Отговори
# 15
  • Sofiа
  • Мнения: 3 241
Да се похваля, днес купихме униформата - пола, риза, елече, също сукман, който ще стане готов тази седмица.
Малко дразнещо големи ми изглеждат (такава им е кройката), полата и сукманът са до под коляното, което не ми харесва за детенце, сега се чудя дали да я разпарчетосам и свия малко...  Twisted Evil
Успокояващото е, че другата година сигурно няма да купувам нова, а тая ще й стои по-добре.
Да ви е честита новата униформа  bouquet Нямаше ли опция да ви коригират дължината на полата и сукмана по ваше желание. Аз като поръчвах униформата почти нищо не беше от стандартната им номерация. За всеки елемент се разбрахме да има разни корекции
newsm78
миналата година с едно приятелско семейство, което има ученик, ходихме преди 15 септември в Карфур, имаше много добри намаления и промоции за ученически пособия, мисля и тази година да наминем първо от там, освен ако не накупя всичко на части предварително
Аз миналата година без да имам ученик по случайност попаднах в Карфур по това време. Наистина имаше много неща за ученици, но също така беше лудница от родители на ученици CrazyЗа това, тази година си обещах да не стъпвам в Карфур по това време

# 16
  • София
  • Мнения: 1 171
Как бързо върви темата, неусетно ще дойде 15-ти септември...
jakinik къде в Красна поляна чанти Габол?
Черпя идея, то трябва да се записва, каква енергия и информация тече тук Hug

# 17
  • Мнения: 2 891
На мен също ми е интересно дали в Карфур и Метро ще има читави раници. Пообиколих тук и там. Намирам само китайски боклуци за поне 50 лева  Rolling Eyes

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
bora, точно на пазара има търговски център на 2-ри етаж има книжарница и магазин за чанти и куфари и в двата магазина има чанти има и каталог и може да се избере чанта. В магазин Пепино (долу) също имаха чанти Габол Peace поне до преди 10 дни имаше различни модели не вярвам да са ги продали Peace

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Да ви е честита новата униформа  bouquet Нямаше ли опция да ви коригират дължината на полата и сукмана по ваше желание. Аз като поръчвах униформата почти нищо не беше от стандартната им номерация. За всеки елемент се разбрахме да има разни корекции
newsm78
Ами аз съм смотана... не знаех, че може Simple Smile Т.е. мислех, че поправят примерно само ръкави, дължина на панталон... Или пък жената просто искаше да си продаде вече готовите униформи? Защото за визията, която на мен ми харесва, май трябва да прекроят дрехите.  Laughing
Но все пак имаме доста хубави униформи като цветове и модел, на някои у-ща са потресаващи...

# 20
  • Мнения: 2 070
Здравейте! Simple Smile
Воайорствам из темата и май е време да се представим
Дъщеря ми се казва Ади, и ще е първокласничка тази година
Купихме раница, полска, Жускглад или нещо подобно е марката
Пособията ще ги купува госпожата, поръчва ги и излизат по-евтино, когато са за целия клас-30 лв.
Ще учим в начално училище "Васил Левски" Пазарджик
Няма униформи, занималните са безплатни, изучават английски език и втори по желание-испански
Аз май се вълнувам повече от детето Laughing
Имаме и батко , който ще е абитюрент през тази година, така, че се надявам само на положителни емоции

# 21
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Лелеее, като сметна колко дни няма да учат общо  Crazy

# 22
  • Мнения: 2 255
Запис!
Някой намери ли раници на Габол в София, освен в Ориндж?
Да не е просто запис, в Ориндж /Сердика център/ казаха, че след 20ти август ще имат пълното зареждане на училищни пособия, вкл. и раници Габол, вчера имаше само момичешки  Rolling Eyes
Иначе и аз търся магазин с по-добър избор на раници за момчета  newsm78

БРАВО за темата   bouquet

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 213
Привет!
Не съм се включвала отдавна в темата, но иначе я следя изкъсо. От повече от месец съм с двете госпожици сама по цял ден и обикаляме парковете. Следобед, докато малката спи, каката се занимава с разни книжки и списания, но бързо й омръзва. Мах. половин час - чудя се как ще си пише домашното след около месец    newsm78

Благодаря за новата тема и за полезното инфо, което чета

# 24
  • Мнения: 4 195
И аз се присъединявам към новата тема. Обаче нещо не се организираме и се държим така, все едно лятото сега започва и септември е далеко Crazy
Но аз повечето неща от списъка ги имам и пазара ни ще е съвсем малък. Само тетрадки и гуменки май си няма.
От сега обаче мисля какво ще го правим толкова ваканции Crazy

# 25
  • Мнения: 11 641
Благодаря за темата   bouquet
Графикът с ваканциите е страхотно допълнение  Hug

# 26
  • Мнения: 452
 Да му върви по вода на първия първолак   bouquet

Мисля, че промоциите в Метро още не са започнали, но след 15-ти със сигурност вече ще има  Grinning
Шунка, кофти за униформата, а малката харесва ли я?

Относно графикът, предполагам че това ще е окончателно, ноооо все пак не се знае, доста сайтове рових, съвпадат дните. Както забелязвате няма междусрочна ваканция,а тази есенната доколкото зная се отнася само за първолаците /или от първи до четвърти клас/.

# 27
  • Мнения: 3 379
Привет в новата темичка, благодаря за която - много полезно е оформена  Hug

Това с ваканциите е много удобно, наистина - обаче още не мога да се начудя защо има толкова много ваканции, а лятната продължават да я оставят толкова дълга  newsm78

Добре дошли на новите майки и дечица в темата.

Кейси, на добър час на първия първолак в темата ни Simple Smile айде да повлече крак с добро и да върви по вода тази учебна година за всичките ни дечица.

Нем, защо не се обади, че си в Софийския вилает, да направим една среща?

За разговора с учителката да допълня мнението на госпожата ни от детската, с която се видях миналата седмица по друг повод, но обсъдихме и това. Тя каза, че ме съветва да оставя госпожата сама да прецени детето и да види на какво да наблегне - според нея не трябва да държим само на определен предмет, тъй като това може да подведе учителят и да не обърне сериозно внимание на останалите. Посъветва ме просто да говоря с нея с идеята да покажа, че сме ангажирани в развитието и обучението на детето и един вид ще го следим изкъсо - така и учителката ще знае, че зад това дете има мотивирани да помагат родители, а и ще си има едно наум че я "следим" Simple Smile

Онзи ден се разхождахме в Комсед, който ни е под носа, и отидохме да надникнем на любимия ни щанд с Лего дрешки и харесахме страхотно джинсово сако за баткото, та взехме и го купихме Simple Smile Ето такова е (тук обаче не е чак толкова намалено, за съжаление). Имаше и риза в същия десен като подплатата, с вратовръзка, но струваше колкото сакото и ми се видя много да дадем 110 лв за риза и сако. Има достатъчно ризи, почти неносени, така че като харесаме и обувки и сме готови за първия учебен ден с тоалета.

Аз още нищо не съм купувала от канцеларията за училище. Не ми се вижда чак толкова много и изобщо не се юркам - точно за 1 час ще напазаруваме в близката книжарница. Мисля, че чантата и дрешките за физическо, гуменките, обувки са доста по-голям разход и наблагям на тях, а за тетрадки и моливи ще отидат доста по-малко пари според мен. Освен това от ПУ от детската ни останаха доста неща и ни върнаха - и моливи, и гуми, и острилки, ножици... Както писах, бяха с етикети, но не затова нищо не е изгубено според мен - в детската ги бяха организирали така, че имаха папки всяко дете и вътре им седяха всички пособия и като имат да работят, ходят и си взимат каквото им трябва и после отговарят да си приберат нещата. Надявам се да има вече изграден навик от там (той по принцип си пази нещата) и да не се налага в училище да купуваме постоянно. Другото, което е спира да купувам сега, е, че класната спомена нещо от сорта на това, че предпочита да се купят накуп за всички деца еднакви пособия и да са общи поне първата година, което като цяло го одобрявам.

Последна редакция: нд, 07 авг 2011, 16:03 от SZA

# 28
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Бебо, харесва я... всички я харесват всъщност, само аз се втилясвам.  Laughing

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....

Аз още нищо не съм купувала от канцеларията за училище. Не ми се вижда чак толкова много и изобщо не се юркам - точно за 1 час ще напазаруваме в близката книжарница. Мисля, че чантата и дрешките за физическо, гуменките, обувки са доста по-голям разход и наблагям на тях,.....

И аз мисля така, чакаме чантата другата седмица да пристигне, днес купихме и обувки, взех на КиК, използвах намаленията от 30% и тоалетът за първия учебен ден вече е готов. Има анцуг и маратонки, остават само гуменки за физическото.
Тетрадки, бои и т.н. ще купувам в началото на септември, след родителската среща.

Общи условия

Активация на акаунт