Запек в резултат от захранване - ами сега ?

  • 506
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 533
Мили мами, помагайте!!! Захраних сина ми на навършени 6 месеца с оризова каша - прие се много добре, без никакъв запек. След това реших да въведа круша, за да мога да реагирам ако някой от зеленчуците го запече. Така и стана -запече се от една лъжичка моркови. Вчера не му дадох моркови, а само пщре от круша и днес сутринта беше напълнил памперса. Какво да правя отсега нататък - мога ли да давам предиобяд морковите, а следобяд крушата? След като въведа морковите, смятам да дам моркови с картофи, после тиква с картоф. Моркови и картофи също запича, така че трябва някак си да реша този проблем. Моля ви, дайте съвет!!!

# 1
  • Мнения: 3 777
При нас запичането траеше 3 месеца докато въведа повечето храни.
Сутрин давах овесени ядки или водата от тях, плод който разхлабва.
Имахме няколко случая с термометър.
Но към 9 ти месец нещата се регулираха и досега са добре.
Стомахчетата са им много чувствителни и реагират така на захранването - на Някои бебета.

# 2
  • Мнения: 980
Бих дала още ден-два круша, после ден почивка. После  1л. тиква, тя също разхлабва. Още - овесени ядки, сливи, тиквички.
Габи беше запечена преди захранването и нещата бяха по-сложни. Не се притеснявай, когато въведеш повече храни можеш да комбинираш разхл. и стягащи на едно хранене - например тиквички с ориз, сливи с ябълка, тиква с картофи и т.н.

# 3
  • София
  • Мнения: 533
Мерси много, мамо Моник! Но след като съм го захранила само преди две седмици, има ли проблем да давам пюрета ДВА пъти на ден (докато въведа и запичащите картофи)? Нали първия месец от захранването се дава немлечна храна само ВЕДНЪЖ на ден - от това се притеснявам, да не преяжда, защото през останалото време си е на поискване (което значи през 2 часа!)

# 4
  • Мнения: 313
Упорито черпех всеки ден Лора с круши на закуска.Правех овесени ядки с круша и малко банан или гречка с круши и банан. Нещата се нормализираха някак си от самосебе си за 2-3месеца.
Давах чат-пат пюре от тиква и ябълки на Хип....ефектът беше много бърз

# 5
  • Мнения: 2 220
А не може ли да му даваш разхлабващия плод във вид на сок? Ако те притеснява да даваш пюрета 2 пъти на ден. Аз още не съм захранила с пюрета и не съм съвсем наясно, но това ми хрумна.

# 6
  • Мнения: 255
Аз не разбрах запичането как точно е протекло при вас - колко  време не е акал, имал ли е твърди акита, дали се е мъчило и присвивало детенцето? Колко често пълни пампеса обикновено и случвало ли се е досега да прави по-големи паузи?

Общи условия

Активация на акаунт