операция на страбизъм

  • 21 692
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте, имам дете на 5,5г. На 4г. започна да криви едното око.От тогава до сега носи очила за корекция на далекогледство и оклузия на едното око.Според лекуващия лекар вече са изравнени диоптрите на двете очи, редува очите при фокусиране,т.е. криви ту едното ту другото око , което е знак че започва да ползва и двете очи и вече е време за операция. Големият въпрос за мен е кой да оперира. Защото едно е лекарят да бъде добър диагностик  и въобще добър специалист, но когато става дума за операция ,освен знания са нужни и умения или както се казва да има ръка.Ние сме във Варна.Тук  са известни двама лекари доц. Контрова и доц. Митов, но аз досега не съм разговаряла с техни пациенти , нито с техни колеги .Личната ми лекарка смята , че София е по-добрия вариант за операция , но аз не знам имена на оператори.Искам да чуя мнения на пациенти.Не са излишни  и мненията на офталмолози особено когато имат преки наблюдения за работата на колегата си. Благодаря предварително.

# 1
  • sofia
  • Мнения: 404
Синът ми го оперира д-р Галя Димитрова в детската очна клиника към Александровска болница. Тогава той беше на 1г.и 2м. и не съжалявам и за миг. Във вторник прави 8г. и до сега се виждаме за контрола на всеки 6м. За мен освен добра в областта си е и много човечна.

# 2
  • Мнения: 154
Да, аз също съм на мнение че д-р Галя Димитрова е много добър детски очен хирург

# 3
  • Мнения: 1
Здравейте .На сина ми му правиха операция в Токуда и на двете очи , но не е сполучлива тогава беше на 1г. и 1 м. след опер. сложихме очила на лявото  е - 3, на дясното е - 2.5 .Носихме лепинка на едното око след няколко прегледа доктора ни каза ,че няма нужда повече.След няколко месеца започна да креви лявото око отново на вътре дори и с очелата.След поредния  преглед сме отново с лепенка и след 6 м. ако няма ефект ще го оперират отново.Искам да попитам да ли има  като нашия случай с повторно.

# 4
  • Мнения: 154
Разбира се че има случаи, при които се налага повторна операция било то защото при първата не е изправено напълно окото или защото след време то се е изкривило отново. Всичко е много индивидуално и зависи от много показатели.

# 5
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
моят син го оперира д-р Галя Димитрова.Мнаго сме доволни .Носенето на очила и всичките там оклузии продължават дълго .Докато нараства черепът все може да има промени.

# 6
  • хасково
  • Мнения: 290
Живо ме интересува повдигнатата тема.Ние посещаваме кабинета на доц.Контрова.Тя е лекарят на който той позволи да го прегледа обстойно без проблеми.Беше 4-та по ред.Има чудесен подход към децата и не знам защо,те я харесват.Както и да еПреди нея ни казаха че е добре да направим операция за коригиране на кривогледството(0,75)  е .Приеха ни в болницата за операция,но след прегледа
се разколебаха,че е твърде рано.Да опитаме с оклузия.Носихме лепенка 1 год.От 2 год я слагаме за около 3 часа на ден.Обясниха ни че се коригира само ъгъла,който криви с очилата.А той вече с очилата не криви окото изобщо.Но щом ги махне и отново оченцето влиза  навътре.Дали наистина имаме шанс само с оклузията   Това ми е въпроса.Диоптрите са му 4.На очилата са 3,5-далекогледство,което се израствало с възраста,но дали е така newsm78

Последна редакция: нд, 25 сеп 2011, 16:27 от tanyaviolin

# 7
  • Мнения: 154
tanyaviolin, ако с очилата не криви окото, тогава се касае за т.нар. акомодационен страбизъм, при който проблема е да се постави необходимия диоптър. Това са случаи, при които не се налага операция, поради това че очилата напълно изправят очите и няма остатъчен ъгъл на кривене. 

# 8
  • хасково
  • Мнения: 290
tanyaviolin, ако с очилата не криви окото, тогава се касае за т.нар. акомодационен страбизъм, при който проблема е да се постави необходимия диоптър. Това са случаи, при които не се налага операция, поради това че очилата напълно изправят очите и няма остатъчен ъгъл на кривене. 
Макар и със закъснение,безкрайно съм ви благодарна за отговора.Даде ми душевен покой!

# 9
  • Мнения: 5
Д-р Бориславова здравеите,синът ми е на 4 години и половина и юни месец му оперираха двете очи.Преди кривеше на вътре лявото а след операцията започна да криви на вън.Сложихме стъкла ,,призми,,тои изправи очите за два дни и ние ги махнахме и пак започна да криви на вън.Сега ги носи един месец но свали ли ги за повече от един -два дни,,когато са на ремонт,,се забелязва пак кривене  Sad Искам да попитам дали това е нормално

Последна редакция: ср, 02 ное 2011, 16:35 от didideni

# 10
  • Мнения: 154
дидидени, този въпрос трябва да го зададете на лекаря направил операцията, редно е той да отговори, така дистанционно без да съм прегледала или видяла детето не мога да коментирам работата на колега.

# 11
  • Мнения: 29
Здравейте!

 Виждам, 4е отдавна не е писано в темата, а аз имам въпрос. Има ли кой да ми отговори?

# 12
  • Мнения: 61
хайде да ми е честита новата диагноза 11 месеца след ласик
  Дифузен ламеларен кератит (ДЛК). Наречен „Пясъците на Сахара” той е възпалене под ЛАСИК капачето което може да има няколко причини. Някакво възпаление на роговицата след ЛАСИК хирургия е нормално. Но ако не е овладяно както при ДЛК  може да попречи на заздравяването и да причини известна загуба на зрението. Ако ДЛК възникне то обичайно се повлиява от терапии с антибиотици и стероиди. Също капачето може да трябва да се повдигне и да се почисти от възпалени клетки и да се предотврати увреждане на тъканта.
Ако искате правете си операции хора дори и безплатни да са не трябва да си причинявате това
още колко ли неща има да премина преди да ослепея напълно след тази козметична операция

# 13
  • sofia
  • Мнения: 404
хайде да ми е честита новата диагноза 11 месеца след ласик
  Дифузен ламеларен кератит (ДЛК). Наречен „Пясъците на Сахара” той е възпалене под ЛАСИК капачето което може да има няколко причини. Някакво възпаление на роговицата след ЛАСИК хирургия е нормално. Но ако не е овладяно както при ДЛК  може да попречи на заздравяването и да причини известна загуба на зрението. Ако ДЛК възникне то обичайно се повлиява от терапии с антибиотици и стероиди. Също капачето може да трябва да се повдигне и да се почисти от възпалени клетки и да се предотврати увреждане на тъканта.
Ако искате правете си операции хора дори и безплатни да са не трябва да си причинявате това
още колко ли неща има да премина преди да ослепея напълно след тази козметична операция
Само не разбирам какво прави подобно изказване в тема за страбизъм??? Shocked

# 14
  • Мнения: 141
Стара тема, но да попитам за отзиви от операция на страбизъм при деца при д-р Александър Оскар от Александровска болница.. Предстои такава операция на сина ми (1.6 г.)

Общи условия

Активация на акаунт