Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
Здравейте, събирам отзиви за д-р Славчев/гинеколог/от София, тъй като ми го препоръчаха.Ще се радвам някой да сподели впечатленията си от него.
Благодаря Ви предварително!

# 1
За Славчев в 24-а поликлиника ли става въпрос?

# 2
За Славчев в 24-а поликлиника ли става въпрос?
Да , но той преглежда  и в частен кабинет.

# 3
Ходила съм при него преди 7-8 години, и с чисто сърце бих казала, че никога повече не бих стъпила в кабинета му. Казвам го защото поставя мъжките си предпочитания/ ако може така да се нарече/ пред професионалните му задължения.
 Първото, което ми направи впечатление, е че преди и след прегледа постоянно ме гледаше на една педя под лицето, даже бях решила, че е кривоглед/ но не е/, при друг преглед ме накара да седя да чакам до 18:30- 19:00, и когато дойде момента на прегледа да извади бутилка твърд алкохол и сипа по едно/ тук включваме и опита за разговор, който по никакъв начин не касае нито прегледа, евентуално лечение, или каквото и да свързано със задълженията му на гинеколог/. Пак в този период от време беше мазал вътрешно моя приятелка без ръкавици  Shocked .
 Сега не знам дали продължава в този дух, но както ти казах и по-горе- не мисля да разбирам  Simple Smile

# 4
  • София
Леле, бягай далеч от тоя. Носи му се славата, че опипва пациентките, съжалявам, чак ми е неприятно да го пиша, но всички така разказват. Веднъж ме е гледал на ехограф, "случайно" си забрави ръката на бедрото ми. Не вярвам в професионалните му качества. навремето трябваше да си "плащам" болничните, въпреки че ми бяха абсолютно необходими. Акушерката му тогава ми обясни, че докторът обичал водка...Купих водката, купих подарък и за акушерката и отивам за болничен (при бременност). Излизам от кабинета и точно на прага усетих, че нещо се случва. Върнах се, поглеждам, кървя "яко" с ясна кръв. И тогава се започна: ауу, ама защо се случило точно при тях?! Няма проблем, ще ти даваме болнични. Постъпих в болница, бях с половин отлепена плацента, излекуваха ме. Но тези повече не ги потърсих. После ми се обаждаха да питат кой ми подновява болничния. Мога да пиша и за втората ми бременност, но за сега спирам, че стана дълго. Не мисля, че е добър специалист, а като човек е ужасен.

# 5
Аз посетих д-р Славчев в частния му кабинет и останах много доволна, не съм ходила в 24 ДКЦ.Останах с добри впечатления, препоръча ми го друг гинеколог, който нямаше възможност да ме лекува, защото заминаваше за чужбина, а аз спешно се нуждаех от добър гинеколог.
Има страхотна техника в частния му кабинет и ми направи цялостен преглед и цитонамазка, цените са нормални.

# 6
Ходила съм при него преди 7-8 години, и с чисто сърце бих казала, че никога повече не бих стъпила в кабинета му. Казвам го защото поставя мъжките си предпочитания/ ако може така да се нарече/ пред професионалните му задължения.
 Първото, което ми направи впечатление, е че преди и след прегледа постоянно ме гледаше на една педя под лицето, даже бях решила, че е кривоглед/ но не е/, при друг преглед ме накара да седя да чакам до 18:30- 19:00, и когато дойде момента на прегледа да извади бутилка твърд алкохол и сипа по едно/ тук включваме и опита за разговор, който по никакъв начин не касае нито прегледа, евентуално лечение, или каквото и да свързано със задълженията му на гинеколог/. Пак в този период от време беше мазал вътрешно моя приятелка без ръкавици  Shocked .
 Сега не знам дали продължава в този дух, но както ти казах и по-горе- не мисля да разбирам  Simple Smile
Олеле, Десита, какъв е този изрод...  Sick

# 7
Леле, бягай далеч от тоя. Носи му се славата, че опипва пациентките, съжалявам, чак ми е неприятно да го пиша, но всички така разказват. Веднъж ме е гледал на ехограф, "случайно" си забрави ръката на бедрото ми. Не вярвам в професионалните му качества. навремето трябваше да си "плащам" болничните, въпреки че ми бяха абсолютно необходими. Акушерката му тогава ми обясни, че докторът обичал водка...Купих водката, купих подарък и за акушерката и отивам за болничен (при бременност). Излизам от кабинета и точно на прага усетих, че нещо се случва. Върнах се, поглеждам, кървя "яко" с ясна кръв. И тогава се започна: ауу, ама защо се случило точно при тях?! Няма проблем, ще ти даваме болнични. Постъпих в болница, бях с половин отлепена плацента, излекуваха ме. Но тези повече не ги потърсих. После ми се обаждаха да питат кой ми подновява болничния. Мога да пиша и за втората ми бременност, но за сега спирам, че стана дълго. Не мисля, че е добър специалист, а като човек е ужасен.
Summer beauty, аз не бих оставила нещата така. Хич не съм привърженик на "Ще те съдя!", но този човек е за съд.  ooooh! Добре, че нещата са се развили добре при теб, след като си избягала.

# 8
7-8г. е доста отдавна, може би нещата са се променили, а и аз посетих частния му кабинет.Според мен отношението на лекар в частен кабинет и държавно заведение е различно, заради заплащането естествено.Аз съм на принципа , че по-добре е да се ходи на честен лекар,който ще ти обърне много повече  внимание и ще ти помогне, а не с направление.Но това е лично мое мнение.Доста си изпатих от гинеколог при, който ходих с направление.

# 9
За този доктор мога да кажа главно лоши неща:
1. Не стерилизира уреда, с който преглежда вагинално, а го изплаква само на чешмата.
2. Груб е , взима пари, дори и когато идваш с направление, има се пред вид и контролния преглед след това.
3. Специалист е в напредналите аборти, тоест осъществява подобни дори и след 12 г.с.
4."Вижда" малоформации на своя 4 Д ехограф,които много интересно защо другите гинеколози на вторичен преглед след него - второ мнение не виждат.
Давам мнение от опит. Препоръчвам да се избягват посещение при този гинеколог, но разбира се никого не ангажирам с моето мнение.

# 10
Пациентка съм на Доктор Иван славчев от 15 години. Още от първото ми посещение той спечели доверието ми с професионализъм, точна диагностика, правилна терапия и човечност/качество, което се среща все по–рядко в наши дни/. Доктор Славчев е лъчезарен и широко скроен човек, който лесно разчупва бариерата между лекар и пашиент. Благодарна съм за всичко, което направи за мен и близките ми. Той е наш семеен гинеколог и не бих го заменила.

# 11
Преди два месеца посетих Д-р Славчев след направен тест за бременност. Не следях месечния си цикъл и бях запомнила грешна дата. Доктора заяви, че съм бременна в пета седмица, а трябвало да съм в девета, според датата, която съм запомнила. На няколко пъти му казах, че не съм сигурна за датата, но той ми заяви, че нямало сигурна или несигурна. Ембриона бил спрял да се развива, нарече го 'мисед' и ми заяви, че незабавно трябва да се евакуира. Пусна ми изследвания за операция и ми заяви, че още на следващия ден трябва да се направи аборт. Отделно ми наговори купища ужасии, как едва ли не аз съм го убила защото съм била на море и в незнанието за бременността съм се пекла и пр. Обясни ми как ако веднага не се евакуира ще прокървя, а тогава нямало да могат да ми спасят живота, спомена преливане на 10 литра чиста кръв и пр. щуротии. След като се наревах порядъчно, се чух с мъжа ми и той ме заведе на друго място, от там ми казаха, че няма такова нещо.
В момента съм бременна в 14-та седмица, детето се развива нормално засега, като за 'мисед' направо си е чудо на медицината.

Не знам дали всичко ще е наред, мога само да се надявам, но едно знам със сигурност - НИКОГА вече няма да стъпя при този "специалист"!

# 12
Здравейте! Докато бях бременна имах "късмета" личната ми лекарка да ме прати при "специалиста" д-р Иван Славчев. Отидох при него най-вече защото частния му кабинет е съвсем наблизо до вкъщи и се зарадвах, че ще ми е удобно. Още при първото посещение стоях поне 1 час, в който той ми наговори един куп неща, които нямат общо с бременността ми - че ще ходи да си купува кола в чужбина, за вилата си, колко пари му струва великият 4 Д ехограф, и че независимо, че имам направление консултацията ми всеки месец ще струва 50 или 60лв. в зависимост от това дали искам снимка на ембриона или не и т.н. и т.н. Нямам думи да опиша посещенията си там, той може да е всичко друго , но не и професионалист ...Бих го описала с една дума - простак.

# 13
Редовно ходя за профилактични и гинекологични прегледи при Доктор Иван Славчев, също и мои близки и познати. Не е имало случай , в който Доктр славчев да ни е ощетил, относно неизпълнение на лимита който НЗОК отпуска за нас, а именно:
1. Първичен гинекологичен преглед с вземане на намазка.
2. Ехографски преглед и пояснения относно състоянието ни, изписване на терапия, както и вторичен гинекологичен преглед за проследяване състоянието след лечение.
За съжаление с това се изчерпва и лимита на направлението от личния лекар и при необходимост от допълнително лечение или посещение при съответния специалист. НЗОК не поема следващи посещения при специалист. Логично е, че разходите за тези визити си ги плащаме ние, въпреки че сме здравноосигурени. Бих искала да дам някои разяснения за аудиторията на БГ МАМА, за да се избегнат недоразумения, възникващи от страна на монополиста НЗОК и лимитите на ехографските прегледи, които дава на бременните жени в България. Нека направим разлика между консулттативен преглед на бременна в АГ кабинет и ехографски преглед. НЗОК поема само два ехографски прегледа на бременната:
1. Първият в първото тримесечие на бременността до 12г.с.
2. Вторият във второто тримесечие на бременността до 20 г.с.
Очевидно, тези две ехографии са крайно недостатъчни за спокойствието и сигурността на бременната и за инфомацията която получава нейния акушер–гинеколог за нормалното развитие на плода. неслучайно съвременните изисквания за водене на женска консултация са:
1. Първи ехографски преглед се прави в 7г.с.–8г.с.,доказващ наличие на жив ембрион в пловния сак.
2. Ехографски преглед в 13г.с., доказващ наличие на назална кост и нормални размери на нохалната светлина и биометр. замерване на плода с направа на снимки и изпращане в специализир. заведение за ранен биохим. скрининг с цел ранно откриване на гегетични заболявания.
3. Ехогр. преглед с направа на снимки и изпращане в специализир. заведение за късен биохимичен скрининг в 17г.с.
4. Ехографски преглед с високоспециализиран 3Д или 4Д ехограф за извършване на фетална морфология с цел ранно откриване на малформации и избягване на тежки генетични увреждания като даун синдром и др.
5. Ехографски преглед в 24г.с.–26г.с. за откриване на генетични увреждания най9вече в мозъчната структура на плода.
6. Ехогр.преглед към 32г.с.–36г.с. за проследяване зрелостта на плода и положението, което заема в утробата на майката. Тази информация е необходима за правилното насочване на бременната и начина на раждане.
Ясно е, че двете ехографии с, които НЗОК поема са абсолютно недостатъчни за правилно водене на женска консултация на браменни, които искат да саспокойни за нормалното развитие на плода.Затова се налага да заплащат допълнително прегледи, включително биохим. скрининги, феталната морфология и 4Д ехографиите.
Проблемът е радикален и не възниква от страна на акушер–гинеколозите, водещи женска консултация, а от страна на НЗОК, тъй като тя не поема нужните екогр. прегледи за спокойствието и конфорта на бременната. НЗОК Ограничава правата ни чрез тези лимити.
ЗА да се избегнат тези грозни недоразумения осъзнайте правата си като здравноосигурени и ако бъдат нарушени тогава обиждайте хората, които се грижат за вас.

# 14
Редовно ходя за профилактични и гинекологични прегледи при Доктор Иван Славчев, също и мои близки и познати. Не е имало случай , в който Доктр славчев да ни е ощетил, относно неизпълнение на лимита който НЗОК отпуска за нас, а именно:
1. Първичен гинекологичен преглед с вземане на намазка.
2. Ехографски преглед и пояснения относно състоянието ни, изписване на терапия, както и вторичен гинекологичен преглед за проследяване състоянието след лечение.
За съжаление с това се изчерпва и лимита на направлението от личния лекар и при необходимост от допълнително лечение или посещение при съответния специалист. НЗОК не поема следващи посещения при специалист. Логично е, че разходите за тези визити си ги плащаме ние, въпреки че сме здравноосигурени. Бих искала да дам някои разяснения за аудиторията на БГ МАМА, за да се избегнат недоразумения, възникващи от страна на монополиста НЗОК и лимитите на ехографските прегледи, които дава на бременните жени в България. Нека направим разлика между консулттативен преглед на бременна в АГ кабинет и ехографски преглед. НЗОК поема само два ехографски прегледа на бременната:
1. Първият в първото тримесечие на бременността до 12г.с.
2. Вторият във второто тримесечие на бременността до 20 г.с.
Очевидно, тези две ехографии са крайно недостатъчни за спокойствието и сигурността на бременната и за инфомацията която получава нейния акушер–гинеколог за нормалното развитие на плода. неслучайно съвременните изисквания за водене на женска консултация са:
1. Първи ехографски преглед се прави в 7г.с.–8г.с.,доказващ наличие на жив ембрион в пловния сак.
2. Ехографски преглед в 13г.с., доказващ наличие на назална кост и нормални размери на нохалната светлина и биометр. замерване на плода с направа на снимки и изпращане в специализир. заведение за ранен биохим. скрининг с цел ранно откриване на гегетични заболявания.
3. Ехогр. преглед с направа на снимки и изпращане в специализир. заведение за късен биохимичен скрининг в 17г.с.
4. Ехографски преглед с високоспециализиран 3Д или 4Д ехограф за извършване на фетална морфология с цел ранно откриване на малформации и избягване на тежки генетични увреждания като даун синдром и др.
5. Ехографски преглед в 24г.с.–26г.с. за откриване на генетични увреждания най9вече в мозъчната структура на плода.
6. Ехогр.преглед към 32г.с.–36г.с. за проследяване зрелостта на плода и положението, което заема в утробата на майката. Тази информация е необходима за правилното насочване на бременната и начина на раждане.
Ясно е, че двете ехографии с, които НЗОК поема са абсолютно недостатъчни за правилно водене на женска консултация на браменни, които искат да саспокойни за нормалното развитие на плода.Затова се налага да заплащат допълнително прегледи, включително биохим. скрининги, феталната морфология и 4Д ехографиите.
Проблемът е радикален и не възниква от страна на акушер–гинеколозите, водещи женска консултация, а от страна на НЗОК, тъй като тя не поема нужните екогр. прегледи за спокойствието и конфорта на бременната. НЗОК Ограничава правата ни чрез тези лимити.
ЗА да се избегнат тези грозни недоразумения осъзнайте правата си като здравноосигурени и ако бъдат нарушени тогава обиждайте хората, които се грижат за вас.
Специално при д-р Славчев не получих нито една от двете безплатни ехографии, а имам прятелки, включително сестра ми и много близка друга моя приятелка, която ходеше във ВМА на ЖК, където дори са й правили ехография на всяко посещения, поне веднъж месечно, без да са им искали пари! Съгласна съм напълно с монополизма на НЗОК и това, че е недостатъчно, но въпросният доктор е некоректен, искаше дори "някой лев за здраве" в случай, че ми даде болничен!!! Точно това е причината, поради която в края на бременността си се преместих при друг доктор, който беше изключително коректен, интелигентен и нямаше нищо общо с д-р Славчев!
Колкото до необходимия преглед и ехография, които са нужни при биохимичния скрининг, който се извършва в Майчин дом, д-р Славчев изобщо не ми ги даде, отидох, прегледа ме, измери пулса на плода с часовника си (винаги беше 140, незнам как става точно), таксува ме с 50лв , явно човека просто незнае как да използва апарата си, защото изобощ не ми даде разпечатка на размерите на плода и т.н, а даже ме предупреди, че ако в майчин дом ме пратят някъде да ме преглеждат да не се съгласявам, защото те били сметкаджии и искали само да ми вземат парите!!!!!! Това са пълни глупости, незнам какво точно му костваше да ми разпечати размерите на плода и данните, които вижда на ехографа?! Може би пести мастило?! Да, от Майчин дом ме върнаха ,защото нямах тези данни и точно това беше причината да се преместя при друг доктор, който ме прегледа, измери плода и без проблем ми даде разпечатката , която е необходима, отидох и всичко си мина както трябва! Нека не оправдаваме доктори като него с НЗОК! Ясно е, че всички работим за пари, но нека бъдем коректни. А изявлението по-горе най-вероятно е писано от самия доктор, или не, по-скоро от дъщеря му, която всъщност работи като мед. сестра при него и малко повече разбира от НЗОК от него!
И след като все пак е обявил в лъскавия си сайт, че работи с НЗОК нека поне вземе да се образова малко какво точно предлага НЗОК, а не само да прибира парите от нея без да извършва необходимата услуга!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт