мат или гланц подови плочки в кухнята

  • 4 737
  • 21
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 499
Кажете моля  плочките за пода - гранитогрес мат или гланц  е по- добре за кухнята 
пързалят ли се гланцовите
матираните трудно ли се чистят

# 1
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Гланцираните се пързалят - не те съветвам. Напълно матирани също не е удачно, защото много се засичат и трудно се почистват - постоянно имаш чувството, че не е добре изчистено. Нещо средно трябва да е.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 773
На скоро сложихме гранитогрес в кухнята. Стои добре, не се замазва. Гланца се пързаля естествено и всяко петно си личи.

# 3
  • Мнения: 4 343
У дома е гланц,но не дюс а нещо дето прилича на естествени жилки на камъка.Хем блести ,хем не личи  въобще ако не е съвсем чисто.Ходим с домашни чехли и не е имало инциденти с подхлъзване.Вече 10 г.Все пак е кухня ,а не баня.Даже като намажа дървения под на хола с препарат с восък и го изтрия хубаво е къде къде по хлъзгаво.
Блясъкът обаче винаги дава илюзия за ''чисто'',дори и когато не е  Wink.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 817
Аз съм с гланц и не се пързаля. Ходим с чехли де. По-красиво е с гланца.

# 5
  • Мнения: 5 160
carlinka05, вероятно на гланц ще се пързаляш, ако нещо се разлее:)

А съотносимо с кухненското обзавеждане кое би ти стояло по-добре?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 437
Може ли малко снимки на гланцовите ви подове,че ме заинтригувахте

# 7
  • София
  • Мнения: 7 980
В нашия апартамент е също с гланцов гранитогрес, имитиращ камък. Не му личат петната, а и не ми е направило впечатление да е по-хлъзгаво от обикновения гранитогрес в другото ни жилище.
 

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 380
с гланц. не се пързаля, освен, ако не е разлято нещо по пода. без гланц ми се вижда много трудно за чистене, особено пък на нещо мазно. но нямам опит с матови.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 260
Аз съм с матови в кухнята и много трудно се чисти .....трябва всяко петно да търкаш на ръка така ,че по - добре гланц.

# 10
  • Мнения: 497
Аз съм с матови в кухнята и много трудно се чисти .....трябва всяко петно да търкаш на ръка така ,че по - добре гланц.
Аз съм с матови пък в банята и съжалявам много-това няма чистене, братче. Мразя ги и не ги препоръчвам.

# 11
  • Мнения: 158
Ако има нещо разлято ще се пързаля, но като е сухо няма да имаш проблеми, дори с почистването. Но пък чистенето на матовите е просто смарт за мене(имам такива в съблекалнята) и ако мога ще ги изкартя аз сама.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 132
Със гланциран гранитогрес сме и съм доволна. Пързаля се когато е мокро, да. Ако не искаш да се пързаля, сложи мокет  Wink останалите настилки когато са мокри се пързалят  Grinning

# 13
  • Мнения: 505
Аз съм с матов от 10 години - чисти се идеално, изглежда добре. Според мен важното е плочките да са качествени - моите са испански, а дали е гланц или мат е въпрос на вкус. Евтиното си личи, след една - две години се замърля и става гадно. Важна е и фугиращата смес - моята е френска и не е мръднала толкова години, чиста е и здрава. В банята е българска - мухляса, напука се и от бяла стана на петна в сиво, независимо от чистенето.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 773
Този гранитогрес според вас какъв е ? https://picasaweb.google.com/viliioana/11201102#5639483365601407010                                https://picasaweb.google.com/viliioana/11201102#5639483363841276242                                  https://picasaweb.google.com/viliioana/11201102#5639483362201315378 

Общи условия

Активация на акаунт