Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори

Анкета

До каква възраст e нормално да раждат жените?

Опции:

* Гласуването приключено: сб, 05 ное 2011, 15:42

Привет момичета, наскоро чух, че вече всяка жена до края на цикъла й ще може да си прави ин витро оплождане /след 43 години е само платено/. Естествено всяка от нас може да забременява естествено и да ражда теоретично до края на цикъла й. В тази връзка моля споделете до каква възраст е нормално да раждат здравите жени?  newsm78

# 1
Ами това е въпрос на избор.Думата "трябва" е излишна Simple Smile .Според здравословното състояние на жената вече и след консултация със специалист на каквато и възраст да се намира, тя си решава Simple Smile
За желанието да станеш майка втори/трети/пети път граници във възрастта няма.Само дето май при нас консерватизма идва малко в повече. Simple Smile

# 2
  • където ми харесва
Привет момичета, наскоро чух, че вече всяка жена до края на цикъла й ще може да си прави ин витро оплождане /след 43 години е само платено/. Естествено всяка от нас може да забременява естествено и да ражда теоретично до края на цикъла й. В тази връзка моля споделете до каква възраст е нормално да раждат здравите жени?  newsm78

Лично за мен, не е редно жена над 45 години да ражда...

# 3
  • София
Ами това е въпрос на избор.Думата "трябва" е излишна Simple Smile .Според здравословното състояние на жената вече и след консултация със специалист на каквато и възраст да се намира, тя си решава Simple Smile
За желанието да станеш майка втори/трети/пети път граници във възрастта няма.Само дето май при нас консерватизма идва малко в повече. Simple Smile

На същото мнение съм.

# 4
Има разлика между нормално и разумно.
От една възраст нататък за мен не е разумно, но смятам, че всеки трябва да е свободен да си преценява.

# 5
 Жените, които раждат след 40 годишна възраст поемат повече рискове за собственото си здраве и здравето на бебето си.

# 6
  • София
Не мога да отговоря от гледна точка на жените, планиращи раждане в по-късна възраст, а от гледната точка на дете, родено от майка си на 40. Предполагам, че е много индивидуално, но майка ми винаги ми е била далечна и чужда с разбиранията си, така и не успяхме да изградим читава емоционална връзка и аз го отдавам на огромната поколенческа разлика. Имам сестра със 17 години по-голяма от мен и в годините много често тя беше по-близо до мен като майка (и приятел) от собствената ми...
Затова гласувах с опция до 35г. (все пак вземам под внимание по-късното планиране на деца към днешна дата).

# 7
В тази връзка моля споделете до каква възраст е нормално да раждат здравите жени?  newsm78

Нормално за кого? За теб, за Пенка или за Драганка?
Природата си е казала тежката дума и е сложила край някъде във времето, няма нужда да се рита срещу нея.

# 8
A на теб лично какво ти бърка в г.за коя кога ще реши да ражда?

# 9
След като има "може", кои сме ние, че да казваме докога "трябвало"?

# 10
  • София
Другарски съд или какво? Решението е много индивидуално, да не говорим, че възможността невинаги е в наши ръце. 

# 11
  • София
Поредната подобна тема за чесане на клавиатури?

# 12

Нормално за кого? За теб, за Пенка или за Драганка?
Природата си е казала тежката дума и е сложила край някъде във времето, няма нужда да се рита срещу нея.

Peace Това е и моето мнение.

# 13
До 35-така гласувах,плюс 2.3 години.
Само да питам-тежката дума на природата важи само за нормално забременяване,
или за ин-витрото?
/нищо против него/
Не е другарски съд,а пари,които всички наливаме в здр.каса.

# 14
Поредната подобна тема за чесане на клавиатури?
Подкрепям.

Толкова пунически войни са се водили тук, че просто... ooooh!

Изненада, важи за НОРМАЛНО забременяване.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт