Листопад (Yaprak dökümü) - Тема 59

  • 38 923
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 525
Техните разбирания за чест, достойнство и "какво ще кажат хората" не ги разбирам винаги и не ги приемам напълно.
Ценностите са много хубаво нещо. Традициите, уважението ... да.
Но има моменти, когато грешките на децата трябва да могат да се преглътнат. Става въпрос не за кого да е, а за дъщерята (Лейля-Хайрие). Всеки бърка. Всеки допуска грешки. В това е силата ни. Да ги осъзнаем, да ги разберем и да намерим сили да продължим напред.
И нашите родители, и ние като такива, трябва да имаме това умение. Тази сила.

# 721
  • Мнения: 31
И само да питам, ако беше убила Али Ръза и съответно майка й отново беше застанала твърдо зад нея, само защото й е майка, пак ли щяхте да й се възхищавате?
И аз съм майка, и аз ужасно обичам дъщеря си, но ако стане злодей /което не бих допуснала/ не мисля, че бих я защитила на 100%.

Къде прочете, че й се възхищавам? Laughing

Прочети се отново и ще видиш, че така звучиш Simple Smile

А майка и баща Текин не малко пъти заставаха зад децата си. Никога не ги изоставяха напълно, каквото и да им причиняваха. Опитваха се да ги променят, да ги предпазят. Друг е въпроса, че това трудно им се отдава.

# 722
  • Мнения: 14 830
А според мен виновниците за положението на Лейля са отново майка и  и баща и. Те я омъжиха насила за Оуз само защото беше спала с него. Не я поптаха нито обича ли го нито защо го е направила / ако си спомням правилно Оуз  си я изнасили / - нищо . Омъжиха я за да я накажат и зара ди това " какво ще кажат хората ". После сестра и която снощи скочи срещу нея избяга с мъжа и.  После Назми се отказа от нея пак заради семейството и. Няма подкрепата на майка си , няма разбиране от страна на баща си  отчуждиха се със брати и сестрите и - нормално е да се обърне към Оуз- все пак той  и обръща внимание   от което тя се нуждае И  DJOANNAMR-  защо трябваше Текин да се опитват да променят децата си . Ето това е най - голямата им грешка - че немогат да приемат децата си такива каквито са. Всяко едно от тях е  отделна личност със собствен характер със собствени мечти. Не можеш и нямаш право да искаш децата ти да живеят по твоите правила , да се събразяват и да споделят твоят начин на мислене

# 723
  • Мнения: 4 593
Никой не говори за поощряване на лоши постъпки и подкрепа в такова начинание, но пък това отказване от 1 или друго дете е прекалено. Децата не са стоки, че да ги върнеш в магазина. За мен никой добър родител не би си зарязал детето да се скита, независимо дали е убиец и пр. А Лейля и Неджля дори престъпления не са извършили. И това ме вбесява. Mr. Green

# 724
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
Къде прочете, че й се възхищавам? Laughing
Прочети се отново и ще видиш, че така звучиш Simple Smile

Прочетох се. Даже се самоцитирам. За възхищение никъде не говоря. Това са си твои интерпретации, които не ме засягат.

Само за сравнение: Хайрие/Лейля - в болницата и Нурдан/Ферхунде - в полицията.
И двете са майки, и двете - дъщери. Thinking

# 725
  • Пловдив
  • Мнения: 3
А майка и баща Текин не малко пъти заставаха зад децата си. Никога не ги изоставяха напълно, каквото и да им причиняваха. Опитваха се да ги променят, да ги предпазят. Друг е въпроса, че това трудно им се отдава.
Тук сравняваме реакцията на две майки към дъщерите им - Нурдан и злодейката Ферхунде и Хайрие и неориентираната Лейля. Въпреки престъплението на Ферхи майка и застана зад нея без да се замисли изобщо, а сгрешилата Лейля (нейното "прегрешение" е, че се занимава с обвързан мъж) получи само съскащата срещу нея Хайрие. Едната дъщеря с малкото прегрешение и другата - с престъплението... и реакциите на майките им... Peace

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
После Назми се отказа от нея пак заради семейството и

Само че Назми не се отказа от нея, той я искаше много, вероятно беше нейният шанс за хубаво семейство. Само че тя реагира като опарена, когато той поиска да му разясни вярно или не е онова, което беше чул. Той поиска информация от първоизточника все пак, нали щяха да се женят, тогава е редно да е запознат с някои неща, а не да започват с премълчаване на факти, които иначе целият квартал знае. Той нямаше да се откаже от нея като ги научи (защо да се отказва, Лейля беше потърпевша, а не виновница), обаче тя самата го отряза #2gunfire Тя си изпати от лошото си самочувствие. И се върна при онзи, който подхранваше самочувствието й.

# 727
  • Мнения: 14 830
После Назми се отказа от нея пак заради семейството и

Само че Назми не се отказа от нея, той я искаше много, вероятно беше нейният шанс за хубаво семейство. Само че тя реагира като опарена, когато той поиска да му разясни вярно или не е онова, което беше чул. Той поиска информация от първоизточника все пак, нали щяха да се женят, тогава е редно да е запознат с някои неща, а не да започват с премълчаване на факти, които иначе целият квартал знае. Той нямаше да се откаже от нея като ги научи (защо да се отказва, Лейля беше потърпевша, а не виновница), обаче тя самата го отряза #2gunfire
: Може и така да е било не споря забравила съм. Но Текин отново скриха всичко от него. И да Лейля може да е реагирала като опарена - но тя си беше опарена и то от най близките

# 728
  • Мнения: 31
А майка и баща Текин не малко пъти заставаха зад децата си. Никога не ги изоставяха напълно, каквото и да им причиняваха. Опитваха се да ги променят, да ги предпазят. Друг е въпроса, че това трудно им се отдава.
Тук сравняваме реакцията на две майки към дъщерите им - Нурдан и злодейката Ферхунде и Хайрие и неориентираната Лейля. Въпреки престъплението на Ферхи майка и застана зад нея без да се замисли изобщо, а сгрешилата Лейля (нейното "прегрешение" е, че се занимава с обвързан мъж) получи само съскащата срещу нея Хайрие. Едната дъщеря с малкото прегрешение и другата - с престъплението... и реакциите на майките им... Peace
И аз за реакциите говоря.
В случая с Лейля нещата се развиха прекалено бързо. Реакцията на Хайрие беше импулсивна. Я се поставете на нейно място и помислете, ако дъщеря ви беше ви съобщила, че е бременна от семеен мъж, а в случая и един от най- големите врагове на семейството, как бихте реагирали? Нима не бихте се хванали за главите?
По- натам какво отношение ще вземе Хайрие предстои да видим.

# 729
  • Мнения: 14 830
А майка и баща Текин не малко пъти заставаха зад децата си. Никога не ги изоставяха напълно, каквото и да им причиняваха. Опитваха се да ги променят, да ги предпазят. Друг е въпроса, че това трудно им се отдава.
Тук сравняваме реакцията на две майки към дъщерите им - Нурдан и злодейката Ферхунде и Хайрие и неориентираната Лейля. Въпреки престъплението на Ферхи майка и застана зад нея без да се замисли изобщо, а сгрешилата Лейля (нейното "прегрешение" е, че се занимава с обвързан мъж) получи само съскащата срещу нея Хайрие. Едната дъщеря с малкото прегрешение и другата - с престъплението... и реакциите на майките им... Peace
И аз за реакциите говоря.
В случая с Лейля нещата се развиха прекалено бързо. Реакцията на Хайрие беше импулсивна. Я се поставете на нейно място и помислете, ако дъщеря ви беше ви съобщила, че е бременна от семеен мъж, а в случая и един от най- големите врагове на семейството, как бихте реагирали? Нима не бихте се хванали за главите?
По- натам какво отношение ще вземе Хайрие предстои да видим.
На никого няма да му е приятно естествено. Но  едно е да се хванеш за главата съвсем друга беше реакцията на Хайрие. Дали някоя от нас би скочила так срещуу детето си , да го кълне да го нарича каква ли не  и да го гони от къщи . Аз не бих го направила

# 730
  • Пловдив
  • Мнения: 3
Момичета и момчета, фенове на "Листопад", заповядайте в новата тема Hug:

  bouquet  ТЕМА 60   bouquet


П.П. Понеже няма да мога да влизам следобед, когато ще стигнем 50 страница, та си позволявам да пусна новата тема малко по-рано Blush

# 731
  • Мнения: 1 525
В този филм сме свидетели, че безгрешни няма.
Всеки в някакъв момент е сгрешил.
Но е факт, че на Шефкет се прощава всичко. Помага му се да продължи напред.
Спрямо дъщерите отношението е различно.
Какво възпитание получава Айше например? Не си спомням, поправете ме ако греша, кога Хайрие разговаря като майка с нея.
И малко встрани от посоката на разговора ни, ама не мога да не спомена отношенията Фикрет-Джеврие. Вие способни ли сте на такова мълчание и съобразяване, каквото проявява Фикрет  newsm78

# 732
  • Мнения: 58
Не мислите ли, че има нещо сбъркано с морала на целия филм, или че това е друг морал, не е нашия в момента, дори не е нашия от преди 50-60 години, а е някакъв друг измислен морал, може би защото е в мюсюлманска държава или нещо друго, но ми е крайно изкривено за съзнанието. Такива персонажи като Хайрие и Али реза, които нямат нищо общо с реалността, трудно си представям да съществуват. Това че филма е направен по книга, писана за 30-те години, а е показан със съвременни герои има значение. Като са смесили двете епохи само са направили една каша, която няма на какво да те научи, рейтинга се крепи на това "какво ще стане после", като на всяка сапунка, но да си чешем езиците и да анализираме герои просто ми се вижда безсмислено.

# 733
  • Мнения: 44
Joleva доста малка съм,затова си мисля,че се някаква моя роднина... Thinking Party мисля също като теб..Mr. Green
Сравнението,което направи беше много добро и разсъжденията ти са вярни,според мен.  bouquetЛейля се "залюби повторно" с човека,който сем.Текин мразят,а Ферхунде... ooooh!ако почна да изброявам какво е направила и че майка й не знае още колко неща дъщеря й е сторила Tired,но я защити Peace,малко мисля,че преувеличи спрямо Шефкет,но рипна като попарена, за да защити детето си... Naughty

zlat да ти кажа,че и аз това си го мислех,че има нещо,което е по-специфично в мюсюлманските страни, има,но при тях е някак си по-различно,както казваш ти... Whistling Thinking

Общи условия

Активация на акаунт