Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 7 авг. 2011, 12:57 ч.

С реактивен протеин

• 1 794
  • 8
  •   1
Отговори
Потя се и ме стяга в гърдите. Задъхвам се като кача 10-15 стъпала.Направих пълна кръвна картина и урина. Всичко е в норма. Само с реактивен протеин е 11 при норма до 5. Приемам хормонален препарат. Какво друго да изследвам? Личната лекарка е в чужбина, не знам какъв е редът, при кого да отида?

# 1
asly, на кардиолог, щом те стяга сърцето и при тези стйности на CRP.
Личната ти лекарка някой трябва да я замества.
Лекарят, който ти е назначил хормоналния препарат, може да те посъветва дали не можеш да го спреш временно.
Аз бих отишла на свободен прием при кардиолог или в някое спешно.

Hug

# 2
Аз си мисля с това потене, ако е бронхит, нормално ли е ме стяга в гърдите?

# 3
Не е невъзможно.
По принцип CRP говори, че протича някакъв възпалителен процес, но не може да се каже къде.
Хормонален препарат е много общо казано - може да е контрацептив, а може и да е хормонална терапия при менопауза. Ако е второто, не е много изненадващо стягането и потенето, но не знам на колко години си и гадая.

Ако стягането те притеснява, отиди на кардиолог. Ако е нещо, което се явява рядко, чакай личното да те види.

Но дори и бронхит да е, то също не е за подценяване. Погрижи се за себе си.  Hug

# 4
    Благодаря, antiope! Ще отида за всеки случай на лекар!

# 5
Направи консултация с кардиолог и евентуално пулмолог.
Не е нормално такова задъхване на 10 стъпала, нито стягането в гърдите. Това са симптоми, които е вероятно да не са белег за нещо сериозно, но не бива да се подценяват.
Ако нямаш възможност за частен преглед, помоли за направление- личната ти лекарка би следвало да е временно замествана от друг лекар.
Успех!

# 6
   Ходих при кардиолог, кардиограмата е чиста. Вирусна инфекия, това ми казаха.

# 7
Чудесно!  Hug

# 8

Благодаря, antiope! Много се бях притеснила, още повече, че на разчитането на рентг. снимка пишеше срединно разположена сърдечна сянка. Желая ти здраве!

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт