Нормални ли са тези болки?

  • 1 047
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 330
Здравейте,мами.Съжалявам ако някъде има подобна пусната тема,но търсих в търсачката и не ми излезе.Става дума за болките в кръстта.От 4 дни ме боли ниско в ляво,ама само като ходя,сякаш ме боли някъкъв прешлен:(Четох,че заради уголемяването на матката се притискали лумбалните прешлени(дали са те) EmbarassedКато схванато ми е и е направо отвратително,ходя вкъщи като янкаква баба,накуцвайки ConfusedЗабравих да спомена,че съм 7месец и кръстът ми определено не държи кои знае колко голям задник или корем,за да ме тормози така Rolling Eyes

# 1
  • София
  • Мнения: 4 570
Здравей.Незнам точно къде ти е болката,но и аз така се бях прегърбила...... и се оказа възпаление на бъбреците.Не че искам да те стряскам.Не е ли по-добре да отидеш на преглед?

# 2
  • Мнения: 361
Здравей и мен ме боли по същия начин ,когато ходя ,но не винаги ,док ми каза ,че се прищипва някакъв нерв,това е от наедряването

# 3
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Споко според мен е нормално,ако знаеш още колко работи ще те заболят-така ми каза мойта докторка докато бях бременна Laughing.Като отидеш на консултации все пак кажи на доктора.Лека бременност и едно сладко бебче ти пожелавам

# 4
  • Мнения: 2 381
Мен също ме наболява кръстта от време на време.Не е кой знае колко болезнено.Аз смятам, че е нормално, от тежестта.
Моя позната пък получи  дископатия.Може би е по-добре да се консултираш с лекар, така ще си по-покойна!
Успех и лека бременност    bouquet

# 5
  • Мнения: 2 952
Попитай доктора  си.
Успех! Peace
леко бременеене Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 164
Болките в кръсТа  Wink , както и по други места са нормални, заради отпускането на ставите по време на бременност. Няма връзка с големината на корема или дупето, до организъм е по-скоро. Едва ли е нещо сериозно и нетипично, но за да си най-спокойна го кажи на лекарката ти. Най-вероятно и тя ще ти каже, че е нормално и да взимаш ефералган за облекчение. Peace

# 7
  • Мнения: 2 663
Мила,и аз като теб съм в 7 месец и вече месец ме мъчат такива болки,не мога да стъпвам на левия крак понякога.При майка ми е било същото и към 9 месец не е могла да се обръща в леглото сама,та както и другите са ти казали нормално си е,но за твое успокоение се обади на доктора си ако искаш....
Защо не пишеш в отчетния форум-там сме доста мами мартенички Hug

# 8
  • Мнения: 733
Аз също имам болки в кръста и ставам като баба от стола или от леглото Wink ма то май си е нормално с тези палавничета в коремите ни. За да си спокойна виж се с гинеколога си. Леко бременеене до края и сладко бебче на финала.

# 9
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Мен така ме болеше рядко,но краката как ми изтръпваха....,ревала съм от болка. Консултирай се все пак с лекаря си,та дори и за успокоение. Лекс бременност и раждане. Wink

# 10
  • Мнения: 2 309
При мен болките бяха в кръста,тазовите кости и в десния крак.И то силни.Но като знам от какво са ми бяха приятни.След раждането и по точно до самото въстановяване ме наболяваха същите места близо година.Имам само проблем с кръста,който почти всеки месец ме боли или пък къто се разваля времето.Дори до нетърпимост.Ходих на ортопед и той ми каза,че щом съм раждала от това е.Няма лек така щяло да бъде.Имало облекчаващи лекарства и т н.Стегни се нормално е

# 11
  • Мнения: 280
Болките в таза и гърба започнаха още в петия месец, според акушерката при която ходя на консултации това е нормално.Разходките много ми помагат и използвам всеки хубав ден да се раздвижвам, започнах да правя и леки упражнения  това до някъде ме облекчава. 

# 12
  • Мнения: 574
Първо се посъветвай с лекар.Но най-вероятно е нищо да ти няма.Правилно те съветва Sve 26 за разхотките.Те са полезни за теб и бебето.Аз съм като теб ,но проблем са ми вените и сърцето.Не се притеснявай още малко ни остана.Успех!

# 13
  • Мнения: 7 803
и аz бях така в болницата каzаха ишиас

# 14
  • Мнения: 1 032
Питай лекаря си за всеки случай, при мен например болките вкръста бяха от първите дни на бременността та до края. Може да те боли кръста и от неправлина стойка. Все пак с наедряването несъзнателно всяка жена малко или много изкривява стойката си, а от там е съвсем нормално да се получи някое прищипване или притискане. От личен опит знам, че обездвижването е враг на бременната жена- така че колкото се може повече върви. Леко бременеене  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт