Изхвърляте ли храна?И ако не-как го постигате?

  • 44 771
  • 1 048
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 249
А в семейството ви изяжда ли се всичко, което е сложено в чинията?
Мъжът ми и детето едно късче храна да има като кажат"Не, не ми се яде повече" и край.Понякога и за една маслинка става въпрос или за три парченца краставица.
Аз горе-долу гледам да си сложа колкото ми се хапва.


При нас всичко се изяжда. Май така сме възпитани.  Детето не го насилвам, него даже не го броя в графа "ядящи".

# 16
  • Мнения: 11 907

 Е, ти да не си моята сестра-близначка, разделена от мен при раждането ни?[/b]

Аз съм, аз съм! Joy Joy Joy

Ами понякога не е "типично котешка храна", няма и как да им я поднеса ако нямам подходящ съд, а и съседите мрънкат, че храня улични котки.

За животинчето-ясно, че е умряло, но ми е противно.вече и куче нямам, преди то се изхранваше с цели парчета пиле и т.н. да не продължавам.

# 17
  • Мнения: 46 504
Каквото остане го дояждаме на другия ден на обяд. Ако е малко - като гарнитура към нещо.

# 18
  • Мнения: 11 907


А ако наистина става въпрос за 1 маслинка, 2 парченца салам, 3 парченца карставица, бих ги изяла аз, за да не се хвърля.
Понякога става въпрос за малки парченца, но това е абсолютно при всяко ядене!Аз също не искам да се тъпча.Но понякога се случва и по половин тенджера да се изхвърля, половин баница, половин хляб, както и много други храни.

Порциите им от това ,няма накъде по-малки, особено за детето.


# 19
  • Мнения: 2 161
Моят съвет е да спреш да им готвиш. След като не ядат, да преживяват с въздух. Аз те разбирам много добре, защото в къщи всички са с претенции. Аз пък не обичам да купувам много храна, освен плодове, мляко, сирена. Обаче, когато мъжът ми пазарува, зарежда в промишлени количества и после хвърляме. И когато извадя развалени продукти и го попитам, защо не го яде, щом го е купил, редовно чувам: ама ние имаме ли го това? Ами ако не хвърляш в две колички в магазина безразборно храна, ще знаеш какво си купил. А когато протестирам, редовната фраза е : ама не ти се свидят сто лева за червило! Не знам защо мъжете така обичат да се запасяват с храна и после не им пука, че се хвърля тази храна. Не обичам да хвърлям храна, има гладни хора, грешно е!

# 20
  • Мнения: 8 799
Някоя маслинка, парченце краставица или домат, малко сух хляб -това не го наричам хвърляне на храна. За такова става дума, когато изхвърля половината от това, което съм сготвила. Да, често ми се налага да хвърлям храна, понякога хвърлям нещо, което току-що е купено - примерно цяла опаковка със сирене крема или извара, цял пъпеш или кило ябълки. Налага се, защото не ми е разрешено да ям храна, която е пред разваляне или презрели, зелени или негодни плодове и зеленчуци, имам заболяване. Предпочитам да хвърля, отколкото после да ме боли часове наред стомах. Идва ми да убия някои производители, също и проклетите търговци, които третират продукцията, за да издържи по- дълго. #Cussing out Добре, че поне не ям месо и яйца, че иначе....вечно щях да пълня боклука Crazy

# 21
  • Мнения: 7 325
Почти не изхвърлям храна. Готвя по малко и всеки ден. С остатъците храня една армия котки, живеят в горичката до блока и ядат всичко ( за мен това не е хвърляне ).

# 22
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Много рядко се случва да изхвърля храна и то е защото в нас има ящно дете, баща ми и пекинез Simple Smile Мъжът ми като се върне от път стават 4 мъже, които ядат начесто(през 3 часа като бебета) и няма какво да се изхвърля. Ако се хвърли нещо е някой забравен колбас или нещо подобно, но това става веднъж в месеца да кажем.

Светкавица, да ти пратя някой от мъжете да помага с яденето у вас? Joy

# 23
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287


А ако наистина става въпрос за 1 маслинка, 2 парченца салам, 3 парченца карставица, бих ги изяла аз, за да не се хвърля.
Понякога става въпрос за малки парченца, но това е абсолютно при всяко ядене!Аз също не искам да се тъпча.Но понякога се случва и по половин тенджера да се изхвърля, половин баница, половин хляб, както и много други храни.

Порциите им от това ,няма накъде по-малки, особено за детето.




Стига бе, кви хора сте вие. Половин баница да хвърляш. Не обичат баница ли? Или да храня куче с пиле. А, няма да стане. Ами, като ми се наложи два пъти да хвърля половин баница или пол. тенджара с манджа и няма да готвя.
Не стига, че хабя продукти и пари, разхищавам, ами и моят труд на вятъра. Да ядат сухоежбина в такъв случай.

# 24
  • Мнения: 21 434
   Случва се да изхвърлям, не ми е приятно. На хляба му хванах цаката, иначе винаги ми оставаше по половин хляб - режа го на кротони, ръся с разни подправки - и във фурната на горещ въздух. После ги използвам за супите или в салата.
   Най мразя да изхвърлям плодове, обаче често ми се случва.

# 25
  • Мнения: 22 036
При нас храна се изхвърля редовно, за съжаление.
Аз непрекъснато се чувствам виновна, че някой в този миг гладума, но като пазарувам, вината ми остава на заден план.
У нас има винаги храна за пане още 10 души, каквото не се изяде се изхвърля - кучето е на специална диета.
Замисляла съм се милиони пъти, колко е несправедлив живота - има хора, които гладуват., но и до днес не съм открила начин да променя това.
Била съм доброволка в Африка, пращала съм помощи и нищо не се е променило.
Няма глобална политика за решаване ан този проблем, а е толкова просто - остатъците от нашата трапезеа отиват там, където няма нищо, но уви на практика не става така.

# 26
  • Мнения: 326

   Най мразя да изхвърлям плодове, обаче често ми се случва.

 И на мен, особено ябълки. Вече не купувам.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 555
Изхвърляме и до доста. Планирането при пазаруване ни куца изглежда.... Confused

# 28
  • София
  • Мнения: 17 276
О, хвърлям и окото ми не трепва!
От толкова гузност и дояждане по чиниите на всички, колко години не мога да се вкарам във форма. Остави някой нещо в чинията - ама как ще хвърлям, аммммм! Остане, дето казваш, някоя палачинка - как ще я хвърлям, дай да я хапна.
Първата крачка към моето отслабване започна с препрограмирането ми, че няма нищо грешно в изхвърлянето на храна. Понеже всички дотук го определихте като грехота, можете ли да ми кажете защо е грехота? Наясно съм с гладуващите по света, но ей богу и досега не съм открила връзката между тях и изхвърлената в София храна. Колкото до вложените труд и материали, нима те не са вложени в маса други неща, които изхвърляте без угризения - някоя друга играчка, неизползваеми обувки или дрехи (ясно, че някои от тях се даряват, но винаги се изхвърлят някои неща).
Отгледани сме от баби, които са живели в ужасен недоимък и е нормално, че са ни възпитавали, че похабяването  на храна е грешно.

# 29
  • Мнения: 4 916
Светкавица,
не е лошо това, че по някое време казват, че не искат повече храна. Това означава, че имат мярка и не се тъпчат.
Баба ми навремето все не можеше да изхвърли храна - дояждаше и цял живот беше с повечко килца и високо кръвно.

Общи условия

Активация на акаунт