Нуждая се от компетентни съвети.

  • 769
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
   Здравейте на всички.Аз съм от скоро между вас и намерих много полезна информация, съвети и споделена мъдрост. Нуждая се обаче от конкретни съвети. Аз съм отгледала трима сина, вече пораснали - гордостта на мама, но като че ли съм позабравила.По тази причина от известно време чета и се образовам тук при вас. От две години съм приемен родител на една принцеса на 5 години вече, но сега моето семейство ще се увеличи с още една принцеса на 1 годинка. Именно за това детенце се нуждая от мъдрост. Детенцето е изоставено в дом от раждането си и допреди месец е хранено само с адаптирано мляко с биберон. Детето дори е било болничко от анемия. Въпроса ми е как да започна да я захранвам? Дали да започна със сокчета и пюрета като за бебе на 3 - 4 месеца и бързичко да минем на храна подходяща за възрастта и - 13 месеца? Разчитам на вас и съветите ви, за да помогнем заедно на това малко създание. Благодаря ви предварително!

Последна редакция: сб, 06 авг 2011, 10:47 от мама Гиги

# 1
  • Мнения: 68
На мнение съм, че детето трябва да се прегледа обстойно от педиатър, да му се назначат изследвания, за да се установи дали все още има анемия, и изобщо да се определи здравословното състояние. Защото едно дете на такава възраст има нужда от повече хранителни вещества от тези, които се съдържата в АМ. С една дума, само педиатър и то съвсетен, може да ти даде този отговор и да състави план за хранене на детето.
Затова, за да си сигурна, че наистина постъпваш отговорно към детенцето се посъветвай с лекар Успех!

Последна редакция: сб, 06 авг 2011, 11:17 от vessenceto

# 2
  • София
  • Мнения: 15 216
Здравей!
Поздравявам те за това, което правиш и от сърце ти поднасям искреното си уважение.  Hug
За малкото момиченце-казваш, че до преди месец е хранено само с АМ. А през последния месец какво се е променило? Давана й е и друга храна ли?

# 3
  • Мнения: 30
Благодаря на Весенцето за съвета. Това наистина е първото, което ще направя. Относно храненето през последния месец, казаха ми че са я захранили и ядяла всичко. След това ми казаха, че ще трябва да я науча да яде с лъжичка защото тя си изпивала храната.  Това ме кара да се съмнявам, че е на обща храна и яде всичко. Каква ще е тази храна, която се изпива ?! Така ни излъгаха тотално за състоянието на първото настанено дете в семейството ни. На три години не можеше да яде и да дъвче изобщо. Смучеше храната и дори я беше страх от храната. А когато ходихме на посещения, видях едни менютааааааа....... храна - мечта.

# 4
  • Мнения: 9 481
Така ни излъгаха тотално за състоянието на първото настанено дете в семейството ни. На три години не можеше да яде и да дъвче изобщо. Смучеше храната и дори я беше страх от храната. А когато ходихме на посещения, видях едни менютааааааа....... храна - мечта.

 Confused Ужас! Как не ги е срам! #2gunfire

Адмирации и от мен, за това което правите!  bouquet Иска се голямо сърце и кураж! Peace

Консултацията с педиатър + контролни профилактични изследвания са си направо задължителни, за да знаете реалното състояние на детенцето...
Лично аз, за свое успокоение, бих захранила наново (не със сокове, а директно с плод/зеленчук); все пак никой не знае има ли или не генна предразположеност към алергии и т.н..

Дано всичко върви по вода и ни пишете как сте Hug

# 5
  • София
  • Мнения: 15 216
След това ми казаха, че ще трябва да я науча да яде с лъжичка защото тя си изпивала храната.  Това ме кара да се съмнявам, че е на обща храна и яде всичко. Каква ще е тази храна, която се изпива ?!

Мои много близки наскоро осиновиха детенце, което беше на почти годинка, когато го взеха в къщи. То също ядеше всичко през шишето и биберона. Пюрета бяха доста разредени, дупката на биберона беше по-голяма.... В началото, докато детето посвикне с новото място, го оставиха да се храни така и не се опитваха да го учат да се храни с лъжичка. После лека, полека започнаха да го приучват и към лъжичката. Но наистина беше захранено с всичко, с което се захранват децата на тази възраст. Ако искаш-поговори отново с хората, които са се грижили за детенцето досега-нека ти разкажат по-подробно.
А и, честно казано, храненето с АМ не е евтино-предполагам, че в домовете по-бързичко минават към плодове и зеленчуци.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 778
И аз ви поздравявам за това смело и отговорно решение!Прекланям се пред такива хора ! Hug
Подкрепям момичетата писали по-горе.Първо и задължително -медицински преглед,изследвания!ПОсле лека полека с много любов и търпение захранване отново с всичко ,но с лъжичка  Hug
И после да не ни забравите -пишете как сте  Hug

# 7
  • Мнения: 30
Благодаря ви дами, че ми обърнахте внимание и за съветите. Благодаря ви и за това, че сте съпричастни към съдбата на тези дечица. Благодаря ви и за подкрепата и поздравите.Обещавам да послушам съветите ви и да ви държа в течение на това, което се случва. Накарахте ме да се чувствам добре тук сред вас и смятам да поостана.    bouquet     newsm51
 Не знам дали има тук и други приемни родители, но би било много хубаво да има едно специално място за да насърчаваме и помагаме на такива майчета, да споделяме опита си, не само приемните майки но вие. Младите майки днес знаят по-вече от нас, които сме отгледали по 2 -3 деца преди 20 години.    newsm07   family6   

# 8
  • Мнения: 9 481
Сигурна съм, че има Peace
Пусни тема в този подфорум, и в "Нашите деца"-"деца в ясли и градини" Wink:
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=77.0

# 9
  • Мнения: 76
   Здравейте на всички.Аз съм от скоро между вас и намерих много полезна информация, съвети и споделена мъдрост. Нуждая се обаче от конкретни съвети. Аз съм отгледала трима сина, вече пораснали - гордостта на мама, но като че ли съм позабравила.По тази причина от известно време чета и се образовам тук при вас. От две години съм приемен родител на една принцеса на 5 години вече, но сега моето семейство ще се увеличи с още една принцеса на 1 годинка. Именно за това детенце се нуждая от мъдрост. Детенцето е изоставено в дом от раждането си и допреди месец е хранено само с адаптирано мляко с биберон. Детето дори е било болничко от анемия. Въпроса ми е как да започна да я захранвам? Дали да започна със сокчета и пюрета като за бебе на 3 - 4 месеца и бързичко да минем на храна подходяща за възрастта и - 13 месеца? Разчитам на вас и съветите ви, за да помогнем заедно на това малко създание. Благодаря ви предварително!
СВАЛЯМ ВИ ШАПКА. Браво на такива майки като Вас.  newsm51Няма да повтарям другите, които са писали преди мен, но аз също бих започнала помалко с храните. УСПЕХ ОТ СЪРЦЕ.  newsm10

# 10
  • Wonderland
  • Мнения: 809
Поздравления и от мен smile3501,голяма увереност и отговорност се иска за да направи човек такова нещо...и много любов. Аз също подкрепям момичетата за това, което са написали,няма смисъл да повтарям написаното от тях newsm10 Тук наистина човек получава и подкрепа и добри съвети за всеки въпрос,които има .....защото информация в нета има много и различна,но тук получаваш най-добрата...според мен!!!!Успех и пишете как се справяте със захранването.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт