захранващ кабел за готварска печка

  • 9 912
  • 13
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 380
моля някой да ме осветли за този кабел. че трябва да викам техник да го сложи ми стана ясно. обаче прочетох някъде, че се включвал направо в ел мрежа без щепсел.  Shocked ами аз винаги си изключвам печката от щепсела, имам малко дете и знам ли кога ще му скимне да върти копчетата. особено пък и като има дисплей печката, все пак интересно си е Confused
та - ще ми важи ли гаранцията ако не искам да ми го включват направо в ел мрежа ами е с щепсел?

# 1
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Извикай оторизирания техник ако е задължително за гаранцията и му обясни.
След това ако не те устройва си я направи с контакт.

# 2
  • Мнения: X
Контакта не е ли зад печката?

ами аз винаги си изключвам печката от щепсела, ?

За гаранцията си прочети гаран.условия - начин на монтаж и от кого.


# 3
  • Мнения: 2 004
Би трябвало да ти важи гаранцията, но това предполагам ще ти каже техния техник, щото при мен се налагаше да извикам техник от сервиза за монтаж!
И нали съм си българче, взех та викнах комшията- оправи го човека срещу 1 ракия  Mr. Green вместо 20-30 лв и няколко дни молби. Моето дете е доста голямо и да си изключвам печката всеки път не ми е минало през главата, а го направих най- вече, когато отидеме на почивка или на село за по- дълго време да я изключваме, но след 3-4 год употреба, се налага да го правя като теб- копчето свети все едно печката е включена, а тя не е ...
И тези, които съм питала- професионалисти- всичките са ми казвали, че трябва да бъде включена директно  Thinking

# 4
  • Мнения: X
Изключването /при ремонт,отсъствие/ може да се прави от
предпазителя /ел.табло/. Контактите ми в кухнята са на два кръга.

Може да се изведе ключ /както при бойлерите/ по пътя на мостовия
кабел,обслужващ този контакт.
/има си уредчета за установяване на кабелите по ел.инсталацията/

# 5
  • Мнения: 87
Да, печката, както и всички по-големи уреди трябва да са директно свързани към ел. мрежата, и аз така знам. Доколкото разбирам те харчат много ток, а от разклонител едно количество ток се разпределя между няколко уреда, което оказва негативно влияние върху работата им. Директното сързване осигурява по-добра експлоятация и със сигурност по-дълъг живот на уреда, пък и гаранцията го включва.

Колкото до безопастност от деца съм чувала, че махат самите пластмасови копчета други мами и ги слагат на високо-остава да стърчи само едно тънко желязце и децата не могат да го завъртят.

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Всичко си важи. Включи си печката с щепсел, няма проблеми. Едва ли имаш отделен токозахранващ кръг само за ел. веригата за печката. Ако е така, включи я както е показала PAV1 и изключвай бушона, когато искаш да се предпазваш.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 380
благодаря   bouquet
контакт имам изведен на стената над кухненския плот, малко по диагонал се пада. зад печката нямам контакт така или иначе.

# 8
  • София
  • Мнения: 7 980
Виждала съм някакви предпазители за копчета сред продуктите за защита от деца. Ако намериш нещо подходящо, ще ти се спести необходимостта всеки път да я включваш и изключваш.

# 9
  • Мнения: 2 004
Печката е със специален усилен контакт! Изведена е и на спец. бушон!
Задължително е да е така!!!
И трябва да се премери веригата точно да отговаря на тези изисквания!
А вече от къде ще я включваш и какви ще ги вършиш е твой проблем!
Чувала съм, че има и нещо като панели, които се слагали пред копчетата- против любопитни малчовци.

# 10
  • Мнения: X
Консумацията на печката е около 1.8-2.5 кW/ч,колкото маслен радиатор,климатик ....
/ Стъклокерамична готварска печка ZANUSSI ZCV 560MWX1 Консумация на енергия: 1,18 кW/ч/

Да, печката, както и всички по-големи уреди трябва да са директно свързани към ел. мрежата, и аз така знам. Доколкото разбирам те харчат много ток, а от разклонител едно количество ток се разпределя между няколко уреда, което оказва негативно влияние върху работата им.
  newsm78  Mr. Green

Включи си печката с щепсел, няма проблеми.
Peace

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 380
направо се зачудих какво му е чак толкова раличното на тоз уред. каква е разликата дали ще пусна единия котлон на такава печка или ще включа някой от едновремешните портативните котлончета примерно  newsm78
в момента ползвам малка печка - 2 котлона и фурна. купувана е преди 4-5 години, дойде си със захранващ кабел. какво толкова им е различното на големите печки, че идват без такъв, включително и тези на газ?  newsm78

# 12
  • Мнения: X
_az_,
Нищо не е по-особено. Консуматор на ел.енергия.  Wink
Видовете контакти са измислени с цел
по-добра защита на потребителя и уреда.
Нямаш гаранция на ел.уред при токов удар.
А най лошото на тока е, че като те "удари" НЕ можеш да му го върнеш!  Mr. Green



Както се вижда на снимката има 3 извода на щепсела ,
нямаш клеми,които да се "окисляват".
Между нулата и заземлението има мост.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 742
Контакта трябва да е занулен.Иначе няма проблем може и с щепсел.

Общи условия

Активация на акаунт