"Герои на нашето време" - "светилата" на съвременния "нюедж"

  • 15 746
  • 178
  •   1
Отговори
# 165
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120


не си познала, целта на темата е изобличаване на мошенници и/или психично нестабилни хора
, придобили немалка известност,  нерядко разпространяващи вредни или опасни "учения" и техники или просто използващи стремежа към Тайните за финансова или друга изгода.


Mr. Green Vox , сестрО  Wink права си, виждаме че темата  е за това   Joy показваш ни го  нагледно  bowuu








Май темата плаче за ключ  Sunglasses

# 166
# 167
  • Мнения: 65
Цитат
Joy Joy Joy

и да кажем НЕ на самозабравилите се "нюейдж'" кифли, може би? Naughty Stop Crazy

да направим един преговор/резюме:

1. Не може да си прави всеки каквото си поиска, само щото му е изгодно на него, и то без последствия.
Тези които учат и преподават това, възползвайки се от алчност, не смятам, че спомагат за за правилната еволюция на човечеството. За мен тя не е Хомо Консумер!

2. Знанията за ритуали, магии и техники за предизвикване на събития и влияния още не значи и знание за последствията. извод - не давайте на "нюейдж" кифла ритуали, за да не си запали   чергата под краката. Приказката за зелника и неговото даване...

3. Това че някои има право да смята , мисли или постъпва по един или друг начин не значи автоматично,  че този начин е задължително правилен и благоприятен дори за самия смятащ.

4. Ако някой иска да си "живее живота", това изобщо не значи че може да не се съобразява с каквото и да било, желаейки да "осъществи желанията си" . (Безплатен обяд няма.

п.п. почна да ми писва и май е по-добре да не се  хабя. Който разбрал, разбрал! Naughty

за особено раздразнените, че им се дава "тон в живота", да пият чай от лавандула или да идат на психотерапевт. Някой път лечението може да е с лечебни кризи, и щом такива има, може да е на добре - върви процес на лечение. Да сме живи и здрави!

Последна редакция: вт, 13 сеп 2011, 00:00 от Vox populi

# 168
  • Мнения: 957

1. Не може да си прави всеки каквото си поиска, само щото му е изгодно на него



 Joy Важи същото за теб, Vox.

Странно Норбеков какви ритуали дава, че го вкарваш в листата? В гимнастиката на гръбначния стълб не виждам нищо от посоченото от теб в т.2

Ако отидеш ти на психотерапевт, ще чуеш, че скромността в материалната печалба, в конкретност твоята Хомо НЕКонсумер, е обърнато ЕгоMr. Green

След като който не мисли като теб е "кифла", значи за нас - различно мислещите от теб - би трябвало ти също да си една "кифла". Да сме живи и здрави!  Grinning

# 169
  • Мнения: 234
Нужно ли е да прелитат обиди?

# 170
  • Мнения: 65

1. Не може да си прави всеки каквото си поиска, само щото му е изгодно на него



 Joy Важи същото за теб, Vox.

Странно Норбеков какви ритуали дава, че го вкарваш в листата? В гимнастиката на гръбначния стълб не виждам нищо от посоченото от теб в т.2

Ако отидеш ти на психотерапевт, ще чуеш, че скромността в материалната печалба, в конкретност твоята Хомо НЕКонсумер, е обърнато ЕгоMr. Green

След като който не мисли като теб е "кифла", значи за нас - различно мислещите от теб - би трябвало ти също да си една "кифла". Да сме живи и здрави!  Grinning

за норбеков - ако някой съзнателно използва лъжа, за да "помпа" самочувствие или авторитет, на кои сили служи? Случката е ДОКУМЕНТИРАНА - "че бил 'излекувал' някакъв шейх". За тарифите му, с които те "спасява" не ми се коментира!

# 171
  • Мнения: 957
пухи-пухи, съжалявам, ако нещо в постовете ми си възприела като обида, няма такава.


Vox, все пишеш "има документирани", "има доказателства". Пусни веднъж нещо - как да коментирам и да ти повярвам като не съм видяла, не съм прочела; не знам източника....? Доколкото знам, Норбеков е жив по чудо, започвайки с лечение върху себе си.

За лъжите: Човек съзнателно или несъзнателно използва различни лъжи в живота си. Пример е т.нар. в психоанализата "обърнато Его", за което вече споменах. Това са случаите, в които индивидът черпи енергия, бидейки с всички добър, услужлив, учтив, скромен, човек, който не иска - само дава. Слагайки тази маска, такъв човек черпи енергия от всички комплименти, които чува за себе си и знае, че ще чуе; Егото си засища. Което също е лъжа, изкривен образ на Аз-а. А за мен ти си пример за "обърнато Его", или както вече някой написа - енергиен вампир. Дори да не го осъзнаваш - очакваш похвала, комплименти, възхищение за своята скромност и безплатни услуги.

Няма да спамя повече темата. Беше забавно  smile3535

# 172
  • Мнения: 65



Vox, все пишеш "има документирани", "има доказателства". Пусни веднъж нещо - как да коментирам и да ти повярвам като не съм видяла, не съм прочела; не знам източника....? Доколкото знам, Норбеков е жив по чудо, започвайки с лечение върху себе си.

в една книга на руски, дали не беше от жена му - бил го казал, за да усили увереността на своите последователи или нещо в този смисъл. след това за никакъв норбеков не ща да чуя.



Дори да не го осъзнаваш - очакваш похвала, комплименти, възхищение за своята скромност и безплатни услуги.
 
лекинко си се объркала (о- , не по- Stuck Out Tongue )
по-скоро очаквам освестяване и да не ме занимават с глупости Party
енергия си имам и знам как да си я набавям  bowuu  chef Sunglasses

# 173
  • Мнения: 65
Цитат
"Понятието за Учител е строго определено в Живата Природа.Учител е само онзи, у когото няма никакво насилие. Той е силен, но не упражнява насилие.Учител е само онзи, у когото няма никаква лъжа. Неговата възвишена разумност изключва всякаква лъжа.Учител е само онзи, у когото няма никакво зло. Неговата доброта изключва всякакво зло. Щом у някой човек има насилие, лъжа и зло, той не е Учител -той е ученик.Това е най- простото и най-достъпното определение за Учител и ученик"

# 174
  • Мнения: 245
Цитат
"Понятието за Учител е строго определено в Живата Природа.Учител е само онзи, у когото няма никакво насилие. Той е силен, но не упражнява насилие.Учител е само онзи, у когото няма никаква лъжа. Неговата възвишена разумност изключва всякаква лъжа.Учител е само онзи, у когото няма никакво зло. Неговата доброта изключва всякакво зло. Щом у някой човек има насилие, лъжа и зло, той не е Учител -той е ученик.Това е най- простото и най-достъпното определение за Учител и ученик"

По това определение, ти защо се пишеш учител? Не се вписваш в харакертистиката...ако помниш ме позаплаши малко таака, да ми вдъхнеш здрав страх от това д а ти противореча. Laughing

# 175
  • Мнения: 65


По това определение, ти защо се пишеш учител? Не се вписваш в харакертистиката...ако помниш ме позаплаши малко таака, да ми вдъхнеш здрав страх от това д а ти противореча. Laughing

не се пиша учител! строг лектор може  Mr. Green

# 176
  • Мнения: 2
На мен пък ми е много странно поведението на Desss i tonimar...разбрах,че последната се е позабавлявала и е поспамила,НО
каква е всъщност целта за участието им в темата? Thinking

# 177
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
На мен пък ми е много странно поведението на Desss i tonimar...разбрах,че последната се е позабавлявала и е поспамила,НО
каква е всъщност целта за участието им в темата? Thinking
A твойта цел ? На мен пък твоето поведение  ми е странно  Whistling повторни регистрации , адвокат ли сте на Vox какво ли  Thinking

   Ако не ви харесва оплачете се на модератор  bowuu

Последна редакция: ср, 14 сеп 2011, 00:43 от Desss

# 178
  • Sofia
  • Мнения: 3 028
Мисля, че е крайно време темата да приключи.
Нито самоцелните проповеди са на място, нито заяжданията, обидите и личностните квалификации.
Ще си спестя обстойния анализ на публикациите.
Заключвам.

Общи условия

Активация на акаунт