Кой е егоиста в случая?

  • 21 212
  • 528
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 7 947
Нека да вметна, че аз съм правила и нямаше никакви последствия върху психиката ми.

# 61
  • Мнения: 12 662
Нека да вметна, че аз съм правила и нямаше никакви последствия върху психиката ми.

Те психиките биват разни.

# 62
  • Мнения: 25 599
Само не разбрах къде е отговорността на майката в цялата тази схема. Нейното АЗ и евентуално просперитета на вече роденото дете срещу всички останали, даже и срещу това, което вече носи в себе си.
Поне малко да помисли то има ли право да живее, няма ли, щом няма други пречки за раждането му, освен нейния собствен комфорт и Голямото ѝ АЗ.
Да седне и да претегли нещата - Тя срещу Него (детето, не мъжа) и тогава да решава.
Но ако това дете ще ѝ бъде враг цял живот, защото я е лишило от спокойствието и кефа, по-добре наистина да не го ражда. И да се погрижи по-добре за контрацепцията си.

# 63
  • Мнения: 7 947
Нека да вметна, че аз съм правила и нямаше никакви последствия върху психиката ми.

Те психиките биват разни.

Сериозно ли? Сигурно затова съм на писала "аз" ...

# 64
  • Мнения: 39 287
Като чета темата, все Hari75 ми е в главата .

# 65
  • Мнения: 3 066
Имам чувството, че си перун, а не перуника. Как изобщо можеш да понесеш мисълта, някой мъж да разполага с твоето тяло! Ако на една жена не й е приятна мисълта за дете, ако тя не се чувства комфортно, не е щастлива, не е подготвена или просто така й харесва, абортира и продължава напред. Имаше тема преди за абортите, оказа се, че само мъжете в България не са правили аборт. А сега някои се държите като девственици. Възможно ли е чак такова лицемерие! Какво лошо има в един аборт? Само не ми пишете, че убиваш човешки живот, че ще стане много непоносима глупостта.
Ами ако толкова не си искала дете-има мноого контрацептиви. Аз не разбирам как жена с дете при това не е на хапчета, на импланти,със спирала или поне с презервативи?
Който се пази с неправилните методи си знае,че такова решение е въпрос на време.
 Peace

# 66
  • Мнения: 22 430
Не знам дали може да се говори за егоизъм в случая.
Подобни неща трябва да се обсъждат от двамата в семейството. А не да се поставят ултиматуми и да се прави на пук.
Много жени не желаят да си развалят подреденият живот с едно дете, с появата на второ такова.

# 67
  • Мнения: 21 440
 

 Много хора все още разглеждат аборта като начин за контрацепция. Това се обяснява лесно, ако смяташ, че заченатото дете не е човек всъщност.

# 68
  • Мнения: 493
Не бих допуснала някой да се разпорежда с тялото ми по този начин. Ако реша, че не искам дете, детето няма да го има на този свят.
Този мъж е абсолютен инфантил. Деца не се раждат от ултиматуми.
Много удобно, а предпазни средства дали са ползвали, хапчета, презервативи, или прекъснат акт, хем кеф, хем после, ''ама не го искам тва дете'', като не го искаш да си се пазила  Stop да убиеш дете само заради собствения си кеф е леко казано глупаво / богиня, не е директно към теб коментара  Peace/

# 69
  • Мнения: 3 066
Много хора все още разглеждат аборта като начин за контрацепция. Това се обяснява лесно, ако смяташ, че заченатото дете не е човек всъщност.
Shocked Shocked
СТИГА ДЕ,КАКВА КОНТРАЦЕПЦИЯ?
Както казах с неподходящите методи- прекъснат полов акт, не вземане на хапчетата в определена схема,пресмятане на температурата и овулацията И НЕЗАЩИТЕН СЕКС ПРЕЗ ДРУГОТО ВРЕМЕ ....решението за аборт  често е последващо.
За аборта винаги е добре решението да е прогласувано с мъжа,но да натежи мнението на майката .
Аз не бих направила аборт и затова от момента от който съм сексуално активна съм на противозачатъчни .
Решението си е ваше! Изборът също!

# 70
  • Мнения: 2 161
Ами ако толкова не си искала дете-има мноого контрацептиви.
Наистина ли? Непременно ще потърся съвет от теб, ако ми се случи същата случка.

# 71
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152

Не разбирам защо хора, които не искат деца не ползват предпазни мерки?


И аз не мога да разбера, как през 2011 г. при явно средноинтелегентни хора, имащи достатъчно обща култура, както и "добри доходи" / с част от които евентуално да се закупят необходимите контрацептиви/ се случва тази "непланирана/ нежелана бременност" ??? Това за мен е ... глупаво и безотговорно.

# 72
  • Мнения: 2 479
Много хора все още разглеждат аборта като начин за контрацепция. Това се обяснява лесно, ако смяташ, че заченатото дете не е човек всъщност.
Каквото и да смяташ, понякога абортът е по-доброто решение (не визирам случая). Има жени, чиито организми не понасят спирала, а противозачатъчните са противопоказни поради други здравословни причини. А и все пак винаги може да се случи да пропуснеш хапче или презервативът да се скъса. И какво следва? Темата не е за контрацепцията, станалото - станало. Последствия ще има и в двата случая. Интересно ми е какви са последствията за психиката, ако решиш да родиш непланирано и нежелано дете, само защото те изнудват. Hari75 сподели доста по въпроса.

# 73
  • Мнения: 3 066
Ами ако толкова не си искала дете-има мноого контрацептиви.
Наистина ли? Непременно ще потърся съвет от теб, ако ми се случи същата случка.
Laughing Laughing
Дано не ти се случи! Peace

# 74
  • Мнения: 22 430
А аз не разбирам какво толкова се чудите - "ама как така се е случило непланирано" и само тръбите за използването на контрацептиви.
Ако ще да изполваш и тройна защита, пак може да се стигне до бременност. Няма средство, което да гарантира на 100% предпазването от забременяване. Нито противозачатъчните, нито презерватив, нито спирала, или други неизвестни за мен. За прекъснатият акт пък да не говорим.
Така че, да, случва се. И това не означава, че някой е бил безотговорен или не е взел предпазни мерки.
Въпроса е когато това се случва в едно семейство, решението да се вземе и от двамата.

Общи условия

Активация на акаунт