ЗА или ПРОТИВ червеното червило?!

  • 9 586
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Привет на всички...
Питенето ми е "За или против класическо червеното червило сте?"
Аз лично бях против, някак си не се представях с червено червило ... Преди 2 дни докато се розхождах, влезнах в един козметичен магазин и имаше специализиран консултант и гримьор.. та реших да загубя половин час в магазина. Оказа се, че не съм си загубила времето, а останах приятно изненадана от нещата, които научих за историята на червеното червило и неговата непреходност. Гримьорът ме посъветва, когато нося червено червило да съм облечена в моно цветове - бяло, черно, беж... тогава излгеждало наистина "класически". Разбира се, за да се пристрашим да го сложим, трябва да имаме бяла усмивка...
Въпросният гримьор ми сложи червено червило.. бях шокирана като се погледнах, трябваше ми малко време да се възприема... после като излезнах от магазина, вадих нялко пъти огледалцето си от чантата и се чудех дали да не го изтрия... по-интересното е, че червилото ми създаде особено усещане за женственост.. чувствах се по-специално.. е, може би не е за всеки ден и разходки по улиците... мислите ли, че всяка жена трябва да има поне 1 класическо червено червило в козметичната си чанта?!

Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 03:00 от Mamma

# 1
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 984
Обожавам красивото наситено червено червило!  Flutter
Разбира се не за всеки ден. Но, освен бели зъби е важно да имаш и хубави устни, че този цвят подчертава и хубавите, и лошите форми.
С черни дрехи стои страхотно!

# 2
  • Мнения: 3 447
Червеното червило е като червения лак и обувките с ток - всяка жена трябва да го има, дори да не й отива и да не носи, просто така, за допълнителна капка женственост Simple Smile Освен бели зъби изисква и бяла кожа и чисти, силни тонове на косата и очите. Според мен става и за ежедневно носене, стига то да е акцентът, а гримът на очите да е съвсем лек.

# 3
  • Мнения: X
Единствено след избелването на зъбите започна да ми харесва.
А преди това, с нормални (и сравнително бели) - не.
Трябва да е много качествено, защото след някакво време е склонно леко да се смеси с основата (фон дю тена) около устните, ако сбъркаш да вземеш нещо по-евтино.

# 4
  • Мнения: 15 021
Обожавам го! Но наистина не е за всеки ден. А и още нещо - трябва да е качествено и добре сложено, защото може да се разтече или наистина да покаже някои недостатъци на устните и се получава дефект, вместо ефект Simple Smile

# 5
  • Мнения: 0
Моливът за устни е също много важен, за да не допускаме размазване, разтичане от контура на устните.. и това което си мисля и напълно съм съгласна с вас е, че червилото трябва да е качествено /не от масовите, евтини марки/, защото в противен случай евтините пигменти изсушават много и после устните трудно се възстановяват от якото подсушаване!

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
За  Peace
Тъмночервени и наситени като цвят - червило и лак ... класика!
Много е важно обаче и с какви дрехи и стил като цяло ще бъдат съчетани.
+ че на мен червено червило ми харесва при жени със светла кожа и черна /тъмна коса/  Sunglasses Flutter


Обожавам го! Но наистина не е за всеки ден. А и още нещо - трябва да е качествено и добре сложено, защото може да се разтече или наистина да покаже някои недостатъци на устните и се получава дефект, вместо ефект Simple Smile

Това е повече от ясно  Peace Wink

п.п. + че при жени с тънки устни не стои толкова добре Peace

# 7
  • Мнения: 2 052
Харесвам, нося, отива ми.

Между другото, илюстрирала си началния си пост с рекламно клипче на Шисейдо - кратка справка показва, че включванията ти по темите за козметика са с неизменно позитивни отзиви за много широк спектър продукти на марката, които, както често посочваш, закупуваш от един и същи сайт.
Не е това начинът.  Peace

# 8
  • Мнения: 3
Определено ЗА!!! Ако не е направено добре е против  Laughing. Задължително се слага и молив, за да стане нещо. И аз смятам, че червеното червило трябва е скъпо и определено да се пробва при избор заедно с молива. Червеното червило изглежда различно, ако е с по-светъл или с по-тъмен от него молив, и трябва да се определи кой ефект повече ви харесва.
Лично аз рядко слагам, тъй като е много изискващо и не е за всеки ден, но е впечатляващо  Heart Eyes
Придава съвсем различен вид!

# 9
  • Мнения: 120
Привет на всички...
Питенето ми е "За или против класическо червеното червило сте?"

Харесвам, но не нося, защото нямам хубаво оформени устни и хубави бели зъби.
П.П. Много странно зададен въпрос. Ако съм ПРОТИВ - трябва със закон ли да се забрани, пък ако съм ЗА........

# 10
  • Мнения: 4 428
Между другото, илюстрирала си началния си пост с рекламно клипче на Шисейдо - кратка справка показва, че включванията ти по темите за козметика са с неизменно позитивни отзиви за много широк спектър продукти на марката, които, както често посочваш, закупуваш от един и същи сайт.
Не е това начинът.  Peace

И на мен това ми направи впечатление. А вече щом и теми започна да пуска, за да изкаже суперлативи за поредния продукт на фирмата  Crazy

По темата - до скоро не носех. Но си взех едно и вече си слагам, и червено  Peace

# 11
  • Мнения: 2 843
Понякога пуска теми и за да разсее впечатлението, че само Шисейдо й е в главата.

# 12
  • Мнения: 5 892

Обожавам как стои на брюнетки с тен, сочни усни и снежно бели зъби- в останалите случаи не ми харесва...

# 13
  • Мнения: 1 416
Мноого харесвам червено червило Heart Eyes Класическо, стилно, изискано, разбира се, съчетано с подходящите дрехи и аксесоари. И да, всичко, писано до тук - за зъбите, устните и кожата, е вярно. Червеното червило ще подчертае и извади още повече несъвършенствата, ако има такива, затова не е за всеки. Аз въпреки че много го харесвам, все не се престрашавам да нося, а и си мисля, че не ми отива. Страшно много отива на жени със зелени очи.
Мисля да си взема някакво класическо червено червило, не скъпо като за начало, да го понося и тогава да реша дали има смисъл да инвестирам повече пари въобще в червено червило.
Бихте ли казали кои марки от средния клас козметика имат хубави червени червила Simple Smile

Искам такова червено:

http://www.pinkvilla.com/node/67618

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Аз съм доволна от Bourjois Sweet Kiss:
Нямам точно спомен, към 18лв беше май.

# 15
  • Мнения: 293
Аз преди седмица поръчах едно червено червило, но още го чакам  Flutter



Много години ползвах само глосове с молив. Да допълня и че тези хубавите червила не могат да се разтекат или поне на мен не ми се е случвало

Аз съм повече от доволна от това, но моето е друг цвят. Бих взела и червено от същия вид, устните ми изглеждат невероятно, няма нищо общо с евтините червила, за първи път взимам по-скъпо червило, разликата е огромна.



Това на Герлен също е много добро, по-естествено стои, може и да е от цвета


Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 08:41 от Люляковa

# 16
  • Мнения: 0
Мноого харесвам червено червило Heart Eyes Класическо, стилно, изискано, разбира се, съчетано с подходящите дрехи и аксесоари. И да, всичко, писано до тук - за зъбите, устните и кожата, е вярно. Червеното червило ще подчертае и извади още повече несъвършенствата, ако има такива, затова не е за всеки. Аз въпреки че много го харесвам, все не се престрашавам да нося, а и си мисля, че не ми отива. Страшно много отива на жени със зелени очи.
Мисля да си взема някакво класическо червено червило, не скъпо като за начало, да го понося и тогава да реша дали има смисъл да инвестирам повече пари въобще в червено червило.
Бихте ли казали кои марки от средния клас козметика имат хубави червени червила Simple Smile

Искам такова червено:

http://www.pinkvilla.com/node/67618

Това, което съм ползвала от средния клас е Lipfinity 120 на Max Factor... струва около 23 лв. То е дота дълготрайно и е от 2 стъпки, можеби се сещаш - първо цвят, после балсам. Аз го използвах без молив, защото самото червило е дълготрайно.
Поздрави и сподели впечатления...

# 17
  • Мнения: 4 428
Аз съм повече от доволна от това, но моето е друг цвят. Бих взела и червено от същия вид, устните ми изглеждат невероятно, няма нищо общо с евтините червила, за първи път взимам по-скъпо червило, разликата е огромна.


Аз съм решила да си направя подарък и да си купя точно това червено червило  Flutter До сега не съм купувала толкова скъпо червило, но това страшно ми харесва. Ще видим само кога ще стане  Mr. Green

# 18
  • София
  • Мнения: 600
Определено ЗА!!! Според мен за всяка жена има нюанс на червеното, което може да носи! Много рядко слагам червено червило,но го обожавам! Особено при блондинки да подчертае устните, а гримът на очите да е леко загатнат!  Party

# 19
  • Мнения: 3 641
Харесва ми много, но досега не съм се осмелила да си сложа. С черна дълга коса съм, бяла кожа и сини очи. Просто незнам на сините ми очи дали ще отива? Rolling Eyes
Мон, може ли номер1е на червилото на Буржоа Praynig За сега мисля да го пробвам,в случай,че се харесам ще си поръчам показаното от Люлякова Simple Smile

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Мон, може ли номер1е на червилото на Буржоа Praynig

Sweet Kiss lipstick - Bourjois, 77 Rouge Casual

# 21
  • София
  • Мнения: 38 476
Много ми харесва червено червило, обаче на друг.

Като излезе отново модата му /преди около две години/ се чудих, чудих, обикалях и пак не си купих.
Май ще трябва да запълня този пропуск.

Ох, да бях бяла със сини очи, слагам веднага червено червило!

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
И на черни очи и бяла кожа стои добре  Sunglasses Wink

# 23
  • Мнения: 35 961
Ох, да бях бяла със сини очи, слагам веднага червено червило!


аз съм + чернокоса, но не ми отива  Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 31 163
Нося червено червило, но не ярко. Мирише на рози и е Монте Карло на Шанел. Много го харесвам. Имам и едно разкошно на ЕЛ, но е прекалено ярко и става само за вечерен ретро грим.

# 25
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Аз съм в издирване на "моето" червено червило.Ще ви следя .  Heart Eyes

п.п С черна коса съм,бяла кожа и зеленикави(пъстри очи) ,идеалния вариант за да ми отива червено червило,но не ... Кожата ми не е перфектна,устните ми не са плътни и зъбите не са идеално бели... Tired

# 26
  • София
  • Мнения: 38 476
Днес пробвах на Манхатън червени матови червила.
Много са хубави, обаче аз не мога и не мога да се възприема с тях.
И са на поносима цена.

# 27
  • Мнения: 790
Винаги ЗА! Не си спомням момент , в който да не съм имала червено червило.  Обличам се основно в бяло и черно, затова ми е лесно да го съчетавам само с чанта, примерно, или с червени кецове.  Но факт е, че трябва на първо място да пасва на тена на лицето и на косата.

# 28
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Нямам от  много отдавна толкова , 4е  дори не помня дали съм ималала...
Може и да ми стои добре..., така поне казват, но аз не споделям това мнение
Обикновено слагам акцент на о4ите,  и  за устните остава само с глос
За статистиката брюнетка  светла кожа  и светли о4и(за съжаление нямат определен цвят Embarassed според зависи За хората са сини, за мен са зелени...)

Последна редакция: пт, 12 авг 2011, 21:29 от sl

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 744
Грешка е да се мисли, че червеното червило не отива на някой цветотип. Това не е вярно. Червеното червило отива на всяка жена. Просто трябва да се подбере правилния полутон и текстура. Ако кожата е по-скоро розова със син подтон, по-добре ще стои червено, клонящо към сливово; при жълтеникав подтон - коралово или червено с кафяв нюанс.
А също и да не се прекалява с останалия грим. Най-изискано стои при полупрозрачен грим и прибрана коса.

# 30
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
http://www.potv.bg/movies/p3_977_0.html   Едно филмче,много подходящо за темата.

# 31
  • Мнения: X
Винаги съм имала сред гримовете си и червено червило. Но напоследък не мога да улуча точния нюанс. Определено по-тъмните тонове на червеното ми харесват и ми ходят повече.
Не ми харесва лютеничево червено червило на тънки устни и твърде бяла кожа.

# 32
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Обожавам червеното червило и имам в козметичната чантичка 1. Взех го набързо от магазина за около 2 - 3 лева, но то просто ме изуми. Опаковката му е изтрита от ползване и не се сещам каква марка беше, но за тези пари ми стои невероятно добре и е доста трайно. Не ми се разтича или размазва. Устните ми са големи и плътни, кестенява коса, зелени очи, средно светла кожа. Цветът ми е тъмен и определено ми придава изискано излъчване.
Не харесвам светло червените червила. Стоят ми някак прозрачни.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 403
Аз харесвам и блондинки с червено червило.
По-скоро зависи от тена на кожата и цвета на зъбите.
Но все пак има толкова нюанси на червеното, че не е толкова трудно да се подбере подходящ.

Последната ми придобивка е с лек малинов оттенък и е в течна форма с четка.
Малка прелест.

# 34
  • Мнения: 1 416
Благодаря на отговорилите ми Simple Smile  bouquet
Вече съм набелязала няколко червени червила Simple Smile

Rimmel Moisture Renew 400:
http://www.temptalia.com/rimmel-berry-queen-400-moisture-renew-l … w-photos-swatches


L’Oreal Colour Riche Star Secrets, Rouge Penelope:
http://www.lorealparis.ca/cosmetics/lips/colour-riche-star-secre … nelope-s-red.aspx
http://lh6.ggpht.com/_HoXjrhoEWnM/Swi6sOjp9wI/AAAAAAAAAYY/FZwS77 … mage%5B101%5D.png

Revlon Colorburst - True Red:
http://www.target.com/Revlon-ColorBurst-Lipstick-True-Red/dp/B00 … m&LNM=Primary
http://callitbeauty.blogspot.com/2010/09/revlon-colorburst-lipstick-true-red.html


Разбрах, че хората с топъл цвят кожа и жълтеникав или маслинов подтон трябвало да избират топли червени цветове или такива с кафеникав оттенък, дори брик червено, а тези със студен тон кожа, трябвало пък обратното -да избират по-студени нюанси на червеното.

Да питам сега - винаги ли слагате и молив под червилото? И на целите ли устни или сами се очертава, за да не се разтича червилото? Въобще моливът задължителен ли е Simple Smile

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Задължителни неща няма Wink
Аз слагам съвсем малко молив.
Хубавите червила не се разтичат /поне тези, които аз съм ползвала/.

# 36
  • Мнения: 4 428
И аз до момента не съм слагала молив на червеното  Peace Всъщност на каквото и да е. Не ми харесва на моите устни  Rolling Eyes
И за нюанса е наистина важно какъв е. Аз съм тъмна и установих, че червено с примеси на оранжево или кафяво ми отива повече от яркото. Но пък и това си е въпрос на вкус  Peace

И аз покрай тази тема се загледах по нови червени червила. Харесах си едно на Ревлон и едно на Инглот  Peace Тествах и едни страхотни червила на Диор, но за тях ще чакам Дядо Коледа да се сети  Mr. Green

# 37
  • Варна
  • Мнения: 1 744
За молива не съм съвсем съгласна. Червеното червило е едно от малкото, което изисква щателност при нанасянето си, а това, според мен, е почти невъзмножно без добре очертан контур с молив.
Червеното е силен и привличащ погледа цвят, който не търпи небрежност. За още по-добър ефект, освен с молив, устните е хубаво да се очертаят с фон-дьо-тен, така се появява фактурност и цветът изпъква още повече.

Последна редакция: пн, 15 авг 2011, 00:13 от Приятно ми е - Богиня!

# 38
  • Мнения: 532
От известно време и аз съм все си мисля за червено - още си нямам, пък и съм предимно на глосове, но все ми се иска да си имам едно.. Зарибих се главно по тази визия:



Но тъй като съм с по-тъмна кожа, черна коса и кафяви очи, не съм сигурна дали ще мога да докарам подобно излъчване. По-горе ми направи впечатление снимката на Джей Ло и мисля, че такъв цвят може да ми пасне:



Можете ли да ме ориентирате към номера и марки в средния клас, с които да дам старт на търсенето на моето червено?  bouquet

# 39
  • Мнения: 15 021
Цветът на червилото на Джей Ло е направо невероятен! Искам и аз такова!

# 40
# 41
# 42
  • Мнения: 0
Много зависи от нюанса на червено. Например на мен много ми отива по-тъмно бордо, а с по-светло изглеждам ужасно.
До сега не съм слагала молив под червилото, но след всички дами, които казват, че е много по добре, ще пробвам да видя дали ще има разлика или не.

# 43
  • Мнения: 2 414
Аз се оглеждам за добро червено червило ,засега се задволявам с глоса на MAC-Russian red.

# 44
  • Мнения: 0
Аз съм ЗА, червеното червило е най-женственото, стига да имаш потенциал да го сложиш!

# 45
  • Мнения: X
Какво значи "потенциал да го сложиш"?

# 46
  • Мнения: 0
Момичета,здравейте.Имам проблем при нанасянето на червеното червило-винаги се размазва и излиза извън очертанията на устните.Така се получава при опита ми с червила на Golden rose( дълготрайното им  червило от новата серия Ultra Rich Color и червила на Classics).Досега не съм ползвала червила от по-качествена козметика и ми е любопитно дали и при другите марки се получава този нежелан ефект на размазване.Ще се радвам,ако споделите опита си или ми предложите хубави марки червени червила от ценовия депазон 20-25 лв.Благодаря Ви ! Simple Smile))

# 47
  • София
  • Мнения: 38 476
Сложи си молив за устни, така няма да се размазва, няма значение цената.
И аз си купих червено червило, сега ще видя кога ще го нося. Wink
Но май ми е много светло и ще трябва да си взема и някакво по-тъмно бордо.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 6 470

Има хубави и скъпи червила, които и без молив не се размазват.
По-напред бях писала, червило Буржоа, около 17-18лв, на мен ми върши чудесна работа.
Плюс, че един молив винаги е от полза за крайния резултат.

# 49
  • Мнения: 0
А това червило на Буржоа матовo ли e или e по-скоро мазнo ? Simple Smile Защото аз предпочитам по-матовите червила,които стоят според мен по-естествено и са без брокатени частици или блясък Simple Smile Може би дълготрайните червила се доближават до моите предпочитания и изисквания за матовост..

Последна редакция: пт, 20 яну 2012, 13:19 от didz

# 50
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Не е мазно и няма никакви лъскави частици  Mr. Green
Много естествено стои и прави устните много меки, съблазнителни и ...вкусни  Wink Laughing

# 51
  • Мнения: 0
Много ти благодаря ! Simple Smile   bouquet Когато имам възможност ще си го взема Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт