Въпрос за Хийтроу

  • 7 948
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 274
Момичета, рових къде ли не, но не намерих това, което ме интересува, а знам, че вие сте "в час" с всичко Wink, та за това реших да питам тук.
И така, интересува ме някой летял ли е с прекачване и смяна на Терминали на Хийтроу?  Thinking
Конкретно ме интересува 5 Терминал, който вече не е толкова нов, ама все пак.
Ще съм ви безкрайно благодарна за инфото, че нещо се ошашавих, като прочетох, че май ще трябва с рейсове да се влача по летището.
  ooooh!

# 1
  • Мнения: 11 056
От кой до кой терминал трябва да стигнеш?
Не само 5, но и 4 е отдалечен от другите. Все пак е най-голямото летище в Европа Simple Smile Трансферът е с влак или автобус, безплатен.

Терминали 1 и 3 са наблизо един до друг (2 няма Simple Smile, затвориха го) и са свързани с ходеща пътечка.
Те двата се свързват с терминали 4 и 5 чрез влака Heathrow Express. Взима се на Central Station, която е точно в средата между старите терминали, и внимаваш да не хванеш в посока Лондон Simple Smile

Ако трябва да стигнеш от Т4 до Т5, или обратно, единственият ти вариант е автобус.
Има автобусни варианти и за другото, но Хийтроу експресът е най-удобен и бърз. Отнема около 5 минути пътуването между терминалите, трябва да си предвидиш повече време само за чакане (в сайта на летището би трябвало да пише на колко минути е).

# 2
  • Мнения: 138
Надявам се, това да ти е полезно : http://www.heathrowairport.com/portal/page/Heathrow%5EGeneral%5E … 0000357e120a____/
на нас много ни помогна да се ориентираме Simple Smile

# 3
  • Мнения: 6 274
Ееее, страхотни сте, знам си аз!   bouquet Hug
Сега отивам да видя линка, а по принцип трябва да стигна от Терминал 5 до Терминал 1.
Май е най- смотания вариант, а?
  Confused

# 4
  • Мнения: 6 274
Ох, съвсем се напрегнАх, оказва се, че май с влакчето ще трябва да се пътува.  ooooh!
Всъщност влак ли е изобщо или е по- скоро метро?  Rolling Eyes
И, моля, ако може поне мъничко да ме ориентирате:
* как да се докопам до влака (или както си написала до Централ Стейшън)?  Rolling Eyes
* как да не хвана към Лондон (няма ли табели в коя посока за къде е?!  ooooh!)
* като го хвана (ако изобщо се оправя), и като сляза при Терминал 5, вече по- лесно ли е или пак може да се затрия?
Божичко, какво ми дойде до главата! ooooh!

П.С. Иначе в сайта прочетох, че влакчето е през 15 мин. и пътува само 3 мин.

# 5
  • Мнения: 11 056
Джуличка, я виж това, пуснах ти конкретния казус в сайта на летището. Оказва се, че ако си на полет с прекачване и само в passenger зоната, има някакви специални автобуси за тебе, които те стоварват от-до.
If your ticket was purchased as a flight connection and any baggage is checked through to your final destination, you will normally use dedicated transfer buses within the passenger-only zone. In this case you should follow the advice given in our Flight Connections pages.

Аз самата от няколко години не съм летяла до Хийтроу, но ми е ясно, че на 5 кацат полетите на BA от София Simple Smile ще трябва да питам мъжа ми, ако имаш още някакъв конкретен въпрос. А, въведох ти international flights и на двата терминала, като пусках схемата, ако единият полет е вътре във Великобритания, може да има някаква разлика.

# 6
  • Мнения: 6 274
Ооо, много си добричка, благодаря ти.  Hug   bouquet
Сега пък може да се окаже, че няма да търся ни рейсове, ни влакове, така ли?  Thinking
Ох...  ooooh!
Най- ме озадачи това, че госпожата, която продава билетите (в представителството на БА) беше много любезна и ми обясни, че на летището само трябвало да следя за единия ръкав, който ми се падал от ... не знам си коя страна  Embarassed и те щели да си ни прекачат на другия самолет.
Нито дума за влакове, рейсове и т.н.
Даже се бях ядосала вчера, че ме е баламосвала. Close
Иначе, за полета ми - с Бритиш Еъруейз е, да - София - Лондон - Дъблин (Ирландия).
Дали да не взема да й звънна аз по телефона на онази госпожа с билетите?
 newsm78

Последна редакция: вт, 26 юли 2011, 09:28 от Джуличка

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Джуличка, според мен няма как агентката ти да е права и да не се налага да се превозиш  newsm78 Ако има предвид, че са специално организирани автобуси - то следваш табелите flight connections за терминал 1, но моите спомени са други  Grinning
Още като слезеш на терминала има табели way out, знаци за влак и автобус. Тръгваш по тях и ще стигнеш до спирката.
http://www.baa.com/assets/Internet/Heathrow/Heathrow%20downloads … ound_Heathrow.pdf - точно 1 спирка е с експреса. Има и автобуси, но отнема повече време (не само пътуването, ами и отиването до спирката). Гледай светлинните табла - там пише след колко минути идва и за къде е следващият влак, а и съобщават по няколко пъти (по това, което пише на самия влак може да се объркаш, а и нямаш време да го прочетеш, влакът е доста бърз). Слизаш на следващата спирка, в самия влак има светлинни табла, също съобщават.
Колко ти е времето за прекачване? Параход е задала обратния вариант (терминал 1 до 5), но предполагам 5 до 1 ще даде същото време. Имай предвид, че зависи какъв трафик ще случиш и за проверките - на това летище единствено ми се е случвало 2-та часа преди полет да се окажат почти недостатъчни да хвана полета, а ти ще минаваш проверка. И друго - на терминалите е пълно със служители - на летището, на експреса....., които ще те насочат, всички са много любезни и услужливи.

# 8
  • Мнения: 6 274
Джуличка, според мен няма как агентката ти да е права и да не се налага да се превозиш  newsm78 Ако има предвид, че са специално организирани автобуси - то следваш табелите flight connections за терминал 1, но моите спомени са други  Grinning
 

Много ти благодаря.  Hug
Между другото, аз преди малко се обадих и тя ми каза точно това, което казваш и ти за флайт канекшъна (извинете за маймуницата, ама не ми работи бутончето за превключване на латиница и за това пиша така тъпо думите Embarassed).
Каза ми, че като слезем от самолета, първо минаваме "проверка", после следим за табелките "флайт канекшън".
И имало вътрешни рейсове, с които няма да се налага да се напуска летището, а директно те закарват до Терминал 1.
Да се надяваме, че не ме баламосва, а ако е така, ще трябва да се оправям на място, но след вашите разяснения Hug, със сигурност ще ми е по- лесно.  Peace
Дано поне за багажа е права, че ще си го получа на крайната дестинация, а няма да ми се налага да се влача и с него по летищата. Tired

П.С. Забравих да ти кажа, че времето е почти 3 часа, да се надяваме, че ще ми стигне, даже ако се наложи да се лутам, като шашава.
 Tired  ooooh!

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
За багажа категорично е права - ще си го получиш на крайното летище, а на Хийтроу упражнението ще ти е само с ръчния багаж  Peace
А щом имаш 3 часа, ще можеш и да поразгледаш  Grinning

# 10
  • Мнения: 6 274
За багажа категорично е права - ще си го получиш на крайното летище, а на Хийтроу упражнението ще ти е само с ръчния багаж  Peace
А щом имаш 3 часа, ще можеш и да поразгледаш  Grinning

Аз няма да имам ръчен багаж, само дамската чанта и лаптопа.
Дано стане бързо, че не ми трябват допълнителни ядове.  Crazy
Сетих се да питам още нещо - знам, че железни джунджурии пищят, а златото пищи ли?  Rolling Eyes
Щото ако трябва да свалям всички обеци по проверките, направо ще задръстим опашката!
  ooooh!

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 514
Много е вероятно да трябва да ги сваляш. Ако са много обиците, защо не си ги сложиш в пликчето още в София и после чак на финала да се закичиш? На охраната хич не й дреме, че бързаш или че имало опашка. Последният път без багаж, само да изчакаме проверката и при непрекъснато движеща се опашка, ни отне над час, но там наистина проверяват сериозно.

# 12
  • Мнения: 6 274
Ох, ще питам и ако трябва да ги сваля, направо няма да ги слагам до края.
Благодаря ти за всичко!  Hug
Благодаря и на всички, които ми писаха, ако има нещо друго, може и да питам пак, а ако всичко е О.К., ще пиша като пристигна.  Peace
И пак благодаря на всички, страхотни сте!
Hug   bouquet

# 13
  • Мнения: 11 056
На Хийтроу имаш право на един ръчен багаж (за разлика от други летища, където се допуска багажче в мерките+лаптоп или нещо друго), който в твоя случай е лаптопът. Не съм сигурна, че за дамската чанта се прави изключение... я някой по-светнат да каже.

# 14
  • Мнения: 6 274
На Хийтроу имаш право на един ръчен багаж, който в твоя случай е лаптопът. Не съм сигурна, че за дамската чанта се прави изключение... я някой по-светнат да каже.

Е, уж питах и ми казаха, че освен дамска чанта мога да нося и лаптопа.
Ако и това не е така, ще се гръмна вече, честно!  ooooh!
Най- много да завра всичко в една чанта и да се приключва, че почнах да се изнервям много.
  Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт