Зеленчуковите пюрета на Хип

  • 507
  • 6
  •   1
Отговори
Мили майки, дайте мнение по следния въпрос:
синът ми е на 5.5 месеца, захранен е със зеленчукови пюрета. Досега е хапвал моркови, моркови с картофи и тиква с картофи. Но реших да му разнообразя менюто и купих нежен зеленчук с ориз и ризото със зеленчуци на Хип. В съдържанието на първото обаче има пълномаслено прясно мляко, а при втория вид обезмаслено мляко, сирене, сметана и масло!
Давали ли сте от тези видове пюрета / те други почти не останаха/? Все пак ги дават след 4 месец и трябва ли това съдържание да ме притеснява?

# 1
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Аз мисля, че е редно да си захранила с тези неща или поне с всичките без едно, за да му ги предложиш. Т.е. ако не си давала тези неща (сметана, мляко, сирене), поне да си ги въвела постепенно. Ти не си му давала и толкова зеленчуци, че да му предложиш всички тези екстри-ориз, други зеленчуци, млечни...
А моето мнение е, да ги оставиш за по-късно, има доста други варианти, които няма да те наведат на такива въпроси и пр. Чети етикетите и си направи план, който да следваш, за да разнообразяваш реално.

# 2
  • Мнения: 140
И аз захранвах също с Хип,но точно тези,които споменавате ги дадох доста по-късно,може и да стават за след 4 мес, но лично аз реших да не избързвам.
Има Картоф с карфиол,Картоф с тиквичка, Броколи с ориз,Различни зеленчуци (любимо),които нямат мляко или сметана. newsm10

# 3
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Аз ги давах,но беба не ги хареса.
Нямахме проблем!

# 4
  • Мнения: 1 464

...
Давали ли сте от тези видове пюрета / те други почти не останаха/? Все пак ги дават след 4 месец и трябва ли това съдържание да ме притеснява?

Давала съм,но по-късно,пюрето различни зеленчуци е много хубаво,а ако искаш да разнообразиш,можеш да приготвиш и домашно Wink

# 5
Благодаря много за отговорите. Така и ще постъпя - ще ги оставя за по-късно.

# 6
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз захраних със зеленчуковите на Хип на 4 навършени месеца. Първия месец не съм давала тези, които споменаваш, но след 5 навършени месеца започнахме наред всички на Хип, хапваше си ги с удоволствие и нямаше никакви проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт