Кой е егоиста в случая?

  • 21 213
  • 528
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 21 440
Много хора все още разглеждат аборта като начин за контрацепция. Това се обяснява лесно, ако смяташ, че заченатото дете не е човек всъщност.
Каквото и да смяташ, понякога абортът е по-доброто решение (не визирам случая). Има жени, чиито организми не понасят спирала, а противозачатъчните са противопоказни поради други здравословни причини. А и все пак винаги може да се случи да пропуснеш хапче или презервативът да се скъса. И какво следва? Темата не е за контрацепцията, станалото - станало. Последствия ще има и в двата случая. Интересно ми е какви са последствията за психиката, ако решиш да родиш непланирано и нежелано дете, само защото те изнудват. Hari75 сподели доста по въпроса.


Аз пък визирам случая. Хипотетичното отношение на съфорумките по отношение на аборта не ме интересува особено. В конкретния казус бременност има, тоест детето вече е заченато. Жената решава, но да решава с оглед на това,а не като дребно неудобство, боклук, който изхвърля в кофата и продължава. И мъжът също има право да каже мнението си.

# 76
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Абе то за случване, случва се...
Ама толкова често слушам за тези непланирани бременности и как не бил сега моментът, как не му е времето и т.н., че нещо не ми се вярва всички да са с тройни защити просто.

# 77
  • Мнения: 21 440
  Случва се, разбира се. В случая жената по принцип иска още едно дете, просто и се ще да не е сега - еми ще и се, ама сега е станало, какво да се прави. Ако пък не иска категорично - никой не може да я накара.

# 78
  • Мнения: 2 479
Разбира се, че мъжът има право да каже мнението си. Дори е длъжен да го каже. Но няма право да и' поставя такова условие. За справка - в темата за властните беше изброено какво означава психически тормоз. Мога да пусна и линк със ЗЗДН.
Само за протокола - моите деца са с година и пет месеца разлика, точно защото изпаднах в положението на въпросната жена. Така прецених, родих детето. НО всеки си знае. Свят шарен, ситуации различни. Може да не е само лиготия. Не мога да дам мнение какво трябва да реши това семейство или тази жена, в частност. Просто се възмутих на начина, по който мъжът се опитва да се наложи.

# 79
  • Мнения: 10 547

Кой е еоист в подобна ситуация-несигурната майка или бащата,които иска бебето въпреки всичко newsm78

И двамата. Ситуацията, при която сега имам второ дете, е сходната- добра работа, може да се каже даже кариера, добри доходи, дете в късна градинска възраст...Аз исках да направя аборт, съпругът ми побесня /не ме е заплашвал с развод/. И двамата бяхме доста егоистично настроени. Аз отстъпих. Радвам се, че го направих, а съпругът ми, че имаше мнение, защото вече на няколко пъти съм свиделет на ситуации, в които съпругът няма такова или не му се дава правото да има.

# 80
  • Мнения: 1 906
Айде стига с тези егоисти вече  Tired
Тъй като се предполага, че жената ще износи, роди и поне в първите месеци ще се откъсне от нормалния свят, за да обгрижва детето, се предполага, че тя ще вземе решението дали може да си го позволи и дали желае нещата да се случат така.
Мъжът също има право на глас, но при изложени солидни аргументи в съдържателен разговор- с ултиматуми и късане на връзки най-много да остане с пръст в уста  Crossing Arms
И все пак, глупаво е да говориш за аборт така, все едно ще си почистваш зъбния камък- не вярвам да е толкова леко усещането и после да станеш, да се изтупаш и да отидеш на кафе.

Последна редакция: вт, 02 авг 2011, 13:38 от елиас

# 81
  • София
  • Мнения: 3 404
Ако някой ме постави в подобна ситуация, бих го приела като насилие.
Страдам от твърдото убеждение, че едно дете трябва да дойде на бял свят желано от двамата си родители и ако една жена се е озоваала неподготвена за изненадата, че е бременна, аз не смятам, че начинът за убеждаване е подобен ултимативен и изобщо изключващ мнението и живота на една жена.
Защото аз пък не съм от тези, които мислят, че животът на една жена е изцяло подчинен на идеята да се възпроизвежда и нейното щастие и комфорт нямат никакво значение.

# 82
  • Мнения: 571
За пазенето-пазили са се.С хапчета Peace
За това,че жената смята аборта за нещо съвсем леко и безобидно-не съм съгласна.Както казах,и двете решения са еднакво отговорни.

# 83
  • Мнения: 1 906
За пазенето-пазили са се.С хапчета Peace
За това,че жената смята аборта за нещо съвсем леко и безобидно-не съм съгласна.Както казах,и двете решения са еднакво отговорни.
Аз нямах предвид жената, а някои изказвания в темата  Peace

# 84
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
....Аз исках да направя аборт, съпругът ми побесня /не ме е заплашвал с развод/. И двамата бяхме доста егоистично настроени. Аз отстъпих. Радвам се, че го направих, а съпругът ми, че имаше мнение, защото вече на няколко пъти съм свиделет на ситуации, в които съпругът няма такова или не му се дава правото да има.
Мъжете имат по-правилна оценка в подобна ситуация.

# 85
  • София
  • Мнения: 3 404
Интересно, по закон дали се изисква мнението на бащата, за да се прекъсне бременността?
Или това решение е предоставено изцяло и безапелационно на майката?
Защо ли е така?

# 86
  • Мнения: 46 509
Не мога да си представя някй друг да вземе решението да премна през бременност и раждане. Това не е като да ти лакират ноктите. За нейното тяло отговаря само тя. Защото и последствията са за нея.

# 87
  • Мнения: 10 547
Интересно, по закон дали се изисква мнението на бащата, за да се прекъсне бременността?
Или това решение е предоставено изцяло и безапелационно на майката?
Защо ли е така?

Защото бащи много, майка една.

# 88
  • Мнения: 12 662
По едно време беше забранено жена с 1 дете да прави аборт.  За да й разрешат се искаше не само мнението на бащата , а и на кварталната ОФ организация.

# 89
  • София
  • Мнения: 3 404
Защото, дами, може да живеем в мъжки свят, но решенията от този характер са изцяло ваши.
Може някой да ви изнудва, да ви притиска, да ви заплашва и да ви обяснява, че сте убийци, егоисти и безотговорни, не се поддавайте и не вярвайте на това, не е вярно.
Никой няма право да се разпорежда с вашият живот и вашето тяло.
Само и единствено ваше е решението дали да раждате или не.
Може някой да ви убеждава, но не и да ви заплашва и изнудва.
Може да ви успокои, да ви обещае светло бъдеще, любов, помощ и грижа, може и голо хоро да ви играе, но конкретно за това вие сте тези, които трябва да кажат "да", никой друг.
И имате пълното право да мислите за собственото си щастие, добруване и комфорт, не сте се намерили на улицата и вашият живот е важен и много съществен.

А защо при ситуация на риск, се избира да се спасява животът на майката, а не на бебето?

Общи условия

Активация на акаунт