Шава, рита и расте януарското дете - тема 6

  • 29 712
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7
Himena, аз не съм пазарувала от сайта, но точно до нас има такъв магазин и всичко пазарувам от него за малкия,тъй като е по- евтин от другите детски магазини.
А за бременността по месеци - според мен правилно е да се броят по датата на термина, т.е. ако терминът е 01.01.2012, на 1 август си влязла в 5 месец,  а на 1.12.2011г. влизаш в 9. Ама и аз се обърквам с тези седмици...  Laughing

има разкошни работи. немога да се хвана у работа.

# 31
  • Мнения: 7
Смърфиетка, трябвало е да си измериш кръвното да не би да си го покачила - от жегата, коктейла, дори и с малк оалкохол /това няма значение/, и казваш, че ти е текла кръв от носа.Дано да не се повтаря повече това състояние.
Добре доли на двете нови мами! Simple Smile
Химена, аз влезнах да разгледам сайта, има някои хубави нещица.
Ей таз евтинката количка ми хареса:
http://www.babyland.bg/%D0%91%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D1%88%D0%BA%D0%B … D0%BB%D0%BE/3255/


шоки, има супер неща каде ли в пловдив има такъв магазин. другата седмица ще ходим та исками се да видя на живо някой колички, аз сънувам само колички

# 32
  • София
  • Мнения: 2 367
Himena, аз не съм пазарувала от сайта, но точно до нас има такъв магазин и всичко пазарувам от него за малкия,тъй като е по- евтин от другите детски магазини.
Ще споделиш ли къде се намира този магазин и Babyland ли се казва

# 33
  • Мнения: 23
Честит Рожден Ден Бебо!  bouquet Жива и Здрава и много щастлива Simple Smile
 
Много се радвам за всички мами усетили ритничета и разбрали цвета на гащичките!
 За Дуфастона лекарката ми го спря още в 13 седмица,аз го пиех 3*1 таб.знам че е за задържане.
 Смърфиетка и аз си чета по разните сайтове в,който можеш да си следиш бременноста по седмици,че от 15-та нататък е съвсем нормално да ти тече кръв от носа или да ти падне рязко кръвното налягане и да ти залупка сърцето.Но за всеки случаи пак можеш да се консултираш с лекаря,който ти води ЖК.
 Лек ден на всички Ви!




Ембрионално развитие в 15 седмица на бременността:
Малкият акробат се чувства много удобно във вашето коремче и се движи много повече от миналата седмица. Ако сте между щастливките, вашето кихане, кашляне или смях провокират слаб ритник или побутване. Повечето жени обаче не усещат бебто преди 17-18 седмица, а някои дори до 22 седмица. Макар ритането и бутането да не е много приятно, когато спите, то е добър знак че бебето се развива както трябва и реагира на заобикалящия го свят. Лакътчета и колената продължават да се развиват и се движат по-спокойно, а краката най-после порастват по-дълги от ръцете. Много от органите работят интезивно, особено сърцето и кръвоносната система. Въпреки че бебето все още няма  коса, линията на косата му се е оформила.
А как е майката? Зачевени ли са ви бузките? Чувствате ли се лъчезарна? Това се дължи на завишения приток на кръв и за някои жени всъщност е доста неприятно, тъй като повече кръв означава повече налягане на кръвоносните съдове, а крайния резултат е кървене от носа. Ако това ви се случва често, овлажнявайте въздуха и избягвайте дразнители като прах и пушек. Макар че плацентата регулира хормоните на бебето, вие продължавате да произвеждате допълнителен естроген, което кара лигавиците в тялото ви да се раздуват и причинява запушен нос.

# 34
  • София
  • Мнения: 135
Здравейте и от мен! Честита ни нова темичка, дано да е изпълнена само с прекрасни новини!  bouquet

Бебо, честит рожден ден! Да си жива и здрава, много обичана жена! И леко бременеене докрая!   bouquet newsm59  ura Весел празник!

Добре дошли новите мами!   bouquet
При мен нищо ново, чакам си ФМ на 18,08 и вече нямам търпение! Бебчо си ме ритка редовно и като легна на една страна ме ръчка, явно не му е удобно! Вече незнам накъде да лягам като спя!

Лек ден на всички!

# 35
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
himena в П-в на Брезовско шосе В Нова център има доста голям фирмен магазин на Чиполино Flutter Иначе колички има и във Вис виталис(2 магазина има-единия е на 6-ти септември под хотел Кендрос,а другия е до Баумакс) и в Хипо(пак 2 магазина-до Метро и в Мол Пловдив) също.А вероятно има и на доста други места Laughing

# 36
  • Мнения: 7
himena в П-в на Брезовско шосе В Нова център има доста голям фирмен магазин на Чиполино Flutter Иначе колички има и във Вис виталис(2 магазина има-единия е на 6-ти септември под хотел Кендрос,а другия е до Баумакс) и в Хипо(пак 2 магазина-до Метро и в Мол Пловдив) също.А вероятно има и на доста други места Laughing


този на брезовско го знам.ще видим и другите. има магазин на 2 етажа м/у асенов град и пловдив

благодаря за отговора

# 37
  • София
  • Мнения: 364
Himena, аз не съм пазарувала от сайта, но точно до нас има такъв магазин и всичко пазарувам от него за малкия,тъй като е по- евтин от другите детски магазини.
Ще споделиш ли къде се намира този магазин и Babyland ли се казва
Магазина се казва Babyland и се намира в Младост 2 по диагонал на рум-а в една нова кооперация, но е доста малък и няма такова разнообразие като в сайта. В него се продават предимно бебешки храни и пюрета, но има и памперси, играчки и дрехи. КОлички не съм виждала, но мога да питам собственика дали е същия магазин и във виртуакното пространство и евентуално дали може да се поръча количка от детския магазин.
Иначе на симеоновско шосе - над вис виталис има склад за детски стоки и колички - внос от англия на доста изгодни цени и страхотни промоции, напр. количка phill & teds е на 800лв, а иначе струва около 2000лв -за  пример.

# 38
  • Мнения: 26
http://www.babyland.bg   някой пазарувал ли е от този сайт newsm78

Аз все още не съм пазарувала от там, но тъй като работя в куриерска фирма и те работят с нас имат доста пратки на ден. Явно доста мами поръчват от там Simple Smile Аз досега съм пазарувала само от фирмите с които работим, за да мога да ползвам отстъпката. Мони Трейд, Симонови, Ново бебе и т.н. Всички са много коректни  Peace

# 39
  • Мнения: 4
Здравейте и честита тема!
Бебо Честит Рожден Ден !!!Здраве и щастие,любов и хармония!!
Аз утре съм на специалист по миомите,така,че съм малко развълнувана,понеже в понеделник като бях на гинеколог той нищо не видя.Даже ме попита два пъти дали този от спешното е гледал моя корем...И тъй като не видя никаква миома или образувание ме праща в специализирана клиника при специалист. Надявам се да няма такова чудо,а просто този от спешното да се е заблудил.Аз например отдавам всичко на кръвотечението ,което имах по същото време.
Добре дошли на новите мами  bouquet

# 40
  • Мнения: 4 864
Здравейте мами, в този прохладен ден!!

Аз май имам лекичък напредък с количката Simple Smile От вчера съм си харесала тази количка  - > http://www.babyland.bg/%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B1%D0%B8%D0%BD%D0%B … -lolli-lime/3161/

Ако някой име мнение за нея ще ми е от полза Simple Smile Утре съм на ЖК и вече нямам ама никакво търпение... Надявам се да не ме претупат пак Sad Мен ме притеснява това, че съм с отрицателен резус фактор и чета само негативни неща и съм малко наплашена и мисля да разпитам обстойно лекаря ми какво трябва да се прави ... Той беше много очуден,че искам да знам кръвната група на мъжа ми и дори ме пита какви са ми съображенията за това....  Аз си мисля, че е хубаво да се знае, и че все пак всичко се случва...

Моето мъниче тази нощ беше много буйно и сега трепва от време на време,както си работя Simple Smile

Хубав ден на всички  Hug

# 41
  • Мнения: 85
аз за колички изобщо не мисля,брат ми е на 5 и от него има 2-лятна и зимна,няма да купувам,нищо че зимната е синя,а лятната е оранжева Grinning и двете са мн запазени,и тъй като още не знаем какво ще е не се притеснявам,какво ако е момиче и зимата е в синя количка,или обратната,момче в оранжева за мен няма значение,не знам за вас Wink

# 42
  • Мнения: 4
Карола ,Радичка ,мисля тя беше,с този кръвен проблем.Защо не се свържеш с нея да си споделите? Simple Smile
Но знам от нея ,че наблюдават и тебе и бебо заради опасността да не повлияе кръвта ти на бебето.Но също така знам и че това е трябвало да ти го кажат много по-рано!Е,щом ритка значи всичко е наред.

# 43
  • Мнения: 7
http://www.babyland.bg   някой пазарувал ли е от този сайт newsm78

Аз все още не съм пазарувала от там, но тъй като работя в куриерска фирма и те работят с нас имат доста пратки на ден. Явно доста мами поръчват от там Simple Smile Аз досега съм пазарувала само от фирмите с които работим, за да мога да ползвам отстъпката. Мони Трейд, Симонови, Ново бебе и т.н. Всички са много коректни  Peace

с коя куриерска фирма работят?

# 44
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Карола не се вкарвай сега във филми.И аз съм с отрицателен резусфактор а мъжо е с +.Правят се изследвания на антитела 2-3 пъти през бременността и ако имаш ти бият инжекция анти-Д-гамаглобулин мисля се казва.По принцип дават че при първа бременност няма проблем,но аз ще си искам това изследваме от док. другата седмица.Даже ще му занеса доказателство на мъжо кръвната група Laughing

Общи условия

Активация на акаунт