Гадене и повръщане в начална бременност

  • 39 092
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 607
Mоля мамите, които са били с тежко гадене и повръщане в началото на бременността, да споделят  Hug : били ли са в болница за това, колко време и дали им е помогнал престоят там.
В момента съм в 8 г.с. и съм в безизходица - нямам сили за нищо, много ми се гади (не повръщам, само имам позивите за това) и не мога да ям (само хляб и ориз по няколко хапки), вода не мога да пия също, прилошава ми от нея. Докторът ми предложи да ме вземат в болница, ако до другата седмица не се пооправя с предписаните от него Вомитусхийл и Деган (2 по 1/2 табл.). Страх ме е да пия Деган, но и ме е страх да не се обезводня.
Дано някой може да се включи и да ми отговори. Благодаря предварително!

Как е нивото на ацетона? В болницата лежах с момиче с много тежка форма на повръщане....Само системи и помагаха....Не бе яла и пила 5 дни.......Каза, че и 1-та и бременност била същата, след определени седмици - ставала като нова......И така без проблеми до края.......

# 16
  • Мнения: 15 379
Още месец ще продължи ужасното гадене.
След 12 г.с. ще се почувстваш перфектно.


Не е съвсем така, при всички е различно. На мен гаденето ми отмина чак към 20 г.с.

В общият случай е така.
Наблюдаващият гинеколог може да проследи и ако има проблем да помогне.

# 17
  • Мнения: 112
Не са ми пускали никакви изследвания, така че не знам какво е нивото на ацетона...Все още съм си вкъщи, но утре мисля да отида пак до лекаря и ако той прецени - влизам в болница. Ако помогне - чудесно, ако не - поне съм опитала и има надежда да ми мине скоро (поне с първата ми бременност беше до 12 г.с. това гадене).
Благодаря на всички за съветите и очаквам още такива, ако някой е забелязал някакво облекчение от нещо!  Hug

Последна редакция: нд, 31 юли 2011, 20:12 от Pisanche

# 18
  • Мнения: 11 607
По принцип за повръщане дават и чай от джоджен.....Не е приятен, лично на мен ми харесва.....Не слагай много джоджен, може и от този, който продават за подправка - ако няма домашен......

# 19
  • София
  • Мнения: 15
Миличка, много е неприятно това с повръщането. Дано скоро ти мине. А ако не, не е лошо да полежиш в болница.
Аз бях с постоянно повръщане до 6 месец. И сега от време на време, включително и преди малко бях дежурна над тоалетната чиния, от напъните получавам контракции и е неприятно.
Дано при теб нещата не стигат до такива крайности Hug
Лека бременност и здраво и красиво бебче на финала!

# 20
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
Мила направо ти съчувствам Sad.Аз до 4м. се побърках да повръщам. Наложи се и системи да ми включват Sick.
В началото бях отслабнала 5кг. изписаха ми хомеопатични хапчета, от които не видях подобрение. Stop
Дано по бързо ти отшуми това неразположение. Peace
Късмет и на финала едно пухкаво и здраво бебенце.

# 21
  • Мнения: 56
Лекарката ми каза , че има някакви капки против гадене но самата мисъл за тях и ми става зле така че ги отказах, пия но-спа за болките ама няма много ефект. Добре, че поне мога да пия вода - всъщност това е единственото, което мога да пия. Дано скоро да отмине... Надявам се да трае още един месец и след това да се почуствам по-добре. 
вомитусхил са капките, има  и таблетки, не миришат изобщо, но гаденето не минава, само ми спират повръщането

# 22
  • Мнения: 112
Здравейте отново!
Вчера се върнах от болница, бях 4 дни на системи. Посвестих се, малко по-добре се чувствам, поне не съм обезводнена и имам повече сили. Интересното е, че дори с толкова малко храна 1 месец, че и повече, изследванията ми бяха идеални.
Гаденето обаче не ми е отминало, дори и системите с Деган не го махаха напълно, явно съм много тежък случай Embarassed
Сега надеждата ми е в наближаващата 12 г.с. (вече съм в 11та). Simple Smile
Ако трябва да обобщя - доволна съм, че реших да отида в болница и наистина ми помогнаха. Това за тези, които се колебаят, като мен в началото.   bouquet

# 23
  • Мнения: 19
Аз съм с първо дете и от 7 г.с. точно на 01.01.2011 почнах да повръщам. Влизах в болница два последователни пъти общо за 3 седмици. Стигнах дотам че отслабнах с 15 кг. Бях нон-стоп на системи по 2 литра натриеви хлорати, 1 л. глюкоза и 1л. още нещо си, защото не я ядах абсолютно нищо, за вода какво остава. Накрая ми преливаха Оликлиномел, което се влива в много краен случай. Изобщо не бях добре. Януари изкарах в болница, февруари и март в къщи на легло. Чак към края на Април се пооправих.

А сега когато всичко мина си чакам бебчето.

Стискай зъби. Знам, че с нищо не съм ти помогнала, поне да ти олекне. Знам поне аз как приемах думите на всички, не вярвах че ще се оправя. Ти поне си втора бременност и имаш опит.

Надявам се скоро да се оправиш.

# 24
  • Мнения: 92
Боже tinkie ти наистина си била в доста тежко положение... Но хубавото е че сега вече си добре  Hug Simple Smile

Аз все още съм с повръщане и почти постоянно гаденде. Няма нещо от което да не ми се гади. От шамплоана за коса, парфюмите, праховете за пране, да не говорим ако около мен да се готви.... #Crazy Sick
От две седмици започнах да хапвам повече неща, иначе до скоро само препечен хляб , сирене, кисело мляко....  Confused

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 1 200
И аз съм с постоянно и нетърпимо гадене, което ме прави отмаляла и неадекватна.Направо съм намразила да ми мирише на какво ли не, май на всичко.Абе с няколко думи около мен не може да се стои нормално.Околните взеха да не ме понасят с моето мръщене, дори и само визуално изразено.Много се надявам в пети месец като влезем положението значително да се подобри, че ако е така до края, просто не знам.Аз не ставам от леглото.Но живи и здрави да сме с бебчетата, пък всичко останало е на заден план. Simple Smile

# 26
  • Мнения: 19
Нарочно не написах всичко, което преживях през тези първи месеци, защото дори не искам да си спомням. И психически спадаш. Нямаш настроение за нищо. През повечето време се натисках да спя, само и само да не чувствам болката в стомаха, горенето в гърлото и т.н.

Само да кажа кое ме стресна малко и почнах да си давам сили: Когато лежах в болницата втория път имах един период от 2-3 дни в които нищо не ядях, една солета или соленки. Майка ми ми викаше яж по 5-6 солетки, после пак. Аз виках яла съм ( всъщност не бях) и тя се разплака и мъжа ми също. Тогава ми стана много зле и аз ревнах. Дори сега пак ми се насълзиха очите.

Наистина беше ужас, но имаше и по-зле от мен. Повярвайте ми.

# 27
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
И аз като авторката бях 4 месеца с ужасно гадене, без да повръщам. Само при мисълта за храна ми се повдигаше, нон стоп ми се виеше свят, бях отпаднала, едвам се крепях да ходя по улиците. Можех да ям само ябълки и сирене. Бях отслабнала няколко килограма, хората които не знаеха, че съм бременна и ме видеха на улиците ме питаха дали не съм на диета. Вода не можех да пия, нито с лимон, нито без, понасяше ми само Швепс Грейпфрут, но и него го избягвах, нали газирано не се препоръча на бременни. Бях много разочарована колко зле физически всъщност ми се отразява бременността. По това време бях в Испания, не са ми предлагали никога да ме оставят в болница, казваха, че някои бременности просто протичат така и нищо не могат да направят. Не са ми предлагали и лекарства, казваха, че те са срещу повръщане, а аз не повръщам, само ми се гади и няма смисъл да ги пия. След четвъртия месец обаче това спря, ей така, без да съм влизала в болница или след лекарства. След това до раждането почти никога не ми се е гадило, можех да си ям всичко, можех да си пия пак вода, спря да ми се вие свят и горе-долу до деветия месец, когато станах прекалено тежкотоварна  Mr. Green, можех да се движа без особени усилия. Пожелавам на всички бременни, които изпитват неразположения в началото, след това те да отшумят и да могат да се радват на бременността си.  Hug Но може би, когато лекар препоръчва да се влезе в болница, е хубаво да се направи.  Peace

# 28
  • Мнения: 92
Момичета Simple SmileSimple SmileSimple Smile искам да се похваля - днес е трети ден в който не съм повръщала и имам само леко гадене сутрин , но за кратко! Не ми се вярва, че това гадене спря  Grinning Grinning
Пожелавам ви и на вас това!  Hug

# 29
  • Мнения: 9 481
Радвам се за теб! Hug

Пожелавам ви и на вас това!  Hug

А не, мерси! Stop Аз съм с двама бандита-трето не ща! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт