Размери на бебето

  • 7 851
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Здравейте , днес бях на консултация при докотора , бременна съм в 30 г.с. и бебто казаха , че  е 1220 , уж било нормално , но на мен ми е притеснено , защото като чета по форуми , за този период трябва да е около 1400 . Трябва ли да наблягам на някакви храни за да нададе на тегло ?

# 1
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 726
При това изследване резултата е с риск за грешка около 30 %. Например преди раждане ми казаха, че бебето е 3 кг, роди се 3850.  Peace

# 2
  • Мнения: 9 481
С каквото и да се тъпчеш-все тая.
Храни си се нормално, не се вкарвай във филми-винаги има разминаване; не могат да бъдат на 100% точни в прогнозите Peace

# 3
  • Мнения: 2 980
като чета по форуми , за този период трябва да е около 1400 .

Да, би било хубаво всички бебета в края на 7мия месец да са с еднакво тегло и после да се раждат все по 3 килограма.  Laughing
Майтапът настрана, щом наблюдаващият те лекар е преценил, че това е нормално тегло, значи няма за какво да се притесняваш. С повече ядене бебето няма да го охраниш, най-много да си докараш проблеми заради наднормено тегло. Спокойно си бременей.

# 4
  • Мнения: 776
   Не мисля, че трябва да се притесняваш. Всяко бебче си е различно. То си набавя всичко необходимо. Според мене няма смисъл да се насилваш да се тъпчеш с различни храни.

# 5
  • Мнения: 678
Да,да те и по моя корем съдеха,че бебето в 40 седмица/преносих 5 дни/,няма да е по-вече от 3,200кг,но се роди  3,700кг.Наистина имах сравнително малък корем,и на ехографа го измериха 3кг,но.....

# 6
  • София
  • Мнения: 12 554
Както всеки възрастен е с различно тегло, така и бебетата. Не виждам как очакваш всяко бебе да е калибровано.  hahaha

# 7
  • Мнения: 284
Е ти наистина ли вярваш, че всички бебета в тази седмица тежат точно 1400 newsm78. Ами ако тежи повече, майката какво ще прави - диета ли?
Я си живей спокойно и не се втелявай Peace.

# 8
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Както са ти казали по-горе - не се притеснявай!

Принципно бебето наддава най-много последният месец, и то без да се тъпчеш излишно  Peace

# 9
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
За тегло попитах конкретно в деня в който влязох в 9-ти месец. По ехограф ги измериха 2500 и 2900, родиха се 3 седмици по-късно с тегло съответно 2100 и 2900. Сама прецени какво е отклонението  Wink Не бива да се вкарваш във филми, не може всички бебета да са еднакви. Щом лекаря е преценил че всичко е наред, бременей си спокойно и се наслаждавай на последните седмици спокойствие  Grinning

# 10
  • Мнения: 22
Много благодаря на всички за успокоението !   bouquet   bouquet   bouquet

# 11
  • Мнения: 8 890
С напредване на бременността измерванията стават все по-неточни. Отделно, че приетите за нормални размери на плода за всяка седмица варират в широки граници. Спокойно!

# 12
  • варна
  • Мнения: 1 228
преди 3 дни ,моето го измериха 1300 , а щяло да бъде едро бебе каза доктора.

# 13
  • Мнения: 22
Вече съм , малко по-спокойна  Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 39 740
Всички размери дадени по разните календари и таблици според мен са усредени.
Много зависи на какъв апарат се гледа бременната, и най-вече човекът зад този апарат.
Аз намерих само на един от талоните да пише тегло. Плод 31 г.с., тегло (приблизително) 1700 г.

Не знам на какъв принцип ехографа измерва теглото, най-вероятно е комплексна формула в зависимост от другите размери на плода. А размерите на плода измерени чрез ехограф за мен са субективни. Т.е. никой лекар с точност до 100% не може да каже мм, см и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт