ДЪЩЕРЯ МИ НЕ ИСКА ДА СПИ САМА!

  • 4 513
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 61
Здравейте бг мами!Имам голям проблем - дъщеря ми е на 5г6м. почти и не иска да спи сама в детската си стая.Изключително рядко си ляга и заспива там през нощта, през деня няма проблеми.Вече незнам какво да правя, как да я убедя....Страх я било и т.н., но аз не спя със съпруга ми , а с детето.Не че не ми е хубаво, но все пак..... тати спи на дивана, а мама и детенце в спалнята.... Е до кога?При вас как е?

# 1
  • Мнения: 114
Моят син е на същите годинки.Все още спим двамата.Е,татито ни е в чужбина и сме си само двамката,но като си идва спим на леглото тримката.Даже не мисля скоро да правя детска стая.Искам да се насладя на всеки миг от растежа на детето ми.Вечер се гушкаме и заспиваме.Нито аз мога без него да заспя,нито той без мене.Не виждам каква трагедия е това?Аз до 8 годинки съм спала с баба и дядо на едно легло(те ме отгледаха)и си ми беше прекрасно.После сама си реших да се махна в друга стая.Така мисля,че ще стане и със сина ми.Когато той си реши.Не съм виждала 10-токласник да спи при майка си,така че... Grinning Всичко с времето.И плавно разбира се за да не се травмира детето.

# 2
  • Мнения: 69
Здравейте бг мами!Имам голям проблем - дъщеря ми е на 5г6м. почти и не иска да спи сама в детската си стая.Изключително рядко си ляга и заспива там през нощта, през деня няма проблеми.Вече незнам какво да правя, как да я убедя....Страх я било и т.н., но аз не спя със съпруга ми , а с детето.Не че не ми е хубаво, но все пак..... тати спи на дивана, а мама и детенце в спалнята.... Е до кога?При вас как е?
Ама така  5 години или напоследък?Все пак и някакъв друг "живот" в леглото трябва да има.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
А ако й предложиш да спи на светло в стаята си дали ще я е страх?

# 4
  • София
  • Мнения: 5 444
Защо не пробваш като за начало да поговорите че няма нищо страшно да спи самичка,че мама и тати са в другата стая,дори може и като за начало да оставяш вратите към нейната и вашата стая отворени,може да й купиш някаква малка лампичка която да й свети през нощта,или да оставяш в коридора да свети,да й дадеш да си гушка някоя любима играчка,която да спи до нея.

# 5
  • Мнения: 445
Вечерното лягане е свързано с опредлени ритуали,които,особено при децата,са от голямо значение.Детето е на пет години и половина,свикнало е да ляга с мама и тате,да заспива с тях,да ги усеща докато спи,да се събужда в тяхното легло.Не мисля,че се страхува от тъмното,за да заспи сама в собствената си стая,страхува се от самотата в леглото,самотно й е.В момента е в много крехка възраст,изчакайте да порасне,примерно,когато започне първи клас.

# 6
  • Мнения: 61
Това не значи че не водим сексуален живот, просто не е там.Ами пробвала съм на светло, на телевизор...и какво ли още не.Тя просто се инати и лигави може би ...и се започва ти не ме обичаш, липсва ми твоето внимание и т.н. все думи дето ми пронизват сърцето и аз омеквам и айде пак старата песен.... а ми е приятно и може би за това не настоявам................но все пак.....

# 7
  • София
  • Мнения: 5 444
Това не значи че не водим сексуален живот, просто не е там.Ами пробвала съм на светло, на телевизор...и какво ли още не.Тя просто се инати и лигави може би ...и се започва ти не ме обичаш, липсва ми твоето внимание и т.н. все думи дето ми пронизват сърцето и аз омеквам и айде пак старата песен.... а ми е приятно и може би за това не настоявам................но все пак.....
Ясно,ами значи просто си иска мама  Simple Smile В такъв случай подкрепям от части поста на Agora,че детето така е свикнало и когато е само му е самотно,аз не смятам че трябва да се чака каквато и да била възраст за да отиде на собственото си легло,достатъчно голяма е за да разбере че на мама й е много приятно да я гушка,но всеки си има креватче,на което трябва да спи,тати също иска да спи на своето и така.Смятам че с децата трябва много да се говори във всяка една възраст,те ни разбират чудесно!

# 8
  • Мнения: 61
*Bubble* да права си.Когато си е заспала в стаята, през нощта се буди много често, плаче, аз отивам при нея всеки път, заспива и след 30 мин. например пак.... така след петото ходене вече съм се предала, гушкаме си се и спи спокойно и не се буди...е как го усеща, подсъзнателно и работи в главичката, как ще си спи сама в кревата.....Да, може би с времето ще се променят нещата....

# 9
  • Мнения: 445
...Тя просто се инати и лигави може би ...и се започва ти не ме обичаш, липсва ми твоето внимание и т.н.
Не мисля,че се инати,нито,че се лигави,искренно ти казва това,което чувства.Това е,което аз написах по-горе.Колкото и да й говориш,да й обясняваш,че всеки си има креватче и трябва да спи в него,няма да я убедиш-за нея леглото е общото, за всички вас и ако тате спи на дивана,то е защото така му харесва  :lol.: *Bubble* ,съгласна съм,че с децата трябва да се говори много,във всяка възраст,но....не мисля,че са наясно с нещата от живота.

# 10
  • София
  • Мнения: 5 444
Какво ли не става в малките детски главички,какви мисли минават само те си знаят.

Определено не са наясно с нещата,затова трябва разговорът да е на достъпен за тях език,поднесено по начин подходящ за тяхната възраст.Agora също е права,децата изразяват това,което чувстват,едно дете няма да си легне обидено в креватчето и да си мълчи,то си казва силно "искам!" и точка по въпроса.А това дали ще я убедиш много зависи и от детенцето,някои се поддават,други са по-трудни.
   eli_kelli,не се притеснявай,често срещано е това явление при децата и абсолютно нормално Hug

# 11
  • Мнения: 61
Благодаря за отговорите, поне не сме само ние.....Хубав ден момичета!

# 12
  • Мнения: 959
и ние сме на вашата възраст, и имахме същият проблем до преди месец, но решеншето дойде само и всичко стана от раз. Понеже тя отдавна ме врънка да и пробия ушите, та аз един ден преди около месец и казах - когато започнеш да спиш сама в стаята си тогава ще имаш обеци. Та тя още на същият ден вечерта изяви желание да спи сама и така вече цял месец, и в понеделник ще ходиме да и пробиват ушичките. Ние просто имахме голям стимул, можеш и ти да пробваш по този начин с нещо  Peace

# 13
  • Мнения: 2 401
*Bubble* да права си.Когато си е заспала в стаята, през нощта се буди много често, плаче, аз отивам при нея всеки път, заспива и след 30 мин. например пак.... така след петото ходене вече съм се предала, гушкаме си се и спи спокойно и не се буди...е как го усеща, подсъзнателно и работи в главичката, как ще си спи сама в кревата.....Да, може би с времето ще се променят нещата....
Ели, щом и е толкова неспокоен съня, когато спи отделно, явно детето наистина има нужда да спи при теб, не е просто някакво лигавене.Може би има някакви притеснения, които с времето ще преодолее и ще започне да спи по-спокойно!

# 14
  • Мнения: 61
Звездичка! като се замисля, може и да си права.... все пак аз обичам да си се гушкаме, но в един момент се оказва, че не съм спала с мъжа си в едно легло и аз незнам откога.... всъщност като сме на почивка, тогава всеки си спи на мястото.... евентуално.... и това също ми липсва...той обаче май не се впечатлява вече и свикна на дивана...така поне всеки гледа каквото иска на ТВ - то, но не ми е нормална ситуация.... все пак важното е детенце да е добре...............

Общи условия

Активация на акаунт