Отговори
# 30
  • Мнения: 65
Здравейте,на всички ! Моята дъщеря също ше бъде първи клас,беше записана в София,но ни предстои местене в  Бургас на есен. Искам да попитам някоя мама от Бургас, за училище ,,Братя Миладинови,, ,какво ви е мнението за самото училище,препоръка за някоя госпожа. Аз предполагам ,че вече са свормирани паралелките, но все пак ще има място и за моето дете.

# 31
  • София
  • Мнения: 38 431
Тука сме!
1 А клас ни чака наесен!
Вече имам повечето неща от списъка.
Май ще трябва и аз да помисля за дрешки - за първия учебен ден, няколко чифта дънки и един спортен екип.

# 32
  • Варна
  • Мнения: 2 073
Запис и от мен. Благодаря  bouquet  bouquet  bouquet

# 33
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Привет в новата темичка. Аз вече сериозно се "ослушвам" как върви подготовката при вас....И да питам - тези,които сте с две деца в училищна възраст - как стои въпроса с БЮРАТА - ползват двете деца едно бюро - или две бура. Не че ще съм далеч от мисалта да купя още едно бюро,  но така страшно ще им се намали жизненото пространство - стаята им без това е малка. Мислех си да реконструирам сегашното бюро - да му сложа отгоре един по-дълъг плот. Така ще имат достатъчно място, да си се ширят.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 412
Привет в новата тема и от мен! Благодаря за оформлението  bouquet

mama mariana, едните ми племеници не се разбираха и имаха 2 бюра, даже и в отделни стаи. А пък племеничките ми си учеха заедно или не разбрах да имат нужда от две бюра. Май зависи и от децата.

Имаме си раница от този каталог - http://www.plasy.com/files/SCHOOL2011-7.pdf, раниците започват от 52 страница, нашата е на 56 страница с Кити.

И на мен ми е още лятно, но лека полека стягам за сега основно дрехи, бельо, трябва да търся и бански. Ние ще имаме плуване в училището и ми е голям проблем с дрехи, които лесно да се обличат.

А вашите деца къде ходиха ли на лагери -  спортни или други това лято. Чудя се дали да запиша  детето за 1 седмица.

# 35
  • Мнения: 2 641
ние си имаме всичко за училище - нови дрехи специално няма да се купуват и така си имат достатъчно. но минавайки през Хит забелязах какво подобие на чанти продават  Shocked - грозни, тежки, неудобни и ужасно скъпи, 75 лева ! не знам защо се позволява вноса и продажбата на подобни неща за децата. всъщност разгледах и други чанти и раници и на други места и не харесах нито едни след като вече съм виждала чантите на Скаут. всички германчета ходят с тези чанти. кога ли и ние ще станем като в германия - да се мисли за децата доста повече от различните институции.
за бюрата мисля да сме с едно...за сега, защото може да с еокажат в различни смени. ако са в една винаги мога да купя още едно.

# 36
  • София
  • Мнения: 324
Привет в новата темичка. Аз вече сериозно се "ослушвам" как върви подготовката при вас....И да питам - тези,които сте с две деца в училищна възраст - как стои въпроса с БЮРАТА - ползват двете деца едно бюро - или две бура. Не че ще съм далеч от мисалта да купя още едно бюро,  но така страшно ще им се намали жизненото пространство - стаята им без това е малка. Мислех си да реконструирам сегашното бюро - да му сложа отгоре един по-дълъг плот. Така ще имат достатъчно място, да си се ширят.

В твоя случай, за да спестя от жилищното пространство, бих сложила закачен на стената един падащ плот. Така когато не се ползва, може да се прибира и да не заема място. В момента правя детската и съм проучила много възможности за пестене на място, че и тримата ще са в една стая.

# 37
  • София
  • Мнения: 266
Относно раниците на Gabol-на пазара на кв.Слатина има три книжарници,в които се продават и то на доста добри цени.

# 38
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Привет и от мен! Купих вече тетрадки и другите книжарски от списъка, днес ще купувам раницата. Нали Цвети е на село при баба си, беше сложно-аз ходя да избирам, снимам и показвам за одобрение. Баща и  е харесал една лека и анатомична в Швеция, обаче тя се тръшна, че била с бебешка картинка-с Кити. Така,че остава варианта днес да и взема анатомична и лека от борса Искър.Хубавото е, че е доста по-евтина от другата, че е лека и че са внесени ограничени бройки за страната. Бутикова, така да се каже Laughing
Дрехи не съм търсила, ще купувам като се върне госпожицата. Не се прехласвам твърде от тоалет за първия учебен ден. Ще го измислям на момента.

# 39
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
....

А вашите деца къде ходиха ли на лагери -  спортни или други това лято. Чудя се дали да запиша  детето за 1 седмица.

За какъв лагер точно питаш?
Да я пусна съвсем сама, макар и за една седмица, не съм си помисляла даже.

Ходихме през юни на море за две седмици, в края на август пак ще отскочим до морето. Беше и една седмица на планина. Това са ни "лагерите" за момента.

... Така,че остава варианта днес да и взема анатомична и лека от борса Искър.Хубавото е, че е доста по-евтина от другата, че е лека и че са внесени ограничени бройки за страната. Бутикова, така да се каже....

Може ли снимка после!!

# 40
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 481
Разбира се  bouquet

# 41
  • Мнения: 2 641
маминко с какъв размер е стаята на децата ? как сте вместили 3 легла + бюра и евентуално още нещо  newsm78 нашата стая е стандартна някъде 4 на 4  или малко повече и има място за 2 легла, едно бюро и играчки ... и евентуално един малък скрин. леглата на децата обаче са с размери 2.00 на 0.90 см и спокойно спим и ние с мъжа ми на тях Simple Smile сега бих взела 1.80 на 80 см ама край вече са купени предишните Wink
за лагерите още не съм пускала дъщеря ми, но напоследък иска да е много самостоятелна. само ми се сърди и цупи, че трябвало сама да си оправя багажа, да се облича с каквото реши, даже казала на баба си да седне на най задната пейка за да си играела сама без някой да я гледа Wink порастват децата и това е.

# 42
  • Мнения: 800
Здравейте!
Да се отчета и аз в новата тема .
Почти всичко съм купила.Останаха само дреболийки разни.Взех и ранница-оказа се малка  #Cussing out
Най-лошото е че ми предстои местене в Ст.Загора.А аз купувам нещата от софийския списък.
 Хубав ден на всички/главата ми е пламнала и пиша  несвързано/

# 43
  • София
  • Мнения: 324
маминко с какъв размер е стаята на децата ? как сте вместили 3 легла + бюра и евентуално още нещо  newsm78 нашата стая е стандартна някъде 4 на 4  или малко повече и има място за 2 легла, едно бюро и играчки ... и евентуално един малък скрин. леглата на децата обаче са с размери 2.00 на 0.90 см и спокойно спим и ние с мъжа ми на тях Simple Smile сега бих взела 1.80 на 80 см ама край вече са купени предишните Wink
за лагерите още не съм пускала дъщеря ми, но напоследък иска да е много самостоятелна. само ми се сърди и цупи, че трябвало сама да си оправя багажа, да се облича с каквото реши, даже казала на баба си да седне на най задната пейка за да си играела сама без някой да я гледа Wink порастват децата и това е.

Нашата е почти колкото и вашата.

Размери около 5 на 3,50 +/- 10см, заради радиатор, перваз и т.н. Има три легла, една самостоятелна ракла, две бюра (не си представям тримата да седнат да учат по едно и също време), контейнер с 4 чекмеджета, голям гардероб, етажерки. Основно избягвам от "стандартите", за да имам повече въздух в стаята. Две от леглата ми са с матрак 180/90, третото е 190/90. Гардеробът е плитък 40см, с 8 чекмеджета - пълно издърпване + рафтове, издърпващи се механизми за закачалки, под едното легло още 2 чекмеджета. Едното от леглата е тип-ракла. Другите две легла са сандвич. До високото легло се стига с три стълбички-кутии. Последните три страници от публикациите ми доста питам и ми помагат с идеи в други по-специализирани теми. Всичко гледам да е функционално, с пестене на място. В темата за детските стаи ще я публикувам като стане да се надявам до три седмици.

За сега не съм купувала никакви тетрадки и пособия. Някои от нещата са в комплект с раницата на Скаут и ще изчакам да кажат от училището какво ще им трябва.

# 44
  • Мнения: 5 790
Откъде поръчвате раниците Скаут, че ми предстои и съм се видяла в чудо какво да купя точно.

Общи условия

Активация на акаунт