Напикаване след 3 години

  • 17 160
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 461

Без да съм лекар смятам, че нощното напикаване след третата година си е проблем и изобщо не е нормално.
Еее не е така,като един недипломиран педагог ще кажа,че няма абсолютно нищо притеснително в това едно 3 годишно дете да се напикава по време на сън!В реда на нещата си е и са единици тези деца,които спят на тази възраст без памперс и успяват да запазят чершафите сухи!Дори и при тях стават фалове.

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Писала съм и по други теми, но ще споделя набързо..
Сина ми беше на 3 год. и 4-5 мес. като изяви желание за колело. До тогава той се напикаваше всяка вечер. На обяд беше сух, но нощно време почти нямаше пропуск. Та тогава с мъжа ми решихме да му купим една касичка и му казахме, че всяка сутрин ако памперса е сух в касичката ще му пускаме по 1 монета. Ако е мокър съответно монетата отива за нов памперс. Така като събере достатъчно парички ще купим колело. За няколко дни започна да се събужда сух всяка сутрин и да чака с нетърпение стотинката си, за да я пусне в касичката. Grinning На 3 год. и 6 мес. махнахме окончателно памперса, защото повече от месец той се будеше сух.
При него не се касаеше за физически проблем, а според мен си беше просто навик. Защото като спря да мокри памперсите започна да се събужда по веднъж към 4-5 сутринта да отиде до тоалетна.

# 17
  • Мнения: 1 669
Записвам се да следя темата. От месец и нещо не слагам нощен памперс, но все още имаме инциденти Rolling Eyes

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Писала съм и по други теми, но ще споделя набързо..
Сина ми беше на 3 год. и 4-5 мес. като изяви желание за колело. До тогава той се напикаваше всяка вечер. На обяд беше сух, но нощно време почти нямаше пропуск. Та тогава с мъжа ми решихме да му купим една касичка и му казахме, че всяка сутрин ако памперса е сух в касичката ще му пускаме по 1 монета. Ако е мокър съответно монетата отива за нов памперс. Така като събере достатъчно парички ще купим колело. За няколко дни започна да се събужда сух всяка сутрин и да чака с нетърпение стотинката си, за да я пусне в касичката. Grinning На 3 год. и 6 мес. махнахме окончателно памперса, защото повече от месец той се будеше сух.
При него не се касаеше за физически проблем, а според мен си беше просто навик. Защото като спря да мокри памперсите започна да се събужда по веднъж към 4-5 сутринта да отиде до тоалетна.

Точно това имам предвид. При нас също мисля, че беше подобна причината и използвахме освен съветите на лекаря и един подобен метод за отбелязване на "сухите" и "мокри" нощи. Право е на всеки да си крие главата в пясъка и да си мисли, че другите не го виждат.

# 19
  • Canada
  • Мнения: 649
Аз мога да кажасамо, че въпреки че сме махнали нощния памперс с дъщеря ни около 3-тата годинка, все пак се е случвало да се изпусне през нощта 2-3 пъти, както и 2-3 пъти по време на игра. Мисля че това се случва или когато детето е заспало дълбоко, или когато се занимава с нещо, което му е много интересно и просто отлага,отлага и накрая става белята...
Но ако започне да се случва прекалено често - считам че наистина е налице някакъв проблем.

# 20
  • Мнения: 601
Аз мога да кажасамо, че въпреки че сме махнали нощния памперс с дъщеря ни около 3-тата годинка, все пак се е случвало да се изпусне през нощта 2-3 пъти, както и 2-3 пъти по време на игра. Мисля че това се случва или когато детето е заспало дълбоко, или когато се занимава с нещо, което му е много интересно и просто отлага,отлага и накрая става белята...
Но ако започне да се случва прекалено често - считам че наистина е налице някакъв проблем.

Глупости! Как и защо решихте, че е проблем? Че майки на деца на 3г., които отдавна са забравили що е то напикаване по тази логика биха казали, че проблем е едно три годишно дете  "да се изпусне през нощта 2-3 пъти, както и 2-3 пъти по време на игра".

Аман от "компетентни" мнения.

# 21
  • Canada
  • Мнения: 649
Аз мога да кажасамо, че въпреки че сме махнали нощния памперс с дъщеря ни около 3-тата годинка, все пак се е случвало да се изпусне през нощта 2-3 пъти, както и 2-3 пъти по време на игра. Мисля че това се случва или когато детето е заспало дълбоко, или когато се занимава с нещо, което му е много интересно и просто отлага,отлага и накрая става белята...
Но ако започне да се случва прекалено често - считам че наистина е налице някакъв проблем.

Глупости! Как и защо решихте, че е проблем? Че майки на деца на 3г., които отдавна са забравили що е то напикаване по тази логика биха казали, че проблем е едно три годишно дете  "да се изпусне през нощта 2-3 пъти, както и 2-3 пъти по време на игра".

Аман от "компетентни" мнения.
Ти да не би да си доктор, че се изказваш така крайно. Всеки сам преценява. Аз лично бих потърсила лекарско мнение.

# 22
  • Мнения: 1 669
Защо обръщате всяка тема в спор? Колкото хора, толкова мнения. Ако нещо ви хареса, възползвайте се, ако не ви хареса, просто го подминете Peace

# 23
  • Canada
  • Мнения: 649
Защо обръщате всяка тема в спор? Колкото хора, толкова мнения. Ако нещо ви хареса, възползвайте се, ако не ви хареса, просто го подминете Peace
Съгласна съм - нали затова се пуска тема - да се чуят различни мнения в крайна сметка. Peace

# 24
  • Мнения: 601
Защо обръщате всяка тема в спор? Колкото хора, толкова мнения. Ако нещо ви хареса, възползвайте се, ако не ви хареса, просто го подминете Peace
Съгласна съм - нали затова се пуска тема - да се чуят различни мнения в крайна сметка. Peace

То някои са на мнение, че Луната е от кашкавал, Земята се носи на гърба на костенурка, че бебетата ги носят щъркелите и пр.

Със същата логика можеш да дадеш и мнение по търговски дела ако някой пусне тема, да раздадеш прокурорско разпореждане за 24 часово задържане, да преведеш изречение на китайски  и пр.

Това пиша, че мнението ти не струва пет пари. Това пък е моето мнение, което аз без грам усещане за умереност и полезност го изказвам за щяло и нещяло.

Да разтревожиш родител, да раздаваш квалификации за "проблем"  при дете без капка съобразяване и отговорност - само за да задоволиш егото си да напишеш нищо-незначещо мнение. И да сложиш етикет "за дете на три години с проблем".

Какво толкова - нищо!

Ти въобще направили си труда да прочетеш статиите постнати от участници, които са чели, търсили и превеждали мидицински статии и компетентни мнения? Убедена съм, че не си. Просто ей тъй изтипоса мнението си за дете с проблем.

# 25
  • Мнения: 1 669
Просто трябва има някаква култура на общуване дори във форумите. Ако имаш да кажеш нещо на някого, с когото не си съгласна, има опция "Лични съобщения". Аз пиша в тази тема, защото ме интересува, защото дъщеря ми, която е на три години и половина продължава да се изпуска понякога. Темата е "Напикаване след 3 години", не е да видим и покажем кой е по-серт.

# 26
  • Canada
  • Мнения: 649
Кикимора, хайде по-спокойно моля ти се. Все пак предполагам, че не стоиш във форума, за да се чудиш с кого да се заядеш.
 В никой случай не съм имала предвид, че проблемът е супер сериозен или нещо от рода. Просто смятам, че доктор най-добре ще каже има или не проблем. Всичко е много индивидуално.
В крайна сметка излишното успокояване на майката, в случай че е налице проблем, също не е най-полезното нещо.

# 27
  • Мнения: 601
Кикимора, хайде по-спокойно моля ти се. Все пак предполагам, че не стоиш във форума, за да се чудиш с кого да се заядеш.
 В никой случай не съм имала предвид, че проблемът е супер сериозен или нещо от рода. Просто смятам, че доктор най-добре ще каже има или не проблем. Всичко е много индивидуално.
В крайна сметка излишното успокояване на майката, в случай че е налице проблем, също не е най-полезното нещо.

На първо място ще ти го напиша с дебели букви - не може да се използва в едно изречение проблем, напикаване, дете, три години. Това го твърдя не аз, а куп педиатри, уролози и пр. специалисти. Сега си виж написаното и колко пъти написа "проблем". Ето по този начин дори и индиректно внушаваш, съдаваш усещането, че има нещо нередно в това дете на 3г. да се напикава. Е, няма нищо, абсолютно нищо, нередно.

Това е като да твърдиш, че ако дете на 2 години няма всички 20 зъби е проблем, че ако не говори гладко на 3 г. е проблем, че въобще ако не се развива по графика на твоите деца - е гооооооооолям проблем.

Сега схвана ли? Аз лично се възмущавам от това - от опитите за некомпетентни внушения. Нямам нищо против да споделиш собствен опит. Виждам, че имаш две деца, което пък значи, че именно от собствения си опит би трябвало да виждаш колко различно се развиват децата. Но да поставяш диагнози ми идва в повече. Приемам го лично. Утре ще го изтипосаш на глас пред детето си. То ще отиде на ДГ и ще го изтипоса пред напиканото дете....и ето ти етикет. Ето ти вече проблем. Ето така ми тече мисълта.

Последна редакция: пн, 08 авг 2011, 16:52 от kikimora1

# 28
  • Мнения: 601
Просто трябва има някаква култура на общуване дори във форумите. Ако имаш да кажеш нещо на някого, с когото не си съгласна, има опция "Лични съобщения". Аз пиша в тази тема, защото ме интересува, защото дъщеря ми, която е на три години и половина продължава да се изпуска понякога. Темата е "Напикаване след 3 години", не е да видим и покажем кой е по-серт.

Как в лично съобщение се отговаря на публична публикация, така че четящите да видят отговора, като точно това е целта.

Интересно, но виж колко внимателно се изразяваш, когато пишеш за дъщеря ти. Ще ми се и другите да уважават това - да се изразяват така, сякаш пишат за собствените си деца.

# 29
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Синът ми е на 3г. и 2м., още е с нощен памперс. Не ми е и хрумвало дори, че има проблем.

Общи условия

Активация на акаунт