Смятате ли се за добър родител?

  • 9 161
  • 204
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 806
Ще разбера дали съм добър родител по изборите на синът ми, един ден когато е мъж.  Надявам се, че това което правя за него сега е най доброто за самия него.
..... защото даваме всичко от себе си, правим каквото можем.  Показваме и добрата и лошата страна на живота, след което просто се надяваме, че той/тя ще изберат не по лесният път, а привилия.

# 31
  • Варна/UK
  • Мнения: 1 008
Старая се. Но за мен да си добър родител не е само да се отдадеш изцяло на детето си. Това не са ежедневните грижи за него, да бъде нахранено, да е спретнато, да има добри условия за живот... Мое мнение е, че да съм добра майка трябва да имам време и за себе си. Има дни в които си казвам, че се справям като майка, а в други се чувствам безсилна и не знам кое е правилното. Но мисля, че няма нищо лошо в това, защото никой не те подготвя за това да бъдеш родител. Учиш се в"движение" Ако един ден моят син стане добър човек, човек които уважава хората, човек, който ще ти подаде ръка в беда, то тогава ще мога да кажа:"Да, успях" Относно това дали сме приятели с детето ми, ще кажа, че аз съм преди всичко родител.

Свткавица Hug И аз си мечтая един ден, живот и здраве да си пия виното със снахата. Това е друго което искам да постигна като майка - син, който да цени жената до себе си. Simple Smile

# 32
  • Мнения: 2 216
Не съм достатъчно търпелива.Случвало се е да подвиквам, че и ръка да вдигам.

Изключително стриктна съм по отношение на здравето му, храненето му и природосъобразните почивки.
Много съм изобретателна по отношение на някакви наши си начини на комуникиране, които радват детето.Напр-срам не срам- като беше малък винаги пеехме заедно по улиците, скачахме хванати за ръка от високо, сега, в центъра на града "вървим "по лабиринт само по определен цвят плочки"

Съумявам да му предложа прекрасна и пълна детска библиотека Няма ден без да му чета поне една приказка.

Говорим си и си споделяме.
Никога не му внушавам, че аз съм най-важната в живота му, нито че го обичам повече от всички.
Много се надявам, че най-обичаният и най-важният човек в живота му ще бъде бъдещата му приятелка/съпруга Тук е моментът бъдещите тъщи да почерпят по един сладолед, мен, диетуващата! Simple Smile
Свткавица, да се сродяваме докато е време Joy Joy Joy Като изключим вдигането на ръка мисля, че сте много подходяща партия Wink
.....................
А иначе по темата - да, мисля че съм добър родител. Щом детето ми се усмихва винаги, когато ме види и ме търси, дори когато баща и я гушка.....

# 33
  • Мнения: 373
Не мога да кажа дали съм добър родител.
Старая се да и дам всичко от това, което знам , старая се да и дам увереност в нея самата , без да и насаждам самочувствие на "единствена и неповторима". За хранене, почивки,режим и т.н няма да говоря, защото съм сигурна, че всеки родител прави най-доброто за детето си , доколкото му е възможно. Simple Smile
Та , не знам дали съм добра майка, родител, като му дойде времето ще разбера.

# 34
  • Мнения: 293
Не. И Слава богу, че не се смятам.

# 35
  • Мнения: 655
Ох.
Не знам, честно казано.
В смисъл, децата са нахранени, чисти, облечени, обичани, отделя им се внимание, но дали това което правя е правилно? Кой може да каже? Все пак всичко е въпрос на гледната точка. Всички сме грешни, но поне се старая да допускам собствени грешки, а не да повтарям тези на майка ми.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 351
По добра майка съм от собствената ми майка. По добра майка съм от свекърва ми и от бабите ми. Децата ги е страх от мен повече отколкото от баща си и това ме побърква, защото съм и лошото и доброто ченге. Приятелките на дъщеря ми си мечтаят техните майки да са като мен - значи съм се справила  Mr. Green. Но имам мноооооооооооооого време и ще имам много възможности да им проваля живота, и се надявам да не го направя никога.

Майката е или копие на своята майка, или нейна противоположност.

# 37
  • София
  • Мнения: 62 595
Зависи на какъв акъл ще ме хване питането, но катто цяло смятам, че съм добър родител. Но е имало и случаи, в които съм смятала, че не съм добър родител и ми се е късало сърцето.

# 38
  • Мнения: 627
Катина, от какво точно в теб смяташ, че се страхуват децата ти? Аз много се старая децата ми да не се страхуват от мен.

# 39
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 423
Да  Peaceсчитам, че съм добър родител  Peace

# 40
  • Мнения: 721
Рано е да се каже  Joy

# 41
  • Мнения: 11 565
Не съм достатъчно търпелива.Случвало се е да подвиквам, че и ръка да вдигам.

Изключително стриктна съм по отношение на здравето му, храненето му и природосъобразните почивки.
Много съм изобретателна по отношение на някакви наши си начини на комуникиране, които радват детето.Напр-срам не срам- като беше малък винаги пеехме заедно по улиците, скачахме хванати за ръка от високо, сега, в центъра на града "вървим "по лабиринт само по определен цвят плочки"

Съумявам да му предложа прекрасна и пълна детска библиотека Няма ден без да му чета поне една приказка.

Говорим си и си споделяме.
Никога не му внушавам, че аз съм най-важната в живота му, нито че го обичам повече от всички.
Много се надявам, че най-обичаният и най-важният човек в живота му ще бъде бъдещата му приятелка/съпруга Тук е моментът бъдещите тъщи да почерпят по един сладолед, мен, диетуващата! Simple Smile
Свткавица, да се сродяваме докато е време Joy Joy Joy Като изключим вдигането на ръка мисля, че сте много подходяща партия Wink
.....................
А иначе по темата - да, мисля че съм добър родител. Щом детето ми се усмихва винаги, когато ме види и ме търси, дори когато баща и я гушка.....

Не е ли малко рано за 8-месечно да разбереш добър родител ли си?

# 42
  • Мнения: 3 210
Някой желаещ да дефинира добър родител? След това, евентуално бих могла да помисля и отговоря.

# 43
  • Мнения: 2 216
Аз съм чудесен родител Simple Smile
Все пак, хайде малко по-реално. От един родител не се очаква нищо свръхестествено. Нужно е да е грижовен, интелигентен, загрижен и ангажиран. Едновременно с това толерантен. Както и да не си позволи да се превърне в сянка или отенък на детето си. Да го обича.
Добави и пари и за мен картинката е завършена.
Ето това определение и на мен много ми хареса.

# 44
  • Мнения: 5 987
Не съм сигурна  Sad Зная че правя доста грешки , но се старая да възпитам децата си и да не допускам грешките които са правили моите родители.И да след време ще разбера дали съм била добра майка по отношението им към мен когато имат свои семейства .

Общи условия

Активация на акаунт