Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 авг. 2011, 10:09 ч.

Как може да НЕ се мачка ленът?

• 709
  • 5
  •   1
Отговори
  • зад парка
Когато купувам дрехи от лен, ми прави впечатление, че дрехите са по-твърди и платът не се мачка /много/. После като ги изпера ...е, всички знаете какво се случва.

Знаете ли какво им слагат, за да не се мачкат ?

Чувала съм за една бабина рецепта - вместо омекотител накрая дрехата се потапя във вода с разстворена захар  newsm78, но не съм пробвала.

# 1
  • във Вила Вилекула
Не вярвам да стане.
Всички естествени материи се мачкат, но не мисля, че дрехата изгрежда грозно. Peace

# 2
Чувала съм за една бабина рецепта - вместо омекотител накрая дрехата се потапя във вода с разстворена захар  newsm78, но не съм пробвала.

Казва се колосване - стават твърди Wink))
Ленът си е лен - това му е и чара - да е мачкан:)

# 3
  • София
Да се потопи в разтворена захар? Леле, да не би да искаш да станеш подвижен кошер? Трябва да има друг начин.
Това, което ми хрумва, е да не слагаш омекотител. Ама той все пак малко от малко улеснява гладенето... Та... не знам дали е удачно...

# 4
  • София
Ако сложиш захар и се изпотиш или си някъде на по-влажно, рискуваш всичко да стане ужасно лепкаво.
Аз си нося ленените дрехи смачкани. Гладя ги, разбира се, но при първото сядане, се намачкват.

# 5
На лена това му е благородството-пада хубаво и небрежно намачкан..
А това със захарната вода е... ooooh! Колосва се със специална кОла, на основата на нишесте.
Ще стане твърдо,но веднага при обличане ще се намачка отново..

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт