Грабо Малдиви ИЗМАМА

  • 60 514
  • 282
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Хей хора аз изгорях...
Ако си спомняте тази оферта...
Аз си купих два ваучера, платих си цялата сума и днес ми се обадиха от Грабо да ми кажат че почивка няма да има, защото Еврохолидейз просто изчезнали. От Грабо ме увериха, че ще ми възстановят цялата сума, но аз се натъкнах на следното инфо в нета http://www.svatbata.org/forum/index.php?action=printpage;topic=15959.0

Моля ако някой измамен от същата оферта и фирма да пише за да видим изобщо нещо ще можем  ли да направим... няколко глави мислят повече от една.

# 1
  • В.Търново
  • Мнения: 6 684
За съжаление не мога да вляза в този сайт,дава ми ,че е опасен сайта,че може би има вирус и не ме допуска Мозилата.Веднага трябва да се пиша на Комисията на потребителите,на сайта за интернет измамив момента не се сещам как се казва,други да пускат линк.Жалба и в полицията може би....Дано си въреш сумата,колко беше тя?

# 2
  • Мнения: 69
Тази оферта не беше и намалена.Във форума сме я обсъждали.Щом са ти казали,че ще ти я въстановят,най-вероятно ще е така.А казаха ли след колко време?

# 3
  • софия
  • Мнения: 757
И аз смятам, че е по- добре да изчакате...щом са казали, че ще се възстанови сумата! Peace

# 4
  • Мнения: 53
Леле,ужас,и там ли има вече измами...Колко навивах мъжа си за тази оферта...добре,че не се съгласи.... Shocked

# 5
  • Мнения: 10
Сумата е почти 5000 лв.
Ето извадка от горепостнатия сайт

Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: pnar в 18.07.2011 11:23:57
--------------------------------------------------------------------------------

Купувала съм ваучери от няколко сайта. Но с последните ваучери за малко да изгорим. Става дума за ваучери от grabo.bg за Малдивите. Добре,че се усетихме на време и си поискахме парите обратно.Няколко дни след като мина датата, на която трябваше да се доплати цялата сума по ваучерите, из форумите започнаха да пишат хора, които са платили на туристическата агенция цялата сума и непосредствено след плащането се оказало, че парите са дадени,а пътуване няма да има. С мъжа ми предупредихме grabo.bg,защото веднага след като купихме ваучерите открихме огромни нередности в цялата история,а grabo.bg не направиха нищо по въпроса. Сега 60 души са изгорели с по 2500лв.... Купувала съм и други ваучери, но за услуги, стоки и почивка на теритоерията на страната. Така,че момичета, моля ви бъдете много внимателни. Понякога евтиното може да излезе скъпо... 


--------------------------------------------------------------------------------
Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: velvet в 19.07.2011 11:28:07
--------------------------------------------------------------------------------

Pnar, сигнализирайте и в Комисията за защита на потребителите :eek: Това е ужасно просто. Нека се постреснат - и агенцията, и тези от grabo.


--------------------------------------------------------------------------------
Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: pnar в 19.07.2011 11:41:46
--------------------------------------------------------------------------------

Ами ние още като разбрахме,че нещо не е наред (Емирейтс,с които щяхме да пътуваме първоначално, казаха, че не работят с тази агенция; предложиха ни после полет с Бритиш, а Бритиш изобщо нямат полет в тези дни; в хотела не бяха чували за България, агенцията няма лиценз и т.н. и т.н.), звъннахме на Грабо и ги уведомихме. Върнаха ни капарото, но не счетоха за необходимо да направят нещо по въпрос. Звъняхме и в Комисия за защита на потребителите. Една гневна лелка каза, че тя е купувала ваучери, проблеми е нямала и няма нужда да вдигаме такъв шум. Не съм знаела какво е това ваучер... Ние се отървахме, но тези, които са платили, изгоряха. Да ми е обеца на ухото и дано на никой не се случи...


--------------------------------------------------------------------------------

# 6
  • Мнения: 1 186
наистина е добре да сезираш КЗП, а ако се наложи и телевизията, парите не са малко. във усливията има ли клауза, че ако не се състои пътешествието парите се възстановяват?
що се отнася до пазаруването от тези сайтове, аз лично съм пробвала няколко оферти но на територията на страната и съм доволна. два пъти съм била на фризьор и макар за по 10 лв. ваучер съм излизала с прическа. била съм на маникюр и педикюр - също не са ме претупали. бяхме на почивкав Боженци и каквото бе описано във ваучера го получихме, като закуските бяха фантастични, вечерята не толкова, но те не могат да угодят на всички вкусове. сега отново съм резервила банско и се надявам да няма изненади.

# 7
  • Мнения: 10
От сайта с офертата видях че са продадени 217 ваучера * 2500 лв = 542 500 лв. Това е доста сериозна измама. Сега ще пиша до КОЗ. И все пак ако някой от тези 217 души купили тази оферта прочете това нека пише.

# 8
  • Мнения: 119
Toва си е чиста измама или... ?
От туристическата агенция с какъв мотив отказват да  ви върнат парите ?

# 9
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
От сайта с офертата видях че са продадени 217 ваучера * 2500 лв = 542 500 лв. Това е доста сериозна измама.

Хм, даже и да ви ги върнат парите - за 4 м. това са само 10 000 от лихви, ако се вложат и по-добре - доста добър безлихвен заем се получава... Peace

Непременно КЗП

# 10
  • Мнения: 10
От Грабо вчера се обадиха и ми казаха че Еврохолидейз - туристическата агенция - са си изнесли офиса и изобщо ги няма на този адрес. Телефоните естествено не отговарят. Просто това си е чиста измама.

# 11
  • Мнения: 119
КЗП едва ли ще помогне много. Най-вероятно ще трябва да се отнесете и към прокуратурата.
Направо почвайте да звъните и по телевизиите , защото иначе бързо ще се покрие случая.
Журналистите също купуват от тия сайтове и съм сигурна , че веднага ще захапят скандала.
От Грабо също имат интерес да съдействат , защото ако случая получи  широка гласност това ще е голям удар върху  модела на бизнеса им.
Хубавото е , че поне част от клиентите ще са хора с възможности и вероятноста за успех е по-голяма. Дано да има и някоя клечка от съдебната система.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Здравейте!

Относно "изгарянето", Диана - не мислиш ли, че Грабо правят всичко възможно, за да ти помогнат? На мен ми се струва, че те също са били измамени! А това, че са ти обещали да ти върнат парите е много добре, защото по принцип съм запозната с работата на тези сайтове и знам, че в тях пари не остават.
Всички пари са отишли в Евроходилез и явно онези са "духнали".

Дано само Грабо успеят навреме да оправят нещата, а и парите да се върнат от онези, които са ги взели. Не мисля, че може лековерно да гледаме на нещата, не Грабо са виновни за измамата.

А до колкото виждам от офертата има си разрешителни от Еврохолидейз и евентуално са били проверени и фирмата е изглеждала редовна. Особено, щом са били предупредени - сигурна съм, че те също са направили проучване, но явно не са открили нищо съмнително. Жалко за което, защото ако бяха успели да видят това по-рано ... сега нямаше да има грижи за никого.

Иначе, аз съм си купувала ваучери от тях и съм много доволна - хапване, козметични процедури, сега ми предстои и почивка.

# 13
  • Мнения: 119
Грабо и всички подобни сайтове прибират един  никак нелош процент от сумата .
Ако искаш може да ни кажеш колко точно Wink

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Ами не лошия процент е от цената на ваучера и е до 30-тина процента, което за тези суми за Малдивите е едно истинско нищо Simple Smile.

Абе, уж са си сигурни Грабо, обаче нещо този път са се изложили! Дано тази "обеца на ухото" не им струва много, защото все пак като посредник те ще "оберат пешкира".

А иначе, и аз да бях дала толкова пари щях да съм супер ядосана и да си ги искам.... Simple Smile

# 15
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Добре, де на мен ми е интересно тези сайтове нямат ли някакви застраховки...за пропуснати ползи, за вреда от трети лица..., професионална небрежност и т.н.
Иначе много глупаво според мен да обещаеш нещо на някого, да ти платят, ама изпълнението да не зависи от теб... newsm78

Винаги съм си мислела, че договора за покупка е тристранен.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 78
Ами, какво да ти кажа?!

Те са си посредник - и трябва да си носят кръста. не знам да има такива договори, има договори между фирмата, която предлага услугата и сайта, обаче  ... явно нещо не е съвсем изпипано и негативите ще останат в посредника.

А Еврохолидейз уж е сигурно име, пък?!
А за обещанието - чела съм им представянето - това е все едно да се сърдиш на телевизията или радиото, че ти пускат реклама на разни неща и те подканват да си ги купиш. Само дето при интернет нещата има опция да го направиш директно през сайта им и така те знаят колко точно парички да получат от всеки "кликнал" на рекламката.

То това е и начинът на реклама в интернет де - единият от начините. Рекламодателят заплаща на направен "клик". Или пък заплаща на "брой показвания на рекламата". Обаче всеки метод си има плюсове и минуси.

# 17
  • Мнения: 21
По принцип всеки такъв бизнес ( международна практика) трябва да има т.нар. Public Liability застраховка ( това е нещо като Гражданска отговорност, ако навредиш на трето лице). В БГ обаче нещата са толкова объркани, а и имайки известен опит със "застрахователните" компании в БГ - в кавички защото това са пълни мошенници във 99.9 % от случаите - никой застраховател у нас няма да застрахова един бизнес срещу измама от друг бизнес. За тези случаи помагат само личните застраховки за пътуване, където има условие за покритие в случай на фалит на туроператора ( А има ли такива в БГ??? ). Иначе това дори не е force majeure... T.е остава да чакате от сайта да ви възстановят парите - по международните стандарти ( освен ако не пише нещо друго в условията им при закопуването на ваучера), т.нар. liability ( отговорността) е тяхна и принципно "договорът" е между вас и Грабо.

П.С. - В Европа принципно има и закон за "некоректно рекламиране", така, че трябва ако има такъв момент да проверите доколко това е валидно в случая.

За който разбира английски - ето ги общите правила за лаици ( това не е цитат от закона, а общи пояснения):
http://ec.europa.eu/consumers/cons_info/10principles/en.pdf

Последна редакция: сб, 06 авг 2011, 15:57 от Pip88

# 18
  • Мнения: 69
....и принципно "договорът" е между вас и Грабо.
Е,да ама не  Confused
4). Потребителят-купувач, след запознаване с Общите условия и текстът на договорът за покупко продажба, би следвало да е наясно, че договорът за покупко продажба се сключва не със собственика на сайта, а с изрично упоменато трето лице, което също е потребител – промотиращ търговец използващ предоставената електронна платформа за групово пазаруване и промотиране на оферираните от него стоки/услуги.

"Грабо Медия" ООД единствено и само поддържа интернет сайта Grabo.bg, като НЕ носи отговорност при следните случаи:

- За вреди, причинени от некоректно поведение на трети лица, промотиращи чрез интернет сайта, собственост на "Грабо Медия" ООД, или трети лица, подизпълнители в сайта Grabo.bg;
 
- За евентуални недостатъци и/или друга рекламационна отговорност по отношение на стоките, закупени от потребителя чрез сайта, както и ако условия или цени в оферти обявени във сайта от промотиращи търговци, се окажат грешни или подвеждащи;
 
- За нарушаване на авторските и сродни права чрез позиционирането на материали, обект на тези права, предоставени от трети лица, промотиращи чрез интернет сайта, собственост на "Грабо Медия" ООД.;
 
- За вреди причинени от други сайтове, достъпни чрез препратки/банери, поставени на настоящия сайт;

- За всички вреди, причинени на потребителите при предоставяне на услугата, с изключение на умишлено причинени вреди (от служители на "Грабо Медия" ООД);
 
- Ако потребителят си забрави акаунта логнат на компютър или по какъвто и да било друг начин разреши и/или допусне да бъде ползван от трети лица, злоупотребили с регистрацията му;
 
- За вредите, настъпили при липса или прекъсване на достъпността до интернет сайта Grabo.bg, независещи от екипа на същия.

# 19
  • Мнения: 21
Ами Мишани - тогава освен да кажа "Честито на печелившите!" - друго не остава. Аз лично не ползвам тези сайтове и затова не съм им чела общите условия, но живота ме е научил да чета ситния шрифт на всеки документ, защото там обикновено е уловката. Лично за себе си при подобни условия за ползване на сайта аз и игла не бих си купила от тях.

# 20
  • Мнения: 10
Хората от Грабо можеха да ми кажат "Оправяй се", но - не. Те ме потърсиха и ми обясниха, какво точно мислят да правят, и че ще съдействат с всички сили за да се оправят нещата. Те наистина работят. Тези от Еврохолидейз обаче гушнаха парите и ... чакай малко! И сега пострадалите сме ние потребителите и Грабо. Все пак правиш някакви планове и сега изведнъж всичко пропада. А на хората от Грабо все пак това им е бизнеса, който също пострада в случая.
А тези от Еврохолидейз просто нямам какво да кажа. Ако бяха направили тази почивка реалност може би щяха да спечелят много повече пари. Защото доволните клиенти винаги се връщат.

# 21
  • Мнения: 119
30 % от цената на този ваучер не е съвсем нищо.


Не казвам разбира се , че Грабо трябва да възстановят сумата и то си го пише ясно в общите условия каква е тяхната отговорност.
Надявам се в случая  да проявят активност по казуса , както явно и правят.


Последна редакция: сб, 06 авг 2011, 20:15 от mallkata

# 22
  • София
  • Мнения: 7 990
Погледнах фирма Еврохолидейс в Търговския регистър. Там като адрес е представен бул. Пушкин 30.
Защо не пробвате направо да отидете там?
Най-интересното е, че като управител е посочена Наалян Хаджи Недим Генджева, която е възможно да има родствена връзка с небезизвестните баща и син Недим Генджеви.
Аз бих се свързала и с Господари на ефира. Ако подозрението ми за родствена връзка се окаже вярно, това ще е много лоша атестация за Недим Генджев младши, който доскоро беше един от заместни-председателите на Комисия за финансов надзор. Та от телевизията може и да се задействат, ако намерят нещо пикантно в историята.
Генджеви от години ги спрягат в какви ли не нарушения и далавери, но май до момента няма нищо доказано..

Последна редакция: сб, 06 авг 2011, 17:30 от милинка

# 23
  • Мнения: 69
Е,не виждам голямо намаление.
Седем нощувки в двойна стая със закуски в хотел Nikko Bali Resort & Spa ***** за 959лв. Плащате сега 191лв, а останалото до 31-ви Август в офиса на Planet.

Пакетната цена НЕ включва:
• самолетен билет до о-в Бали. Цена на самолетните билети от Истанбул: около 495 евро. Летищни такси: около 228 евро. Маршрут: Istanbul – Doha – Bali – Doha - Istanbul. Авиолинии: QATAR AIRWAYS

Същият хотел на редовна цена от друга агенция:
http://www.hermesholidays.net/specialni_oferti/hotel.html?hid=18 … 4&ohid=190196
 2469 лв.
 Пакетните цени са на човек в двойна стая в евро и включват:
самолетни билети София – о-в Бали - София;
трансфери летище – хотел – летище на Бали;
7 нощувки със закуски в хотел по избор на острова;
2 целодневни екскурзии на о-в Бали;
1 полудневна екскурзия на о-в Бали;
туристическа медицинска застраховка;
 
Така като гледам,като си платя билета до Истанбул,ми излиза същото,ако не и повече.И това е от първия сайт,който ми излезе през Гугъл.Ако се разровя повече,сигурно ще намеря по-евтино,още повече,че тогава, когато важи офертата не е в сезона.

# 24
  • Мнения: 0
Здравейте, видях коментара и реших и аз да се включа в темата. Та според мен Грабо не са много виновни, казвам не много, защото като цяло за мен тяхната вина е, че не проверяват предлаганите продукти. А относно екскурзии и почивки в колективните сайтове - моето лично мнение е НИКОГА ОТ ТАМ. Не ми се вярва, а и съм пробвала и останах недоволна, една почивка която по принцип е 100 лв. например да ми я предложат за 30-40 лв. А и те ги предлагат на хиляди хора. Самият факт е недопустим, Или да спрем да купуваме от туристически фирми и да ходим само на колективни почивки? Тогава май ще фалират мисля и агенции и хотели и незнам кой ще пуска тези оферти. А докато това стане ние ще си патим, ниска цена = гаден хотел, лоша храна, намръщен персонал и т.н.

# 25
  • Мнения: 119
Aми за Истанбул доколкото знам работят със същите хотели дето и тия с по-високата цена , така че това не е критерий колко читава е офертата.

# 26
  • Мнения: 4 916
Грабо са имали и други издънки с оферти за почивки. Точно след една такава въведоха нова практика - без коментари към офертите, само въпроси, които подлежат на предварително одобрение. Преди това ги бяха засипали с коментари за проблемни оферти за почивки, със сигурност си спомням една за Хърватия, а имаше и други.

# 27
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729


Живея на Пушкин и до колкото знам такава агенция тук няма, но ще проверя утре.

Доста неприятна история. Добре е, че Грабо съдействат. Те могат да загубят адски много от цялата работа.

Колкото до "промоционалността" на офертите - често е абсолютен майтап и елементарни проверки по сайтовете на агенциите или хотелите го показва.

Последна редакция: сб, 06 авг 2011, 21:18 от Galactic Voyager

# 28
  • Мнения: 119
Извинявам се тогава и ще коригирам постинга !

# 29
  • Мнения: 10
Искам само да уточня че фирмата се казва Еврохолидейз а не Еврохолидейс. В търговския регистър става ясно че тази фирма е работила и преди тази случка да се случи. Първоначално е била на баща и син от Плевен, а в последствие се продава на някакво момче 86 ти набор.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Много неприятна история. На мен също ми звучеше добре офертата. Confused

# 31
  • Мнения: 10
Грабо бяха първия сайт, който пуснаха офертата за Истанбул 100 лв с Бутиктравъл. Аз купих десет ваучера и си направихме страхотна разходка с наши приятели. Останахме много доволни. След което други сайтове пуснаха същата офета, но с друга фирма. Мой приятели пътуваха и останаха недоволни.

# 32
  • Мнения: 119
" Еврохолидейз  , а не Еврохолидейс"

Тоест това са различни фирми така ли ?

# 33
  • София
  • Мнения: 7 990
Явно са различни фирми - има Еврохолидейс, ЕврохолидейЗ и ЕврохолидейЗ енд травъл.

# 34
  • Мнения: 1
Фирмата, с която Грабо е подписала договор е тази: "ЕВРОХОЛИДЕЙЗ" ЕООД, ЕИК 114111218

Като едноличен собственик е записан: ГЕОРГИ ХРИСТОВ

През април тази година въпросния Георги е станал едноличен собственик на капитала.

Интересното е, че тази фирма също е от Пловдив, както и Грабо Simple Smile Хмммм...

Само не знам как така лиценза им е издаден през 1999г. като фирмата е вписана в Търговския регистър на 28.2.2008 г. 09:14:24.

Последна редакция: пн, 14 юли 2014, 11:06 от Mamma

# 35
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Само не знам как така лиценза им е издаден през 1999г. като фирмата е вписана в Търговския регистър на 28.2.2008 г. 09:14:24.

Това в Търговския е датата на пререгистрацията! Peace
Не първоначалното вписване.

# 36
  • Мнения: 3
име:(ЕВРОХОЛИДЕЙЗ)( Еднолично ООД)
доста инфо има...за това лице...в доста фирми е вътре не само там....и какво от това !!   newsm78


# 37
  • Мнения: 10
Да става дума за различни фирми. Мен ме изпържи тази, за която MammaMiaa казва. За другите две не знам нищо. Може да са сериозни, но аз лично нищо не мога да кажа. Не съм пътувала с тях.

# 38
  • Мнения: 97
Момичета, това е измама в особо големи размери и трябва незабавно не само да се пусне жалба в полицията, но да се сезира и Прокуратурата!!!!

# 39
  • Мнения: 0
 :ooooh:kakvo se okazva  vsu6tnost,4e  tazi  firma Evro hollydeys e napulno izmamna  taka li?ok samo moje togava da se nadqvame ,4e parite na xorata  6te  budat napulno  vuztanoveni  koeto  e  su6to  v  + na   firmata posrednik  toest Grabbo ,za6toto  ako li ne   koi mi kajete 6te se vuzpolzva  ot texnite izmamni  oferti  pri polujenie 4e v  slu4aq te se qvaqvat absolutno nexae6ti za  vsi4ko koeto se slu4va ,su6to  nqmam ideq  za6to  tezi firmi ne  se prou4vat predvaritelno  ot  grabbo  vse pak te rabotqt s tqx  i  ne mi kazvaite ,4e ne moje  da   se proveri vsqka edna  firma MOJEEEEEE  i  bi trqbvalo da bude taka za6toto tova e  biznes vse pak  i  tova e  v tqxna polza  klientite  da budat  dovolni  ot  tozi sait ,no tova e bulgarska rabota az sum  vuzmutena prosto  i  da  vi kaja  pove4e ne bix se vuzpolzvala ot nito edna oferta koqto  grabbo predlaga  Shocked

# 40
  • Мнения: 119
Хубаво , но защо на маймуница ?

# 41
  • Мнения: 0
Az sa6to sam edna ot izmamenite!Zaplanuvali go biahme za mesec Oktomvri!Interesnoto pri nas be6e,4e polu4ihme ot Maldivite ot niakakav Hasan potvarjdenie za na6ata po4ivka.Izpratena ni e mnogo informacia za hotela i za cialata po4ivka ot samia hotel na Maldivite.I sled niakolko dena ni pratiha bankova smetka na koiato triabva da prevedem parite za po4ivkata.Interesnoto e 4e sumata koiato ni iskaha be6e to4no sa6tata koiato zaplatihme na Evroholideiz!I togava se usetihme.Napravihme ve4e sre6ta s Grabo,i na dosta mesta sme podali oplakvania.No neka koito li4no e postradal se svarje s men za da dam pove4e informacia.A i da se obedinim!

# 42
  • Мнения: 6 323
Много моля новорегистрираните да се запознаят с правилата на сайта и да пишат на български език - на кирилица! Писането на "шльокавица" тук не се толерира.

# 43
  • Мнения: 0
И аз съм от потърпевшите. Първо, офиса на Еврохолидейз не е преместен, а просто там няма хора, но си е на същото място. Не знам как може от Грабо да говорят врели некипели. . Ние доста сме проучили нещата вече, но какво от това?!? Сега правим това което от Грабо ни помолиха-ТЪРПЕНИЕ, но до кога ще видим и после....и Господарите не са лоша идея. Аз лично не бих си позволила ако съм на мястото на Грабо да се разшуми този скандал като гледам как се отброяват ваучерите им. Все пак ние сме си закупили ваучери чрез тях имайки доверие и вярвайки, че те като сериозен посредник са си проучили фирмите-партньори, но уви...

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 21:30 от avelin

# 44
  • Варна
  • Мнения: 478
Леле лоша история,дано си върнете парите по скоро.И аз съм ползвала доста ваучери от Грабо,козметики,фризьори,почивки в България и една в чужбина даже.И аз се притеснявах за тази в чужбина,че там сумите са по големи но всичко беше наред.Представям си как се чувствате,а и сумата не е малка-дано се оправи и разреши всичко .

# 45
  • Мнения: 283
Странно ми е, че трима човека са се регистрирали днес само за да пишат тук  newsm78.

# 46
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Ужасна история. Съжалявам за случилото се... и провалените планове и мечти Cry. Според мен трябва да се разгласи за случилото се, защото това явно е нов вид измама и то доста добре планирана. Много интересно, че фирмата се продава на лице от контингента (което може и да не е случайно) април и както виждам от сайта няколко дена след това на 4 май - се появява офертата за Малдивите. То в случая може и други да са пострадали от тази фирма. Хора, които директно са контактували с нея. И все още да не знаят това  newsm78
В случая дано Грабо ви възстанови сумите, защото сега чета това http://grabo.bg/terms и не знам как да се тълкува: newsm78
Цитат
ІІІ. Предмет на договора
3). "Грабо Медия" ООД единствено и само поддържа интернет сайта Grabo.bg, като не носи отговорност при следните случаи:
- За вреди, причинени от некоректно поведение на трети лица, промотиращи чрез интернет сайта, собственост на "Грабо Медия" ООД, или трети лица, подизпълнители в сайта Grabo.bg;

# 47
  • Мнения: 119
Странно ми е, че трима човека са се регистрирали днес само за да пишат тук  newsm78.

Е то нали не може да пишеш ако нямаш мисля 50 постинга или това отпадна ?
Иначе е нормално ако потърсиш за измама Гугъл да те прати насам.

Грабо не могат да бъдат задължени да върнат сумите , но може да сторят това  по своя воля ако рейтинга им е силно застрашен.
Могат да платят само за закупените ваучери.
Тук за разлика от повечето подобни оферти заплащаш само част от сумата , а останала довнасяш в офиса на фирмата туроператор.
Мсиля , че това е умишлена измама.

# 48
  • Мнения: 10
Габо и мен помолиха за тъпрение. Но много неща намерих в нета, които ме навяват на различни мисли. Информация, която казва, че те са били предупредени още преди 18.07 за измамата. Има и още нещо притеснително - освен за Малдиви, Еврохолидейз са пуснали и оферта за о.Корфу, която също предполагам е измамна, защото датите са горе долу едни и същи.

# 49
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Само да"вметна", че адреса на новия собственик на фирмата е ул Крайречна в Пловдив - баш в центъра на "гетото"..., което навява на мисълта, че....това е една от поредните продадена на цигани фирма, която е задлъжняла където с каквото може.....

# 50
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Момичета вижте какво намерих. Грабо са били предупредени още на 30 юни за Фирмата, а те нищо не са направили
 
Цитат
   ir_an написа:Аз писах, че сайтовете за колективно пазаруване проверяват агенциите и туроператорите с които работят.Когато видяхме,че нещо не е както трябва с Еврохолидейз, веднага звъннахме на Грабо. От там получихме отговор :"Провери ли сме фирмата, всичко е наред, гарантираме и т.н. и т.н." И  повярвахме... докато в един момент се оказа, че май Еврохолидейз са "подхлъзнали" и Грабо...
Ето линк
http://for.journey.bg/topic.php?page=1&topic=13380
 

# 51
  • Мнения: 119
Taка е . Няма какво да ги жалите тогава.

# 52
  • In transit
  • Мнения: 11 806
Тази сутрин по БТВ прочетоха от някакъв вестник(не запомних името му), за почивка на остров Корфу със същата фирма. И там имаше доста измамени. Няма да се учудя още "екскурзийки" да се появят тия дни.  Sad

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 78
И аз чух това - вестникът е Телеграф.
А относно почивките - моя много близка приятелка работеше в маркетингов отдел на една голяма верига - почивките не са толкова скъпи, колкото ги предлагат. И повярвайте ми, цените дадени в сайтовете за колективно пазаруване са дори малко над себестойността.
До колкото помня, издръжката за пълен пансион на един човек беше около 12-16лв на ден, е - вярно преди 5-6 години, но ... Сега да е 20!

А това, че фирмите, които използват този вариант за реклама и достигане на потенциални клиенти - ами сред тях има глупаци, и то в истинския смисъл на думата, които не си дават сметката, че това са хора, които ако обслужат прекрасно после ще се върнат при тях.

На мен ми е любопитно как ще се развият нещата. Дано всичко се нареди добре за потърпевшите, а тези крадци от Еврохолидейз да бъдат хванати!

# 54
  • Луната
  • Мнения: 3 211
От сайта с офертата видях че са продадени 217 ваучера * 2500 лв = 542 500 лв. Това е доста сериозна измама. Сега ще пиша до КОЗ. И все пак ако някой от тези 217 души купили тази оферта прочете това нека пише.

Ами и аз видях толкова вчера, но сега вече е отбелязано, че са продадени 98 ваучера. Wink Защо ли? newsm78
Цитат
Офертата е изкупена от 98 души за 5 дни.
И друго както бях писала по-горе Грабо са предупредени на 30 юни, а сега виждам, че плащането към Еврохолидейз е било до 10 юли.

Цитат
Условия на промоционалната оферта:

    Валидност на ваучера: от 7 Юни до 10 Юли 2011г.
    Най-късно до 30 Юни 2011г. трябва да се уточни конкретната дата на заминаване - по телефона (0882/559 755; 0882/531 853; 0882/557 355) или в офиса на Еврохолидейз в Пловдив.
    Най-късно до 10 Юли 2011г. трябва да се доплати останалата сума по банков път - по сметка на Еврохолидейз ЕООД.
    Един ваучер важи за един човек.
    Ваучерът не включва транспорт.
    

Ако бяха реагирали адекватно на предупреждението, може би пораженията щяха да са по-малки...

# 55
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....това е изама в особо големи размери и трябва незабавно не само да се пусне жалба в полицията, но да се сезира и Прокуратурата!!!

От Грабо вече са задвижили нещата.
Въпросът е как ще се развие всичко...

# 56
  • Мнения: 0
Хора,и аз съм завлечен от тази фирма,но за Корфу.Свързах се с Грабо и ми отговориха,че работят по въпроса и ще бъдем обезщетени на пълно,за да си измият името.Трабва да изчакаме до петък,казаха.
Сигнализирах и в BTV,реагираха за две минути буквално.Свързаха се с мен и вече имам среща с тяхен репортер в Пазарджик.Ако има някой опарен в района да заповяда.
Сигурен съм,че всички ще излезем победители от тази злощастна ситуация!
 Peace Peace Peace

# 57
# 58
  • Мнения: 1 038
Е дано Грабо най-после си вземат поуха да проверяват по- обстойно офертите си, че не е важна печалбата само. А на  вързаните - дано ви върнат парите въпреки, че Грабо ще са на огромна загуба ако върнат сумата на 100% , а не само това което те са взели като процент от офертата.

# 59
  • Мнения: 0
Аз същото съм завлечена от Еврохолидейз за почивката на Малдивите.Някой пускал ли е жалба до някоя инстанция и до коя?жалбата само срещу Еврохолидейз ли трябва да е или и срещу Грабо като посредник в измама?

# 60
  • Мнения: 119
Намерете начин да се свържете и с други потърпевши .
Сто процента ще се наложи  да бъдете вписани конкретно в жалбата , но трябва да се консултирате дали може да е колективна или всеки трябва да подава поотделно.
Най-добре се консултирайте с юрист.

Предполагам и във форума има такива , които може дадат най-общ съвет.

# 61
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Ето още по темата.
http://last.actualno.com/news_356501.html

# 62
  • Мнения: 119
Пострадалите дано си получат всичко до стотинка , а за останалите клиенти на сайтовете за колективно пазаруване - нека оттук нататък се доверяват единствено на утвърдени туроператори.


Аз също бих се подлъгала , но вече ще имам едно наум.

# 63
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Лошото е, че с почти същото име си има съвсем читава фирма...

# 64
  • Мнения: 119
Това е  умишлена измама и явно са изпипали нещата много внимателно.
Не съм оптимист за някакво възмездие , защото има стотици случаи с подобни прехвърляния на фирми.
Кой знае колко са обиграни .
Жалко и за редовната фирма , защото 100 % от доста хора ще бъде асоциирана с тези мошенници.
Накрая Грабо ще пият една студена вода и ще имат едно наум.
Да се сетим само за небезизвестния Слави Бинев и кафенетата на Терминал 1 с огромни задължения към данъчните  прехвърлени на безработен ром.
Сега човека си е  мастит евродепутат и ни лук ял , ни лук мирисал...

Последна редакция: пн, 08 авг 2011, 21:49 от mallkata

# 65
  • Мнения: 0
Здравейте, по повод на публикацията за измама от Еврохолидейз трябва с горчивина да споделя, че също бях подведен от грабо.бг. (като имате предвид, че за 1-ви път реших да пазарувам от интернет)  Закупих 5 ваучера за почивка ол инклузив на о.Корфу от 3-ти до 11 септември. Като виждам на къде вървят нещата ... тя работата е ясна .... Но реално аз не съм измамен все още . Все пак почивката ми е от 3-ти септ. Мисля да изчакам реакцията и идеите за компенсирането ми от Грабо.бг и ако отговарят на очакванията ми ще "забравя", но в противен случай смятам да ги съдя за това, че са ме подвели умишлено, като заведа  персонален иск или се вкл'ча в обществен такъв (не зная дали се изразявам правилно ... нека разбиращите от това ми простят за невежеството в тази област). Ще се радвам да поддържам връзка с останалите пострадали и да се проявим най после като гражданско общество, а не както винаги е било в БГ всеки да сззспасява по единично. Ще обобщя мислите си така: "Как е възможно !!! Такава Красива Родина и такава грозна държава с властващо беззаконие и безхаберие"!!!!!!!!

# 66
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Здравейте, по повод на публикацията за измама от Еврохолидейз трябва с горчивина да споделя, че също бях подведен от грабо.бг. (като имате предвид, че за 1-ви път реших да пазарувам от интернет)  Закупих 5 ваучера за почивка ол инклузив на о.Корфу от 3-ти до 11 септември. Като виждам на къде вървят нещата ... тя работата е ясна .... Но реално аз не съм измамен все още . Все пак почивката ми е от 3-ти септ. Мисля да изчакам реакцията и идеите за компенсирането ми от Грабо.бг и ако отговарят на очакванията ми ще "забравя", но в противен случай смятам да ги съдя за това, че са ме подвели умишлено, като заведа  персонален иск или се вкл'ча в обществен такъв (не зная дали се изразявам правилно ... нека разбиращите от това ми простят за невежеството в тази област). Ще се радвам да поддържам връзка с останалите пострадали и да се проявим най после като гражданско общество, а не както винаги е било в БГ всеки да сззспасява по единично. Ще обобщя мислите си така: "Как е възможно !!! Такава Красива Родина и такава грозна държава с властващо беззаконие и безхаберие"!!!!!!!!

И правилно, но вижте дали ваучерите са към Еврохолидейз. Само с техните програми има проблеми.

# 67
  • Мнения: 3 067
Оххх, пак ли измамници!? Аман!
Явно са разчитали само на сходното име на туристическата агенция, но пък всичко е много мислено и добре организирано.  ooooh!
След "бушоните" в ДДС измамите сега ще започнат да смъкват кожи от нас и по този начин явно..  #2gunfire
Аз лично винаги проверявам много добре фирмата - доставчик на услугата, но честно да си призная също щях да се объркам със сходните наименования.
Дано да обезщетят хората по някакъв начин, а на онези ръчичките им да изсъхнат!  Twisted Evil

# 68
  • Мнения: 4
Ползвала съм Грабо няколко пъти за почивки в България, за сега без проблем, но след като прочетох споделеното от потърпевшите ... смятам, че доверието в колективното пазаруване ми се изпари...  ShockedИскрено се надявам Грабо да проявят разумен търговски подход и да върнат парите... иначе ще загубят доверието ни.... Ще следя темата с интерес и подкрепям борбата към некоректността и безнаказаността!... Всеки от нас трябва да споделя измамите с които се среща!

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
аз също ползвам грабо, но не за почивки, а за смешни ежедневни неща, за които ако изгоря няма да забележа. те носят отговорност не по-малко от фирмата фантом, затова, че нямат персонал, който си разбира от работата и следи за всичко, което предлага с охота. с почивките е доста тънка работата - повечето от тях, проверени на сайтовете на хотелите не са толкова намалени или са изкуствено намалени. разбирам да не може да боравим с интернет, но това не е вече така, малко останаха наивните, които не проверяват. освен това, след като видя хотел, който ми харесва и го има на оферта ( самия хотел плаща на сайта доста проценти) направо звъня в хотела и си резервирам там на дори по-ниска цена от ваучера. кой може да обвини в нещо хотела, ако аз лично не го издам - така и той печели повече и аз не се занимавам с ваучер и т.н.
а за чужбина - досега една изгодна оферта няма, в смисъл по-изгодна, отколкото реално ще намеря подобна! но всичко е въпрос на време и възможности за боравене с интернет и език. малдивите пък беше пълен смях, във френски сайтове ходят за 1000 евро ол инклузив за двама със самолетните билети, един билет до париж ли не може да си купим (уиз еър!). и да се организира човек до там не е сложно изобщо.
дано измамените имат глас, а не замлъкнат!

# 70
  • Мнения: 0
Грабо ми казаха преди обяд,че са почти готови с обезщетението към всички нас,само счетоводно и юридически дооглеждали нещата.Обещаха до края на деня да ми дадат становище.Ако желаете нещо повече като инфо-това е тел. ми 0888 616026.А ако науча нещо ново ще пиша. hahaha bowuu

# 71
  • Мнения: 2 577
от Грабо малоумни ли са да проверят хотелите, пътуванията за Малдивите дали съвпадата. Въобще не ми се струва нормално да не проверяват  тези неща, а се касае наиситна за елементарна проверка. Става дума за скъпа екскурзия и най-малкото това е трябвало да проверят преди да пуснат ваучерите! Да са толкова чак наивни хич не ми се вярва!

# 72
  • Мнения: 119
Josefin  няма как пътуване до Истанбул да ти излезе 100 лева с две ношувки и транспорт ,  колкото и добра цена да ти дадат от хотела.
Много хотели  дори на място имат по-високи цени , а за резервационните системи и туроператорите правят отстъпки  , защото те им водят основния брой клиенти.


П.С. Би ли дала линк към оферта за Малдивите от 1000 евро за двама ?
Поне в Англия и Испания доста ги следя но започват от над 1200-1500 на човек.

# 73
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Josefin  няма как пътуване до Истанбул да ти излезе 100 лева с две ношувки и транспорт ,  колкото и добра цена да ти дадат от хотела.
Много хотели  дори на място имат по-високи цени , а за резервационните системи и туроператорите правят отстъпки  , защото те им водят основния брой клиенти.

Има, има. Най-евтините оферти за Инстанбул са към 130 лв някъде за 2 нощувки и транспорт, но...голямото но - все пак има компромис с хотела, в смисъл по-отдалечен и 3 звезди.

# 74
  • Мнения: 6
бТВ кани всички "ужилени" от тази оферта да се свържат с репортерския екип! Утре, 10 август, ще се включим пряко в "Тази сутрин" от офиса на фирма "Еврохолидейз" в Пловдив.

Моля обадете се предварително на 0898 778010 - Стоян Георгиев, репортер бТВ

# 75
  • София
  • Мнения: 7 990
egu, посоченият репортер е известно лице в Бтв. Мисля, че не е коректно така да се изтипоса номера на мобилния му телефон, защото хора всякакви. По-коректно ще е да си разменяте координатите на ЛС.

# 76
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
бТВ кани всички "ужилени" от тази оферта да се свържат с репортерския екип! Утре, 10 август, ще се включим пряко в "Тази сутрин" от офиса на фирма "Еврохолидейз" в Пловдив.

Моля обадете се предварително на 0898 778010 - Стоян Георгиев, репортер бТВ

В  колко часа?

# 77
  • Мнения: 380
Много съжалявам за излъганите. Хората са си планирали отпуски, настроили са се за нещо хубава, а да получат това. Sad

Вина имат и Грабо. Не може само да пробутват фалшиви оферти /с реални си цени/, да заливат навсякъде с реклами и нищо да не проверяват. Накрая да трият коментарите на всички недоволни и да си мислят, че всичко е ок. Е, не става така.
Думи като колко много държат на клиентите си, сме ги слушали вече. Tired

# 78
  • Мнения: 6
бТВ кани всички "ужилени" от тази оферта да се свържат с репортерския екип! Утре, 10 август, ще се включим пряко в "Тази сутрин" от офиса на фирма "Еврохолидейз" в Пловдив.

Моля обадете се предварително на 0898 778010 - Стоян Георгиев, репортер бТВ

В  колко часа?

Пред офиса на фирмата (до джамията), в 7:20 утре сутринта. Моля, обедете се на 0898778010 предарително. Благодаря! 

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
Josefin  няма как пътуване до Истанбул да ти излезе 100 лева с две ношувки и транспорт ,  колкото и добра цена да ти дадат от хотела.
Много хотели  дори на място имат по-високи цени , а за резервационните системи и туроператорите правят отстъпки  , защото те им водят основния брой клиенти.


П.С. Би ли дала линк към оферта за Малдивите от 1000 евро за двама ?
Поне в Англия и Испания доста ги следя но започват от над 1200-1500 на човек.

за истанбул - не съм се интересувала, виждам ги офертите всекидневно, с рейс трябва да проверя колко струва и да се разровя за хотели, но не ми е в предпочитанията, всички сме били по 100 пъти вярвам.
да, ето сайта направо vente-privee.com
офертата за малдивите, доминикана, сенегал и още 10 места беше преди 1 месец, следи и пускат редовно екзотични дестинации.

Последна редакция: вт, 09 авг 2011, 16:42 от Josefin

# 80
  • Мнения: 0
Здравейте!И аз съм поредната измамена от Еврохолидейз.Купих 2 ваучера за Малдивите за мен и съпругът ми и в петък ми звъннаха от Грабо да ми кажат,че екскурзията няма да се състои.Естествено не ми казаха ,че са били предупредени по-рано за тази фирма.Вчера обещаха ,че правят всичко възможно да организират с друг туроператор екскурзия до Малдивите или ще ни върнат парите-до петък щели да знаят какво точно ще стане!Дано няма повече неприятни изненади !
Със сигурност вече сами ще си организираме почивките,без никакви агенции!!!!!

# 81
  • Мнения: 119
Посочих Истанбул за пример , защото за там имаше постоянно оферти в Грабо.
От екзотичните май освен Малдиви съм срещала само Бали.
Иначе хубав автобус от София е 95 лева двупосочно до Истанбул.
Има и разни кошници дето возят по за 60-70 , но едва ли би се качила на тях Wink

Извинявам се за офтопика.

Благодаря за сайта. Има ли някакви допълнителни плащания извън посочените цени или това са крайни оферти ?
Питам щото  например повечето италиански сайтове товарят поне с едно 200-300 евро за разни допълнителни такси ,задължителни  застраховки и прочие.

# 82
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Посочих Истанбул за пример , защото за там имаше постоянно оферти в Грабо.
От екзотичните май освен Малдиви съм срещала само Бали.
Иначе хубав автобус от София е 95 лева двупосочно до Истанбул.
Има и разни кошници дето возят по за 60-70 , но едва ли би се качила на тях Wink


Така де, но в тази цена ма включена и печалба. Докато офертите в колективните сайтове са с минимална печалба, а се печели от големия оборот. Peace

# 83
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Ето актуално по темата: Сред излъганите има и депутати. Дано се размърдат институциите заради тях и стане нещо. И виновниците наистина бъдат наказани...  Peace

http://www.plovdiv-online.com/plovdiv/6-plovdivski-deputati-jert … tini-maldivi.html

и

http://www.plovdiv-online.com/plovdiv/arestuvaniiat-venelin-kach … erb.html#comments

Последна редакция: вт, 09 авг 2011, 18:13 от krisi_k

# 84
  • Мнения: 0
До колкото разбрах Грабо вече са с пореден акт заради тази издънка.

# 85
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
БНТ вече направиха пряко включване с потърпевши и със собственика на сайта:

http://bnt.bg/bg/news/view/58209/izmameni_s_ekskurzija_chrez_kolektiven_sajt

# 86
  • Мнения: 0
Утре сутринта между 7:30 и 8:00 ще дават за нашият случай и интервю с потърпевш.Отложи се живото предаване от 8:00.Ще го излъчват по btv.Мисля ще ще има щтастлив край. #2gunfire

# 87
  • Мнения: 0
Преди малко по централната емисия новини излъчиха част от интервюто с мен.Утре сутрин повече!

# 88
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
До колкото разбрах Грабо вече са с пореден акт заради тази издънка.

Кажи конкретно за какво става дума.
Иначе е като хвърлено обвинение в празното пространство.

# 89
  • Мнения: 380
До колкото разбрах Грабо вече са с пореден акт заради тази издънка.

Кажи конкретно за какво става дума.
Иначе е като хвърлено обвинение в празното пространство.

До колкото съм запозната Грабо не е регистриран като туроператор, а за да продаваш пакети трябва да си. По принцип те казват, че предлагат реклама, но реално по техните сметки се заплаща част или цялата сума за туристическата услуга.
Възможно е и да бъркам.

# 90
# 91
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Мен лично ето тази част ме потресе: "От сайта за колективно пазаруване заявиха, че нямат задължението да проверяват лицензите на фирмите, с които работят, ...."
Ако те не си проверяват доставчиците, кой да го прави. Ама там се продават и лекарски услуги - разни естетически процедури и т.н.
Струва ми се, че като взимаш 20-25% от стойността на офертата, най-малкото трябва да провериш доставчика дали е читав, което в случая е простичко.

# 92
  • Мнения: 380
Е как кой ще проверява? Клиентите, разбира се. Ако не искат за пореден път да бъдат излъгани, ще проверяват и още как. Другият вариант е да проверят на място, когато се използват ваучерите и вече е късно.

Днешно време наистина не трябва да се има вяра на никой и нищо.

# 93
  • Мнения: 0
Мен лично ето тази част ме потресе: "От сайта за колективно пазаруване заявиха, че нямат задължението да проверяват лицензите на фирмите, с които работят, ...."
Ако те не си проверяват доставчиците, кой да го прави. Ама там се продават и лекарски услуги - разни естетически процедури и т.н.
Струва ми се, че като взимаш 20-25% от стойността на офертата, най-малкото трябва да провериш доставчика дали е читав, което в случая е простичко.
Грешиш чадо мое!Някой трябва да носи отговорност за случилото се,ни най-малко крайният клиент!!!

# 94
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Ами явно съм доста сбъркана...
Лиценз на туристическа фирма се проверява лесно - има си списък на сайта на Министерството, иска 5 минутки за проверка.

# 95
  • Мнения: 119
И като има лиценз кое гарантира  , че  фирмата е  читава  и те застрахова от измама ?


Не виждам , как Грабо ще компенсира клиентите при положение , че тепърва започва следствие , дела и прочие.
Хипотетичен случай - Грабо плаща на потърпевшите  , а след година съдът задължава собствениците на Еврохолидейз да върнат сумите на измамените клиенти.
Няма как съдът да присъди вреди в полза на Грабо , защото реално те са си взели своето и не са измамени.
Как Грабо ще си върне парите с които междувременно е компенсирала хората?
Според мен и те не знаят на кой свят са и засега усукват да видят накъде ще се развият нещата.

# 96
  • Мнения: 2 175
Хм..а някой да е чувал за Екватор.бг?
Предлагаха атрактивно сафари в Кения..

# 97
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
mallkata, реално нищо, но все пак този лиценз предполага определени компетенции и подлежи на контрол от доста държавни органи. А, такъв се извършва.
Но смятам за изключително безотговорно от страна на Грабо, че не са направили поне такава елементарна проверка - та фирмата няма лиценз за туроператор. Shocked

magarcho, не съм ги чувала тази фирма.

# 98
# 99
  • Мнения: 0
В конкретния случай естествено и Грабо имат вина (по скоро небрежно са подходили към доставчиците), въпреки че се замислям като се има пред вид че те са едни от големите играчи в бранша на колективизма е ли е възможно да е постановка от някой също така голям. В общи линии измамата се свързва с познаване на материята и методите на работа.

# 100
  • Мнения: 1
mallkata, реално нищо, но все пак този лиценз предполага определени компетенции и подлежи на контрол от доста държавни органи. А, такъв се извършва.
Контрол има основно при процеса на лицензиране, след това не е особено стриктен. Компетенциите са основни един пари при вземането на лиценза.

# 101
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
mallkata, реално нищо, но все пак този лиценз предполага определени компетенции и подлежи на контрол от доста държавни органи. А, такъв се извършва.
Контрол има основно при процеса на лицензиране, след това не е особено стриктен. Компетенциите са основни един пари при вземането на лиценза.

Въобще не е така, особено в последните години.

# 102
  • Мнения: 0
Мен лично ето тази част ме потресе: "От сайта за колективно пазаруване заявиха, че нямат задължението да проверяват лицензите на фирмите, с които работят, ...."
Ако те не си проверяват доставчиците, кой да го прави. Ама там се продават и лекарски услуги - разни естетически процедури и т.н.
Струва ми се, че като взимаш 20-25% от стойността на офертата, най-малкото трябва да провериш доставчика дали е читав, което в случая е простичко.

Е какво толкова можеш да провериш по-точно, което да гарантира, че доставчика на услуга ще изпълни съответната услуга. Ето аз съм чист като сълза, имам лиценз, решавам да пусна оферта за малдивите, продавам ваучери на стойност 220 хиляди и заминавам за малдивите.. дали ме интересува тоя лиценз и какво ще каже съда, докато си пека дупето... още повече, че дори и да ми свършат парите някога, ще започна някъде работа като чистач и пак ще взимам повече пари отколкото тук Simple Smile

# 103
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Ето аз съм чист като сълза, имам лиценз, решавам да пусна оферта за малдивите, продавам ваучери на стойност 220 хиляди и заминавам за малдивите.. дали ме интересува тоя лиценз

Ами повечето читави фирми не си ритат лиценза за някакви си 220 хиляди.... Peace

# 104
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Първо:
Ето аз съм чист като сълза, имам лиценз, решавам да пусна оферта за малдивите, продавам ваучери на стойност 220 хиляди и заминавам за малдивите.. дали ме интересува тоя лиценз

Ами повечето читави фирми не си ритат лиценза за някакви си 220 хиляди.... Peace

И второ - въпросната фирма е имала лиценз за туристическа агенция, а не за туроператор доколкото разбирам, което автоматично означава, че нямат право да организират сами такъв тип пътувания. Т.е. дори да бяха осъществил пътуването щяха да са нарушили закона.

И трето - когато човек дава такива суми за пътуване, би следвало да си направи елементарното усилие да провери на кого си дава парите.

Аз работя в този бранш, когато предлагам или препоръчвам хотел, дестинация или фирма го правя на база личен опит, запознаване на място и внимателна проверка. Съжалявам, но когато взимаш 20% печалба от такива суми, трябва да положиш елементарни усилия да провериш нещата.

# 105
  • Мнения: 2 577
Аз пак питам една уважаваща себе си утвъдена в бранша на колективното пазаруване фирма, как няма да звънне на хотела  и на превозвача и да засече нещата, както го е направил един обикновен потребител в интернет! Грабо също са виновни!

Последна редакция: вт, 09 авг 2011, 23:36 от Даскалица Кукундрелова

# 106
  • Мнения: 10
Пратих моя роднина до офиса - имаше такъв. Аз не живея в Пловдив.
Видях удостоверението в интернет на сайта им - има такова. Но нямах представа, че трябва да пише туроператор, а не туристически агент. Видях също така и грешката в ООД и ЕООД, но видях и БУЛСТАТА.
Проверих ги в търговския регистър - имаше ги...
И най-вече офертата беше предложена от Грабо, а аз вече имам доста опт с тях.
Не се усъмних нито за миг, че нещо не е както трябва...

# 107
  • Луната
  • Мнения: 3 211
dianabd  измамата е доста добре измислена.  Така, че да не се усъмнят хората, за да могат да им вземат парите.
При такава голяма сделка Грабо е трябвало да проверят прецизно нещата и това, че
Еврохолидейз е имал лиценз САМО ЗА ТУРИСТИЧЕСКИ АГЕНТ  и като носител на такъв лиценз е НЯМАЛ ПРАВО  да организира и продава туристически пакети - той е можел само да препродава такива на други туроператори. и да не дрънкат пред медиите, че нямат задължението да проверяват лицензите на фирмите, с които работят ...
И макар да са ги предупредили един месец по-рано (щом онзи е изпразнил сметките чак на 30 юли), че има нещо нередно и някои са се отказали дори - те пак не са реагирали адекватно. Просто нямам думи... Нека им е като обеца и да си носят последствията, защото доверие се гради трудно, но за миг може да рухне. Не знам кой вече ще погледне офертите им (но може и да има такива). Макар, че въобще няма да се изненадам, ако се появят на пазара под друго име. Wink

# 108
  • Мнения: 0

Аз работя в този бранш, когато предлагам или препоръчвам хотел, дестинация или фирма го правя на база личен опит, запознаване на място и внимателна проверка. Съжалявам, но когато взимаш 20% печалба от такива суми, трябва да положиш елементарни усилия да провериш нещата.


И все пак си мисля, че след като Грабо са готови да върнат парите на хората и след това да си ги търсят по съдебен ред, това означава че разполагат с доста сериозни суми, които да извадят без проблем. Което ме навежда на мисълта, че и от към договори са си изпекли нещата... все пак в тези договори би трябвало да се попълни материално отговорно лице.

В крайна сметка след като тях са врътнали, а те определено имат доста опит, не мисля че не могат да излъжат и теб например по един или друг начин. Не смятам, че от грабо имат някаква вина за случилото се, те са рекламна платформа.

Още повече, че всеки потребител закупувайки ваучер сключва договор със съответния рекламодател-измамник. Тоест, ако грабо трябва да следят за лицензи и т.н., значи и потребителите трябва да ги следят. Което означава, че потребителите са си виновни.

# 109
  • Мнения: 68
Не може да продаваш услуги за половин милион лева на своите абонати и да не провериш кой всъщност ще им прибере парите! Да не говорим за 20% комисионна, които грабо взимат. Само от тази сделка са прибрали 100 000лв от ВАШИТЕ пари!!!

На печелившите честито

# 110
  • Мнения: 0
Не може да продаваш услуги за половин милион лева на своите абонати и да не провериш кой всъщност ще им прибере парите! Да не говорим за 20% комисионна, които грабо взимат. Само от тази сделка са прибрали 100 000лв от ВАШИТЕ пари!!!

На печелившите честито

че кой е казал че грабо взимат 20%? Аз съм чувал за 40-50%...

# 111
  • Мнения: 68
че кой е казал че грабо взимат 20%? Аз съм чувал за 40-50%...
аз ти казвам  Sunglasses
няма такова нещо като 40-50% в нито един сайт
навсякъде са 10 до 20, в много, много редки случаи 30%

# 112
  • Мнения: 119
20 % oт цената на ваучера в Грабо, а не от цялата цена която се доплаща директно на фирмата .

# 113
  • Мнения: 11
С мъжа ми сме първите, които успяхме да се измъкнем от капана на Еврохолидейз. Веднага след като закупихме ваучерите се усъмнихме, че нещо не е наред. И предупредихме Грабо. За 20тина дни сме говорили с тях по телефона сигурно 30-40 пъти. Освен това им изпратихме мейл с всички нередности открити от нас. И началото на юли ни върнаха парите за ваучерите. НО! Не направиха нищо за да предпазят останалите хора с ваучери. Много ме е яд! Обясних по телефона на управителя (собственика може би да е бил), че съм звъняла на Емирейтс и че от там отричат да работят с Еврохолидейз. След това ги информирахме, че British airways нямат полети за Малдиви на датите, които би следвало да се пътува. След това ги информирахме, че сме звъняла в хотела на Малдивите и че там не са чували не за българи, а дори за България. Знаеха за всички нередности...абсолютно всички! Стояха и гледаха сеир. Позволиха тази шашма да се осъществи. Така,че и те имат вина и то огромна. Не може ние с мъжа ми да успеем за 2-3 дни да проучим Еврохолидейз и да съберем огромно количество информация за измама, а от Грабо да не си мръднат пръста.
Да не говорим, че звъняхме на КЗП и на МИЕТ. От там също не предприеха нищо. Нищо още не се било случило. Е нали това беше целта- да не се случи нищо и да няма последствия.
Много ме е яд!

# 114
  • Мнения: 4 916
че кой е казал че грабо взимат 20%? Аз съм чувал за 40-50%...
аз ти казвам  Sunglasses
няма такова нещо като 40-50% в нито един сайт
навсякъде са 10 до 20, в много, много редки случаи 30%

Големите сайтове прибират по 50 на сто от офертите за малки суми.
В този случай са заложили на малък процент и по-голям оборот.

ПП - снощи гледах репортаж, в който момък от Грабо обясняваше, че ще компенсират клиентите си с предложения за почивки по други дестинации. За връщане на парите спомена като много краен случай и с половин уста.

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 08:38 от argun

# 115
  • Мнения: 68

Големите сайтове прибират по 50 на сто от офертите за малки суми.

тц, няма такова нещо, то и никой няма да се навие на такива условия - представи си нещо, което струва 100лв, ти го пускаш за 50, а 25 от тях даваш на сайта - ъпсурт Sunglasses

п.п. познавам собствениците на няколко сайта Mr. Green

# 116
  • Мнения: 4 916
В малка страна като България не е проблем да познаваш няколко собственика на сайтове.
А ти не ми обяснявай на какво точно няма да се навият хората, ако не си събирал оферти от няколко сайта и не си пускал поне в един-два.
Пък и като не си пускал, само в този форум има достатъчно постове от потребители, които са работили със сайтове, описали са достатъчно добре процентите и технологията.

# 117
  • Мнения: 0

Големите сайтове прибират по 50 на сто от офертите за малки суми.

тц, няма такова нещо, то и никой няма да се навие на такива условия - представи си нещо, което струва 100лв, ти го пускаш за 50, а 25 от тях даваш на сайта - ъпсурт Sunglasses

п.п. познавам собствениците на няколко сайта Mr. Green

В началото колектива стартираха именно с такъв комисион. Имам го писмено даже Wink

# 118
  • Мнения: 3 067
В началото може да са стартирали и с пилотно изпълнение от близо 50%, но това е било само в началото, докато не се появи царица "Конкуренция"...
Сега не мисля, че взимат повече от 20-30%...
Мнението ми обаче не е компетентно.  Peace

# 119
  • Мнения: 3 091
Винаги съм била много подозрителна към обяви с такива намаления! За мен е важен въпросът кой е отговорен - туристическата агенция да измамата, Grabo - за това, че публикуват непроверени оферти? Дали изобщо има сайт за колективно пазаруване, който да проверява всичките си оферти?
ето какво са си написали самите GRABO http://grabo.bg/terms
3). "Грабо Медия" ООД единствено и само поддържа интернет сайта Grabo.bg, като не носи отговорност при следните случаи:
- За вреди, причинени от некоректно поведение на трети лица, промотиращи чрез интернет сайта, собственост на "Грабо Медия" ООД, или трети лица, подизпълнители в сайта Grabo.bg;
- За евентуални недостатъци и/или друга рекламационна отговорност по отношение на стоките, закупени от потребителя чрез сайта, както и ако условия или цени в оферти обявени във сайта от промотиращи търговци, се окажат грешни или подвеждащи;
- За нарушаване на авторските и сродни права чрез позиционирането на материали, обект на тези права, предоставени от трети лица, промотиращи чрез интернет сайта, собственост на "Грабо Медия" ООД.;
- За вреди причинени от други сайтове, достъпни чрез препратки/банери, поставени на настоящия сайт;
- За всички вреди, причинени на потребителите при предоставяне на услугата, с изключение на умишлено причинени вреди (от служители на "Грабо Медия" ООД);
- Ако потребителят си забрави акаунта логнат на компютър или по какъвто и да било друг начин разреши и/или допусне да бъде ползван от трети лица, злоупотребили с регистрацията му;
- За вредите, настъпили при липса или прекъсване на достъпността до интернет сайта Grabo.bg, независещи от екипа на същия.

Дано да съдействат за обезщетението, макар че планирането на една почивка не може да се обезщети само с платените пари!

# 120
  • София
  • Мнения: 4 294
http://www.tourism.government.bg/bg/tregister.php?menuid=62&id=2

в националния регистър на ТО и ТА към 05.08.2011 г. има две фирми с такива имена
едната е ЕВРОХОЛИДЕЙЗ ООД с лиценз на турагент и е от Плевен
другата е ЕВРОХОЛИДЕЙС ООД с лиценз на турагент и туроператор и е от София, но
няма фирма регистрирана в Пловдив

# 121
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Аз съм проверявала само за туристически услуги и таксата си беше 20%. За другите не коментирам.

Измамата е доста добре замислена, всъщност си има съвсем читава и сериозна фирма със същото име и дребна разлика ООД, а не ЕООД. Признавам, че и колеги от бранша като коментирахме в първия момент се зачудихме, защото фирмата е с добро име на пазара.

Furko, Грабо имат да губят доста повече в момента. Имиджът и доверието към тях са сериозно разклатени. Не знам дали ще успеят да си върнат парите от измамниците въобще. Но клиентите ще трябва да компенсират, защото иначе им се срутва целия бизнес.

Пратих моя роднина до офиса - имаше такъв. Аз не живея в Пловдив.
Видях удостоверението в интернет на сайта им - има такова. Но нямах представа, че трябва да пише туроператор, а не туристически агент. Видях също така и грешката в ООД и ЕООД, но видях и БУЛСТАТА.
Проверих ги в търговския регистър - имаше ги...
И най-вече офертата беше предложена от Грабо, а аз вече имам доста опт с тях.
Не се усъмних нито за миг, че нещо не е както трябва...


Ей това е за мен разковничето, хората се доверяват на тези сайтове, а се оказва, че от страна на сайтът контрол няма.

Всъщност цялата правна материя във връзка с продажбата на туристически услуги от колективните сайтове е доста хлъзгава, реално те са комисионери и може да се спори дали имат въобще право да продават без самите те да имат лиценз.

# 122
  • Мнения: 4 916
Според мен в момента губят не само Грабо, но и всички подобни сайтове. Вероятно щетите за малките дори ще бъдат по-тежки.
Също така ще ми бъде интересно решението на този въпрос:

...
Всъщност цялата правна материя във връзка с продажбата на туристически услуги от колективните сайтове е доста хлъзгава, реално те са комисионери и може да се спори дали имат въобще право да продават без самите те да имат лиценз.

# 123
  • Мнения: 3 091
Попаднах във ФБ точно на дискусия за отговорността на Грабо и като цяло негативните ефекти върху целия бранш на интернет търговията!
аз съм на мнение, че добрите сайтове за електронна търговия трябва да проверяват фирмите, които рекламират - първо, за да си гарантират печалбата, да няма недоволни и измамени и второ - защото те не са само поддръжници на сайтове, а имат редакторска роля, правят подбор!

Абсолютно съм съгласна, че ако една услуга подлежи на лицензионен режим - както е с туристическите услуги, то тя не бива да се предлага от посредник, който не е лицензиран! щом няма и механизъм за проверка на адекватността, истинността на офертата и правата на този, който я предлага

# 124
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
че кой е казал че грабо взимат 20%? Аз съм чувал за 40-50%...
аз ти казвам  Sunglasses
няма такова нещо като 40-50% в нито един сайт
навсякъде са 10 до 20, в много, много редки случаи 30%
и кой си ти дето много казваш  Laughing
50% е комисионната на колектива към масажно студио стелианс за предоставената оферта класически масаж за 12 лв, т.е колектива взима 6 лв чисто и просто!провери като много разбираш процентите!
относно други оферти - всеки си договаря, за туризъм няма как да вземат 50%, никой хотел няма да им предложи да бъде на сайта им много ясно.
а също - големите проценти вече замират, сега ще се състезават сайтовете да си намерят фирма, която да занижи цените си за тях, че да имат оферти, успех

# 125
  • София
  • Мнения: 7 990
Преди време се запознах с жена, работеща в централата на Booking.com. Аналогията не е много подходяща, но този сайт пак се занимава с предлагане на хотели (туристически услуги). Тя е българка и специално я бяха наели, за да сключва договори с български хотели. За всеки хотел, с който сключваха договор да бъде предлаган през техния сайт, тя идваше и проверяваше на място дали го има, построен и довършен ли е, как е и т.н. Booking.com се явяват също комисионер в този случай.
Давам го само като пример, защото тази схема може да се повтори с всеки друг тип услуга или продукт, предлагани от някой сайт за колективно пазаруване.

# 126
  • Мнения: 232
Според мен щом Грабо са били предупредени още по време на офертата и дори са върнали парите на дадени потребители, то те са също толкова виновни, сигурно са смятали че условията на сайта им ги защитават.

# 127
  • Луната
  • Мнения: 3 211
С мъжа ми сме първите, които успяхме да се измъкнем от капана на Еврохолидейз. Веднага след като закупихме ваучерите се усъмнихме, че нещо не е наред. И предупредихме Грабо. За 20тина дни сме говорили с тях по телефона сигурно 30-40 пъти. Освен това им изпратихме мейл с всички нередности открити от нас. И началото на юли ни върнаха парите за ваучерите. НО! Не направиха нищо за да предпазят останалите хора с ваучери. Много ме е яд! Обясних по телефона на управителя (собственика може би да е бил), че съм звъняла на Емирейтс и че от там отричат да работят с Еврохолидейз. След това ги информирахме, че British airways нямат полети за Малдиви на датите, които би следвало да се пътува. След това ги информирахме, че сме звъняла в хотела на Малдивите и че там не са чували не за българи, а дори за България. Знаеха за всички нередности...абсолютно всички! Стояха и гледаха сеир. Позволиха тази шашма да се осъществи. Така,че и те имат вина и то огромна. Не може ние с мъжа ми да успеем за 2-3 дни да проучим Еврохолидейз и да съберем огромно количество информация за измама, а от Грабо да не си мръднат пръста.
Да не говорим, че звъняхме на КЗП и на МИЕТ. От там също не предприеха нищо. Нищо още не се било случило. Е нали това беше целта- да не се случи нищо и да няма последствия.
Много ме е яд!

Естествено и може би са мислели, че дори и да има нещо ще се позоват на Общите им условия, че не носят вина, но се оказа че сред простосмъртните има замесени и други...


Измамата е доста добре замислена, всъщност си има съвсем читава и сериозна фирма със същото име и дребна разлика ООД, а не ЕООД. Признавам, че и колеги от бранша като коментирахме в първия момент се зачудихме, защото фирмата е с добро име на пазара.

Всъщност цялата правна материя във връзка с продажбата на туристически услуги от колективните сайтове е доста хлъзгава, реално те са комисионери и може да се спори дали имат въобще право да продават без самите те да имат лиценз.

Всъщност те купуват април месец Еврохолидейз ООД със седалище Плевен, което става Еврохолидейз ЕООД със седалище Пловдив. И една фирма ( май читава и сериозна) я правят фирма фантом и средство за измама.  Правят сайт и копират оферти от други сайтове за туристически услуги
Ето това:
Цитат
ден 2:
Пристигане на Малдивите. Посрещане от представител на фирмата – партньор на Хермес Холидейс и трансфер до хотела, който сте избрали.
е очеизвадно от кой сайт е копирано Wink ето линк, където е публикувано http://euroholidays.info/?cat=79

А колкото до предлагането и продажбата на туристически услуги от страна на сайтовете - те в случая нерегламентирано се изявяват като туристически агенти без да имат лиценз?! Поправете ме, ако греша.

Последна редакция: ср, 10 авг 2011, 12:28 от krisi_k

# 128
  • Мнения: 0

тц, няма такова нещо, то и никой няма да се навие на такива условия - представи си нещо, което струва 100лв, ти го пускаш за 50, а 25 от тях даваш на сайта - ъпсурт Sunglasses

п.п. познавам собствениците на няколко сайта Mr. Green
[/quote]

Идеята на тези сайтове е главно рекламата, а тя по-скъпа дори от бензина!!! Така че не виждам проблем в това да работиш само за да си покриеш консумативите по съответната услуга. Ако обслужиш клиентите си качествено, те ще се въртат при теб. Друг е въпросът, че ние като клиенти сме ужасно гадни - следим всяка една стотинка, която ни се полага от този ваучер и когато рекламодателите пропуснат да ни я дадат/я забравили, я нямали в наличност/, ние се хвърляме да ги плюваме, което  вероятно не е толкова съществено.

# 129
  • Мнения: 68
А ти не ми обяснявай на какво точно няма да се навият хората, ако не си събирал оферти от няколко сайта и не си пускал поне в един-два.
Както изглежда се налага да ти обяснявам, защото пишеш глупости Sunglasses
Повтарям, комисионните се движат между 10 и 30%
Сделки за по 10лв почти никой не се навива да прави и се ползват само ако нямат нищо друго интересно и за запълване на асортимента/мястото. Ако обаче искаш да пуснеш оферта за услуга за 6-8-10лв трябва или да гарантираш висок интерес, тоест висок оборот или ти вдигат процента. Но това е изключение, а не правило.
С удоволствие ще ти обясня и други неща при запитване Mr. Green

п.п. скоро 90% от тия сайтове ще умрат, да си знаете Mr. Green

# 130
  • Мнения: 119
С мъжа ми сме първите, които успяхме да се измъкнем от капана на Еврохолидейз. Веднага след като закупихме ваучерите се усъмнихме, че нещо не е наред. И предупредихме Грабо. За 20тина дни сме говорили с тях по телефона сигурно 30-40 пъти. Освен това им изпратихме мейл с всички нередности открити от нас. И началото на юли ни върнаха парите за ваучерите. НО! Не направиха нищо за да предпазят останалите хора с ваучери. Много ме е яд! Обясних по телефона на управителя (собственика може би да е бил), че съм звъняла на Емирейтс и че от там отричат да работят с Еврохолидейз. След това ги информирахме, че British airways нямат полети за Малдиви на датите, които би следвало да се пътува. След това ги информирахме, че сме звъняла в хотела на Малдивите и че там не са чували не за българи, а дори за България. Знаеха за всички нередности...абсолютно всички! Стояха и гледаха сеир. Позволиха тази шашма да се осъществи. Така,че и те имат вина и то огромна. Не може ние с мъжа ми да успеем за 2-3 дни да проучим Еврохолидейз и да съберем огромно количество информация за измама, а от Грабо да не си мръднат пръста.
Да не говорим, че звъняхме на КЗП и на МИЕТ. От там също не предприеха нищо. Нищо още не се било случило. Е нали това беше целта- да не се случи нищо и да няма последствия.
Много ме е яд!


Мисля , че по време на процеса вие ще бъдете едни чудесни свидетели на обвинението !

# 131
  • Мнения: 68

А колкото до предлагането и продажбата на туристически услуги от страна на сайтовете - те в случая нерегламентирано се изявяват като туристически агенти без да имат лиценз?! Поправете ме, ако греша.

Тъй, тъй, има и съставени актове поради тази причина и сумите са 4-цифрени

# 132
  • Мнения: 4 916
...Както изглежда се налага да ти обяснявам, защото пишеш глупости Sunglasses
Повтарям, комисионните се движат между 10 и 30%
Сделки за по 10лв почти никой не се навива да прави и се ползват само ако нямат нищо друго интересно и за запълване на асортимента/мястото. Ако обаче искаш да пуснеш оферта за услуга за 6-8-10лв трябва или да гарантираш висок интерес, тоест висок оборот или ти вдигат процента. Но това е изключение, а не правило.
С удоволствие ще ти обясня и други неща при запитване Mr. Green

п.п. скоро 90% от тия сайтове ще умрат, да си знаете Mr. Green

Никак не е сигурно кой точно пише глупости. Освен мен в темата писаха поне още двама потребители, които са работили с 50 на сто комисионна с големите сайтове. За малките е ясно, че едва си крепят душата. Но ти продължавай да се пънеш.

# 133
# 134
  • Мнения: 68
Никак не е сигурно кой точно пише глупости
За теб наистина не е ясно и съм убеден, че това не е единственото нещо, което не ти е ясно  Mr. Green
Предлагам ти ако много държиш нещо да ми кажеш да продължиш на ЛС, аз лично приключвам до тук комуникацията си с теб, но ти продължавай да се правиш на важна, не ми пречи Mr. Green

Апропо мнооооого хора са му наточени на Сребрин и е съвсем нормално - не можеш да ръководиш сайт за, на практика, платена проституция и да не си създадеш врагове. Да не говорим за манипулирането на профили и други подмолни и нечестни практики. Аз лично се радвам, че са го изиграли така, жалко за стотиците пострадали хора, но те вероятно ще бъдат обезщетени с течение на времето.

# 135
  • Мнения: 10
Цитат на: teen_f в Ср., 10 Авг. 2011, 08:24
С мъжа ми сме първите, които успяхме да се измъкнем от капана на Еврохолидейз. Веднага след като закупихме ваучерите се усъмнихме, че нещо не е наред. И предупредихме Грабо. За 20тина дни сме говорили с тях по телефона сигурно 30-40 пъти. Освен това им изпратихме мейл с всички нередности открити от нас. И началото на юли ни върнаха парите за ваучерите. НО! Не направиха нищо за да предпазят останалите хора с ваучери. Много ме е яд! Обясних по телефона на управителя (собственика може би да е бил), че съм звъняла на Емирейтс и че от там отричат да работят с Еврохолидейз. След това ги информирахме, че British airways нямат полети за Малдиви на датите, които би следвало да се пътува. След това ги информирахме, че сме звъняла в хотела на Малдивите и че там не са чували не за българи, а дори за България. Знаеха за всички нередности...абсолютно всички! Стояха и гледаха сеир. Позволиха тази шашма да се осъществи. Така,че и те имат вина и то огромна. Не може ние с мъжа ми да успеем за 2-3 дни да проучим Еврохолидейз и да съберем огромно количество информация за измама, а от Грабо да не си мръднат пръста.
Да не говорим, че звъняхме на КЗП и на МИЕТ. От там също не предприеха нищо. Нищо още не се било случило. Е нали това беше целта- да не се случи нищо и да няма последствия.
Много ме е яд!

Ето това според мен е проблемът! Щом не са ти обърнали внимание ти не си нито прокурор, нито политик, нито някоя важна "клечка". Мисля си, дали ако нямаше такива хора "ужилени", изобщо щяха ли да се загрижат от Грабо така силно за нас - техните потребители, та чак да ни връщат парите. А ако на някой от агенцията за защита на потребителите му пукаше, дали щеше изобщо да се случват подобни измами...
А относно мойте лични пари - аз съм счетоводител и мога да си докажа дохода. Това изобщо не може да ме притесни по никакъв начин.
Мъчно ми е че такива неща се случват изобщо, не само на мен, но и на други хора.

# 136
  • София
  • Мнения: 5 255

Мдам... нещо се разводни темата със спорове...
Аз внимателно прочетох всичко и едно не ми стана ясно- Абе вие как така платихте 5 бинки, без да имате подписан договор  Thinking Shocked
До сега съм пътувала с много агенции- като отидеш да платиш цялата сума ти дават и договор какво точно се включва/очаква/неустойки и всичко  Rolling Eyes

Не съм юрист, но според мен Грабо може да възстановят 100% от стойността на ваучера, а останалите додадени пари, трябва да си се възстановят от агенцията.

И пак- хора- как така дадохте толкова много пари срещу нищо newsm78 Ама ако имате излишни да ви дам банковата ми сметка  Crazy
Съжалявам, че така иронично, но "светът е оцелял, защото се е смял", в крайна сметка се намесиха и медиите и съм сигурна, че ще си върнете всички пари   bouquet

И пак.. сериозно... как дадохте толкова пари- какво ви дадоха срещу тях- касова бележка?

# 137
  • Мнения: 2 531
Цитат на: teen_f в Ср., 10 Авг. 2011, 08:24
С мъжа ми сме първите, които успяхме да се измъкнем от капана на Еврохолидейз. Веднага след като закупихме ваучерите се усъмнихме, че нещо не е наред. И предупредихме Грабо. За 20тина дни сме говорили с тях по телефона сигурно 30-40 пъти. Освен това им изпратихме мейл с всички нередности открити от нас. И началото на юли ни върнаха парите за ваучерите. НО! Не направиха нищо за да предпазят останалите хора с ваучери. Много ме е яд! Обясних по телефона на управителя (собственика може би да е бил), че съм звъняла на Емирейтс и че от там отричат да работят с Еврохолидейз. След това ги информирахме, че British airways нямат полети за Малдиви на датите, които би следвало да се пътува. След това ги информирахме, че сме звъняла в хотела на Малдивите и че там не са чували не за българи, а дори за България. Знаеха за всички нередности...абсолютно всички! Стояха и гледаха сеир. Позволиха тази шашма да се осъществи. Така,че и те имат вина и то огромна. Не може ние с мъжа ми да успеем за 2-3 дни да проучим Еврохолидейз и да съберем огромно количество информация за измама, а от Грабо да не си мръднат пръста.
Да не говорим, че звъняхме на КЗП и на МИЕТ. От там също не предприеха нищо. Нищо още не се било случило. Е нали това беше целта- да не се случи нищо и да няма последствия.
Много ме е яд!

Ето това според мен е проблемът! Щом не са ти обърнали внимание ти не си нито прокурор, нито политик, нито някоя важна "клечка". Мисля си, дали ако нямаше такива хора "ужилени", изобщо щяха ли да се загрижат от Грабо така силно за нас - техните потребители, та чак да ни връщат парите. А ако на някой от агенцията за защита на потребителите му пукаше, дали щеше изобщо да се случват подобни измами...
А относно мойте лични пари - аз съм счетоводител и мога да си докажа дохода. Това изобщо не може да ме притесни по никакъв начин.
Мъчно ми е че такива неща се случват изобщо, не само на мен, но и на други хора.

Направо на прокуратурата го разкажи това, скандала е голям и явно това е добре организирана и обмислена измама!

Впрочем ти ли си единствената , която си е получила парите обратно и на 100%?
 

# 138
  • София
  • Мнения: 7 990
Прокуратурата е сезирана вече, поне с такова впечатление останах от репортажа сутринта.

# 139
  • Мнения: 0
Ми то някак си за да участваш във форума все някога трябва да се регистрираш и да започнеш от 0-та. Няма как всеки да е с по 1000 коментара напред....

В почти всички  предавания по ТВ и съответно в интернет се интервюират хора дали 5000, 15000 и т.н. различни суми, защото си били купили по няколко ваучера (едва ли ще тръгнеш сам за Малдивите точно). И на мен лично също ми е интересно г-жа/г-н Х как са извадили сума ХХХХ за да отидат на почивка. Ако са си платили данъците - евала на хората.

Съчуствам на всички "ужилени" и се радвам, че на мен ми се досвидя тази сума и не си купих ваучерче. Но моето лично мнение е, че Грабовци не са виновни в случая и това, че хората биха върнали парите, които дори не са взели им прави чест.

# 140
  • Мнения: 3 067
Не съм юрист, но според мен Грабо може да възстановят 100% от стойността на ваучера, а останалите додадени пари, трябва да си се възстановят от агенцията.

И аз съм на това мнение.  Peace

# 141
# 142
  • Мнения: 10
Аз имам договор, фактура, банковите извлечения... мисля че това са достатъчно документи за една екскурзия. Все пак няма да купувам МОЛ.

# 143
  • Мнения: 119
Никак не е сигурно кой точно пише глупости
За теб наистина не е ясно и съм убеден, че това не е единственото нещо, което не ти е ясно  Mr. Green
Предлагам ти ако много държиш нещо да ми кажеш да продължиш на ЛС, аз лично приключвам до тук комуникацията си с теб, но ти продължавай да се правиш на важна, не ми пречи Mr. Green

Апропо мнооооого хора са му наточени на Сребрин и е съвсем нормално - не можеш да ръководиш сайт за, на практика, платена проституция и да не си създадеш врагове. Да не говорим за манипулирането на профили и други подмолни и нечестни практики. Аз лично се радвам, че са го изиграли така, жалко за стотиците пострадали хора, но те вероятно ще бъдат обезщетени с течение на времето.


Какви други сайтове държи въпросният Сребрин ?

# 144
  • Мнения: 119
"Според проверка на Би Ти Ви Венелин Качаков е бил изключително активен в спонсорирането на различни благотворителни мероприятия под егидата на местната организация на партията в Пловдив. Той бил и сред основателите на националната структура "Предприемачи-ГЕРБ".

Качаков подарявал мобилни телефони на млади хора в затруднено положение и ставал спонсор на бала им, плащал сметката за тържествен обяд на хора инвалиди или екскурзия, подарена на Съюза на инвалидите от ГЕРБ-Пловдив."

Mного ми е интересно какви обяснения дава пред прокуратурата при положение , че изобщо не е имал намерение да прави тези ескурзии.
Разбирам фирмата да е фалирала или някакви други причини , но в случая измамата е чиста.

Още в самото начало на темата изразих надежда , че сред ужилените ще има и неслучайни хора и добре че е така.
Шестима депутати не са шега работа. Не се съмнявам , че те са вдигнали голямата тапърдия макар да остават анонимни за пред публиката..

# 145
  • Мнения: 3 067
Този 100% е щял да се кандидатира за нещо в предстоящите избори с толкова много дарения с чужди пари и на чужд гръб. Типично за нашите народни представители.  Mr. Green

# 146
  • Мнения: 72
Грабо имат  вина в случая - става дума за пакетни екскурзии на висока стойност, те са били длъжни да направят проверка на фирмата и на офертата.
Ето какво можете да прочетете на сайта на Euroholidays - сериозна фирма, чието име е имитирано от измамниците, и която страда незаслужено от антирекламата:

НИЕ НЕ СМЕ РАБОТИЛИ СЪС САЙТОВЕ ЗА КОЛЕКТИВНА ТЪРГОВИЯ И НЯМАМЕ НИЩО ОБЩО С ОФЕРТАТА ЗА МАЛДИВИТЕ, РАЗПРОСТРАНЕНА В ЕДИН ПОДОБЕН ПОРТАЛ. СЛЕД НАПРАВЕНА ПРОВЕРКА УСТАНОВИХМЕ, ЧЕ ФИРМА ЕврохолидейЗ НЕ РАЗПОЛАГА С ЛИЦЕНЗ ЗА ТУРОПЕРАТОРСКА ДЕЙНОСТ, ПОРАДИ КОЕТО НЯМА ПРАВО ДА ИЗДАВА СОБСТВЕНИ ВАУЧЕРИ, А ОЩЕ ПОВЕЧЕ ДА ПРОДАВА ПАКЕТНИ УСЛУГИ КАТО НАСТАНЯВАНЕ + ТРАНСПОРТ.

САЙТОВЕТЕ ЗА КОЛЕКТИВНА ТЪРГОВИЯ ЯВНО НЕ ПОЗНАВАТ ЗАКОНА ЗА ТУРИЗМА В БЪЛГАРИЯ И ДОПУСНАХА МАСОВА ПРОДАЖБА НА ДОБРЕ ЗАВОАЛИРАН ТУРИСТИЧЕСКИ ПАКЕТ ОТ ФИРМА, КОЯТО НЯМА ПРАВО НА ТОВА. ТЕ ПРЕПРАТИХА СТОТИЦИ КЛИЕНТИ КЪМ ТАЗИ ФИРМА И НЕ ПРОСЛЕДИХА ПОСЛЕДВАЛАТА РЕЗЕРВАЦИЯ. ВЕРОЯТНО ЗА ТЕЗИ САЙТОВЕ ПЕЧАЛБАТА Е ПО-ВАЖНА ОТ ФАКТА, ЧЕ ТУРИСТИЧЕСКИ УСЛУГИ ТРЯБВА ДА СЕ ПРЕДЛАГАТ ОТ ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, А НЕ ПО ОРГАНИЗИРАНИЯТ ОТ ТЕЗИ САЙТОВЕ НАЧИН.

СЛЕД ПРОВЕРКА НА ДОКУМЕНТАНЦИЯТА, С КОЯТО СА ИЗВЪРШЕНИ ПРОДАЖБИ ОТ ВЪПРОСНАТА АГЕНЦИЯ УСТАНОВИХМЕ, ЧЕ ЗАКОНЪТ НЕ Е СПАЗЕН В ПОЧТИ НИКОЯ ТОЧКА, РЕГЛАМЕНТИРАЩА НЕОБХОДИМИТЕ ПРОЦЕДУРИ. ЗАКОНОВИЯТ РЕД ЗА ПОСТРАДАЛИТЕ ПОТРЕБИТЕЛИ Е ЖАЛБА В КОМИСИЯТА ЗА ЗАЩИТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ. МОЛЯ, УКАЗВАЙТЕ ПРАВИЛНО ИМЕТО НА ФИРМАТА ПРИ ВАШИТЕ ЖАЛБИ. НАШАТА АГЕНЦИЯ ИЗРАЗЯВА ДЪЛБОКО ВЪЗМУЩЕНИЕ, ЧЕ ИМЕТО И АВТОРИТЕТА, КОИТО СМЕ ГРАДИЛИ НАД 12 ГОДИНИ СА ОПЕТНЕНИ ПО ТОЗИ НАЧИН.

БЛАГОДАРИМ НА ВСИЧКИ НАШИ ПРИЯТЕЛИ И КЛИЕНТИ ЗА ДОВЕРИЕТО, КОЕТО СМЕ ИЗГРАДИЛИ ПРЕЗ ИЗМИНАЛИТЕ ГОДИНИ И ЗА ПОДКРЕПАТА ПРИ ТАКИВА СИТУАЦИИ.

http://www.euroholidaysbg.com/

# 147
  • София
  • Мнения: 5 255

dianabd, аз прочетох, че хората са се усъмнили, когато са отишли да платят и не са им дали договори, не знаех, че имаш такъв  Embarassed Навсякъде всички пишеше, че не са им дали и аз реших, че никой няма- много се извинявам за това мое предположение...

Ами като има договор, значи трябва и съд. Само, че договорът ти е с еврохолидейЗ, а не Грабо (или пак бъркам, ама няма как да е с Грабо, като те не могат да предлагат договор, като нямат лиценз за туристическа агенция).
Аз не защитавам Грабо, напротив, много непрофесионално е да не проверяват нещата, но мисля от гледна точка на закона.
- Договор с еврохолидеЗ, паричките обратно от тях. Какво пише в договора ти като неустойка при изпълнение, може ли да цитираш...

# 148
  • Мнения: 10
Договора е с Еврохолидейз, то в момента не мога да го цитирам, защото не е пред мен.
Но когато нещата се изяснят и когато всичко приключи ще ви напиша най-подробно какво се е случило.

# 149
  • Мнения: 6 323
Темата е гореща и сериозна, следи се от много хора. Лични дрязги, обиди и квалификации, както и разводняване със съвсем странични коментари, са напълно излишни (премахнах няколко такива).
Моля, придържайте се към темата и се опитайте да водите дискусията в рамките на добрия тон, така че темата да бъде информативна и полезна за четящите я и участващите в нея!

Благодаря!

# 150
  • Мнения: 10
Току що видях нещо ....  Грабо Медия ООД са искали да се поправи фактическа грешка в предмета на дейност на фирмата, като се добави и туроператорска/турагентска дейност.

# 151
  • Мнения: 119
За пръв път се издънват , но по такъв грандиозен начин...
Много хора още в началото се съмняваха във ваучерите за Истанбул , но досега всичко беше безпроблемно.
Никой обаче не е по-силен от престъпния български гений.
Затрупани сме с новини за фалшификатори на пари , източване на кредитни карти , имотни измами и то в държави където контрола е много по-строг.

# 152
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз си спомням офертата.

Според мен Грабо имат голяма вина в случая. За такива цени и пакетни почивки трябва да си проверят фирмата. Най-малкото дали имат лиценз. Както се оказва - не.
Все пак не става дума за оферта за 200лв. Макар че и това също са пари.

Дано да се върнат парита на хората. Макар че изхабените нерви и главоболия и провалените почивки няма да им се възтановят.

# 153
  • Мнения: 11
Ние до втория етап- плащане на Еврохолидейз не стигнахме. Зададохме толкова много въпроси на хората от Еврохолидейз, че накрая някаква госпожица изкрещя в слушалката:"Ние с вас повече не ЩЕМ да се занимаваме. Вземайте си капарото, само главоболия ни създавате. Вие НЯМА да пътувате с нас. Не сте добре дошли за наши клиенти". Грабо на 04.07.2011г. ни върнаха сумата, платена за ваучерите.
За съжаление в изходящата си поща не мога да намеря мейла изпратен на Грабо. В него подробно бях описала нередностите открити от нас. В случай на необходимост, предполагам, че от прокуратурата могат да изискат записи на разговорите ни с Грабо. Съпругът ми е сметнал, че продължителността на разговорите проведени с Грабо на тема Еврохолидейз е някъде между 7 и 8 часа.
Между другото- от Емирейтс още юни месец, след направено запитване от мен по телефона, казаха, че няколко души са звъняли да питат дали Еврохолидейз и Емирейтс имат сключен договор за преференциални цени на самолетни билети за Малдиви (какво твърдяха от Еврохолидейз) и , че вероятно ще станем жертви на измама.....
А когато предадохме тази информация на служители на Грабо и казахме, че след проверка сме установили, че цените за самолетни билети и за хотел не съвпадат с официалните дадени от авиокомпаниите и от самия хотел, отговорът беше :" Шефът на Еврохолидейз много пъти е почивал на Малдивите, сприятелил се е със собственика на хотела и за това му правят огромни отстъпки"( по наши изчисления отстъпки на стойност няколко стотин хиляди лева).
Явно шефа на Еврохолидейз е почивал на с. Мандра, а не на Малдивите.
Много жалко, че това се допусна от МИЕТ, КЗП и Грабо..... Cry

# 154
  • Мнения: 101
Не съм юрист, но според мен Грабо може да възстановят 100% от стойността на ваучера, а останалите додадени пари, трябва да си се възстановят от агенцията.

И аз съм на това мнение.  Peace

Аз пък съм и...ще имате да взимате...за съжаление...
Не ги слушайте джурнализите, думи, думи и шум...продават си калпавия продукт, използвайки нещастието на други...най-много да има изгоряли и от тях или пък някой депутатин да ги е насъскал...

# 155
  • Мнения: 119
:" Шефът на Еврохолидейз много пъти е почивал на Малдивите, сприятелил се е със собственика на хотела и за това му правят огромни отстъпки"( по наши изчисления отстъпки на стойност няколко стотин хиляди лева).
Явно шефа на Еврохолидейз е почивал на с. Мандра, а не на Малдивите.
Много жалко, че това се допусна от МИЕТ, КЗП и Грабо..... "

И да не е , най-вероятно отсега нататък ще може да почива често на Малдивите.
Като се има предвид , че не е  съвсем случаен човек и практиките на правосъдието ни...
Накрая Грабо ще пият студена вода и ще си отварят очите на осем.
Или ще компенсират клиентите си или ще трябва да си правят нов сайт , но случката рабива бизнеса на целия модел.

# 156
  • Мнения: 0
А когато предадохме тази информация на служители на Грабо и казахме, че след проверка сме установили, че цените за самолетни билети и за хотел не съвпадат с официалните дадени от авиокомпаниите и от самия хотел, отговорът беше :" Шефът на Еврохолидейз много пъти е почивал на Малдивите, сприятелил се е със собственика на хотела и за това му правят огромни отстъпки"( по наши изчисления отстъпки на стойност няколко стотин хиляди лева).
Явно шефа на Еврохолидейз е почивал на с. Мандра, а не на Малдивите.
Много жалко, че това се допусна от МИЕТ, КЗП и Грабо..... Cry

Започвам да си променям мнението, че грабо не са виновни.. Толкова много хора са им звъняли да ги предупредят и те наистина не са направили нищо... все пак парите от ваучерите постъпват по тяхната сметка и те са в правото си да не ги превеждат на еврохолидейз при установено нарушение по договора им...

# 157
  • Мнения: X
Позицията на Грабо http://grabo.bg/statement
Станно ми е, че в сайта им не се вижда становището, а това е линк, публикуван във Фейсбук....

# 158
  • Мнения: 4 916
... Накрая Грабо ще пият студена вода и ще си отварят очите на осем.
Или ще компенсират клиентите си или ще трябва да си правят нов сайт , но случката рабива бизнеса на целия модел.


Много жалко, че трябваше да се случи проблем в такъв мащаб, за да започнат да си отварят очите. Имали са и други проблемни оферти, не чак като сегашните, но явно са работили по схемата "ако мине".

# 159
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Позицията на Грабо http://grabo.bg/statement
Станно ми е, че в сайта им не се вижда становището, а това е линк, публикуван във Фейсбук....
Най-долу в сайта им е Под общите условия и т.н. Wink

:" Шефът на Еврохолидейз много пъти е почивал на Малдивите, сприятелил се е със собственика на хотела и за това му правят огромни отстъпки"( по наши изчисления отстъпки на стойност няколко стотин хиляди лева).
Явно шефа на Еврохолидейз е почивал на с. Мандра, а не на Малдивите.
Много жалко, че това се допусна от МИЕТ, КЗП и Грабо..... "

И да не е , най-вероятно отсега нататък ще може да почива често на Малдивите.
Като се има предвид , че не е  съвсем случаен човек и практиките на правосъдието ни...
Накрая Грабо ще пият студена вода и ще си отварят очите на осем.
Или ще компенсират клиентите си или ще трябва да си правят нов сайт , но случката рабива бизнеса на целия модел.

За Георги Христов ли, че е почивал на Малдивите? ooooh!  Joy Та той е излезнал миналата година от затвора (така поне писаха). Ако затвора е "Малдивите" пак на там се е запътил и този път да вземе и другите замесени.

Всъщност ще има още "изгорели" от Венелин Качаков и то с много по-големи суми от продадени апартаменти. И дано да има правосъдие
Цитат
Те твърдят, че с подписа му известният като Венко Измамника бивш строителен предприемач "продал" 17 апартамента. Те трябвало да са довършени до декември т.г., а въобще не били започнати.

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=996860

"Ние с вас повече не ЩЕМ да се занимаваме. Вземайте си капарото, само главоболия ни създавате. Вие НЯМА да пътувате с нас. Не сте добре дошли за наши клиенти". Грабо на 04.07.2011г. ни върнаха сумата, платена за ваучерите.

Между другото- от Емирейтс още юни месец, след направено запитване от мен по телефона, казаха, че няколко души са звъняли да питат дали Еврохолидейз и Емирейтс имат сключен договор за преференциални цени на самолетни билети за Малдиви (какво твърдяха от Еврохолидейз) и , че вероятно ще станем жертви на измама.....
А когато предадохме тази информация на служители на Грабо и казахме, че след проверка сме установили, че цените за самолетни билети и за хотел не съвпадат с официалните дадени от авиокомпаниите и от самия хотел, отговорът беше :" Шефът на Еврохолидейз много пъти е почивал на Малдивите, сприятелил се е със собственика на хотела и за това му правят огромни отстъпки"( по наши изчисления отстъпки на стойност няколко стотин хиляди лева).
Явно шефа на Еврохолидейз е почивал на с. Мандра, а не на Малдивите.
Много жалко, че това се допусна от МИЕТ, КЗП и Грабо..... Cry

Предполагам, че на 4-ти юли, мнозина от тези 228 души още не са били превели парите.  А до 30 юли когато е била изпразнена сметката има 26 дни.
Доста наивно и непрофесионално са се отнесли Грабо към предупрежденията. Вярно е, че срещу себе си са имали опитен и изпечен мошеник като Венелин Качаков, но е трябвало да подходят по-внимателно и да проверят истинността на офертата, касаело се е сумарно за много пари.

# 160
  • Мнения: 0

Мдам... нещо се разводни темата със спорове...
Аз внимателно прочетох всичко и едно не ми стана ясно- Абе вие как така платихте 5 бинки, без да имате подписан договор  Thinking Shocked



По принцип, срещу тези пари, който са дадени за ваучери се издава ваучер, който удостоверява сключването на договор между еврохолидейз и клиентът, заплатил сумата т.е.те няма как да не бъдат върнати - дали от еврохолидейз или от грабо(а те да си ги търсят по съдебен път от еврохолидейз), срещу тях има сключен договор. Но никой няма да върне пари дадени срещу нищо. Това е все едно да дадете на някой непознат на улицата няколко хиляди и да му кажете да ви ги върне след седмица, като си оставите номера на мобилния телефон.

Юридически погледнато грабо нямат никакво отношение ли вина за случилото се, обективно погледнато са могли поне да се опитат да го предотвратят, а погледнато от далече - това определено урони престижа им и едва ли вече ги интересува юридическата гледна точка.

# 161
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Позицията на Грабо http://grabo.bg/statement
Станно ми е, че в сайта им не се вижда становището, а това е линк, публикуван във Фейсбук....

Има го в сайта, разгледай пак, аз го видях.

# 162
  • Мнения: 0

Мдам... нещо се разводни темата със спорове...
Аз внимателно прочетох всичко и едно не ми стана ясно- Абе вие как така платихте 5 бинки, без да имате подписан договор  Thinking Shocked



По принцип, срещу тези пари, който са дадени за ваучери се издава ваучер, който удостоверява сключването на договор между еврохолидейз и клиентът, заплатил сумата т.е.те няма как да не бъдат върнати - дали от еврохолидейз или от грабо(а те да си ги търсят по съдебен път от еврохолидейз), срещу тях има сключен договор. Но никой няма да върне пари дадени срещу нищо. Това е все едно да дадете на някой непознат на улицата няколко хиляди и да му кажете да ви ги върне след седмица, като си оставите номера на мобилния телефон.

Юридически погледнато грабо нямат никакво отношение ли вина за случилото се, обективно погледнато са могли поне да се опитат да го предотвратят, а погледнато от далече - това определено урони престижа им и едва ли вече ги интересува юридическата гледна точка.
Я спри да дрънкаш глупости,пък и не ти писна толкова време.Всички си произнесохо,че Грабо имат огромна вина,а ти нямат та нямат.Те нямат законово право да извършват тристическа дейност.

# 163
  • Мнения: 119
Те реално не извършват  , а са само посредник.

Георги Христов ясно че е подставено лице , но бас ловя че Венелин Качаков  е почивал на Малдивите Simple Smile))

# 164
  • Мнения: 101
и какво като нямат "законово право" да развиват туристическа дейност???
дори да са развивали, а те не са, това е адм.нарушение, а не престъпление!!!
най-много могат да ги глобят и/или да им забранят да упражневат дейност или професия за определен период.
ако някой от вас очаква да има осъдителни присъди и някой да влезе в затвора, много сериозно се е объркал.
дори да бъдат глобени и т.н. начинът да си върнете парите е по исков ред чрез подаване на  искова молба до съответния компетентен граждански съд, заедно с останалата необходима документация...
ако очаквате някакъв административен орган да задължи търговеца да ви върне парите, пак сериозно сте се объркали
най-добре е да се посъветвате с адвокат
това е моят съвет, останалото са празни приказки и напразни надежди

# 165
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Те реално не извършват  , а са само посредник.

Георги Христов ясно че е подставено лице , но бас ловя че Венелин Качаков  е почивал на Малдивите Simple Smile))

Да то е ясно, но нали са пояснили, че шефа на Еврохолидейз (а на документи е Георги Христов) е почивал многократно на Малдивите. Може и да е ходил до там Качаков, но едва ли е вярно за отстъпките и прочие. И както изглежда доста хора е завлякъл - чета по коментарите.
А тук чичо му го изкара сълза ненапита http://www.plovdiv-online.com/plovdiv/tobiia-kachakov-hvanaha-pl … udariat-gerb.html

# 166
  • Мнения: 0
и какво като нямат "законово право" да развиват туристическа дейност???
дори да са развивали, а те не са, това е адм.нарушение, а не престъпление!!!
най-много могат да ги глобят и/или да им забранят да упражневат дейност или професия за определен период.
ако някой от вас очаква да има осъдителни присъди и някой да влезе в затвора, много сериозно се е объркал.
дори да бъдат глобени и т.н. начинът да си върнете парите е по исков ред чрез подаване на  искова молба до съответния компетентен граждански съд, заедно с останалата необходима документация...
ако очаквате някакъв административен орган да задължи търговеца да ви върне парите, пак сериозно сте се объркали
най-добре е да се посъветвате с адвокат
това е моят съвет, останалото са празни приказки и напразни надежди
Има едно нещо,което се нарича цесия,и ако незнаеш какво означава не говори.Трабва първо тя да се доизпипа с договор за възстановаване на сумите и тогава започва изплащане.

# 167
  • Мнения: 101
и кой е цесионера и кой цедента?
хахахаха
моля ти се...
прочети какво е цесия, кога е приложима и оправдана и тогава осведомявай невежите...
всичко живо стана адвокат

ПП
"договор за възстановаване на сумите"
е те такова животно в правният мир нема...
Направо ме караш да си скъсам дипломата...

Последна редакция: чт, 11 авг 2011, 15:24 от utraedit

# 168
  • София
  • Мнения: 7 990
Цесия е неприложима, ако се очаква Грабо да са цесионерът.
По-скоро ще се заведе колективен иск към Еврохолидейз и евентуално там ще се мислят някакви схеми за обезщетяване и евентуално обратен иск от страна на Грабо.

# 169
  • Мнения: 232
Официалната позиция на Грабо

http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=4030271

# 170
# 171
  • Мнения: 3 067
Абе каква цесия, какви 5 лева..
Грабо според мен трябва да върне само получените по закупуване на ваучерите суми, а за останалото трябва да си се гони "ЕврохолидейЗ". Що да връщам повече, отколкото съм получил?
Друг е въпроса, че освен тази сума може да се иска някакво обезщетение, ако е уредено в договора на Грабо между купувачите на услугата и него.

# 172
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
.....
Всички
си произнесохо,че Грабо имат огромна вина,а ти нямат та нямат.....

Кои са тези "всички"? Съд, полиция, прокуратура?

# 173
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
.....
Всички
си произнесохо,че Грабо имат огромна вина,а ти нямат та нямат.....

Кои са тези "всички"? Съд, полиция, прокуратура?


Да, кои са тези всички, според наблюденията ми всички обвиняват Еврохолидейз и озни мошеник Качаков. А Грабо може би ще върнат парите на клиентите, макар да не са ги откраднали те, за да изчистят името си.

# 174
  • Мнения: 101
само съдът е компетентен да отсъди...събирателният образ на всички е едно голямо бла-бла...
а парите никой няма да ви ги върне, в това може да сте сигурни...
...ще се наложи да си ги вземете сами...това става по законоустановения ред и по никакъв друг начин...
Относно изчистването на името ... в сферата на научната фантастика е...хората ги хванаха как склоняват шефа на митниците към извършване на престъпление и не им пука за името, вие за някакво незнайно търговско дружество говорите...
Единственият начин за решаване на проблема вече е изяснен...останалото зависи от вас...
...само не забравяйте за давностният срок, изтече ли, погасява се правото ви да търсите защита...
...всъщност длъникът продължава да дължи на кредитора, но може да се позове на изтекъл давностен срок, в момента в който, кредитора се превърне във взискател...колко е лесно, а?

# 175
  • Мнения: 72
Не съм в туристическия бизнес, нито сред измамените, тоест нямам личен интерес в случая, но мнението ми е, че в тези сайтове за колективна търговия трябва да се забрани да се предлагат туристически услуги, все пак става дума за сериозни суми, да не говорим че става дума да СИГУРНОСТТА на хората, а тези сайтове очевидно изобщо не проверяват фирмите чиито оферти рекламират, ако бяха проверили тази фирма, щяха веднага да открият проблемите.

Нещо повече - след всички сигнали които са получили от клиенти, Грабо не са предприели нищо за да защитят хората от измама - явно целта им е била само да си вземат комисионите, а проблемите все някак ще се решат.

Пък и в повечето случаи не става дума за някаква сериозна отстъпка, разчита се на импулсивни покупки на хора, които виждат нереално раздута офертна цена и "гигантска" отстъпка от нея, и бързо купуват, защото крайния срок на офертата изтича след 2 часа, и тези хора изобщо нямат време да направят проверка какво им се предлага и дали наистина е намалено.

# 176
  • Луната
  • Мнения: 3 211
само съдът е компетентен да отсъди...събирателният образ на всички е едно голямо бла-бла...
а парите никой няма да ви ги върне, в това може да сте сигурни...
...ще се наложи да си ги вземете сами...това става по законоустановения ред и по никакъв друг начин...
Относно изчистването на името ... в сферата на научната фантастика е...хората ги хванаха как склоняват шефа на митниците към извършване на престъпление и не им пука за името, вие за някакво незнайно търговско дружество говорите...
Единственият начин за решаване на проблема вече е изяснен...останалото зависи от вас...
...само не забравяйте за давностният срок, изтече ли, погасява се правото ви да търсите защита...
...всъщност длъникът продължава да дължи на кредитора, но може да се позове на изтекъл давностен срок, в момента в който, кредитора се превърне във взискател...колко е лесно, а?

Имаш право.  Wink И аз бих посъветвала измамените да се консултират с юрист, ако не са го направили вече.

Днес съдът ще реши дали ще остави под постоянна мярка или ще пусне Качаков под гаранция.
Междувременно и Георги Христов е заловен http://bnt.bg/bg/news/view/58362/sobstvenikyt_na_evroholidejs_ne … e_vyrna_ot_london и ще му бъдат повдигнати обвинения.

Нали от Грабо обещаха на "измамените" някакво компенсиране все пак? Поне така твърдяха.
Спазиха ли си обещанието? newsm78
От обещание до реалност има разлика. Все пак направиха ли нещо?


# 177
  • Мнения: 472
:X

Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 00:02 от Andgee

# 178
  • София
  • Мнения: 5 255
На толкова глупости се начетох, че чак се регистрирах Grinning

От Грабо ще ви върнат парите. Собствениците са много готини хора, познаваме се отдавна. Измислили са и юридически как да си търсят след това тези пари от въпросната фирма-измамник. Вчера говорих с единия от тях - сега дооформят документите.

За тях самите това е не по-малко кофти ситуация - измамените ще си получат от тях парите (макар по закон да не са длъжни ТЕ да връщат парите, прибрани от въпросната фирма), но техният имидж рухва, доверието в търговския модел също.. В случая ако са виновни за нещо, то това е за допуснатата небрежност, но бъдете спокойни - ще платят прескъпо за тази грешка...


Като всяка балканска душа бих казала- Ще поживеем и ще видим. Аз докато измамените не кажат, че са си получили парите не вярвам  Crazy

P.S. Искрено се надявам да си права, защото тук говорим за много сериозна сума  Praynig

# 179
  • София
  • Мнения: 2 623
Шефът на ЕврохолидейЗ - Георги Христов е арестуван днес на летище София.

Последна редакция: вт, 16 авг 2011, 22:55 от Mamma

# 180
  • Мнения: 4 916
На толкова глупости се начетох, че чак се регистрирах Grinning

От Грабо ще ви върнат парите. Собствениците са много готини хора, познаваме се отдавна. Измислили са и юридически как да си търсят след това тези пари от въпросната фирма-измамник. Вчера говорих с единия от тях - сега дооформят документите.

За тях самите това е не по-малко кофти ситуация - измамените ще си получат от тях парите (макар по закон да не са длъжни ТЕ да връщат парите, прибрани от въпросната фирма), но техният имидж рухва, доверието в търговския модел също.. В случая ако са виновни за нещо, то това е за допуснатата небрежност, но бъдете спокойни - ще платят прескъпо за тази грешка...


По каква причина тези готини хора не са реагирали овреме на предупрежденията на клиентите?

# 181
  • Мнения: 101
Измислили са и юридически как да си търсят след това тези пари от въпросната фирма-измамник. Вчера говорих с единия от тях - сега дооформят документите.
Аз всъщност не разбирам какво чак толкова са измислили?
Но както и да е, тук въпросът не опира до желание, а до възможности.
Има ли въпросната фирма достатъчно активи, за да компенсира кредиторите?
Дали кредиторите няма да търсят обезщетение?
И т.н. и т.н.
За съжаление, такива казуси има по целия свят...не сме го измислили тук.
Затова аз винаги предпочитам сигурното пред изгодното, защото никой не е застрахован срещу измами.
Пожелавам успех на потърпевшите от това недоразумение!
Дано бъде бързо и безпроблемно.

# 182
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Ами не знам, какво са измислили. Втора година съдя хотел в БГ за да възстанови пари по провалена новогодишна вечеря на клиенти - имам издадено кредитно известие от хотела, че ще ми ги върне, имам договор - много важно.  Twisted Evil Продадоха хотела и хич не им пука.

# 183
  • Мнения: 119
utraedit  мисля размишлява най-разумно.
И аз не вярвам Грабо да извадят от джоб пълната сума за компенсации , но времето ще покаже.
Всъщност те май обещаха това да се осъществи докога точно ?

Големия проблем в България е ,  че дори да осъдиш някого  обикновенно  няма как да си вземеш парите.
Тоя Веселин Качаков бил по документи безработен и трябвало да се грижи за жена и две деца.
Оня нещастник Георги Христов  дето е официалния собственик на практика  е беден като църковна мишка.
Дори при влязла в сила присъда от кого какво ще вземеш ако  сами не върнат парите ?

Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 21:18 от mallkata

# 184
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
utraedit  мисля размишлява най-разумно.
И аз не вярвам Грабо да извадят от джоб пълната сума за компенсации , но времето ще покаже.
Всъщност те май обещаха това да се осъществи докога точно ?

Днес...

# 185
  • Мнения: 119
Е значи дотук изостават.

# 186
  • Мнения: 472
:X

Последна редакция: сб, 13 авг 2011, 00:08 от Andgee

# 187
  • Мнения: 119
Само дето за разлика от БТВ , ако ГРАБО  в случая се направят на луди просто сайта умира...
На БТВ няма  , как да и навреди че всъщност пастите за зъби не могат да избелват зъби или , че прането извадено от пералнята  не е чак толкова бяло колкото си мислехте с еди кой си рекламиран препарат.

# 188
  • Мнения: 472
http://novglas.com/bg/news/read/7029

Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 23:04 от Angelinka

# 189
  • Мнения: 101
Измислили са и юридически как да си търсят след това тези пари от въпросната фирма-измамник. Вчера говорих с единия от тях - сега дооформят документите.
Аз всъщност не разбирам какво чак толкова са измислили?
Но както и да е, тук въпросът не опира до желание, а до възможности.
Има ли въпросната фирма достатъчно активи, за да компенсира кредиторите?
Дали кредиторите няма да търсят обезщетение?
И т.н. и т.н.
За съжаление, такива казуси има по целия свят...не сме го измислили тук.
Затова аз винаги предпочитам сигурното пред изгодното, защото никой не е застрахован срещу измами.
Пожелавам успех на потърпевшите от това недоразумение!
Дано бъде бързо и безпроблемно.

Главният акционер на Грабо има и друга фирма, така че парите ги имат. Реално ако им организират алтернативни почивки става дума за дори още по-голяма сума, защото "намаление" за тях Грабо няма да имат (мои разсъждения - това тях не съм питала).

Доколкото за обезщетенията... Реално Грабо са изпълнили своята функция. Дори решават по собствена воля и инициатива да поемат щетите, оставяйки проблема само и единствено за себе си. По мое лично мнение да се иска от ТЯХ обезщетение не е много основателно - все едно да съдите БТВ за кофти реклама, която са излъчили и сте се подвели (примерно). Вече ако искат потърпевшите да съдят Еврохолидейс за нанесени морални (?!?) - не знам точно какво е юридическото основание) щети са свободни да го направят.
Вече как Грабо ще си търсят парите от Еврохолидейс не е нито моя, нито, според мен, ваша работа да го мислите. Те глави на рамената си носят, а ако не си ги възстановят си е за тяхна сметка.
Когато говориш за акционер(и), трябва да си наясно поне принципно с този вид търговски дружества. Аз не знам какъв въд е това търговско дружество "Грабо", но...
Щом заговорим за акционер, трябва да знаем, че ТЗ дефинира 2 вида такива търговски дружества -> акционерно дружество и командитно дружество с акции.
Има разлика между двете по отношение на отговорността.Нямам намерение да ти обяснявам повече.
Другото което трябва да знаеш е, че "главен акционер" няма!!!
Няма и връзка между притежателите на акции в различни АД.
Моето предположение е, че това е ООД, тъй като учредяването му е лесно и бързо, а учредителният капитал трабва да е мин. 1 евро, т.е. 2 лв.
Не искам да ти обяснявам с какво е отговорно ООД, че ще се уплашиш. Не знам кой разбойник предложи зак.промени да падне толкова капитала?!?!?!
Извод: След като не си наясно, недей да заблуждаваш хората. Така даваш лъжовни надежди и е възможно тези, които са ти се вързали на приказките да понесат негативи.
 

# 190
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492

Аз не знам какъв въд е това търговско дружество "Грабо", но...
 

Наименование: "Грабо Медия" ООД
Булстат: BG201189805
Фирмена регистрация: Пловдив, ул. Богомил 58
Грабо е сериозна фирма, не е измамник, казвам го, защото един от съдружниците ми е много близък роднина. Според мен обаче нямаше да сгрешат, ако бяха проверили реални ли са резервациите в хотелите, в бизнеса нищо не трябва да се приема на доверие. Отсега нататък ще знаят и ще променят условията си  Peace

# 191
  • Мнения: 10
Днес получих имейл, в който Грабо предлага договор за цесия, с който ще ми върнат 899 лв *2, но НЕ и 740 евро*2 самолетните билети. Останалите пари - билети и застраховка ще ни ги възстановят евентуално, ако от Еврохолидейз възстановят някакви суми. Това все пак е нещо и то никък малко.
Сребрин Ватралов (собственикът на Грабо) ме уверяваше многократно, че ще ми възстанови цялата сума. Аз изришно няколко пъти го питах и билетите ли, той отговаряше да да да...
Спомням си също, че и по телевизията го каза ... и това всичко на добра воля. За да изчистят името си.
Също така ни пратиха и нова оферта за Малдивите. Която горе долу е за същата сума.

# 192
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Предполагам това са 899 лв платени към Грабо за ваучера, нали?
Билетите са платени към тур. агенция?

# 193
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Днес получих имейл, в който Грабо предлага договор за цесия, с който ще ми върнат 899 лв *2, но НЕ и 740 евро*2 самолетните билети. Останалите пари - билети и застраховка ще ни ги възстановят евентуално, ако от Еврохолидейз възстановят някакви суми. Това все пак е нещо и то никък малко.
Сребрин Ватралов (собственикът на Грабо) ме уверяваше многократно, че ще ми възстанови цялата сума. Аз изришно няколко пъти го питах и билетите ли, той отговаряше да да да... ...

Айде сега, не казвайте, че очаквате и по 100 лева бонус над сумата, с която сте потънали...  Whistling

# 194
  • Мнения: 119
Също така ни пратиха и нова оферта за Малдивите. Която горе долу е за същата сума.


Без самолетните билети нали ?
Те май от Грабо са прави ,  защото офертата беше само за почивката , а транспорта нали можеше всеки сам да си го избере?
Офертата не беше обвързана със задължително  закупуване на полетите от Еврохолидейз.

# 195
  • Мнения: 10
На Грабо сме платили само ваучерите - 2 по 216 лв. Остатъка до 899 лв и самолетните билети платихме на Еврохолидейз.
И пак казвам - Грабо не са длъжни да ни плащат нищо, но не трябваше и да ни дават напразни надежди. Защото управителя лично ми обеща или парите в пълен размер или мечтаната почивка... а накрая нито едното нито другото. Поне да не ни бяха давали напразни надежди. Защото сега оставаме с едно провалено лято. Нито имаме почивка нито пари. Нищо

# 196
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
На Грабо сме платили само ваучерите - 2 по 216 лв. Остатъка до 899 лв и самолетните билети платихме на Еврохолидейз.
И пак казвам - Грабо не са длъжни да ни плащат нищо, но не трябваше и да ни дават напразни надежди. Защото управителя лично ми обеща или парите в пълен размер или мечтаната почивка... а накрая нито едното нито другото. Поне да не ни бяха давали напразни надежди. Защото сега оставаме с едно провалено лято. Нито имаме почивка нито пари. Нищо

Много лошо. Наистина не е трябвало да обещават, от друга страна те ви връщат доста повече от стойността на техния ваучер без да са длъжни и жеста е сериозен. 432 към 1800 лв не е малко.

# 197
  • Мнения: 10
Да, не е малко все пак е нещо. Можеше и нищо да не ни платят. Но обещание от сериозен човек, като управителя на Грабо, за мен е нещо по-вече от всеки договор... Той можеше да остане абсолютно в сянка и да не го е грижа за нас, но той каза, че ще ни обезщети в пълни размери за да изчисти името на сайта си. А това според мен е поредната лъжлива реклама. Точно като праховете за пране по БТВ.

# 198
  • Мнения: 119
Според мен в началото са били доста стъписани , но после са се поокопитили.

# 199
  • Мнения: 1 417
Стана ми любопитно и погледнах офертата, в която не виждам кой знае каква промоция newsm78 Бърза справка показва, че цената на въпросният хотел е 200 $ на вечер за стая или 1960 лв. за двойка, да не говориме че това е най-амортизираният о-в.
Добре е че поне от Грабо са били коректни и наистина са Ви върнали не малка сума.
Честно казно не знам за такива суми не правилите справка и с други агенции newsm78 Може би защото аз съм недовирчива и подлагам всичко на съмнение, особенно промоционални оферти Confused

# 200
  • Мнения: 0
До всички злобни и черногледи майки и потребители в този форум:ИМА И ХОРА В БЪЛГАРИЯ,КОИТО НЕ МИСЛЯТ КАТО ВАС/ПО СЕЛСКИ/ И СИ ДЪРЖАТ НА ДУМАТА И ИМИДЖА.ТОВА СА ГРАБО МЕДИЯ ООД!ВЧЕРА МИ ВЪЗТАНОВИХА СУМАТА ЗА КОРФУ НА 100 %.
ТЕ В МОМЕНТА ЗАГУБИХА МНОГО КАПИТАЛ,НО ЩЕ ИМ СЕ ВЪЗВЪРНЕ В БЛИЗКО ВРЕМЕ С ДОВЕРИЕ И ПОКУПКИ!И ЩЕ СПЕЧЕЛЯТ ДЕЛОТО!
АКО ВСЯКА ЕДНА ОТ ВСИЧКИТЕ ЗЛОБАРКИ НАУЧИ НЕЩО МАЛКО ОТ ТЯХ,ЩЕ Й БЪДЕ МНОГО ОТ ПОЛЗА!А ЗА ТАЗИ ОТ ВАС,КОЯТО СЕ ИЗКАЗА ПРЕДИ  ВРЕМЕ КОЙ БИЛ ЦЕСИОНЕР И КОЙ ЦЕДЕНТ,И ЧЕ НИКОЙ НЯМАЛО ДА ПОЛУЧИ НИЩО!ЩЕ ПОМОЛЯ ДА СЕ СКРИЕ ТОВА ЧЕРНОГЛЕДО СЪЗДАНИЕ!!! hahaha hahaha hahaha Joy Joy Joy  bouquet

# 201
  • София
  • Мнения: 5 255

kokoss_pz , много се радвам, че сте си получили парите обратно и дано и всички останали са си ги получат.
НО, това не Ви дава правото да обиждате хората. Има правила в този форум и всички ние трябва да ги спазваме. Всеки е в правото си да е черноглед, в крайна сметка живеем в България.
Моля корегирайте си коментара без обидите!   bouquet

# 202
  • Луната
  • Мнения: 3 211
kokoss_pz наистина се радвам, че Грабо си спазиха обещанието и са ви възстановили загубените суми.  Peace (искрено се надявам и те да могат да си ги възвърнат  Simple Smile). Постовете тук не са били продиктувани от злоба и черногледство, напротив повечето потребители дори ви съчувстваха и симпатизираха, защото вие бяхте най-потърпевши от цялата измама. И постовете са били продиктувани от опит и от най-искрени чувства. Защото за съжаление нещата са такива в България, и че най-вероятно след такава измама "да се пие една студена вода".  Wink
Съжалявам за провалените ви планове за почивка, което никой не може да компенсира. Peace
И не на последно място се надявам мошениците замесени в цялата тази история да си получат заслуженото.

Последна редакция: вт, 16 авг 2011, 11:46 от Woman^In^White

# 203
  • Мнения: 0
kokoss_pz наистина се радвам, че Грабо си спазиха обещанието и са ви възстановили загубените суми.  Peace (искрено се надявам и те да могат да си ги възвърнат  Simple Smile). Постовете тук не са били продиктувани от злоба и черногледство, напротив повечето потребители дори ви съчувстваха и симпатизираха, защото вие бяхте най-потърпевши от цялата измама. И постовете са били продиктувани от опит и от най-искрени чувства. Защото за съжаление нещата са такива в България, и че най-вероятно след такава измама "да се пие една студена вода".  Wink
Съжалявам за провалените ви планове за почивка, което никой не може да компенсира. Peace
И не на последно място се надявам мошениците замесени в цялата тази история да си получат заслуженото.
Благодаря за което,но за мое щастие не ми се провали почивката,защото организирахми за същото място на същата дата!Успех и на другите!

# 204
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
kokoss_pz, чудесна новина. Браво.

Постът ви по-горе обаче е изцяло незаслужен. Няма нищо селско или злобарско в изказванията в темата, а черногледството е нормално особено, ако човек наблюдава случващото се в държавата при подобни ситуации.

# 205
  • Мнения: 119
Аз пък малко ще се заям провокирана от обидите :

"ВЧЕРА МИ ВЪЗТАНОВИХА "   ,   "организирахми за същото място " ...

Цяло чудо е наистина Simple Smile

# 206
  • Мнения: 0
Аз пък малко ще се заям провокирана от обидите :

"ВЧЕРА МИ ВЪЗТАНОВИХА "   ,   "организирахми за същото място " ...

Цяло чудо е наистина Simple Smile
Яж си се колкото искаш,това беше лапсус от моя страна,техническа грешка или както искаш го наричай
Е те такова същество като българина няма,затвърдихте ми думите...

# 207
  • Мнения: 4 916
Не че нещо, но като скачаш с обиди, имай готовността да отнесеш от същото.

# 208
  • Мнения: 0

 До kokoss_pz:
Уважаеми господине, не мисля че толкова щеше да хвалиш Грабо ако имаха да ти връщат още 700 евро и ти замазваха очите само с  900 лв.!!!!!!!!!!!Според мен Грабо са също толкова виновни колкото и Еврохолидейз, защото са имали информация, че фирмата не е коректна и въобще не е имало подобни полети и резервиран хотел, но или ги е домързяло да направят проверка  и са гледали как да си приберат тлъстата комисионна или такава проверка са направили , че и те незнаят какво точно са проверили!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 209
  • Мнения: 0
Здравейте от туристическа агенция ЕврохолидейС!

Понеже виждаме, че името ни погрешно се споменава във връзка със случая за Малдивите, бихме искали да се запознаете с нашата официална позиция, пибликувана на сайта на Българската Асоциация на туристическите агенции:

http://batabg.org/BATA/site.nsf/news02.htm?ReadForm&news=AF4 … EC22578ED003B748F

С най-добри пожелания,
ЕврохолидейС

# 210
  • Мнения: 10
kokoss_pz на 05.08, когато бях в офиса на Грабо в Пловдив ми обещаха, че ще ми върнат всички пари, които съм платила на Еврохолидейз. Обясниха ми, че за тях тези средства не били проблем, и че искали да си изчистят името на каквато и да е цена. Това бяха думи на Сребрин и Никола. Сега обаче десет дена по-късно нещата се промениха. Предлагат аз да подпиша договор за цесия, а те да ми върнат 1800 лв. А останалите 1480 евро? Тях просто да забравя .... Те ме излъгаха също, че ако не ми възстановят парите ще ми организират нова екскурзия. Сега нито едното нито другото. И аз мога само да си направя извода, че Грабо са същите измамници, като Еврохолидейз.

Последна редакция: вт, 16 авг 2011, 16:10 от dianabd

# 211
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Здравейте от туристическа агенция ЕврохолидейС!

Понеже виждаме, че името ни погрешно се споменава във връзка със случая за Малдивите, бихме искали да се запознаете с нашата официална позиция, пибликувана на сайта на Българската Асоциация на туристическите агенции:

http://batabg.org/BATA/site.nsf/news02.htm?ReadForm&news=AF4 … EC22578ED003B748F

С най-добри пожелания,
ЕврохолидейС

Знаем, че е спекулирано с името ви.  Peace Още в самото начало е написано.

# 212
  • Мнения: 0
kokoss_pz на 05.08, когато бях в офиса на Грабо в Пловдив ми обещаха, че ще ми върнат всички пари, които съм платила на Еврохолидейз. Обясниха ми, че за тях тези средства не били проблем, и че искали да си изчистят името на каквато и да е цена. Това бяха думи на Сребрин и Никола. Сега обаче десет дена по-късно нещата се промениха. Предлагат аз да подпиша договор за цесия, а те да ми върнат 1800 лв. А останалите 1480 евро? Тях просто да забравя .... Те ме излъгаха също, че ако не ми възстановят парите ще ми организират нова екскурзия. Сега нито едното нито другото. И аз мога само да си направя извода, че Грабо са същите измамници, като Еврохолидейз.
Много жалко за всички,които са платили транспорт.Аз ако бях платил транспорт и на мен нямаше да ми върнат тази сума.Патова ситуация newsm78

# 213
  • Мнения: 119
Обезщетяват със 145 000 лв. измамените от ”Еврохолидейз”

http://dnes.dir.bg/news/izmama-plovdiv-pochivki-evroholideyz-grabo-9284198?nt=4

# 214
  • Мнения: 0
Сумата е почти 5000 лв.
Ето извадка от горепостнатия сайт

Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: pnar в 18.07.2011 11:23:57
--------------------------------------------------------------------------------

Купувала съм ваучери от няколко сайта. Но с последните ваучери за малко да изгорим. Става дума за ваучери от grabo.bg за Малдивите. Добре,че се усетихме на време и си поискахме парите обратно.Няколко дни след като мина датата, на която трябваше да се доплати цялата сума по ваучерите, из форумите започнаха да пишат хора, които са платили на туристическата агенция цялата сума и непосредствено след плащането се оказало, че парите са дадени,а пътуване няма да има. С мъжа ми предупредихме grabo.bg,защото веднага след като купихме ваучерите открихме огромни нередности в цялата история,а grabo.bg не направиха нищо по въпроса. Сега 60 души са изгорели с по 2500лв.... Купувала съм и други ваучери, но за услуги, стоки и почивка на теритоерията на страната. Така,че момичета, моля ви бъдете много внимателни. Понякога евтиното може да излезе скъпо... 


--------------------------------------------------------------------------------
Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: velvet в 19.07.2011 11:28:07
--------------------------------------------------------------------------------

Pnar, сигнализирайте и в Комисията за защита на потребителите :eek: Това е ужасно просто. Нека се постреснат - и агенцията, и тези от grabo.


--------------------------------------------------------------------------------
Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: pnar в 19.07.2011 11:41:46
--------------------------------------------------------------------------------

Ами ние още като разбрахме,че нещо не е наред (Емирейтс,с които щяхме да пътуваме първоначално, казаха, че не работят с тази агенция; предложиха ни после полет с Бритиш, а Бритиш изобщо нямат полет в тези дни; в хотела не бяха чували за България, агенцията няма лиценз и т.н. и т.н.), звъннахме на Грабо и ги уведомихме. Върнаха ни капарото, но не счетоха за необходимо да направят нещо по въпрос. Звъняхме и в Комисия за защита на потребителите. Една гневна лелка каза, че тя е купувала ваучери, проблеми е нямала и няма нужда да вдигаме такъв шум. Не съм знаела какво е това ваучер... Ние се отървахме, но тези, които са платили, изгоряха. Да ми е обеца на ухото и дано на никой не се случи...


--------------------------------------------------------------------------------

# 215
  • Мнения: 0
Привет, аз съм от измамените от Грабо.бг Еврохолидейз .. телефонът ми е 0886 163 783 . Моля да ми звъннете ако имате повече информация относно договорът за ЦЕСИЯ, който предлагат от ГРАБО!!!!


Сумата е почти 5000 лв.
Ето извадка от горепостнатия сайт

Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: pnar в 18.07.2011 11:23:57
--------------------------------------------------------------------------------

Купувала съм ваучери от няколко сайта. Но с последните ваучери за малко да изгорим. Става дума за ваучери от grabo.bg за Малдивите. Добре,че се усетихме на време и си поискахме парите обратно.Няколко дни след като мина датата, на която трябваше да се доплати цялата сума по ваучерите, из форумите започнаха да пишат хора, които са платили на туристическата агенция цялата сума и непосредствено след плащането се оказало, че парите са дадени,а пътуване няма да има. С мъжа ми предупредихме grabo.bg,защото веднага след като купихме ваучерите открихме огромни нередности в цялата история,а grabo.bg не направиха нищо по въпроса. Сега 60 души са изгорели с по 2500лв.... Купувала съм и други ваучери, но за услуги, стоки и почивка на теритоерията на страната. Така,че момичета, моля ви бъдете много внимателни. Понякога евтиното може да излезе скъпо... 


--------------------------------------------------------------------------------
Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: velvet в 19.07.2011 11:28:07
--------------------------------------------------------------------------------

Pnar, сигнализирайте и в Комисията за защита на потребителите :eek: Това е ужасно просто. Нека се постреснат - и агенцията, и тези от grabo.


--------------------------------------------------------------------------------
Заглавие: Отн.: Сайтове за колективно пазаруване
Публикувано от: pnar в 19.07.2011 11:41:46
--------------------------------------------------------------------------------

Ами ние още като разбрахме,че нещо не е наред (Емирейтс,с които щяхме да пътуваме първоначално, казаха, че не работят с тази агенция; предложиха ни после полет с Бритиш, а Бритиш изобщо нямат полет в тези дни; в хотела не бяха чували за България, агенцията няма лиценз и т.н. и т.н.), звъннахме на Грабо и ги уведомихме. Върнаха ни капарото, но не счетоха за необходимо да направят нещо по въпрос. Звъняхме и в Комисия за защита на потребителите. Една гневна лелка каза, че тя е купувала ваучери, проблеми е нямала и няма нужда да вдигаме такъв шум. Не съм знаела какво е това ваучер... Ние се отървахме, но тези, които са платили, изгоряха. Да ми е обеца на ухото и дано на никой не се случи...


--------------------------------------------------------------------------------

# 216
  • Мнения: 0
Привет, аз съм от измамените от Грабо.бг Еврохолидейз .. телефонът ми е 0886 163 783 . Моля да ми звъннете ако имате повече информация относно договорът за ЦЕСИЯ, който предлагат от ГРАБО!!!!

# 217
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Привет, аз съм от измамените от Грабо.бг Еврохолидейз .. телефонът ми е ..........


Най - добре си редактирай и двата поста и махни телефонния си номер.
Щом си от измамените, от ГРАБО трябва да ти предоставят въпросния договор. Дали ще го подпишеш или не, това си е твой избор.
Ако не знаеш какво е "цесия" - в Нета има достатъчно инфо по въпроса.

# 218
  • Мнения: 0
Добре че му казахте на човека какво да направи............. ooooh!

# 219
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Айде стига мрънка, де!
Пусни тук тогава договора или се обади на посочения телефон и обясни подробно.

# 220
  • Мнения: 0
Обадих му се на човека и му помогнах с каквото беше нужно.Някои хора нямат време и възможност като нас да се ровят по форуми и сайтове за да се информират. Peace

# 221
  • Мнения: 1
Обадих му се на човека и му помогнах с каквото беше нужно.Някои хора нямат време и възможност като нас да се ровят по форуми и сайтове за да се информират. Peace

 Shocked Какъв ти е проблема, не мога да разбера? Защо не спреш с глупавите постове. След като очевидно нямаш време да влизаш по форуми, тогава какво правиш тук? Засипа всички с обиди, без никой да те е провокирал с нещо.

Много си прав: Е те такова животно като Бай Ганьо нема никъде. - живо доказателство си.

# 222
  • Мнения: 10
Моля не се карайте. Достатъчно е напрегнато положението. Трябва да си помагаме. Та нали за това е форума.  Rolling Eyes

# 223
  • Мнения: 1 289
Аз от Грабо съм ходила в Мармарис и съм супер доволна, но фирмата беше Он Травел. По принцип нямам доверие на някакви неизвестни фирми, особено ако става дума за чужбина. Чудя се само защо Грабо са си позволили да работят с непроверени фирми, ето сега това ще им излезне през носа.

Мен лично ето тази част ме потресе: "От сайта за колективно пазаруване заявиха, че нямат задължението да проверяват лицензите на фирмите, с които работят, ...."
Ако те не си проверяват доставчиците, кой да го прави. Ама там се продават и лекарски услуги - разни естетически процедури и т.н.


И аз се втрещих като го чух... Как може такова безхаберие! Как може така да се прави бизнес!

Последна редакция: чт, 18 авг 2011, 12:20 от doby80

# 224
  • Мнения: 72
Според мен, от това че на сайта им пишело някъде, че нямат някакво задължение, изобщо не следва, че са свободни от задължението.

Във всеки дисклеймър по света пише следното: нямаме такова и такова задължение, освен в случаите предвидени със закон.

Фирменият дисклеймър НЕ МОЖЕ ДА ОТМЕНЯ законите на страната.

То по тази логика всеки бизнес да вземе да си лепне някъде табела, че не носи никакви отговорности за нищо, и после да прави каквото ще?
Щом предлагат някаква услуга - здравна, медицинска, туроператорска, и пр., трябва да са в съответствие със законите, регулиращи предлагането на тази услуга.

# 225
  • Мнения: 1 289
Ами да, в крайна сметка заблуждението на хората е дошло от техния сайт и те носят наравно отговорност за измамата, защото един вид се явяват съучастници. Незнанието им не е извиняние. А това, че нехаят за лицензите на фирмите, с които работят, само може да отблъсне бъдещите клиенти, а и такива като мен, които вече няма значение, че са били доволни от тях. Защото никой не е застрахован, но после си има съд за тези неща.

# 226
  • Мнения: 0
Някой получил ли си е парите по договора за цесия и подписвал ли е пълномощни?

# 227
  • Мнения: 0
Някой получил ли си е парите по договора за цесия и подписвал ли е пълномощни?
Да,аз на 100 %!
http://www.btv.bg/shows/tazi-sutrin/reportazhi/story/938210340-I … at_parite_si.html

# 228
  • Мнения: 0
А нещо допълнително освен договора за цесия подписва ли?

# 229
  • Мнения: 0
А нещо допълнително освен договора за цесия подписва ли?
Само договора за цесия,но ми  го преработи нашият адвокат и тогава го подписахме двете страни. Outta Joint

# 230
  • Мнения: 0
В коя част ти го преработи?

# 231
  • Мнения: 0
В коя част ти го преработи?
На 5-6 места.Писали са,че Еврохолидейз е туроператор,а не е така.Че при подписване на цесията се отказвам от обезщетение и още няколко подобни грешки от тяхна страна.Хората ги коригираха на момента и подписахме! Hug

Последна редакция: пт, 19 авг 2011, 19:19 от kokoss_pz

# 232
  • Мнения: 0
Kokoss кои са членовете от договора,които си променил,за да ги слравня с моя.

# 233
  • Мнения: 0
Kokoss кои са членовете от договора,които си променил,за да ги слравня с моя.
Е,стига де!Юристите си знаят работата  bowuu
Моите са добри.А твоите....!?
Успех!
Няма нищо страшно!

# 234
  • Мнения: 371
Радвам се , че за някой има щастлив край. Редно беше Грабо да реагира.Но аз друго не разбирам как хора тръгват на почивка на една от най-скъпите дестинации и то през сайт за колективно пазаруване Thinking Thinking Thinking Когато аз пътувах за там не посмях да го направя дори с Българска агенция, какво остава за сайт за колективно пазаруване. Другото, което ми е странно преди да се платят парите , никой ли не направи справка какви са цените на самолетни билети и хотел. Не ми се връща назад в страниците , но по мой спомен билета предлаган от Еврохолидейс беше около 600-700Е. Ами това е почти половината от реалната му стойност. Ако измамените си бяха направили една обикновена справка в който и да е сайт за самолетни билети щяха да го забележат.
Това е поредното доказателство , че евтиното излиза по-скъпо! И това колко е наивен българина...

# 235
  • Мнения: 119

"по мой спомен билета предлаган от Еврохолидейс беше около 600-700Е. Ами това е почти половината от реалната му стойност"

Мисля , че ти трябва да направиш обикновенна справка или да смениш турагента си Simple Smile
Разбира се , че може да се намерят билети за 700 евро до Мале.
Измамата е замислена всичко да е максимално достоверно.
Много малко издънки са направили , но цената на полетите не е сред тях.

Ето светая светих за търсенето на полети :

http://matrix.itasoftware.com/search.htm

# 236
  • Мнения: 371
mallkata Веднага си сверих часовника цените за най-високия сезон са :Total cost for 2 passengers    $3,306.20  - това е възможно най-дългия полет 23  часа и съответно най-евтин
Направих си труда да проверя и за септември - цените са : Total cost for 2 passengers    $2,846.40 (пътя е като до космоса - звездните 66 часа)
Ако искаш ще ти направя разчет месец по месец, но билети до този момент под 1000 Е няма.

# 237
  • Мнения: 119
Винаги е така когато търсиш от днес за другата седмица;-)



20-27 .09.11

Cost per passenger (including taxes & fees)  US$ 1,058.00


Uploaded with ImageShack.us


Пускам произволна дата за догодина.
Края на март също  не е лош сезон за Малдивите



Uploaded with ImageShack.us


Доколкото помня обещаните полети бяха с Бритиш и преди два дни гледах , че имаха около 800 евро от София за септември.


Бритиш харесваш ли ги ?
Заповядай : 776.66 евро total cost  per return flight 23.09-01.10.2011



Uploaded with ImageShack.us

Последна редакция: нд, 21 авг 2011, 15:07 от mallkata

# 238
  • Мнения: 371
mallkata  , нямам намерение да се дъвча с теб NaughtyПървият полет , който си показала тръгва от средата на септември, до момента го нямаше. И от тук нататък ще бъде една добра алтернатива. Позволих си да изкажа мнение защото пътувах сравнително скоро, а разликата е голяма. Бритиш - не ги харесвам Simple Smile
Относно тур агентите, няма да ги сменям. За сега съм си доволна от тях, където и да сме пътували на далеч са давали най-добрите цени. Винаги съм проверявала полети, когато пътувам от различни места и до сега не се е случвало да има несъответствие. Може би това се дължи и на факта, че не си правя почивка според цената на билетите, а според времето в което мога да пътувам. Цената, която намерих за 10-тина дни по-късно от втората ти оферта за март, във твоя сайт за билети е ..... ( сама можеш да видиш) - 3300$ за двама. И да спорим и да не спорим , все тая. Безспорен факт е, че такива почивки не се правят от такива сайтове. И вместо да си опонираме може да се преместим в друга тема , където заедно да начешим крастата си по пътувания, дестинации и разбира се - самолетни билети Peace Предложението е активно!

# 239
  • Мнения: 119
Полетите които Еврохолидейз са предложили бяха на Бритиш .
Хората са платили за тях   , а не за Сингапур Еърлайнс  или Емирейтс примерно.
Ти каза ,че няма алтернативи , аз нагледно показвам че има.
Мисля няма какво да се коментира повече.
Мошенниците много добре са  си проучили нещата.
Ти твърдеше , че хората много наивно са повярвали , че има толкова евтини билети , но ако бяха проверили както ги съветваш щяха да видят наистина подобни цени каквито са им били предложени.
Е по-наблюдателните са видели , че датите не съвпадат ,  но може да е чартър може да е всичко. Не всеки е в кухнята .

Единици ще са хората които от днес за утре излизат в отпуска и заминават на Малдивите .
За тях цената едва ли е проблем.
Със сигурност огромната част почиващи планират такава дестинация  месеци или поне няколко седмици предварително  , и всяка коректна агенция би им дала добра цена.

П.С. Това е софтуер който се ползва за база от повечето най-големи агенции в света.
Оттук не се резервират полети , а само изравя това което много други водещи системи не откриват понякога.
Много рядко има пропуск.

Последна редакция: нд, 21 авг 2011, 16:17 от mallkata

# 240
  • Мнения: 0
Винаги е така когато търсиш от днес за другата седмица;-)



20-27 .09.11

Cost per passenger (including taxes & fees)  US$ 1,058.00


Uploaded with ImageShack.us


Пускам произволна дата за догодина.
Края на март също  не е лош сезон за Малдивите



Uploaded with ImageShack.us


Доколкото помня обещаните полети бяха с Бритиш и преди два дни гледах , че имаха около 800 евро от София за септември.


Бритиш харесваш ли ги ?
Заповядай : 776.66 евро total cost  per return flight 23.09-01.10.2011



Uploaded with ImageShack.us
Дабре,че ги открехна хората  ooooh!
Още да ядат доматите с коловете Party
Явно си откривател на топлата вода..... Shocked

# 241
  • Мнения: 119
За кое по-точно ?

Беше казано , че билети под "двойно " на взетите от Еврохолидейз 600-700 евро няма.
Това го разбирам като 1200-1400 евро.
После се смали малко , че нямало под 1000 евро.
Както се вижда аз показах , че има и то точно на Бритиш и то за много скорошен период.
Ти с кое точно не си съгласна ?

В крайна сметка именно ти си се подлъгала  , а  хора дето мислят повечко с главата си не са  и са искали разяснения от Грабо още преди да внесат сумата Wink

Последна редакция: пн, 22 авг 2011, 22:52 от mallkata

# 242
  • Мнения: 1
Добре, много ми е чудно защо въобще "разговаряте" с тоя отворко. Върнаха му парите от Грабо и нещо откачи тотално. При това не за Малдивите, а за остров Корфу. Не се занимавайте с него, момчето явно избива комплекси в най-посещавания форум в България или просто иска да стане известен.

Само да ти кажа - видяхме те по телеВИЗОРО цялото семейство. Поне в нашия блок вече си звезда Simple Smile Алелуя  bouquet

# 243
  • Мнения: 4 916
Радвам се , че за някой има щастлив край. Редно беше Грабо да реагира.Но аз друго не разбирам как хора тръгват на почивка на една от най-скъпите дестинации и то през сайт за колективно пазаруване Thinking Thinking Thinking Когато аз пътувах за там не посмях да го направя дори с Българска агенция, какво остава за сайт за колективно пазаруване. ...

Т.е. тези сайтове са ненадеждни?

# 244
  • Мнения: 371
Тоест да! Не бих си купила нищо от такъв сайт,екскурзия най-малко.

# 245
  • Мнения: 2 175
Дъсти, не само си купувам всякакви неща (дори и екскурзии и пакети), но и самата продавам услуги чрез тези сайтове. Досега не съм имала никакви издънки. Naughty

# 246
  • Мнения: 1 289
Аз от Грабо ходих на почвка в Мармарис, обаче с Он Травел - нормална агенция. Всичко беше ок.

# 247
  • Мнения: 4 916
Тоест да! Не бих си купила нищо от такъв сайт,екскурзия най-малко.

Не знам как е във вашето село, но в нашето това са най-нормални контрагенти.
Била съм и от двете страни, досега не са ми откраднали колелото.

# 248
  • Мнения: 21
Но аз друго не разбирам как хора тръгват на почивка на една от най-скъпите дестинации и то през сайт за колективно пазаруване Thinking Thinking Thinking
Т.е. тези сайтове са ненадеждни?
Този сайт е ненадежден по една елементарна причина - условията му. Общо взето в целия цивилизован свят когато купуваш услуга, съдържаща части, които се предоставят от субконтрактор, продавача носи отговорност за всички елементи включени в услугата ( и тези предоставяни от субконтрактора). Тук се оказва ( според условията им цитирани в предишните страници), че сайта не носи никаква отговорност. Този тип текстове, че не се носи отговорност за това и онова са абсолютно неприемливи. Сега ще ви цитирам закона във Великобритания ( съжалявам, но нямам време да превеждам). Който иска може да си го намери и онлайн:
The Package Travel Regulations 1992 / Regulation 15 (1)“The other party to the contract is liable to the consumer for the proper performance of the obligations under the contract, irrespective of whether such obligations are to be performed by the other party or by other suppliers of services.” С две думи на български - който продава, той носи отговорността.

# 249
  • Мнения: 119
За това предполагам е така , но ако познаваш условията на Amazon ( лидера в един огромен онлайн бизнес) в условията им изрично е упоменато , че за  раздела Amazon Mаrket  те се явяват само посредници и не носят отговорност за сделките ммежду купувача и търговеца листван на техния сайт .
Те разбира се не продават пътувания , но пък продават куп неща срещу които би била възможна някаква рекламация.
Та и в цивилизования свят има различни практики.
Разковничето е в наказателната отговорност. Ако тарикатите знаят , че ще гният години в затвора това е истинската превенция.
Ако обаче знаят , че най-много с парите дето са изкарали   да трябва да платят подкупите на полиция и магистрати  това кара все повече мошеници да рискуват .

# 250
  • Мнения: 21
Да - така е... Точно затова съществува много ясно разграничение на правилата за продажби що се касае до услуги, от тези за стоки. Първото правило в туризма е " Продаваме услуги и те са "intangible" - т.е. нещо което не можеш да докоснеш" - съжалявам, че използвам английската дума, но тя ясно дефинира същността на нещата. От тук произтичат и част от проблемите. Амазон са портал за продажби на стоки, а този сайт ни риба - ни рак. Още повече, че вече се коментира момента за лицензите - агентски и туроператорски. За мен дори лицензите са маловажни - важното е, че тук няма ясни правила на играта и никаква отговорност. В предишен пост споменах момента наречен Public Liability - нещо което липсва напълно в цялата схема. Т.е. Грабо на първо място трябва да имат гаранция, че всяка стока или услуга която се продава чрез тях е "защитена" от такава застраховка - т.е. реално предоставящия стоката или услугата ще има възмойност чрез застрахователя си да овъзмезди трети лица пострадали от неговите действия / бездействия. Както и самите Грабо би трябвало да притежават такава застраховка. В туризма в "нормалния" свят, първото нещо което прави една страна при подписване на договор за каквото и да е с друга страна е да се увери, че тази застраховка е налична, валидна и покрива като размер на обещетение рисковете от дейността. Тук даже няма да започвам темата за Risk Assessment, защото тя пък е огромна и непонятна на 99 % от хората.

# 251
  • Мнения: 123
Не бях чувала за тази фирма и тези измами,но днес си платих един ваучер за изучаване на английски.Адреса софийски,а парите заминаха за пловдиски клон.Това беше първото нещо,за което се усъмних.После ,проверявайки дали всичко е наред най-отдолу пишеше,че Грабо медия не е страна по договора.Звъннах.Казаха,че всичко е наред и че ще съм доволна от курса.
Някой от вас ползвал ли е такъв ваучер?
Ще ви пиша пак.

# 252
  • Мнения: 1
Спомняте ли си месец юни, а спомняте ли си стотиците измамени клиенти закупели почивки за Малдивите, щя ви напомня става дума за крупна измама за сума над 200 000 лева. Може би сте забравили или пък може би не се сещате, но фирмата направила това е Еврохолидейз ЕООД - www.euroholidays.info. А сега познайте какво е общото между www.ekvator.bg и Еврохолидейз ЕООД, определено не е само приликата в интернет страниците  на двете фирми, общото е най-вече е едно от трите задържани лица. За повече информация по повод историята от лятото може да прочетете тук http://podtepeto.com/article.php?id=6032, както и тук: http://dnes.dir.bg/news/georgi-hristov-arest-maldivite-evroholid … ov-9278276?nt=10. Прочетете и си припомнете. В момента едно от тези три лица и други свързани с него стоят зад сайта www.ekvator.bg, какти и зад още една фирма, занимаваща се с туризъм - АБАКС. Направете си един експеримент - влезте в страницата на МИЕТ и прегледайте списъка на регистрираните туроператори и турагенти и ще установите, че няма фирма с название ЕКВАТОР, която да има право да се занимава с продажба на туристически услуги. Списъка е на този адрес: http://www.mi.government.bg/files/useruploads/files/registri/tur … .2012_%D0%B3..xls.
Явно това е поредни нов опит за измама ? Пазете се!
ПС:Засегната съм пряко, мои роднини изгоряха със суми и като такава, искам да предпазя други потребители.

# 253
  • Мнения: 2 175
Спомняте ли си месец юни, а спомняте ли си стотиците измамени клиенти закупели почивки за Малдивите, щя ви напомня става дума за крупна измама за сума над 200 000 лева. Може би сте забравили или пък може би не се сещате, но фирмата направила това е Еврохолидейз ЕООД - www.euroholidays.info. А сега познайте какво е общото между www.ekvator.bg и Еврохолидейз ЕООД, определено не е само приликата в интернет страниците  на двете фирми, общото е най-вече е едно от трите задържани лица. За повече информация по повод историята от лятото може да прочетете тук http://podtepeto.com/article.php?id=6032, както и тук: http://dnes.dir.bg/news/georgi-hristov-arest-maldivite-evroholid … ov-9278276?nt=10. Прочетете и си припомнете. В момента едно от тези три лица и други свързани с него стоят зад сайта www.ekvator.bg, какти и зад още една фирма, занимаваща се с туризъм - АБАКС. Направете си един експеримент - влезте в страницата на МИЕТ и прегледайте списъка на регистрираните туроператори и турагенти и ще установите, че няма фирма с название ЕКВАТОР, която да има право да се занимава с продажба на туристически услуги. Списъка е на този адрес: http://www.mi.government.bg/files/useruploads/files/registri/tur … .2012_%D0%B3..xls.
Явно това е поредни нов опит за измама ? Пазете се!
ПС:Засегната съм пряко, мои роднини изгоряха със суми и като такава, искам да предпазя други потребители.

Екватор са част от ПМ груп, Пловдив..
Пътувах с тях с ваучери в чужбина - нямаше проблем, както и когато бяхме - при проблеми с връщането, реагираха веднага, адекеатно и за тяхна сметка.

# 254
  • Мнения: 37
Това, че сте пътувала веднъж с тази фирма и не е имало проблем, не значи, че създателя й не е човека, който беше мозък на измамата на Грабо и не беше арестуван лятото. koki78 абсолютно точно е описал/а връзката между всички тези фирми и потенциалната опастност, която дебне всички, които решат да ползват услугите на нелицензирана фирма като Екватор, която няма и офис и работи само по интернет, точно по начина, който е най-удобен за измами.

# 255
  • Мнения: 2 175
Е как да нямат офис, когато аз съм била там?
Не ги защитавам,  но съм останала доволна от тях.
Което не значи, че друг път няма да се  издънят.

# 256
  • Мнения: 37
Разбира се, че нямат офис. Отворете сайта на Екватор и ще видите, че там няма адрес на офис, а само телефон и всичко се случва онлайн, а парите им се превеждат по банка, за да може когато съберат по-сеиозна сума да изчезнат и после да се появят под ново име. Както Ви беше обяснено тази фирма има много производни, за да може по-лесно да се лъжат хората. И вероятно сте била в някой от офисите на производните, както беше и Еврохолидейз пак в Пловдив впрочем. И те имаха офис, който даже изглеждаш луксозен.

# 257
  • Мнения: 1
Знаете ли аз не следя този форум, но съм потърпевша и за съжаление до момента имам главоболия по този повод. Скоро разбрах от адвокатите за връзката на едното лице с тези фирми, които съм цитирала и затова реших да споделя с вас. Потърсих в google за случая с измамата и този форум ми излезе на челна позиция. Всеки сам си решава, аз просто споделям това, което знам и това което съм изпитала на собствения си гръб.

# 258
  • Мнения: 1 417
koki78 абсолютно точно е описал/а връзката между всички тези фирми и потенциалната опастност, която дебне всички, които решат да ползват услугите на нелицензирана фирма като Екватор, която няма и офис и работи само по интернет, точно по начина, който е най-удобен за измами.
Извинявайте, не е много по темата, но това е пълна смехория...като си резервирате хотел или екскурзия или каквото и да е в чужбина по интернет да не би да ходите до всички офиси newsm78 Това е бъдещото, в момента в новият закон за туризма точно това ще се обсъжда - тур. фирми, които продават само он лайн. Разбира са че винаги има някакъв риск, но доколкото си спомням едни излъгани туристи за почивка в Турция си бяха резервирали директно в офиса на въпросната фирма....Иначе според мен вече има много начини да провериш и да се информираш дали една фирма е читава.
Случаят с Малдивите е доста размит, защото Грабо са били уведомени че въпросната фирма няма договор с хотела на Малдивите и няма как да постигне такава цена /по ниска от тази на най-големият немски туроператор/.

# 259
  • Мнения: 37
Вие пак явно не сте разбрали... Никой няма нищо против онлайн резервациите, естествено, че това е бъдещето. Това срещу, което сме против е да се работи без лиценз: справка Регистър на Туроператорите и има ли там регистриран туроператор Екватор и това да се лъжат големи групи хора от фиктивна фирма като Еврохолидейз и след това мошеника, който е измислил цялата измама да се представя като нормален туроператор под името Екватор с надеждата, че хората са достатъчно неинформирани и няма как да знаят, че е един и същи човек. Впрочем и цените на Екватор са също толкова нереалистични, колкото бяха и цените за Малдивите, тъй като схемата явно е същата - "събираме сега тука едни пари с ясното съзнание, че няма да ги плащаме на контрагенти в чужбина".

# 260
  • Мнения: 299
Добрее,съгласна съм че това е една измамна агенция както казвате.Аз между другото винаги когато избера агенция за резервации съм я проверявала в сайта на мин.на туризма и виждам дали има лиценз.Въпреки че и това не е гаранция за успешна почивка.
Защо на сайта на екватор пише това :
Екватор.бг е сайт на Пи Груп Пловдив ЕООД, част от Травел Медиа АД

Пи Груп е туроператор и туристически агент с Удостоверение за регистрация РК-01-6501

Пи Груп си имат лиценз...Екватор пише че е сайт, според мен ваучер за почивка ще се получи от Пи Груп.

Последна редакция: пн, 13 фев 2012, 15:57 от mandy2

# 261
  • Мнения: 2 175
Ми нали иаз това казвам - Пи Груп, Пловдив..
Всички договори, ваучери и тн бяха от тяхно име..
И пак казвам - реакциите им бяха по-адекватни, отколкото на мн. др агенцции, с които съм била в чужбина.

# 262
  • Мнения: 37
Само не разбрах защо не коментирате факта, че собственика на Екватор, а най-вероятно и на "известната" Пи груп Пловдив е човека, който беше арестуван миналото лято за измамата за
Малдивите или и това ви се струва съвсем нормално? Какво пък завлякъл човека един куп хора със сума ти пари, няма сега да му намираме кусури я. Колко е адекватен иначе...

# 263
  • Мнения: 119
Кой казва , че е некадърен ?
Просто решил да направи едни пари , имал знанията и уменията и успял.
Иначе може да си е перфектен професионалист в тоя бизнес.

# 264
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 729
Кой казва , че е некадърен ?
Просто решил да направи едни пари , имал знанията и уменията и успял.
Иначе може да си е перфектен професионалист в тоя бизнес.


 Twisted Evil Grinning като се има предвид колко пари изкара....

# 265
  • Мнения: 37
Нито има знания, нито има умения. Затова и го изловиха толкова лесно и елементарно. Цял живот е бил един прост агент без каквито и да е собствени продукти и това си пролича и при издънката му миналото лято. Така че няма причина да му се възхищавате. Не е професионалист с необходимата компетентност по отношение на която и да е дестинация. Затова му се налага и да прибягва до измами. Хората, които ги бива в този бизнес си печелят парите по нормалния начин.

# 266
  • Мнения: 119
Ни най малко не мога да се възхищавам на всеки с подобни прояви , но историята е пълна с примери за професионалисти насочили енергията си към тъмната страна.
Ти обаче явно го познаваш добре.
Животът не е черно-бял.

# 267
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
Момичета, бях проглушила ушите на мъжа ми да си резервираме екскурзия по тия сайтове за колективно пазаруване, обаче като четох тука какво става, направо ми се изправиха косите....Никога оттук нататък не бих си и помислила да ида на екскурзия чрез такива сайтове. Той добре, че мъжа ми е твърдо против екскурзии, закупени по този начин, че сигурно и аз сега можех да съм следващата, дето се жалва, че са й изгорели парите People No Good ...Благодаря много за инфото   bouquet

# 268
  • София
  • Мнения: 13 141
Eвва, не си прави погрешни изводи. Измамници има навсякъде. В колективните сайтове има и коректни фирми, които предлагат изгодни оферти. Просто трябва да се проверява и да се чете, което се прави и без да е минало през сайт за колективно пазаруване. Два пъти сме пътували с ваучери в чужбина и не е имало проблеми.

Последна редакция: чт, 16 фев 2012, 00:09 от Тaня67

# 269
  • Мнения: 119
Tочно , това че са се появили някакви измамници не означава че тия сайтове по подрабиране не са читави.
По същия начин може да останеш излъгана и от "нормална" агенция.

Даже нашите законодатели замисляха да им забранят да продават такива оферти въпреки , че модела е широко рапространен по света.
Пълни популисти разчитащи на неинформираноста на хората.

# 270
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
Точно пътуванията им са слабо място на тия колективни пазарувания. Защото няма кой да поеме отговорността. Аз визирах конкретно пътуванията, и то в чужбина. Иначе за български дестинации едва ли би имало някакъв проблем. Все пак хотели, ресторанти...много по-лесно могат да се проверят, отколкото в Малдивите например.
Ето аз тая вечер си купих ваучер от такъв сайт за едно много симпатично колие от венецианско стъкло и съм убедена, че всичко е точно. Но за екскурзии в чужбина...след всичко, което прочетох... не бих опитала  smile3530
И като стана дума за пътувания в чужбина, с мъжа ми винаги ползваме услугите  само на една фирма от години и сме доволни. Може би и това е причината мъжа ми да е толкова подозрителен и да не иска да се занимава с такива сайтове. И е прав де...По-добре си плати редовната цена и наистина отиди на екскурзия, отколкото да изгориш с половината пари и да не идеш никъде.

# 271
  • Мнения: 119
Tия сайтове се явяват един вид дистрибутор на оферти и ако фирмата предлагаща услугата не е читава вината си е нейна.
Не виждам каква е раликата дали ще купиш туристически пакет директно от офиса на фирма  "Марийка Турс енд Уърлд Травел" или ще  купиш офертата на фирма "Марийка Турс енд Уърлд Травел" с 50 % отстъпка в Грабо например...
И в двата случая ако фирмата туроператор не е коректна гориш.
Както казах примери много , а това за отговорноста може да е валидно в Германия или Финландия , но в БГ има да почакаш докато си видиш обезщетението.
Виж Алфа Тур , припомни си и номерата на Тез Тур от зимата докато зорлем обезщетиха клиентите си ...

# 272
  • Мнения: 299
Какво е станало с Алфа тур и Тез тур както казвате?

# 273
  • Мнения: 119
Пробваха малко евтини номера покрай кризата в Египет , но обществената реакция явно ги вразуми и сега пак всичко си е наред Simple Smile

# 274
  • Стара Загора
  • Мнения: 10
Обаче тия сайтове за колективно пазаруване продължават да предлагат евтини екскурзии, въпреки, че комисията за защита на потребителите е подгонила повечето от тях, заради историята с Малдивите. И мисля, че имат основание да го правят. За да предлагаш такива екскурзии като посредник, трябва да си получил съответните разрешения и лицензи като туристически агент, а сайтовете за колективно пазаруване просто нямат такива разрешителни...В този случай нямат право да бъдат посредници в такива сделки, още повече, че чрез общите си условия се измъкват от всякаква отговорност. Та в момента тия сайтове са подложени на масови проверки от Комисията за защита на потребителите и май ще се ходи в съда.... newsm78

# 275
  • Мнения: 10
Мами не се ядосвайте на тези сайтове. Просто си отваряйте очите когато купувате каквото и да било. Постоянно фалират туроператори, авиокомпании ... Вчера ако си пътувал с едни и си бил доволен днес те фалират и край.

# 276
  • Мнения: 11
dianabd какво се случи с паричките? Знам, че имаше разпити надълго и нашироко, но не знам какъв е крайният резултат от всичко от това. Малко ме е яд, че въпреки неоспоримите доказателства за вина на grabo.bg разследващите няма да ги санкционират по никакъв начин.

# 277
  • Мнения: 10
След като Сребрин Ватралов лично ми обеща, че ще ми върне цялата сума (2 х 1798.00 лв. плюс 2 х 740 евро) или ще ни прати за негова сметка на почивката до момента нито едното нито другото. Грабо ми върнаха 1798.00 лв. и толкова. Този "бизнесмен" се отметна от думите си точно 2 дни след обещаното  Преди около месец за последно им писах, но отговора е един и същ - текат съдебни процеси, които били бавни. Е как текат съдебни процеси, като бяхме говорили за колективен иск. Този колективен иск не трябва ли да е от всички "ужилени"? Мен никой за нищо не ме е търсил.
Но аз продължавам да твърдя че Сребрин Ватралов е знаел за предстоящата измама и не я е спрял. Има постнати теми в други сайтове (сложила съм линковете в по-предни коментари) които подкрепят думите ми. Писах на кой ли не, но никой не можа да ми помогне.
И в крайна сметка този сайт Грабо продължава да съществува, набира все по-голяма сила...
Яд ме е на този човек! Първо обещава после се покрива зад някакви адвокати. Това за мен не е коректно.
Моля пазете се от този човек!

# 278
  • Мнения: 119
Щом не са те търсили я има я няма колективен иск...


Относно тия сайтове за групово пазаруване и продажба на пътувания това си е световна практика.
Друг е въпроса какъв е контрола в България.



# 279
  • Мнения: 10
Да може би нашия случай остава така, защото живеем в "страната на чудесата", където всичко е позволено. Twisted Evil

# 280
  • Мнения: 0
Пострадалите от измамата с екскурзиите до Малдиви и Корфу закупени през Грабо са отрязани зат граждаските си искове на съдебното заседание на 19,11,2012.Така че ,ако искат да си получат парите трябва да заведат отделни гражданси дела.

# 281
  • Мнения: 6
Няма как сайтовете за колективно пазаруване да са виновни, те може да са толкова виновни колкото гугъл Wink промотират оферта, за което прибират едни 10-15% от цената на ваучерите.

Туроператора носи цялата отговорност като организатор на пътуването, като при проблем парите би трябвало да се покрият ако не от него, от застрахователя с които е сключил задължителната застраховка

# 282
  • Мнения: 0
Става въпрос за крупната измама с продажбата на ваучери за посочените дестинации през Грабо и образуваното наказателно дело срещу Еврохолидейз ЕООД като предлагащ тези екскурзии през сайта.

Общи условия

Активация на акаунт