Кой е егоиста в случая?

  • 21 205
  • 528
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 571
Да.Ще задържи бебето Peace

# 436
  • Мнения: 7 947

Ах, значи мъжът не се оказа такъв нещастник  Laughing

# 437
  • Мнения: 25 571

Лека бременност и нека детето ѝ носи само радостни мигове, за да не съжалява никога за избора си.  Simple Smile

# 438
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Ще мине време, ще стане радостта на мама и току виж му каже, че добре е направил като е искал да го задържи.

# 439
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Горката.

# 440
  • Мнения: 7 947

Сарказъм ли долавям или просто констатация, защото, видиш ли, ти си строго еманципирана и това един мъж да наклони везната - за теб е кръвна обида?  Laughing

# 441
  • Варна
  • Мнения: 1 744

Сарказъм ли долавям или просто констатация, защото, видиш ли, ти си строго еманципирана и това един мъж да наклони везната - за теб е кръвна обида?  Laughing
Не е сарказъм, а истинско съжаление. Съжалявам хората, които приемат съдбовни решения, притиснати в ъгъла. Това никога не минава без последствия. Крайният резултат обикновено не е добър.

# 442
  • Мнения: 10 547
Недей я съжалява, Боги. Малцина са жените с органическа непоносимост към деци (собствени). Останалите просто имат страхове, типични за хората обаче.

# 443
  • Мнения: 7 947
Е, а не мислиш ли, че едно рамо в даден момент помага на решенията ни?

# 444
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Аз рамо не видях, само ултиматум.

Каси, не говорим за органическа непоносимост /това го има само при мен  Mr. Green/, а за не толкова рядко срещано явление: "Аз се отказах от всичко/кариера/чудно бъдеще/принц на бял кон, за да те родя. Ти си причината за провала ми като видна БКК/звезда на небосклона/принцеса върху бял кон."
Дори и да не бъде изказано в този вид, негодуванието, неудовлетвореността за избора, огорчението и проч. те си остават. И за сметка на жената, комфорта в семейството, здравословната среда на растеж на тези деца. Защото не може да ме убедите, че една нещастна и неудовлетворена жена е добър родител.

# 445
  • Мнения: 7 947
Аз рамо не видях, само ултиматум.

 Joy
И ти вярваш, че заради този ултиматум - жената е пререшила, така ли  newsm78

# 446
  • Мнения: 1 906
Каси, не говорим за органическа непоносимост /това го има само при мен  Mr. Green/, а за не толкова рядко срещано явление: "Аз се отказах от всичко/кариера/чудно бъдеще/принц на бял кон, за да те родя. Ти си причината за провала ми като видна БКК/звезда на небосклона/принцеса върху бял кон."
Дори и да не бъде изказано в този вид, негодуванието, неудовлетвореността за избора, огорчението и проч. те си остават. И за сметка на жената, комфорта в семейството, здравословната среда на растеж на тези деца. Защото не може да ме убедите, че една нещастна и неудовлетворена жена е добър родител.

С това съм напълно съгласна. Съществува и под формата "С баща ти останахме заедно заради теб, провалих си живота, в него само ти си смисъла- длъжен си да не ме разочароваш!"  Tired

# 447
  • Мнения: X
Ще мине време, ще стане радостта на мама и току виж му каже, че добре е направил като е искал да го задържи.
 Обикновено така става. Детето се превръща в тяхната любима грешка. А тези апокалиптични картини, които се чертаят ,вероятно се случват, но при хора, които не са създадени за родители. Надявам се,че са малцинство все пак, и е по-добре да го осъзнаят навреме и едно дете да не създават. Защото  травми и на единственото  си  ще нанесат.

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 14:49 от Анонимен

# 448
  • Мнения: 10 547
Не познавам такива жени. Само подозирам няколко. И понеже бях в сходна на въпросната обръждана ситуация на два пъти, към днешна дата още не мога, и все по-съжалявам, че първият път не послушах съпруга си и направих аборт. И всичко заради едната кариера и дребнави страхове. Добре че, вторият път се осъзнах. Към днешна дата скорншен мисед ми даде широко поле за размисли, но за много неща вече е късно. Та, по повод историята, аз гледам на нея с погледа на човек бил в сходна дилема, и пречупвам видяното през призмата на собственото си светоусещане.

# 449
  • Мнения: 91

Мира, честито и поздравления, че си решила да задържиш бебето!

Според мен обаче разкарай мъжа. Така или иначе ще го разкараш някой ден, няма да издържиш... но поне да е рано, отколкото късно.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт