Как понасят миенето на главата децата ви?

  • 1 486
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 731
Моя син реве и се тръшка и посинява ,и е ужас  ooooh!като дойде време да го къпя .Направо вече незнам какво да правя ,че да го понася по-лесно newsm78.
Нито играчки в коритото помагат,нито театър да разиграваме,абе нищо и с душче го поливам.Нямам идеи вече.Споделете ,мили мами как да се къпем ,че да не ни чува целият блок #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 581
И ние така  Rolling Eyes
Вече с абсолютно нежелание се къпем, повечето пъти с уговорки "дувата не" (главата не). Има едни козирки, да не му влиза вода в очите и сапун, не му харесва, но може пък при вас да помогне нещо подобно. Сега реших да пробвам с очила за плуване, ще купя, пък да видим. Иначе се уговаряме сам да държи душа, сам да маже шампоана, ама пак са крясъци и размахване на ръце. Цялата ставам мокра, хем той е във ваната  Rolling Eyes
Играем "няма го Вики", мижа и държи ръце на очите, ама като го полея с водата и изпада в паника. Не знам защо така  Thinking

# 2
  • Мнения: 1 731
Ив,благодаря ти Hug .Взех да си мисля ,че нещо не му е наред.Каката много обичаше да се къпе и сега си влиза с желание в банята ,ама той.... Naughty
Интересно ,че лятото като го заливаха вълните целия ама въобще не се възмущаваше newsm78.Ами ще му взема и козирка ,и очила може пък да стане номера,ами мием я косата един път в седмицата -колко по-рядко от това-само по празници ли да му я мия #Crazy.Как ли не съм му обяснявала,че ще му кацнат бубите в главата и ще го боли главичката и нищо не прихваща от приказките ми.Борим се всеки път като на бойно поле. Sick

# 3
  • Мнения: 3 611
Ами моят синковец мнгоо обича да се къпе, ама не и косата. Затова седи около 45 мин. във ваната и като му омръзне го окъпвам за 2 мин. и излиза.
Косата я мием така- поливам отгоре с душчето и веднага минавам с ръката си от косата му към челото и надолу по лицето, така че да не остане вода на очите му; слагам шампоан и изплаквам по същия начин, като го правя доста бързо, за да не му залюти на очите. Преди ползвахме на Пенатен, сега на Бюбхен, ама все си лютят. Затова бързо, бързо и навън.  Grinning

# 4
  • Мнения: 1 858
Ами и моят син пищи реве но седи мирен и прави каквото кажа!Но ние вече не използваме вана направо на големия душ и така.Забелязала съм че Светли не се плаши когато водата му влезе в ушите,а когато потече по носа и покрай него.

# 5
  • София
  • Мнения: 15 215
Реве със страшна сила.
Напоследък се надлъгваме по-успешно, но не ми се мисли какво число ще ни пише в сметката за топлата вода Money Иво всяка вечер иска да му пълним ваната и се къпе с мноооого пяна. И се започва едно мятане, плискане, цамбуркане.... така че успява добре да си намокри косата. После от нас се иска да му сложим шампоана по-сръчно и да го изплакнем. Не че не реве пак, но поне първата фаза-мокрене на коса-я пропускаме, та ревът е по-малко.

# 6
  • Мнения: 2 000
Много зле го понася. Само като чуе, че ще влизат с баща си да се къпят и почва да реве. А в банята направо пищи. Какво ли си мислят комшиите, не знам. А като бебе така се радваше на банята и се смееше през цялото време. Надявам се всичко да е временно и да отмине скоро.

# 7
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Напоследък много се дразни като му мия косата, иначе обича да се къпе, никога не е ревал като мия главата, ама вече мрънка и се сърди. Сърди се като я мокря, после като я натъркам с шампуана, мирясва, явно в първия момент му е гадно...

# 8
  • Мнения: 7 821
И при двамата този проблем се появи около втората година. При големия истериите по отшумяха, въпреки че все още понякога мия главата с хиляди уговорки. Малкия от скоро реве, в момента в който главата е измита започва да си играе с удоволствие.
Търпение му е майката и това ще се изживее, но кога ....  Wink, зависи от детето  Grinning .

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
 Дъщеря ми така обича да се къпе. Никога не ни е правила проблеми. Бяхме я научили "Креми затвори очички" и тя послушно затваря очите и измиваме главата.
 А сега с малкият е голямо чудо. Обича да се къпе и не иска да излиза от водата, но дойде ли ред на косата.......леле целият блок разбира. Много реве, иска да излиза мокър и въобще е събитие. Мисля, че го е страх, но не знам кога и защо се появи този страх. Като бебе не е плакал никога от къпане.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Реве. Това с козирката не помага-не я иска. Отначало затваря очи,но после,като го хване паниката, ги отваря. Един-единствен път ,както беше седнал във ваната,отметна глава назад и без никакви проблеми му измих косата.викам си:ха! хванах му цаката... и тоз вълшебен миг повече не се повтори.
Гледам отначало само да му навлажня косата с ръце,да я сапунисам и после пак с ръце да отмия, колкото мога. Ама накрая вече ,пропорционално с кресчендото,му излизам една кофа вода на главата Wink

# 11
  • ново
  • Мнения: 5 945
Когато беше по-малка и тя мрънкаше.Къпя я в банята от 1-годишна. Трябваше когато и измия косата веднага да си изтрие лицето с кърпа.
Сега вече няма проблем, трае си през цялото време, макар че пак и е неприятно да и бъде мокро лицето WinkИ всеки път пита "ОФ, пак ли два пъти косата с шампоан? Tired"

# 12
  • Мнения: 6 315
Пищи неистово, когато го къпя независимо дали мия косата или не Sad. Вчера ме проглуши, хем започнах с него да се къпя... Дано отмине скоро, че ще полудея.

# 13
Ние сме същите, на 2г и 2 м е моят син, но когато мием косата реве та целият блок го слуша....., ако се къпем без косата няма никакви проблеми, дори обича. То май всички деца са така, просто го е страх като му минава водата на очите , носа.... Simple Smile
А колко пъти им миете косата в седмицата Thinking

# 14
  • Мнения: 811
И двамата минаха през период на ужас от главомиенето.
Нищо не помагаше. Примирих се и аз мия - а зверето пищи..........
Радвам се, че тези периоди продължиха 4-5 месеца, че иначе щях да си увредя слуха  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт