн... а аз разбирам, че Насе има повече проблеми от това, дето "не му се говори". т.е. то е следствие от друго, ама не ми се обяснява...
Пак си мисля, че майката знае най-добре, и онази майка също знае, иначе нямаше да иска да я убеждаваме... Дано всичко да е наред!

# 23
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Мили мами,
моля никой да не се чувства виновене, че е дошъл или не е дошъл в радиото. По принцип можем да се справим и сами, но не е интересно, пък аз наистина съм полудяла - последните 2 седмици на годината и си представете какво е в офиса Embarassed

Много благодаря на Кифлата и на Валя, че помогнаха, и на Реза, де че укротяваше дечурлигата Wink

Другата седмица по предложение на Реза и компания гост в предаването ще е д-р Чавдаров - лично, ако имате въпроси - пишете

и на 26.12 ви каним на коледно предаване за мечтите и надеждите - поканата е към децата, не към мамите Wink

Целувки и прегръдки на всички Hug  bouquet

# 24
  • Мнения: 4 414
firebird направо ме разби с твоя пост Hug
мисля да ти спретна една диплома за невролого-физиотерапевт-и други-специалности за Коледа  bouquet
Силве, добре се завърнала! много ни липсваше, да знаеш!

абе хора, на мен ли така ми се струва или някакво раздразнение витае във форума - 3 теми отварям/на Сиско, за ДЦП и на таткото на анди/ и в трите някой сърдит, някой се кара с някого:( нали уж Коледа идва - доброта, мир, спокойствие... newsm78

# 25
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
 newsm78 Ъъъъъ, кой пост по-точно, днес на работа нямах много клиенти и се отдадох на форума  Mr. Green А и както казах, пиша, да си показвам новия аватар  Mr. Green
Най-добре ми спретни една номинация за най-изкукуригал форумец  Mr. Green, щото само такава няма  Crazy, а на мен ще ми отива, според китайския хороскоп съм зодия Петел и е редно да съм изкукуригала....  Mr. Green
Препоръката за масажист, дето я спретнахме с твоя помощ преди година, развесели онзи, чийто масаж целях, ама той така и не се престраши да се пробва.  Confused

# 26
  • София
  • Мнения: 4 412
Нина, предаването стана много интересно. Аз го слушах, ако имаше нужда щях да се обадя по телефона.
Много добрини на всички!

# 27
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
firebird, ще споделиш ли все пак за незнаещите като мен, кой е виртуоза на аватара ти и защо си го избрала Grinning

# 28
  • Мнения: 1 710
Хора, ама наистина се чувствам виновна, че не съм в час с нищо. Добре, че не го взимате навътре - то ни за радиото ставам да ходя, ни пиша.... Абе без коментар направо. Но ви целувами  прегръщам всички - и искам да кажа на отговорилите на майката на детето дете не седи на 15 месеца - страхотни сте. Мисля, че всяка от вас го е написала по най-добрия начин и се надявам да сме правилно разбрани.

Нина, аз за срам още не знам какво ще правим с коледното парти. Ако решим в последния момент - ще ни приемете ли и нас. Много ми се ще да ви видя всички накуп?

# 29
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
firebird, ще споделиш ли все пак за незнаещите като мен, кой е виртуоза на аватара ти и защо си го избрала Grinning
Е, тя моята стана като "Я вижтеее, имам нови букииииИИИИ!!!" Simple Smile
От сутринта се мъча да ти напиша отговор, но форума нещо едва върви.
Та значи: На аватара ми стои снимка на Стив Вай ( Steve Vai), китарист и композитор.
Роден на 06.06.1960г. в Ню Йорк, не са го приемали за чавдарче и пионерче, не разбрах на колко години е започнал да свири, но на 11 год. вече свирел в група.
Има препоръки от административното и профсъюзното ръководство на групи като Frank Zappa's Band, Alcatrazz, Whitesnake... Въпреки това се откъсва от колектива и записва няколко солови албума, а също участва и в записите на много други албуми на известни рок-групи. Известен е като един от най-виртуозните китаристи.
Полезни линкове:
http://vai.com/allaboutsteve.html
http://savagenews.orbitel.bg/mm/music/vai/vai.html
Тук е сниман с една фенка - демонстрация колко дълги пръсти има Вай:
http://i25.photobucket.com/albums/c89/HeyNiki/Greece2005196.jpg
http://i25.photobucket.com/albums/c89/HeyNiki/March2005007.jpg
От концерта в София - любимата ми снимка (за жалост не съм я снимала аз):
http://store1.data.bg/tod/pics/steve%20vai%202005/S3700044.JPG
Тази година за втори път изнесе грандиозен концерт в България.
Като казвам грандиозен, имам предвид над 3 часа свирене, без да броим подгряващите... Предния концерт съм пропуснала, без малко да пропусна и този, поради глупост и депресия или и двете, но добре, че има верни приятели да ме хванат за врата и под строй да ме набутат на културно мероприятие, та и от мен човек да стане...
Малко е да се каже, че съм впечатлена. За пръв път виждам да се свири така, разбирам защо правят асоциации жена-китара, разбирам защо Пратчет пише "Китарата пищеше като ангел, който е разбрал защо е паднал"... Чух звуци, които не съм очаквала да чуя от китара - той може да я накара да свири, да пее, да плаче, да пищи, да стене и да мяука, че даже и да цвили... Музиката му е особена, доста разнообразна, и нещо като извънземна... Повечето парчета са без текст, но всичко му се разбира - любов, страдание, радост, молитва...
Свири много емоционално, сякаш танцува с китарата, прави много "муцунки" с лице, в първия момент изглежда, като че ли е в повече, но на второто парче усещах, че ми е приятно да го гледам и че това е правилния начин да се свири.  Висок, слаб, много грациозен, гъвкав като пантера, той просто омайва с всяко едно свое движение. Успява да извлече от свиренето визуални и емоционални ефекти, изобщо омайник и чаровник отвсякъде.
Удивена съм от ентусиазма, който не намаля през всичкото време, накрая публиката беше омаломощена, той - не - и излезе и за два бис-а...
 

 

Препоръчвам за слушане:
Hand on Heart
Whispering a Prayer
For The Love of God
I Would Love To
Blood and Glory
You're Here
Liberty
Tender Surrender
Feathers
Sex&Religion
Boston Rain Melody.... i tn Simple Smile
Препоръчвам да се гледат и клипове, защото е много емоционален като излъчване, аз му се радвам да го гледам, не само да го слушам Simple Smile

Последна редакция: сб, 17 дек 2005, 22:52 от firebird

# 30
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ох, аз пък исках да се оплача от нашите баби и дядовци  Sad Още от вчера ми е депресивно, ама днес съвсем. И аз се чувствам виновна, че не можех да ида в радиото и оставихме Нина в небрано лозе, по простата причина, че няма кой да ми гледа Яни. При две баби в София! Свекърва ми се пенсионира в началото на декември (иначе е млада на 45-46), от тогава си стои в къщи и веднъж не е дошла да види детето, уж болна  Confused Свекър ми си ходи на село и бабата и дядото на мъжа ми пратили за нас някакво месо и парички за Рождения ден на Яни, той два дена от както се е върнал все не можел да мине през нас, имал много работа, връщал се късно... Мъж ми до Нова година са затрупани с работа и се прибира най-рано в 9, вижда детето вече заспало, няма кога да ходи до тях. Днес свекър ми най-накрая благоволи да дойде и се изпусна, че всъщност бил отпуска. Вися ми на главата, щяхме да закъснеем за рехабилитация заради него, вика ще тръгна с вас ще ви кача на трамвая, дойде с нас до спирката и като видя, че се задава трамвая разправя:"Аз тръгвам" и тръгна и ме заряза сама да качвам количката  Shocked
От както се е родил Яни, никой не го е гледал и за 5 минути, остави, че не проявяват желание да го гледат, ами и не идват да го виждат, веднъж месечно максимум. Иначе на думи са силни, пък и акъл дават. Ето сега от работата на мъжа ми ще им правят банкет в хотел България и ние за втора поредна година няма да идем  Sad, вече две години никъде не сме излизали сами, то аз и свикнах вече  Wink, ама ме е яд и нещо предпразнично ми действа депресиращо...
Толкова ми е криво... Ето оплаках се  Laughing Замислих се над думите на Агнешка, че прелитат искри във форума, ами май аз съм една от невротичките  Embarassed, срам...
А за предаването - хванах го към края, щото малкият разбойник вчера беше в стихията си  Crazy, искрено се смях на потайния шепот на Калоян " тук не ми е удобно....", "ама не ми е удобно", ама шепнеше детето, да не се чуе  Laughing

# 31
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Искрено ти съчувствам, и ние сме така, никаква помощ от бабите... Потрай още малко, като поотрасне Яни, няма да ти тежи толкова, защото ще можеш да го водиш къде ли не. На мен сега ми помага най-вече каката, с таткото се редуваме (което значи, че пък не можем да се видим  Confused) Доста е трудно, но се утешавам с мисълта, че поне не се пречкат из къщи да  раздават акъл там, дето не им го искаш.

# 32
  • София
  • Мнения: 2 262
Миличка Пете,
искрено съм с теб, знам какво е да бъхтиш сама, нали от това мъкнене на кофи, корита, количка и поне 8-9 чанти с напазарувани неща, сега едва ставам от леглото сутрин и вечно съм схваната и сецната. Моя мъж първите две години от живота на Мишо ги прекара в офиса на рекламната агенция в която работеше, не че и много пари носеше, прибираше се понякога и в 4 през ноща, а когато Мишо най-много беше пострадал, нямаше кой да ми държи гастростомата, за да сменям превръзката и всеки път треперех да не извадя маркучето от стомахчето му. За това пък на воля си леех сълзите и не ме беше срам, ако имаше някой около мен бих се притеснявала, може би и за това не подлудях, защото успявах поне да си поплача.  А за това, че тези хора се сещат че са баба и дядо, когато искат да си наложат мнение или да се изкарат много компетентни, не се тревожи, всичко се връща един ден, той Яни ще порасне и ще покаже отношение такова, каквото са заслужили. Ти си една добра майка, която се справя с всичко и сама ЯВНО.  А и си толкова млада, че ще имаш много купони и много нови години. С теб съм!

Забравих да ви се оплача, та на кого ли, ако не на вас. Мишо има проблеми с ушите, много ми е мъчно и вече незнам какво да го правя, явно е от боледуванията, но ме кара да му повтарям, не ме чува или ме моли: Мамо говори ми по-силно! Днес правиха аудиограма в ИСУЛ, до колко е сериозно това изследване може ли някой да ми каже, защото според него има проблеми с ушите наистина, и според доц. Цолов се налага като се оправи напълно, да се вади третата сливица, защото тя правела проблемите. А уж според джипито нямахме проблеми тази зима със сливицата. От начало при прегледа вчера доцента имаше намерение да ни прати и на тестове за алергия, днес изведнъж ни претупа преди операцията си сутринта и ми заяви, че бил малък за такива тестове, след 4 годинки чак. Какво бихте направили на мое място?

Последна редакция: вт, 13 дек 2005, 21:19 от Mama Igi

# 33
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Аудиограмата е надеждно изследване, а и след като детето ти се оплаква ... Sad
Възможно е да е от 3 сливица, детенце на приятелка така не чуваше, махнаха 3 сливица и се оправи. Махането на 3 сливица не е кой знае колко сложно, сега го правят с упойка (щото на мен 2 пъти са ми я вадили с лека местна, все едно без ) Вадили са ми я два пъти, щото сле първия път съм се разболяла и прорастнала отново.
Изчакай да се оправи и се съветвай и с други лекари.

# 34
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Петенце, напълно те разбирам какво ти е... едва след операцията на Бояна имам помощ от майка ми, която е при нас /и то по настояване на таткото, защото той работи на три места и го няма от тъмно до тъмно/. И чак сега усетих какво е, да имаш на кого спокойно да си оставиш детето. Със свекърва ми не сме в добри отношения /тактично се изразих даже  Wink/ Миналата зима, докато Бубката беше съвсем бебе, тя живя при нас три месеца и половина. И въпреки това, в най - големите студове и снегове ходех с бебето за кухня, на пазар и т.н. Хората ме питаха къде съм го помъкнала това бебе в студа...  Embarassed Но сега вече гледам по друг начин на всичко това  Simple Smile Не мога да ти дам съвет, мога само да ти кажа, че напълно те разбирам. И повярвай ми, тези отношения, както ти е казала и firebird си имат и добри страни  Mr. Green
  А ти не си невротичка, не се самонавивай Hug И пусни мъжо на купона да ходи сам. И татковците имат нужда да разпуснат, пък той ще ти се отплати по същия начин за следващия купон, на който ти се ходи на теб!
  Нацелувай "кротушанчето" Яни от нас с Бубката!  Heart Eyes

# 35
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
firebird , благодаря за информацията Wink Имам някакъв смътен спомен, че съм чувала за него.
Аз за шестте Нови Години в Пловдив ходих само на един банкет за два часа, но ми беше доста скучно ( май не пийнах достатъчно Wink) и непрекъснато мислех за детето(тогава само малката). Вече свикнах, още повече, че и съпруга ми нещо не долюбва служебните банкети и рядко ходи, та няма от какво да се дразня. След няколко дни окончателно ще довърша украсата в къщи и ако намеря цифров ще я снимам и ще ви я покажа. Моя мъж поръчва играчките за един голям магазин и понеже му е страст си ги поръчва на място в складовете, и покрай празниците пазарува много новогодишни украси за в къщи. Чак прекалява. Та има какво да се гледа Grinning

# 36
  • Мнения: 3 698
Здравейте милички,
добре дошла Силве Hug
аз онзи ден успях за 30сек.да надзърна, а вчера изобщо не можах да се добера до компа и макар че отсъствах малко от форума, ми беше дастатъчно да се почувствам много самотна без вас Sad
Мирче, утре ще съм с вас в мислите си.Нека всичко мине по най-добрият начин и Пепи се възстанови бързо.Пращам ти много сили  Praynig, а на малкият Пепи целувчици Heart Eyes.Момичета, някой знае ли от колко часа е операцията, а с Мира имате ли връзка?
Петя, разбирам те и теб и Иги  Heart Eyes , аз също говоря много повече с Лора отколкото с някой друг и напоследък съм като някакъв отшелник,вчера се зарадвах на жената, която засича водомерите, "щот си разменихме две приказки Rolling Eyes Уф, сигурно е някаква предколедна депресия  Confused
Иеппе, не се настройвай предварително за офтамолога, никой няма да му предпише очила без обстоен преглед, дано няма нужда Praynig Много целувки на Йоан Heart Eyes
Момичета, искам да ви попитам за един доктор. Някой ходил ли е при Мустаков? Едно наше много близко бебче, което много обичаме е с алергия и са казали на приятелите ни,че този Мустаков диагностирал много точно типа на алергиите. Простете ми, че ви питам, знам че мога да пусна търсачка във форума, но просто нямам сили, Лори още я мъчат зъби, до нас правят ремонт и тя не може да спи и т.н., даже сега заспивам и ми е по-лесно да ви питам, вместо да търся инфо другаде.
Лека ви нощ от мен Heart Eyes

# 37
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Ах, как ме подсетихте...
Бяхме замъкнали Мими на един новогодишен банкет, щото нямаше кой да я гледа.
Насред великата реч на шефа, за просперитета и светлите бъднини на фирмата, Мими изведнъж извиси звънливо детско гласче: "Мамоооо, това началника ли е?"
"Дааа, шшшштттттт!!!!"
"Мамо, той лош ли е?" (високо и ясно произнесено)
"Не, шшшштттттттт!!!  Embarassed  Embarassed  Embarassed
"Ама добър ли е?" (също на висок глас)
"Да, шшшшттт!!! " (смея ли да кажа друго)  Outta Joint и сподавен кикот на колегите "не лъжи детето"  Embarassed, а началника стои с чаша в ръка и гледа строго над очилата  Laughing Laughing Laughing Laughing

Верно, че с малко дете много не става с купоните, но в един момент се отпускаш и почваш да го водиш на светски прояви.
И като съм го ударила на детски спомени - и това да кажа - когато Мими беше на 5 години, си хареса БТР от радиото и по цял ден ни пееше "Без да мооогаааа няма да сполучииииш, ти, мое сърцееееее..." Simple Smile Засякохме ги на един концерт пред НДК и беше гооооляма радост за нея, взе, че и на мен ми хареса.
И с тате й, взехме, че я заведохме в Библиотеката, да ги гледаме на живо.
Цирк... Ние като не сме ходили от 6 години на заведения, а в подобен клуб пък - хич, бяхме доста изненадани... Тогава БТР бяха много модерна група и в Библиотеката беше като в градски автобус, направо не може да се мине, а да се седне - абсурд... Послушахме малко БТР и си тръгнахме, то ясно, че сме сбъркали адреса, а Мими като ревнааааа... щото още не били изпели "Без да мога няма да сполучиш"....
Та, тогава се майтапехме, добре, че порасна детето, та покрай него и ние да видим какво е заведение....
Това го разказвам за успокоение на младите мами - още малко и малките ще ви водят на ресторант или дискотека... Споко!!!

# 38
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
setony, в http://www.clubs.dir.bg има клуб Алергии.
Там пишат много мами на алергични деца.
tedi_b пише и в нашия форум, мисля че тя водеше детето при Мустаков, пусни й бележка, тя е и доста подготвена по темата, от мамите, които са станали половин, ако не и цял доктор.

# 39
  • Мнения: 3 698
firebird ;много благодаря, аз все пак пуснах търсачката и като видях колко теми се появиха, направо ме е срам, че ви занимавам.Много инфо има наистина утре ще пратя на приятелката си линкове и телефони.
Благодаря и че ме разсмя с "шефската" история  Joy , наистина дечицата са толкова откровени, че понякога ни поставят в неудобни ситуации.
За ресторанти-само чакам пролетта и сме по кръчмите, а по купони мисля да тръгнем още по рано-на Коледното партиии Grinning
Целувки

# 40
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мерси момичета за успокоенията, то аз по принцип съм свикнала и не обръщам внимание, ама тия дни ми "избиха чивиите". Сигурно щото  съм се заринала да чистя и подреждам заради рождения ден на малкия, някак си да освободим повечко пространство за децата (нали сме в гарсониера) и вече се чудя кое къде да дяна, Яни разбира се си прави щуротиите, търча и след него да не се пребие, правим упражнения, ходим на рехабилитация ииииии ... малко в повече ми дойде и като се замисля, че дъртите си почиват и хич и не им минава през главите, че могат да дойдат и да попомогнат и ме хваща яд  Confused, ама няма да се тровя вече...
А банкета ни е най-малкият проблем  Laughing, просто много неща на куп станаха. По случай историята на firebird (хихихи), шефовете още миналата година казали "без деца" , явно са имали подобни изпълнения  hahaha

Мамо Иги, по повод проблема на Мишето, много често от сливицата се създава проблем и с ушите, разни отити, или се намаля слухът, просто понякога третата сливица си е уголемена и пречи, при махането и изчезва и проблемът. Но може да регенерира и да се появи наново, може и да не се появи. Важно е хубаво да я премахнат и да не остане нищо от нея, така е по-малка вероятността да израстне наново. Операцията е рутинна, то дори не е и операция, както firebird е написала сега я правят с пълна упойка, на времето на мен ми я вадиха с местна, но нямам спомен много да е боляло... Пускат детенцето същия ден, след като поседи малко в болницата да излезе от упойката, така че ако се наложи да я махат, не се плаши, тя общо взето само проблеми създава...
В Исул са добри, не винаги са от най-любезните, ама карай... За Александровска болница съм чувала лоши неща, във Военна болница също правят тази манипулация. Успех!
Сети, дано си намерила инфорамцията, която търсиш, но аз си кажа  Embarassed, че тук от форума съм чела за Мустаков хубави неща от доволни майки, лични наблюдения нямам...

Стискам палци на Мира за операцията, дано всичко е наред с малкия юнак  Praynig

Последна редакция: ср, 14 дек 2005, 08:43 от PetiaK

# 41
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
SETONY ето тук синтезирани теми за алергиите - сигурно от както съм правила сбора има и нови - но сега нямам време да търся и аз
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=55495.0

# 42
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
мамо ИГИ, моя брат имаше трета сливица и уви - сериозни проблеми с ушите докато му я махнат /беше малък за операцията/ - чак му пробиваха ухото. Затова - смело ходете и ако трябва - махайте, защото иначе последиците са за цъл живот. А операцията е повече от рутинна - не вярвам да има проблеми - само много тежки и лоши спомени за теб, които да те поболеят - но ти няма да им се даваш, цащото съм сигурна, че лошото е вече зад гърба ви!
Сега - малко опит от мен - тази есен като се разболях - и аз спрях да чувам с едното ухо, ходих на аудиограма или каквото е там и считам, че определено ако се направи точно е вярна. А и исках да споделя, че е възможно и от грипа да е това със слуха - при мен някакъв нерв или квото е там се беше възпалило май... Бе мина и то без някакви спец. мерки - някакво съдоразширяващо лекарство пих и като се оправи ухото го спрях /а трябваше да го пия 20 дена.../

Петенце, съчувствам ти! Аз не мога да се оплача - даже обратното - свеки напира да вземе детето да не го пускам в ясла, но аз имам сериозен и горчив опит за това колко е вредно детето да се отдели за дълго от родителите и после да им дойде нанагорно на всичски да свикват един с друг. А и да ви кажа, покрай рехабилитациите толкова свикнах да вдигна малкия и да го завлека където трябва да ида - че не ми прави впечатление. Не ми липсва свободно излизане - никак. Свеки беше за 1 седмица - ми никъде почти не съм ходила - само козметик и фризьор. Е това го смествам и при смените на мъжа ми...
МАйка ми също искат да го взимат и събота и недела - но мен ми липсва детето. Давам го само за събота и то от две седмици насам. Бе адски съм щаслива с него - липсва ми ако го няма. ЧЕстно - хоих на Салса клуб миналата седмица - ако ви кажа, че ми липсваше бебето - повярвайте. Веселих се, но някак не мога вече по този пуберски начин - не виждах смисъл в свалките наоколо, а там бяха прекрасни хора, но несемейни и ... ми имат други интереси - аз си имам партньор, и това дето тях ги интересува - вече не е за мен.
БЕ май съм станала консерва отвсякъде - не дрънкам, ами направо и аз не знам ... Ужас и безумие е мойто затъпяване и вманиачаване в детето, май....
Уф казах ви за страховете си - сега остава да отсея къде има истина и къде преувеличавам Simple Smile

Мира, Ще се молим операцията да мине по вода и бързо и леко възстановяване на малкото слънчице!

# 43
  • Мнения: 2 543
Мамо Иги, кой е този Цолов? Ти защо не казваш, че ще ходиш в ИСУЛ? Нали знаеш, че сме там едва ли не през ден! Как ви направиха аудиограмата? Той Мишо е вече голям, предполагам, че са успели да я направят точно. Сигурно изследване е, стига да се направи добре. Ама там, все пак са едни от най-добрите специалисти, та предполагам, че всичко си е точно. Щом успяват на моя звяр да му направят, значи си ги бива! Ти не се тревожи - проблеми от този род се разрешават без последствия, важното е да не отлагате! И вземи ми пиши на лични, ако решите да ходите там да измислим при кой да ви пратим! Hug

Сети, а сигурно ли е, че е алергия това на бебето на вашите близки? Забелязала съм напоследък, че всеки обрив, всяко лишейче и нещо подобно веднага бива обявявано за алергия! Аз съм чувала, че този Мустаков е добър, но съм чувала и че няма някой да е отишъл и да не се е оказало, че е алергичен. С други думи - лекуват се за алергия и неалергични хора. А какво всъщност му е на бебето? С какво се храни?

Петя
, какво да ти кажа? Същият случай сме и ние! Първоначално много ми беше криво, ядосвах се, тъгувах... След като се разбра за проблемът на Йоан си мислех, че нещо ще се промени - нищо подобно! Сега вече толкова свикнах с всичко това - дори не се и сещам. В крайна сметка - на сила хубост не става! Добре сме си така! Малко се тревожа за момента, в който ще си имаме още някое и друго дете, ама вярвам, че нещата ще се наредят!  Simple Smile Важното е да сме живи и здрави!

firebird, откакто ти видях аватара все се каня да ти пиша, че и моят мъж е голям фен на Стив Вай, ама все не стигам до това! Той (мъжът ми) също свири на китара, не така виртуозно, разбира се, и съвсем не професионално, но това е любимият му инструмент и целият ни компютър е пълен със снимки на китари!  Wink

# 44
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Аз пук получих съобщение на екрана - "Докато публикувахте вашият отговор, бяха публикувани 13 нови отговора" - напваро нямам думи Embarassed
Вчера се бях ядосала на разни дето само влизат, за да се заяждат, ама днес ми мина
Пък и след такова чакане, да си пусна отговорчето как да не ми мине Wink

Мамо Иги, някой път освен от сливици, децата започват да не чуват от разни недоизлекувани възпалителни процеси - които "Удраят" в ушите. Не се страхувай от аудиограмата, по-добре да я направите за твое спокойствие

На всички останали поздрави Hug

# 45
  • София
  • Мнения: 4 412
Здравейте мами,
И аз от вчера се каня да пиша, даже снощи написах нещо, но се загуби. Дано сега да мога да се разпиша Simple Smile
И аз да допринеса към дружното оплакване. мъжа е нещо болен и кисел, не ще да седи у нас, но не знам как ще се оправи. Изолирали сме го в хола, ама ми е тясно без хол, а и него го няма да лежи. Снощи украсих елхата,  малко ми беше криво, обаче трябва да не си мислим лоши неща, щото така ги провокираме. Мисля ви доброто и дано нещо хбаво да ви си случи днес или утре!!!
И ние сме много зле с гледачките, понякога ми е криво, че плащаме на всички, за да гледат детето, дори и на майка ми...Разказвам ви, за да ви стане смешно, как майка гледа Дара - детето в кошарата, бабата с плетка до него (а тя почти не може да плете) и телевизор и така се гледат. Бабата не може да й смени памперса, да я преобуе, храни я само с определени неща. Но не се оплаквам много, защото е на 70 год. и при децата на брат ми се скри, за да не помага, та й на малкото съм доволна. Все пак благодарение на бабата, успяхме да отидем на кино, и на някои други мероприятия.
На заведение с дете над 1,5 година ми се струва много трудно, то не ще да седи, ходи и пипа,  вие какъв опит имате. Да сме живи и здрави, ще се справим. А ако са 2 децата, нали в последното предаване по радиото казаха, че било по лесно, и аз така съм чувала. Wink
Любознателна, чакаме снимките малко да се настроим коледно.
Поздрави на всички, успех в борбата и съм сигурна, че тазседмичните притеснения ще минат и заминат!!!

# 46
  • Мнения: 4 414
я и аз да се включа към безбабните родители...нашите баби са далече, иначе напори страшни има от страна на свеки да гледа внучката...ама да им я оставим у тях...ние с таткото сме "лоши" и не я даваме на 250 км. от нас...още от малка я мъкнем с нас навсякъде - по пътешествия, по купони...като беше бебе си заспиваше, където и да сме...сега се прибираме по-рано - когато и се доспи. по заведения зимата не я водим, защото навсякъде се пуши. да си призная, не ми липсват нито кръчмите, нито клубовете. ние и двамата сме вилняли много, какви ли не глупости сме правили на млади години Embarassed та сега сме се укротили и се наслаждаваме на малкия човек. нищо не ми доставя по-голямо удоволствие от това да я гледам как си събува чорапите и скача по леглото до откат , или как тича с вдигнати ръце към баща си и вика "тати, тати, татиииииииииииииии!" и 3 мартинита и 2 треви на куп не могат да ми докарат такава нирвана Wink това, което ми липсва от време на време е киното...много обичам да ходя на кино, а още не съм се престрашила да оставя Ния на приятели и да идем с таткото на кино:( другото нещо са книгите - така ми се иска някоя вече просто да си легна в леглото, да се завия и да си чета книжка, ама нямаааааааааа... ще излъжа, ако кажа, че ми е лесно...не ми е...ама ми е кеф.
..даже и на работа не ми се връща Blush
Петенце, много мъчно ми стана, като ти четох поста...ама всеки има такива дни/ седмици...и аз се сдухвам, нищо, че сега съм в добър период...и нашия татко работи поне по 14 часа на денонощие и като се прибере само спи...и аз съм ревала от умора, особено, ако Ния е болна и не спи добре, ама всичко минава...а като ходехме на рехабилитация всичко ми беше като в сън...много е натоварващо, ама нали е за добро...и не си невротичка! хич не си измисляй, че ще те пляскам!  Heart Eyes много те прегръщам и се надявам да ти дойдат нови сили и радостни мисли Hug
няма да се даваме сега баш! другата седмица има парти, нали не сте забравили?! горе главите!  bouquet

# 47
  • Мнения: 3 698
10x за инфото, аз все се надявам бебата да е без алергия, пратила съм линковете на приятелката ми, дано всичко е ок
tigonew, вЕрно ли като са две е по-лесно, почвам да се замислям  newsm78  baby_neutral baby_neutral
Бързо да оздравява любимия ти мъж и да се радва на любимите си жени.
... нищо не ми доставя по-голямо удоволствие от това да я гледам как си събува чорапите и скача по леглото до откат , или как тича с вдигнати ръце към баща си и вика "тати, тати, татиииииииииииииии!" и 3 мартинита и 2 треви на куп не могат да ми докарат такава нирвана Wink
Агнешка, просълзих се, толкова любов сруи от поста ти, че направо зарежда с положителна енергия Hug

# 48
  • Мнения: 882
И аз да се включа, за да ви се оплача, че проблема има две страни.
Заради работата ми и перманентната ми заетост и умора, Радинка я гледат заедно баба и детегледачка. Таткото се включва задължително всяка вечер от 7.30 до 9 часа. Баткото е на път да го уредим и него поне с 30 минутно гледане на сестричка.
Докарала съм я дотам, че Ради плаче за баба си, а не за мен. С удоволствие ми помахва за довиждане, когато тръгвам за работа, казва ми набързо "лека нощ", като не изпуска от очи баба си.
Толкова ми е мъчно и ме яд, че не прекарвам по-вече време с нея, макар, че през цялото време мисля и говоря само за нея. Ето сега пак правим планове за Нова Година. Неискаме да я вземем, защото е малка и ще й е по-добре в къщи.
Обещавам си, че като поотрасне малко, ще я взимам навсякъде с мен.

Искам и да се похваля. Днес правихме изследване на Ради за гликиран хемоглобин. Беше 4.6. Това е резултат на здраво дете.
Толкова съм щастлива. Това е нашето чудо, благодарение на един екип от лекари, работили 20 година над проблема.
Всичко започна миналата година на Коледа. Затова мили мами, неспирайте да се молите Praynig Praynig Praynig

# 49
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
bebiradi, страхотна новина! Особено преди коледа е като истински подарък! Целувки на малката!

# 50
  • Мнения: 3 698
Браво на Ради  newsm44 , това е страхотна новина!!!!!!!!!!!!!

# 51
  • София
  • Мнения: 2 262
Браво на Радинка и много ви стискам палци, наистина е на здраво дете и моя последния път се оказа точно толкова, така че ви чувствам много близки и мили.....
И аз съм диабетичка по принцип, но вярвам че няма да съм скороооооооо.............
Иеппе, не съм се и сетила да ви питам, човек когато е притеснен изключва за някои възможности, а този Цолов беше шеф на доц. Тодоров когато Мишо пострада, сега незнам дали още е, ама е човека, който прави операциите под детското отделение - на втория етаж....

# 52
  • София
  • Мнения: 4 412
Браво на Ради!!! Two Hearts

# 53
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Браво на Ради!!!   bouquet
  Само така! И дай, Боже, все такива хубави предколедни новини!


  Утре ще звънна на Мира, за да видя как са с малкия Петко  Praynig Дано операцията днес е минала успешно и всичко при тях е наред!

# 54
  • Мнения: 2 543
И аз се присъединявам към поздравленията за Ради! Много се радвам! Бъдете здрави!  bouquet

Дано и малкият Петко е добре! Praynig

# 55
  • София
  • Мнения: 4 884
Браво на Ради и на търпението на мама и от нас с Бобо!
Искам да се включа по темата със сливиците, защото имам личен опит и то-многогодишен.
Страшно много боледувах, а носа ми беше постоянно запушен години наред. Когато бях на 16 години, ми извадиха третата сливица, а  две години по-рано- другите две. Бях най-голямата там и най-ревливата, докторите ми се караха "да се засрамя от малките деца" , за да спра да рева.
Моята гледна точка е, че ако сливиците създават сериозни проблеми и това е свързано с приема на много лекарства и със страдание от страна на майката и детенцето, по-доброто решение е да се махнат.

Много време страдах от тия сливици..Сега, когато ме заболи гърлото, ми минава за един ден с аспиринче.Съжалявам само, че ми ги махнаха толкова късно.Успех на всички..

# 56
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Танче, бързо таткото да оздравява - като говориш за две деца, че се гледад по-лесно... мда моя съвет е Simple Smile да го препотиш, още веднъж под душа и после - пак загрявка, до изпотяване - така и настинката ще избяга, и проблема с гледането на две деца деца ще разрешите Wink

Габи, как е малкия? Какво става с проблема с гърнето?

Аз пък нещо съм болна, а и ме гони един страх, че може и аз да опитам как се гледа второ дете... Мъжа мре за второ - голям зор, ама аз не искам по ред причини. Едната и най-важната е - да видим как ще заживеем заедно и...той е сервитьор на 32 - това е професия до време, а просле? Уви нито образование, нито специалност - нищо. Аз имам някакви амортизирани познания и още дипломата не съм си взела... Бе опасно е второ да имаме сега. Уф ем като се размисля и гледам Дани - искам, ем само при мисълта колко зле може да закъсаме - направо не ми се мисли. ДАно не съм бремвенна, а всичко е преумора.

НИНЧЕ, айде ти като все пак здсравно лице - детенце си е с нощно хапване. Това не му вреди нали? Той просто не може да легне преди 23 часа, а яде твърда храна за последно към 21 - и така в 23-24 прави едно ядене на мляко, а после през нощта - когато ми проплаква -то е между 4 и 6 сутринта - също папка мляко. После - попара към 9.30 или 10 - зависи дали става в 8.3 или 9.

# 57
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Catnadeen, моят мъж е на 38г. и още не е отказал яденето в 3-4 ч. сутринта. Няма да казвам колко пъти се пробуждам, няма го и някой шушне в кухнята и опразва хладилника... Като се събуди и малкият, спретват си една бърза нощна закуска. Мъжка им работа... Mr. Green

# 58
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
firebird знаех си аз че няма за ккаво да се притеснявам Simple Smile

Ради, да ми прости малкото сладурче, че не му казах - браво, мило дететнце! Смело напред към пълно оздравяване - и спомен от болестта да не остане!

Мира, да знаеш, че сте ни в мислите и сърцата!

# 59
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Наде, по принцип не е добре да се яде нощно време, не че не може, но коремчето трябва да почива. Аз ти предлагам за засилиш храната (като хранителност, а по-бавно разграждащи се вещества) В 16 И В 21, за да има какво да обрабптва организма и детенце да не чувства глад. Щото и ти трябвада почиваш все пак Wink
Сега сериозно - при Миряна имаше подобен прблем, оказа се, че нейният организум много бързо разгражда храната и лекарката тогава ни каза да яде вечер повече ориз, картофи, боб, месо, а след обяд по-обилна закуска, И така беше около 1 месец и после нещата се нормализираха. Предлагам ти да му дадеш мляко, когато се събуди, докато дойде време за попарата или закуската, която малко ще се измести към 10, после на обяд на всяка цена отделно супа и основно ядене, ако има десерт - супер (не е задължително да е сладко, може плод, компот - каквото има), после след обяд не само мляко - ами сандвич, кекс, крем.... и вечер пак супа и основно ядене.
Дано при вас заработи тази схема, на мен много ми помагаше.

# 60
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Нина, и на мен ще ми е полезна тази информация, че малкия ми е голям гладник нощем - буди се в 1,30 и в 4,00 и в 7,00 понякога да пие мляко, аз съм си виновна донякъде, защото от бебе не го отказах, за да не будува нощем и да буди останалите. Той и нашия татко си има нощно хранене и към 3 преглежда хладилника Grinning

# 61
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Момичета в Кърмене имаше тема за отучването от нощно ядене и събуждане.
Аз лично съм на мнение, че това не е е навик, а нужда на оргонизма. Особено при по- малките бебоци. После идва един момент в който спират да се будят да ядат или поради други причини. Писала съм и там моята теория и за да не се повтарям ще дам линк към темата.  Но ако пък много желаете да отучите ядящите и неспящите- там има и няколко чалъма:) Въпреки, че там става въпрос за кърмени бебета, аз мисля, че бебетата отъждествяват майка си с манджа незамисимо под каква форма-цица или шеше Mr. Green Понеже това е начин да получат вниманието на мама мисля, че ако през деня папкат по- начесто или се гушкат по - начесто - през нощта ще искат да се оттърват от майка си. Mr. Green Основнота идея е детето да е готово за този момент и да не става с метода " като пореве ще свикне". Успех ви желая.  bouquet

Как се отучва от нощно кърмене дете на 1 година?

# 62
  • Мнения: 2 543
Яна, дано да четеш седмичната ни тема! Писах ти на лични, но кутията ти е пълна и не можеш да получаваш съобщения! Изчисти я!  bouquet

# 63
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Нинче, мерси.
Но той яде попара в 10, после към 1-1.3 яде супа или ядене с хляб, после към 17-18 пак супа или ядене с хляб /въобще не признава голо сокче ит супа напр. - хляб - като попара да е/. След това към 20-21 - напоследък яде каша или малко ядене и каша. Което не му пречи да отггладнее в 24-1 и после в 6ч сутринта.
Просто ако не го нахраня в 24-1 към 2 започва да плаче, да се върти и се буди в крайна сметка.
Същото ако прескочя сутрешното ранно хранен /5-6ч/.
А той през деня спи два пъти по 1-1.3 не е много и ако не си поспи и през нощта - просто не знам

# 64
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Браво на Ради, това е много хубава новина!!!

За нощното ядене - на мен тези работи с "почиване на стомахчето" ми се виждат много измислени, макар че това е любимата реплика на педиатрите.
Останали са от времето, в което са замествали майчино мляко не с адаптирано, а с подсладено краве. Тогава децата са имали доста проблеми с храносмилането и педиатрите са се стараели да ги елиминат чрез режим, почиване на стомахчето и тн.
Чувството на глад се поражда от падането на количеството на кръвната захар и организма търси да си набави спешно източник на енергия. Ако не си хапне, след няколко часа се задейства цикъл на глюконеогенеза - т.е. синтез на глюкоза от собствените си мазнини или дори белтъци. Има два такива цикъла, този, който се задейства скоростно, е неикономичният, при него се отделят кетонови тела и дъха мирише на ацетон. Не е особено полезно в организма да циркулират такива вещества. Икономичният цикъл на собствен синтез на глюкоза се задейства чак след 2 дни при организъм, подлаган на глад, и след 6 дни, при организъм, който не е гладувал. При икономичният цикъл мазнините се използват така, че се извлича максимум енергия, не се отделят кетони и човек се чувства добре. Това е типа обмяна при йогите, лечебногладуващите и разни такива мотивирани дълго гладуващи.
Понеже децата растат, на тях им трябва доста енергия, глюкозата в кръвта се изразходва и насън за растежните процеси.
Фактът, че детето изпитва глад, значи, че стомахчето му си е починало достатъчно и че има нужда да се нахрани. 
Бих забранила храна на дете единствено когато се търси удоволствие от вкуса на храната, става дума за храни като чипсове и подобни, в които слагат пристрастяващи овкусители. Критерият е - ако в 4 ч. му се яде мляко и прости нормални храни, значи си е гладно. Ако реве за солети, бонбони и не иска нищо друго - е тука вече може да се приложи системата - "Като се нареве, ще заспи"

# 65
  • София
  • Мнения: 4 412
Привет и от мен,
Наде, да ти кажа за сериозните професии - ние често се шегуваме, че трябва да намерим какво ще правим, като остареем. Че възрастен програмист или системен администратор не се котира много... Така, че сервитьор не е лошо. Хайде да правим ресторан, хората винаги ще папат Simple Smile ние знаем цялата електроника за ресторант, даже и камерите за наблюдение, за да не е валидна мисълта, че "ресторантьора почива само на 1-ви януари".
На мен ми се струва, че Дани яде малко през деня- виж Дара сутрин към 9,30 попара с 3 сухара и 2 бисквити Закуска, 3 лъжици адаптирано мляко, сирене и масло. На обяд към 13,00 половината супа и манджата от кухнята, пасирана с 1 сухар, към 17 часа каша или любимото й ядене - пасирани 1/2 ябълка и 1/2 банан, 3 лъжици адапте, 2 бисквити, към 20,30 100 гр. пюре или наша манджа и 180 грама кисело мляко и 2 бисквити. Опитай да му даваш повече през деня. Аз я хранех и през ноща към 6 часа, но няколко пъти изпи около 90 грама (вместо 160) и аз реших, че ще мине и без тях.
И аз да питам Нина, откакто и махнах нощното хранене търси повече биберон около 5,30 часа, дали е гладна, знам че не е много полезен?

# 66
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Уф мерси на всички.
То и аз съм върло против оставянето гладно дете да реве по което и да е време.
Но нещо почнах покрай майките с които се запознах да се притеснявам - ние сле с2-3 месеца по-големи и така си папкаме, а ония ми ти сладурани лягат в 20 и стават в 7-8 сутринта - рай бе, рай!
Май ми се искаше да помързелувам - ма ще е в следващия живот Simple Smile

# 67
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Измисли друг начин за мързелуване - примерно преварена вода в термос и забъркваш млякото почти насън...
Или караш таткото да го нахрани  Mr. Green
То, всъщност, ако дадеш вечер храна, която по-бавно се разгражда, стомахчето пак не почива, а се труди цяла нощ...
Знам ли какво да кажа, Насе се буди нощем, ама не винаги, нощес например си игра, бърбори и ми търси краката под завивката, за да ме закача. Но понякога се буди гладен и успокояване не помага, но види ли, че му нося нещо за ядене, ухилва се до уши и ми ръкопляска  Mr. Green

# 68
  • Мнения: 4 414
браво на Ради! само такива новини да чуваме от тук нататък!
за храненето и аз да се изкажа...според мен, че малките деца тъй като нямат социален опит, нямат създадени и вредни навици, като да закусват кафе, да пропускат обяда, защото имат работа и да вечерят пред компютъра. те се ръководят единствено и само от нуждите на организма си...та в този ред на мисли, смятам, че щом детето е гладно, жадно или му се спи, значи това е изискване на неговия организъм и докато мога, гледам да се съобразявам с него...защото после ще тръгне на градина и ще не ще, ще се наложи да става рано, съответно да си ляга по-рано и т.н....за всичко си има време.
напълно подкрепя, обаче Firebird за:
Бих забранила храна на дете единствено когато се търси удоволствие от вкуса на храната, става дума за храни като чипсове и подобни, в които слагат пристрастяващи овкусители. Критерият е - ако в 4 ч. му се яде мляко и прости нормални храни, значи си е гладно. Ако реве за солети, бонбони и не иска нищо друго - е тука вече може да се приложи системата - "Като се нареве, ще заспи"

# 69
  • Мнения: 882
Толкова съм развълнувана, след като чета поздравленията.
Б Л А Г О Д А Р Я newsm17.
Чувствам Ви толкова искренни, толкова близки, толкова мили!!!

# 70
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Мира и Петко вече са си вкъщи! Операцията е била лека и е минала за 30 - 40 минути. Браво на геройчето   bouquet ! Дано и тя се включи по - късно!

П.П. Само аз ли имам проблеми с форума тия дни?  Confused Пиша нещо по два - три пъти, не ми зарежда и т.н.

# 71
  • Мнения: 3 698
Браво на детенцето Hug
Мира, от тук насетне  нова година само с приятни изживявания и много успехи.

# 72
  • Мнения: 2 543
Браво на Петко! Бързо да се възстановява от операцията и мама Мира да може да ни пише по-честичко! Hug

Такаааааа....... Йоан е далекоглед. И то много. Ще носи очила следващите няколко години от живота си (поне до 12 г.)  ooooh! Оставям го без коментар! Ама, ми олекна, де!

# 73
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Радвам се за успешната операция, ще чакаме новини от Мира.
Ieppe   не знам какво окуражително да кажа, но е добре, че сте открили проблема.
catnadeen, аз ползвам нощем термоса, защото синковеца отказва кисело мляко Sad Но за първото му нощно хранене, понеже лягам късно, направо му го забърквам предварително, а ако имам му слагам прясно краве мляко с малко захар.

# 74
  • Мнения: 1 271
Хей, хубави новини за Петко и Ради!Браво на децата - все така напред!!!!!!!!!
Йеппе не се тревожи, аз също бях далекогледа но го израстнах и сега нямам очила. Докато учех ги ползвах само за четене. По-важното е че няма други усложнения.
А на нас май ни се размина шарката. Имахме температура понеделник и вторник и до вчера си бяхме у нас а от днес е на градина и е много щастлив.
И аз имах по същото време температура но само вечер и не много висока 37,2 и вече съм добре.
Да се върна на коментарите за бабите. И ние си ги имаме ама не са при нас и май е по-спокойно. Майка ми като дойде ми помага мноооого но и много ми размества в кухнята, а свеки като дойде само реве и се вайка. Пита как да помага и като и кажа, тя обяснява че вече трябва да си тръгва. И така - на всички сестри в градината и въобще всички питащи ние си помагаме сами с тати. Свикнали сме си двамата и като дойдат бабоците май само се мотат. Та така бабите си гледат дядовците...
Ще видим как ще е като се роди бебо........
Целувки на хлапетата и само здраве и усмивки ви пожелавам  - Светлето

И аз имах проблеми с нета, но не е от нашия доставчик...

# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте момичета,
Благодаря Ви за подкрепата  bouquet
Дени на теб специални благодарности, че ми звънна и писа  bouquet

Операцията  мина много добре и дребчо се чувства добре. Оказа се, че  притесненията ми са били излишни. Според д-р Стефанова е станало много добре и ще остане малък белег. Казаха ми, че са пратили проба за хистология, но не знам резултатите. Единственото неприятно нещо беше, когато ми го донесоха и започна да излиза от упойка. Започна да буйства, плаче и не можех да удържа, изподра си лицето с абоката. С триста зора го приспах на ръце и след 2 часа се събуди ухилен Laughing Не е вдигал температура след операцията и като го видяха днес ми казаха, ако искам да си ходим. Утре сме пак на превръзка и ще видим какво следва.

Браво на малката Ради. Все така да радва мама Grinning

Йепе, съжалявам, че така се получило, но е хубаво, че  навреме сте открили проблема и ще може да се коригира.

За яденето - Пепи яде към 20-20.30 ч. и после сутрин към 9 ч, но това не му пречи да се буди по сто пъти нощем и да пие по 2 шишета чай. Много трудно вади зъбите и е някакъв кошмар.

Целувки на всички дечица!

# 76
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Ieppe дай боже все такива преодолими проблеми!
Понякога ни се пращат изпитания или имаме да плащаме - но е хубаво коагто става так, че като мине изпитанието - после всичко е ок.
Бе предполагам, че го знаеш, ама си представям какво ти е на сърцето!
Бъди силна - нещо напоследък все наопаки ти върви и малко ми звучиш преуморено... дано намериш сили да прреодолееш и тази височинка!

# 77
  • Мнения: 4 414
Мире, радвам се, че всичко е минало ОК. Да нацелуваш малкия герой!
Йеппе, няма да те успокоя много, ама да ти кажа, че е хубаво, че сте го открили на време и ще вземете мерки.
аз да ви разкажа една смешна история за лека нощ...
приспивам Ния и най-старателно пея "в тази топла стая песни си ми пяла...", тя се ококорила насреща ми и вика: "тази стая паи/пари/"...отиде ми приспивното настроение Joy

# 78
  • Мнения: 1 520
Здравейте, мамета всички. Много отдавна не съм писала при вас.Но напоследък все по-малко време ми остава и то вс еотива в клюките.
Мога да се похваля, че Теди-то вече ходи по много. Направо смело си е проходило детето. И даже се опитва да тича. Починахме си три седмици от гимнастика, и сега пак ходим. Тази седмица часа ни е от 8.30 тъа вкъщи е малък ад, защото по принцип малечкото не става толкова рано. Но нейсе другата седмица, ще ни попореместят.
Гледам тук разни раздвижвания. Радвам се да видя и постингите на д-р Чавдаров. Мисля че ще е полезна както за него така и за нас тази комуникация.
Радвам се да прочета и че предаването все още тече с пълна пара. Аз не слушам много радио и си теглих първите прдавания от нета. Та в тая връзка да помоля nnnnina да изпише пак страницата на предаването, че нещо съм я позагубила при послените чистения на компУтера си.

Много се радвам да видя и Силвето отново тук.

Аз я прегледах темата на майката с 15 месечното детенце, което не седи, но реших да не пиша. Още от първият й постинг си личи, че тя не търси помощ и съвет, а само оправдание, че всичко е наред. ПОподобие на agneshka, когато съм посъвтвала някой за подобно нещо (преди половин година позната роди след много тежка бременност трудно, а детето беше и със счупена ключица), едва ли не съм в ситуацията "ти много знаеш". И затова вече гледам да отбягвам темата при разговор. На което пък много ме е яд, защото аз вече съм препатила, нямало е кой да ме посъветва по навреме, но сега като не искат съвети. Бог да ги пази.

Няма да пиша дълго, за да не отегчавам внимателно четящите. Simple Smile

Идват хубави празници.  Simple Smile Тази година се сбъдна и желанието ми от миналата Коледа - детето ми да проходи, да преодолеем този период, да продължим смело напред. Сега когато виждам, че всичко това е вече факт камък ми падна от сърцето и усещам че лошото е зад гърба ни.
Това ще е една специална Коледа - с тичащото около на мъниче, вече голям мъж. Grinning

Поздрави на всички. Прегръщам ви.  bouquet

# 79
  • Мнения: 882
Браво на Петко. Вече да сте забравили за операцията и да посетите оня голям хипермаркет с играчки и всякакви забавления за дечица, който рекламират по БТВ.
Мира, ние също имаме хемагиомче, на ръчичката, но лекарките не са ми казали, че има нещо обезпокояващо. Какво да правя?

Ieppeр моя батко от четри годишен е с очила - далекогледство и астегматизъм.
Не се притеснявай изобщо. Единственият проблем е че ще имаш малко - повече разходи за очила. Сега има страхотни очила и дечицата са толкова хубави и сладки с тях. В училище на другите деца вече не им правят впечатление очилата. Не е като едно време. Децата сега са толерантни.
Искахме да направим на Ивчо, такава операция с лазер за премахване на диоптъра, но той си иска очилата. Бил изглеждал по интелигентен. Няма място за притеснения.


# 80
  • Мнения: 2 543
Момичета, много ви благодаря за подкрепата!  bouquet
На мен наистина ми олекна вчера като разбрах, че е просто далекоглед. Да не ви разправям какви неща ми минаха през ума за тези дни, до прегледа. Всичко идва от там, че съм доста незапозната с проблемите на зрението, но и това ще се промени. bowuu

Мира, добре си дошла отново! Hug Сигурна съм, че и с хитологията всичко ще е наред!

Ели, и ти добре дошла! Много се радвам за Теди! Чудесна Коледа ви очаква! Heart Eyes

Агнешка, историята е от хитовите! Нещо като "мляко с ориз"! Wink

По повод хипермаркета "Комсед" - ходихме там миналата седмица. Разширили са го и има наистина страшно много неща. Най-много ми хареса отделът за стоки с намаление.  Mr. Green Нещата са с повредени опаковки, но цените са наполовина! Купихме един голям комплект с пластелин (около 20 цвята) и различни формички за него, една точилка , някакво чукче и още джаджи за 11 лв. и пак за толкова пари бои за рисуване, с палитра и специална чашка, която по-трудно се разлива Crazy. Абе, има разни интересни неща.Ако имате път натам, отбийте се.  bouquet

# 81
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Първо искам да напиша колко се радвам за резултатите на Ради, дано все такива хубави резултати да има!
Мира, радвам се че е минала толкова леко операцията, бързо да минават и превръзките и малчо да забрави всички неприятни преживелици.
agneshka, толкова са забавни понякога  Grinning
kuneto, ето на това много се смях:
Цитат
...а свеки като дойде само реве и се вайка. Пита как да помага и като и кажа, тя обяснява че вече трябва да си тръгва...
Ieppe, какво да ти кажа, толкова съжалявам, все се надявах да се окаже нещо незначително и да се разминете с очилата. Не че няма да се коригира с възрастта или нещо друго, ама знам какво ви е и на целия хал сега и към очила да привиква Йоанчо, пък и по-специални рамки заради имплантанта... Уф, няма да се вайкам - само това ти липсва, просто мисля, че като почнат да се струпват гадостите са накуп - и това, и това, и това и вече като мислиш, че не издържаш, хоп и става нещо хубаво и започват да се редуват хубавите неща - едно след друго, едно след друго... Мисля, че при вас е ред на хубавите неща, дай Боже  Praynig

# 82
  • Мнения: 3 698
Ели,  пожелавам ви прекрасна Коледа и още много сбъднати желания  bouquet
Ieppe, те момичетата са ти казали вече, а и ти сама си знаеш, че за откритият навреме проблем по-лесно се намират решения.Много ви се събра, време е за добри новини.Много  Hug
Танче , това слънчице на аватарчето ти направо ми пълни душата с щастие.Много целувки!

# 83
  • Мнения: 3 698
Ради, наша приятелка има две дечица, голямата й дъщеричка е на 13г. и има хемангиом, вече много избледнял, малката госпожица пък е колкото Лора също с хемангиомче, бяха я наплашили, че трябва операция на бебето, но после й обясниха, че е притеснително само ака нараства.А на каката е нарастнал до едно положение, спрял и избледнял, така че не винаги операцията е наложителна.

Нemangiomas (Хемангиоми):

Те се причиняват при наличието на оплетени тънки кръвоносни съдове. Съществуват три основни вида хемангиоми:
Повърхностни или капилярни хемангиоми (често се наричат и ягодови хемангиоми) – това са удебелени места, които са меки, лилаво-червени, гладки или съвсем леко грапави. Те могат да са както по рождение, така и да се появят и развият няколко месеца след самото раждане. Най-често тези хемангиоми се развиват по лицето, черепа, гърба и/или гръдния кош, но може и навсякъде другаде по тялото. Те може да останат със същите размери, но може и да ги увеличат рязко за няколко месеца;
Дълбоки хемангиоми – те са удебелени, дълбоки  и грапави петна, които често са лилаво-сини на цвят. Те могат да изглеждат като гъба, пълна с течност. Този вид хемангиоми често избледняват, докато детето израсне. И все пак, тъй като те са дълбоки, може да не изчезнат напълно или да оставят лека бледа грапавина. Дете с такива петна може да се нуждае от операция за премахването им или премахването на остатъчните белези;
Смесени хемангиоми – комбинация от повърхности и дълбоки хемангиоми;
Нemangiomas (Хемангиоми) може да не са по рождение, а да се появят няколко седмици след раждането. Те са най-честите туморни образувания при бебетата, срещат се при около 1-2% от новородените и около 10-12% при бебета до 1 година. Повечето хемангиоми се развиват по главата и врата. По-често се срещат бебета само с едно такова петно, но има и с повече. В много редки случаи хемангиоми могат да се развият и върху вътрешни органи – стомах, черва, черен дроб, бъбреци. Те могат да създадат усложнения в зависимост от органа, върху който са се развили.
Хемангиомите, които са по рождение, може да изчезнат бързо след раждането. Повечето други хемангиоми преминават през рязко нарастване – полиферация, след което преминават през по-плавно ниво на свиване и избледняване. Някои изчезват напълно до 18-месечна възраст. Повечето изчезват окончателно до 10-годишна възраст. Но те може и да оставят белег, тогава се налага козметична операция.

# 84
  • Мнения: 882
Сети, много ти благодаря за информацията. При нас хемангиомчето, около 20 ст., се появи седмица, две след раждането и досега не е помръдвало. Надявам се да изчезне, но ще видим.
Абе как така се оказа, че пак сме в 1 до 2 %.
С нашия вид диабет сме 17 в света изнамерени. Сигурно ще бъдем много рядък екземпляр.
От сега принцеска е поела ръководството у дома, по цял ден чисти, нарежда играчки, обувки, захвърляни чорапи и дрехи на бати и танцува ли, танцува. Ако  261uu каже, че нещо няма да яде или да прави, това означава, че така й ще бъде. Отделно дето не й харесва да ходим с бели дрехи или да се храним без да я каним на масата.
Мили мами, мен вече ме обхвана коледното настроение и едни камбанки ми звучат.

# 85
  • Мнения: 417
Здравейте и от нас.
Ради това с резултата е изумително. Браво. Дано оздравеете напълно
По темата с хемангиомите и ние си имаме /как да ни пропусне нещо/ в ушенцето на Алек. Преди двайсетина дни както си гледаше телевизия ухото му се обля в кръв /ярка червена/. Беше кошмар. Метнах го в колата и в ИСУЛ /естествено в събота/. Оказа се, че е прокървявал и преди но леко. Кръвта се с спичала с ушната кал и космите и е образувала тапа. Той е отлепил тапата и я е забил в мембраната. Какво извадиха оттам направо не беше за вярване. След това откриха хеменгиома. Може и това да е била причината, че почти не говори т.е. той си е бил направо глух с едното ухо, а ние го влачихме на невролози и изследвания. На две години му правиха и аудиограма, защото само мучеше,  така че проблема е станал между две и три години. Сега за две седмици имаме пет нови думи, което си е рекорд.

# 86
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
bebi radi, и аз съм имала 2 хемангиома и са изчезнали, моите бяха на ребрата отстрани. Брат ми имаше на бузката, за него бяха дали зор да се оперира, защото отначало нарастваше. Когато ги взеха в болница, той вдигнал Т и ги върнали. Майка беше се травматизирала от клиниката и отложи, тогава почна да му избледнява и с годините изчезна съвсем. Дано и вашия да изчезне.

# 87
  • Мнения: 2 563
Яна, дано да четеш седмичната ни тема! Писах ти на лични, но кутията ти е пълна и не можеш да получаваш съобщения! Изчисти я!  bouquet


Пуснах ти ЛС, получи ли го?

# 88
  • Мнения: 3 698
Искам да ви се похваля, Лора е с хемоглобин 114 и сме много щастливи /последните пъти беше 97, а след това 103/ .Много  Hug на всички, а скоро ще се видим с някои от вас.Нямам търпение вече.
Мили мами, мен вече ме обхвана коледното настроение и едни камбанки ми звучат.
и на мен!

# 89
  • Мнения: 2 531
Мира радвам се чи всичко е минало леко и сте добре!
Ieppe как ще носите очила с апарати newsm78
ipopova изчисти ки кутията да ти пратя съобщение!
А моя син след като изкара ноември гноен отит и ангина, сега му откриха хроничен пансинуит и ще пие пак ще пие поне 10 дни антибиотици!Просто нямам думи вече как я започнахме тази зима... добре че кърмя бебата , и тя милата само леки хремички искарва!

Последна редакция: пт, 16 дек 2005, 20:49 от veni-b

# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Здравейте и от нас!
По въпроса за хемангиомите - в нашия случай операцията беше наложителна, поради бързия растеж и неблагоприятното му разположение/на челото/. Появи се на 20-тия ден от раждането и беше колкото лещено зърно, почти не беше изпъкнало и ярко червено. В рамките на 2-3 месеца се изду адски много и продължаваше да расте. После промени цвета си и нямаше изглед да намалява.

# 91
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Мира много се радвам, че всичко е минало успешо,  Hug

аз чета редовно, но не ми остава много време да пиша. Все пак да похваля Реза че премести предаването, остава да качим и самите предавания тези дни Embarassed, за коетоаз съм виновна Embarassed
ето новия линк http://vsichkihora.speednetbg.net/

# 92
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
Валя и Реза на 20.12 от 15.:00 в сградата на
Представителство на ООН
     ул. " Хан Крум " № 25

ще обявят резултата от конкурса за материалите за кърменето. Комисията заседаваше днес в 13:00  Praynig

не знам какво е станало, но във вторник ще разберем, нали ще дойдете?
Ще умра от притеснение докато обявят резултата. Може и нищо да не сме направили, ама сме опитали Embarassed

# 93
  • София
  • Мнения: 2 262
И аз като една недоразбрала и първа клю-клю да попитам:
Нинка за какво става дума или пък и Валя или Реза мога да попитам....Стана ми интересно......

# 94
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
на 28.12 направихме предаване за кърменето и го пуснахме на един конкурс за жърналистически материал в подкрепа на кърменето
Сега чакаме резултата Praynig

# 95
  • Мнения: 2 543
Момичета, искам да се поправя, задето само се оплаквам напоследък! Embarassed
Днес се чувствам много добре! Сутринта като видях снега така се зарадвах... Като дете! Crazy Цяла сутрин слушаме Коледни песни, ама от тези... най-смешните  madnoel! Излязохме на голяяяяяма разходка с шейната и Йоан беше изключително доволен! Изобщо - голяма веселба беше! Много добре си изкарахме и си разведрихме мозъците!
Така че, ако се чудите какво помага срещу лошо настроение - песни и шейни! Nature Snowman

# 96
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Какъв ти сняг... тук, в Пловдив само гаден дъжд, вятър, студ и много кал навън. Затворени сме вкъщи и полудяваме бавно  Crazy , особено като си помисля, че така ще е поне два - три месеца още...  Sad
  А и Бояна се опитва да се разболява май, течащ нос и доста киха. Дано се разминем само с това, защото болест в съчетание с растящи кучешки зъби и съм довършена  Mr. Green.

  Нинка, Реза, стискаме палци за конкурса! Пък после ще черпитеееееее  Laughing !!!

  А Искричка да разказва за Рождения ден! На снимки също няма да се обидим  Wink

# 97
  • Мнения: 2 543
bim_bam, съжалявам, че си нямате сняг! Ето ти линк със снимки, които направих днес през прозореца: http://community.webshots.com/album/524325671tYTnWs . Да видиш какво става в София! Hug

Нина, Реза, стискаме палци! Казвайте какво става!

# 98
  • Мнения: 3 698
Ieppe, страхотни зимни снимки, но повече ми хареса една на момченце с коте, мнооооооооого сладко Grinning
Нин4е и ние вкъщи ви стискаме палци,казвайте резултатите знаят ли се вече?
Аз имам едно въпросче за партито, някой знае ли дали ще е топло там? Сори, че го пускам в тази тема, ама трябва да слагам вечерята и нямам време да пиша в другата.Много Hug на всичкиииии!

# 99
  • София
  • Мнения: 2 262
Добро утро, аз като един достоен вампир се ококорих още преди 6 часа, а е неделя все пак. И мен ме зарази треската на Иеппе, по пижама и само с едни маратонки нагазих в преспите пред вратата да снимам страхотния сняг, и ме обхвана детинска радост, спомних си детските години, когато с нашите родители (аз имам брат) ходехме на гости из някакви селца и в къщата гори огън, а отвън снежеца вали и е направил преспи, из които ние децата се въргаляме и се прибираме после на топличко, със зачервени бузи и приятно изморени, от дрехите ни излиза пара.....Ох, какво се размечтах и аз, дано и моето дете се радва на същите прости и чисти неща. Все искам да ви питам, като се вслушам в живота и гледам всяка вечер новините, все повече ме обхваща ужаса в какво време живеем и как ще предпазя своя малък син от тия наркотици и тая престъпност, все те са ми в главата и не ми излизат. Какво мислите за това, имате ли моите страхове или....?

# 100
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Аааааа, днес и в Пловдив си имаме сняг! newsm44 newsm68 newsm44
Сутринта като погледнах през прозореца навън бе приказно!

# 101
  • Мнения: 882
И ние във Варна си имаме сняг. УрА....... newsm68 newsm44.
Само, че е много мокър и до вечерта картинката ще бъде кална и грозна.
Днес се наканих (по призива на Канал 1, всеки да си прибере по един боклук, за да ни стане по-чисто), да ошетам градинката пред блока, ама всичко е в сняг и нищо не се вижда.
Така, че ще го направя при първа възможност, защото адски ме жегна това, че свикнахме някък с  мръсотията и на улицата и сред хората. Не обръщаме внимание, като, че ли нищо нв ни интерисува, освен нас самите.
 

# 102
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Имаме си сняг и ниеееееееееее!  Laughing
  Само дано не се разкаля бързо, че от два дни дъжд земята е много мокра.

  Любознателна, чакаме снимки с коледна украса! Аз само една малка елхичка спретнах, заради пършинга, че ме е страх да не бутне по - голямо дръвче.

  Мамо Иги, непрестанно си мисля и аз за тези неща, които изреждаш... и само се моля, Господ да ги пази дечицата! Единственото, което мога да направя е, да бъда нейна приятелка, да бъда човекът, на когото дъщеря ми да има най - много доверие. Да знае, че във всеки един миг може да ми сподели всичко и че ще бъда до нея. Само така, без забрани, без караници, а с много, много любов мога да я предазя. И пак казвам, само Господ да ги пази!  Praynig Praynig Praynig

# 103
  • София
  • Мнения: 2 262
И аз като теб Бим-Бам си мисля, че това е единствения начин и може би разговорите с него по темата при първа възможност, защото ако сега му обясня, няма да е по този начин, по който ми се иска за да разбере нещата, още е мъничък,  но във вид на приказка може да измисля нещо....

# 104
  • София
  • Мнения: 4 412
Честит истински сняг и от мен! И ние бяхме навън и снимки правихме, ще ги видя по-късно.

И аз много се страхувам за децата като вас. Да ни имат доверие е първото и друго си мисля, много ми се иска да й покажа и истинските човешки радости - например това с къщичката в снега, за да може, когато й е тежко, да си спомня подобни сгряващи моменти, а не да търси съмнителни утехи...

# 105
  • София
  • Мнения: 4 884
Хич не искам пак да се оплаквам, ама пак сме болни..Аз уж тръгнах на работа, която едвам намерих, обаче нещо май не се справям добре и може би скоро пак ще остана безработна. Детенце не спира да боледува. Дано оздравеем до вторник, за да ви запознаем със себе си на Коледното тържество.
А снега наистина ми навява и на мен един чист детски спомен....

# 106
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При нас минаха празнуванията по повод рожден ден (вчера беше с роднини) и от днес сме на коледна вълна. Пратих татито да купува елха, тази година вече ще е изкуствена, пък отделно ще си вземем борови клонки за аромат. Плюс това за подобряване на настроението (моето) реших да направим разместване в хола и да освобидим малко повечко пространство за малчо. Татето е много възмутен, щото основно той ще мести  Laughing, ама аз много обичам промените, ще ми подейства добре  Wink. Та днес ще местим и украсяваме къщата.
Бяхме навън - приказно е, но като си представя, че от утре трябва да ходя с Яни без количка и настръхвам, с него пеша е кошмар, мята се в локвите, на ръце се дърпа, не ходи с мен, а където си иска... Ама в тези преспи, няма да пролазим с количка...
От утре почват Коледните празненства, утре сме във Военна болница, организират тържество за имплантираните дечица, във вторник - среща с вас  Grinning, в четвъртък има празненство в читалището, където ходим на рехабилитация, ама не знам там дали ще успеем... Сега сядам да разучавам как да стигнем до театъра във вторник, че ще сме сами с Яни от тук, с маршрутка 2-ка, ама къде да слезем и после накъде...
На болните - бързо да оздравяват, за да се радват на празниците.

# 107
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Аз съм вампир ма по душа.
Мисля си, че света винаги е бил гродно място - място където един Бог праща сина си на кръста, а един народ следвал някого е готов да го разпне в следващия момент, където твоя ученик или те пробожда в сърцето или за 5 мин се отрича три пъти от теб... Свят в който малките кибритопродавачки умират от студ на улица - това е жесток свят, без закони и без надежда. НО пък има и добри хора. ЗАради тях съм спокойна - защото винаги ще има една Мария дала живот на сина си и готова да изтърпи всичко заради любовта си към него, а и към другите, винаги има една Мария Магдалена - открила пътя на истината и издигнала се над меркантилността, открила рискования път на истината, винаги има малки оловни войничета готови да скочат в огъня заради своята любима балерина.... На фона на грозното - красивото блясва, а и надеждата, че грозното пате ще стане красив лебед ме крепи - надявам се нашия грозен свят да стане красиво място.
НО! Това ще стане само с много труд, търпение и вяра от страна на добрите хора. С много саможертви и старание.

А като оставим на страна това - вярвам, че не можеш да избягаш от съдбата - можеш само да хукнеш срещу нея, да се надяваш, че ще имаш сили да се пребориш и за себе си и за най-близките си.
НАдявам се, да бъда добър и разбран приятел на детето си, и се надявам то да има душевни и физически сили да се пребори. ЗАщото половината зависи от мен, но другата половина - от него самия. Дано бъде достойно и добро момче, моето малко детенце.

# 108
  • София
  • Мнения: 4 884
Наде, това, което си написала ме подтиква да ти кажа, че трябва да участваш в конкурса за есе.Ще спечелиш, няма начин. Майтапа настрана..Много хубаво си го написала...

# 109
  • София, в офиса
  • Мнения: 1 269
.мамо Иги, аз съм най-близо до твоите страхове. Все пак Миряна е на 14 год.
И въпреки че сме говорили и за наркотици, и за престъпност и за СПИН, никак не мога да съм сигурна какво може да стане, а и както я контролирам 90% по телефона Embarassed
Но за мен ртешението е децата да нямат свободно време, с колкото повече неща се занимават, толкова по-малко време за глупости им остава.
Ето пример 0- Миряна избягала 3 пъто от час по английски - платен час, звъни ми учителката, сега вече ми се обажда Миряна като стигне при учителката и аз трябва да й чуя гласа (на учителката), ама знам ли какво е правила Миряна през онези часове дето е бягала - ако я питам тя е била с Моника и ако питам Моника, тя естествено ще каже, ами да бяхме заедно и разпитът е малко безсмислен. Ти как мислиш, дали не ме е страх какво е правила, ама се свиква Sad

# 110
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 538
Бяха пускани подобни теми из форумите, тук болшинството са млади майчета и според тях е достатъчно добро възпитание и контрол. за съжаление не е съвсем така. Контрола няма как да се упражнява на 100%, ето и моята дъщеря например ходи на курсове, нали се одготвяме за кандидатстване, но спокойно може да отиде другаде, вместо на курс. Отложила съм големите си страхове за догодина, засега средата в която е ми се струва надеждна а и физически дъщеря ми е повече дете отколкото девойка и не е подложена на кой знае какви момчешки атаки. Не поясних за кого става въпрос, но се вижда от снимката в подписа, нали Grinning

Общи условия

Активация на акаунт