Отказване от кръстница

  • 35 742
  • 351
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 792
Аз съм доста глупава жена, но от въпросът ти разбирам, че питаш как по заобиколен начин да кажеш на някой, който не те кефи, че не те кефи. С тая кръстница телефоните нямате ли си ги, не е ли по-лесно да си прокантактувате? Аз лично като ангажирам някой с моите си очаквания към него и той го приеме, нямам притеснения да го тормозя, но не очаквам да се сети.

# 16
  • Мнения: 2 980
Няма второ кръщене, отказ от кръстник/ца/, както няма разтрогване на църковен брак. Смисълът на кръстникът е да бъде духовен родител на кръщелника.

Именно. Веднъж извършено, тайнството на кръщението не може да бъде отменено или повторено. Кръстницата е станала духовен родител на детето в момента, в който е казала пред попа, че поръчителства за него. Родителите на детето в тази духовна връзка роля и контрол нямат, права да я разтрогват също нямат. Ти не можеш да се откажеш от кръстницата на детето си, защото тя не е твоя кръстница. Ти в тази връзка не участваш и не можеш да се бъркаш. Детето също не може да се откаже по същата причина, по която не може да се откаже от майка си - тя е даденост, не избор.

Трябвало е преди да я избереш да поговорите и да ѝ обясниш какво очакваш от нея. Сега вече е късно.

# 17
  • Мнения: 2 222
Дори не мога да си представя, че ви минава през ум подобно нещо, да кажете на жената, че се отказвате от нея като кръстница. Не бих го направила, ако ще детето ми никога да не види кръстницата си след кръщенето.

# 18
  • Мнения: 654
  newsm48 в цялата работа Рогатия има пръст.
Преди години си мислех,че за кръщение в някоя религия трябва да се изчака поне до 18 година,а сключване на църковен брак след 7 година от гражданския брак.
И сега май съм на същото мнение.
 

# 19
  • Мнения: 2 161
Доколкото съм чела светите писания, там пише, че можеш да се откажеш от кръстница , като й позвъниш по мобилния и тя като каже насреща: моля?, ти ясно и съдбовно три пъти отвръщаш: отказвам се, отказвам се, отказвам се!

# 20
  • Мнения: 56
  Преди години си мислех,че за кръщение в някоя религия трябва да се изчака поне до 18 година,а сключване на църковен брак след 7 година от гражданския брак.
И сега май съм на същото мнение.
 
Peace

Aз съм кръстена от човек , който не съм виждала от няколко години.Преди това се виждахме почти всеки ден, но само защото живеехме в един и същи блог и нищо повече.Бих предпочела сама да избера този човек , който да ми бъде духовен баща , но явно е късно.  Sad

# 21
  • Мнения: 419
Джоджо, по-напред казаха, че кръстника има роля на духовен водач и участва във възпитанието. Ако е така, не е ли по-добре като дете да се извърши кръщаването?

# 22
  • Мнения: 2 161
Добре, де, повечето не разрешавате на свекърви и майки да се немесват във възпитанието на децета ви. Как в такъв случай, ще разрешите на един нероднина, да ви възпитава децата?

# 23
  • Мнения: 24 467
Ужасно, ужасно!
Сменете вярата! За друго не се сещам.

# 24
  • Мнения: 2 471
Добре, де, повечето не разрешавате на свекърви и майки да се немесват във възпитанието на децета ви. Как в такъв случай, ще разрешите на един нероднина, да ви възпитава децата?

Духовният родител не възпитава, а наставлява в християнски аспект, според каноните.

А според човешките взаимоотношение, ако искаш да имаш близък до детето си, който да е част от семейството, то избираш верен приятел за кръстник.

# 25
  • Мнения: 2 161
И ако с духовният водач по някаква причина развалите отношенията?

# 26
  • Мнения: 3
Няма второ кръщене, отказ от кръстник/ца/, както няма разтрогване на църковен брак.
Стига сте говорили глупости. Хората от Господ се отказват, вярата си сменят, от християни мюсюлмани стават, вие казвате че от една кръстница не може да се откаже човек. Може естествено. Отказваш се и толкова. Казваш ѝ че тя повече не е кръстница на твоето дете и да ходи да си гледа работата. На човек не му трябва посредник ако иска да общува с Господ. Още по-малко пък някаква си кръстница да му била духовен водач в живота. Духовния водач в живота на човек е Господ, а не кръстницата.

Последна редакция: пт, 05 авг 2011, 09:54 от darm43

# 27
  • Мнения: 24 467
Добре, де, повечето не разрешавате на свекърви и майки да се немесват във възпитанието на децета ви. Как в такъв случай, ще разрешите на един нероднина, да ви възпитава децата?

Духовният родител не възпитава, а наставлява в християнски аспект, според каноните.

А според човешките взаимоотношение, ако искаш да имаш близък до детето си, който да е част от семейството, то избираш верен приятел за кръстник.


Нали? А не някой, с който те свързват семейните традиции. И последиците от избора са си твои.  Sunglasses

# 28
  • Мнения: 2 471
И ако с духовният водач по някаква причина развалите отношенията?

Светският живот е в страни от религията. Предполага се, че ако си направил подобен избор, то е премислен внимателно. Както ние оставаме завинаги кръвни родители, така и кръстникът е духовен такъв во веки.
Не мисля обаче, че в днешно време има хора, които така стриктно да спазват канона или да влагат дълбок смисъл в подобни ритуали.

# 29
  • Мнения: 2 471
Няма второ кръщене, отказ от кръстник/ца/, както няма разтрогване на църковен брак.
Стига сте говорили глупости. Хората от Господ се отказват, вярата си сменят, от християни мюсюлмани стават, вие казвате че от една кръстница не може да се откаже човек. Може естествено. Отказваш се и толкова. Казваш ѝ че тя повече не е кръстница на твоето дете и да ходи да си гледа работата. На човек не му трябва посредник ако иска да общува с Господ. Още по-малко пък някаква си кръстница да му била духовен водач в живота. Духовния водач в живота на човек е Господ, а не кръстницата.

Кое е глупост извинете? Вие прочетохте ли темата или се включихте първосигнално.
То принципно и майки си изоставят децата, но темата е за друго.

Потърсих информация из Нета, но не можах да разбера възможно ли е да се откажа от настоящата кръстница и да си изберем нова. Това е част от първоначалния пост на авторката.  Пък тя ако иска и от терасата да извика - отказвам се от теб кръстнице.

Общи условия

Активация на акаунт