Има ли шанс за избягване на операция при миома

  • 1 578
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 309
Здравейте!
Доста противоречив материал изчетох, но все още не мога да се ориентирам как да постъпя относно билковото лечение на миомен възел и оперативното безкръвно отстраняване. Ще ми се да се доверя на лечение с алое, но ми се струва малко нереално и чудно. Ако имате време, ще съм Ви благодарна да ми отделите малко от него в описание на начина и резултата от преборването на тази болест.
Възелът ми е 5 см, на краче от външната страна на матката. При безплатните профилактични преглед тази година в Майчин дом ми зададоха въпроса "Защо не сте го махнали до сега?". При положение, че от 5 години размерът не се е променял, и през годините гинеколозите ме съветваха само да го следя дали нараства.
Не зная и колко струва тази операция, как е възстановяването и т.н.
Ако някой е ходил по този път, моля да сподели.

# 1
  • Мнения: 284
Здравей, незнам на какви години си, раждала или не Simple Smile, но ще ти споделя за майка ми. Откриха и я още преди да навлезе в критическата и при нея ако не се лъжа беше около 5 см. Тъй като тя въобще не искаше и да чуе за операция пък и наближаващата критическа и реши да изчака. Та чака 10години Rolling Eyes, през които опита какво ли не - от пиене на всякакви чайьове и отвари, до компреси на коремната област с билки и нищо. Единственото при нея, че нарастваше бавно и нямаше кръвоизливи и такива проблеми. Другата и заблуда - все чакаше да и спре МЦ за да изсъхне. Коремът и беше като на бременна в 5-6месец, притискаше пикочен мехур и се изпускаше, започна да вдига кръвно. Накрая реши да се оперира при близо 10см размер, после съжаляваше, че не го е направила по-рано. Друга позната отново в критическа, и спря МЦ и уж миомата се стопи, след отиване на лекар след 2 години, се оказа че расте на ново.
А относно операцията, хем при нея си беше коремна с изваждане на всичко, се възстанови много бързо.
Сондирай си още няколко мнения на лекари, а и нищо не ти пречи да пробваш друго лечение, щом не расте за сега. Желая успех Peace

# 2
  • Мнения: 309
Ами при мен не нараства въобще, но ми се иска наистина да се консултирам наистина с повече лекари, ако някой може да ми препоръча лекар, в София, който се занимава с този вид заболяване , ще съм му благодарна

# 3
  • Мнения: 730
Две мои познати  момичета се стабилизираха  след посещение при класически хомеопат Simple Smile Ако имате желание мога да дам координати на лични Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт