Кой е егоиста в случая?

  • 21 208
  • 528
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 1 127
Споделям мнението на КЛОНКА.

Хари е жена с мед. противопоказания, доколкото зная, бременността й крие рискове.

# 166
  • Бургас
  • Мнения: 364
Жената има право дори да бъде егоист. Щом не желае детето, има правото да не го роди. Някой по-назад беше казал, че щом таткото толкова иска, да вземе той майчинството и да остане вкъщи с двете деца. Ама надали ще се съгласи, нали?  Wink Лесно е - на чужд гръб и 100 тояги са малко. Малко бащи се грижат за децата си наравно с майката. Оттам и такава лекота - раждаш го и точка. Но тя ще носи главната отговорност за обгрижването на това дете. А точно този баща не ми се струва от тези, дето ще стават по 10 пъти на нщо, за да дундуркат бебе.
Ако жената наистина не желае второ дете, няма смисъл да го ражда. Пък мъжът като е отворен - да се маха, щом иска.
Решението по принцип трябва да бъде и на двамата, но в случая, описан от Мира, майката има пълното право да реши сама.
Аз самата не искам второ дете - преценила съм, че няма да се справя, преценила съм и ситуацията. Затова и не бих родила. И никой не може да промени мнението и позицията ми с каквито и да било доводи. 

# 167
  • София
  • Мнения: 3 397
Темата на Хари е жестока.
Аз плаках не веднъж там, признавам си.
По различни причини.

Лабрадор, явно не ме разбираш.
В момента, в който приритетно дефинираш мястото на партньора си след децата, а не преди тях, няма какво да се обсъжда.
Правилната конфигурация е обратната, тази, в която децата идват желани и от двамата и не по-малко важно, именно от този партньор, плод на любовта им.
В момента, в който ми казваш, че е децата излизат на предна линия, без значение останалите причинно следствени връзки, които упоменах, изобщо говорим за различни неща.

Въпросът е там, че ако една жена се е обвързала с един мъж с идеята те двамата да са фундамент за семейство и изведнъж се оказва, че за него това е без значение, в момента в който я напуснеш, ще и направиш огромна услуга, защото тя ще бъде неизбежно много нещастна и любовта към децата и няма да могат да запълнят любовта на любимия никога и по никакъв начин.

# 168
  • София
  • Мнения: 2 840
Йоличке, много ми се ще в тази тема да не стигнем до нечовешките усилия и саможертва на жената в отглеждането на едно дете, като някакъв подвиг чутовен, който срива житейското й израстване и й дава пълното право да решава еднолично ще ли роди едно вече заченато дете, или не.

Отгледала съм дете и освен ако не съм някакво чудо на природата, смея да твърдя, че грам не съм се изтормозила. Тормоз бяха само мрачните параноични мисли, когато е било болно, да речем.

# 169
  • Мнения: 2 457
На мене пък ми се ще да не стигаме до "Знаете ли колко жени се борят да имат дете, а тя аборт иска, детето е дар от Бога" и тра-ла-ла и тук обикновено те пращат да четеш в "проблемно забременяване" или "искам бебе" Tired

# 170
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Лабрадор попита, но никой не отрази мнението му, а на мен също ми е интересно - как един мъж в създалата се ситуация да изрази желанието си да има още едно дете от любимата си жена така че да не нарани чувствата и,  да не я манипулира, без ултиматоми, как?

# 171
  • Мнения: 755
Eee това не е ли порединят локум?! Не ви ли писна? Мира, дай нещо по не злободневно. Laughing Темата на Хари не е съпоставима, така е само на пръв поглед- няма място за сравнение.

# 172
  • Мнения: 3 066
Лабрадор попита, но никой не отрази мнението му, а на мен също ми е интересно - как един мъж в създалата се ситуация да изрази желанието си да има още едно дете от любимата си жена така че да не нарани чувствата и,  да не я манипулира, без ултиматоми, как?
Като я уважава,ако има желание за още едно дете да я изчака сама да го поиска и да оцени колко много се иска от една жена за да стане майка!
Дай любов  право на избор и разбиране на една жена и е твоя до гроб! Heart Eyes

# 173
  • Мнения: 7 947
Лабрадор попита, но никой не отрази мнението му, а на мен също ми е интересно - как един мъж в създалата се ситуация да изрази желанието си да има още едно дете от любимата си жена така че да не нарани чувствата и,  да не я манипулира, без ултиматоми, как?
Ех, толкоз пък няма д уми, различни от - ще те напусна, ако...Айде сега как!

# 174
  • Мнения: X
Аз не разбирам защо да е Длъжна да го роди.Освен ако не иска на всяка цена да задържи мъжа си....
Колкото и на мен да ми е непонятно, и да не го разбирам,има жени ,за които размножаването не е цел в живота.Раждат едно дете,може би защото всички раждат, с изключение на нашата Богиня    Hug, обичат си го ....но дотам.
Не искат повече деца.
Ако въпросната жена е от този тип жени,напълно разбираемо е ,че не иска отново да се впуска в подобно приключение.
И едно второ ,нежелано от нея по никакъв начин дете,само би съсипало нещата още повече.
Мъжът й може и да си мисли,че като го роди,тя ще го заобича....но дали?

А ако не е такъв тип жена, не знам....
Може да иска да мине малко повече време ,да си отдъхне от първото майчинство....

Макар ,че моят син беше изключително кротко и послушно бебе и дете,не събрах смелост за второ цели седем години....толкова е разликата им.

# 175
  • Мнения: 22 036
Аз искам второ дете, мъжът ми уж и той.
Вече 7 години го обсъждаме, но въпреки това, ако забременея и не се чувствам способна, бих приела мъжът си за егоист, ако реши, че трябва да родя.
Бременността е прекрасна, когато е желана и споделена с партньора, но може да бъде и тежка, рискова и пр.
Всяка жена и момиче трябва да има контрол над случващото се в тялото и - бащите са на втори план.
За бащите има пътечка - ако са сигурни, че майката е неспособна да взима решения и те могат да се грижат з адетето - да задвижат процедурата.

# 176
  • Мнения: 7 947
Аз като цяло се чудя на нещо - никога, ама никога не съм искала самоцелно д ете, винаги съм го обвързвала с мъж до мен и то да е естествено продължение някак. Та в тая насока - странни са ми тия решения - искам, нищо че единия от партньорите не го иска...

# 177
  • София
  • Мнения: 3 397
Лабрадор попита, но никой не отрази мнението му, а на мен също ми е интересно - как един мъж в създалата се ситуация да изрази желанието си да има още едно дете от любимата си жена така че да не нарани чувствата и,  да не я манипулира, без ултиматоми, как?
С любов.
С грижа с подкрепа, с разговор, мен никой не може да ме убеди, че един мъж, който обича жена си не е в състояние да проведе един такъв разговор, в който да стопи страховете и и да я накара да се чувства обичана, закриляна и защитена. Както и нейните деца.
Само по себе си е жестоко да оставиш една жена сама, в момента, в който разбере, че е бременна. Сама, в смисъл- самотна. Защото аз мисля, че повечето жени биха изпитали емоции в една такава ситуация, както и страх. Една жена е много уязвима в подобно положение.

# 178
  • София
  • Мнения: 2 840
Май не отчитате факта, че бебето вече е направено.
Случайно, непланирано, но е факт.
На мен ми е чудно какво трябва да се промени в аргументите на майката, че да бъде ЗА след една година, да речем.
Доколкото схванах, тя имала хубава работа и детето й вече било отгледано, памперсите и бибероните - забравени.
След една година ще си ги припомни сантиментално или пък ще напусне хубавата си работа???
Явно прсто не й се ражда.
Нейно право е.
Мъжът не я е притискал да си направят бебе.
То просто се е случило.
Всички реакции трябва да са въз основа на този факт.
Това, което аз виждам е една жена, на която не й се занимава повече с деца и един мъж, който пък иска детето му, което е заченато, да бъде родено, а не убито.

Не одобрявам ултиматумите в никакъв случай!!!

Шанти, никога не съм пращала някой да чете в проблемното забременяване, нито съм "агитирала" жена, която не иска деца, зорлем да се запложда, щото някои други много искат, пък не могат.
Просто говорим за различни неща - семейство, нормални условия, желание на единия родител, който не е прост осеменител, липса на медицински противопоказания и дете, което така или иначе вече е заченато. Да си говорим как жената е жертва, щото има право да спи нощем, без да бъде обезпокоявана за кърмене или да ходи на работа ката ден, вместо да се откъсне от офиса за няколко месеца, ми се струва несериозно, когато дилемата е да живее ли едно човешко същество, или да бъде убито.

# 179
  • Бургас
  • Мнения: 364
КЛОНКА, всяка жена сама за себе си преценява дали за нея е "нечовешките усилия и саможертва" да отгледа едно дете. Тоест за една може да е песен и да гори от желание за това, но друг да не е така. Особено ако има опит вече с едно дете и анализира ситуацията в семейството си и съвсем коректно преценява фактите и състоянието си.
Щом на жената и се оказва натиск, дори не се прави опит тя да бъде разбрана и нормално, човешки убедена в позицията на съпруга си за какво говорим изобщо? Това не е "да си купим ли нова кола или не?" Става въпрос за раждане на дете все пак. А решението за раждане и отглеждане на дете трябва да бъде направено с желание и готовност.

Общи условия

Активация на акаунт