GP - педиатри в 13-то ДКЦ (XIII-та поликлиника) в Лозенец, София на ул Бигла

  • 22 493
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 36
Здравейте,

Имам спешна нужда от съвет за избор на личен лекар-педиатър на новородено.  Има ли някой впечатления от следните педиатри с кабинети в 13-то ДКЦ в Лозенец, София на ул. Бигла: д-р Цветкова, д-р Алексиева, д-р Александрова и д-р Пелова. 

Интересува ме какво е отношението им към децата и към родителите, обясняват ли подробно, отговарят ли на въпроси на майките изчерпателно, мили и дружелюбни ли са към самите деца и най-вече какви са качествата им като професионалисти-педиатри.  Имах възможност преди време съвсем бегло да ги видя и моите лични впечатления към момента са:

- д-р Цветкова - не особено комуникативна и любезна май, поне така ми се стори, не обяснява много-много, леко и е досадно да отговаря и теглиш думите с ченгел сякаш.. Не знам като специалист каква е, дали е добър и компетентен педиатър?

- д-р Алексиева - изглежда много мила, усмихната, дружелюбна и наистина обичаща децата, обяснява и отговаря на въпроси. Дали е и добра като специалист-педиатър по принцип, знаете ли?

- д-р Александрова - изглежда улегнала, спокойна, работи в екип с акушерка в кабинета си. Добър педиатър ли е?

- д-р Пелова - почти нищо не знам, освен че е по-млада от другите май, и тя има акушерка в кабинета. Професионално?

Направи ми впечатление също, че чакалнята на кабинетите на д-р Цветкова и д-р Пелова в старата сграда е доста запусната, от соц време не е ремонтирана още, мухъл по стените на стълбите и сигурно много студена зимно време, със стара духаща дървена дограма и въобще доста зле изглежда, докато тази на д-р Алексиева и д-р Александрова, която е в съседната постройка е доста по-приветлива и човешки направена, вероятно и по-топла зимно време. 

Но най-важното все пак е да разбера какви са като специалисти професионално, компетентни ли са като педиатри и запознати с последни новости, не на последно място отношението им към самите деца и родители, дават ли лесно направления за децата за други специалисти и т.н...

Също така, тъй като разбрах, че работят и с възрастни пациенти, знаете ли коя има най-много пациенти и съответно тълпи от болни хора пред вратите, особено зимата, при коя лекарка се чака най-дълго, смесват ли се часовете на възрастни болни и деца и такива подобни практични неща ако знаете и имате впечатления като сте ходили?

Ще съм много благодарна на майките (и бащите), които посещават 13-то ДКЦ да споделите мнение за професионалните и лични качества на тези лекарки, за да мога да взема правилно решение при кого да запишем бебето.

Много благодаря предварително!



# 1
  • Мнения: 9
Здравей, може и да е късничко и вече да си направила своя избор и все пак да ти кажв..
За съжаление нямам лични впечатления от нито една от докторките, но на мен ми препоръчаха д-р Алексиева. Дано да не сбъркаме Simple Smile
Това, което ти си написала е много полезно Simple Smile
Успех и на вас!!!

# 2
  • Мнения: 36
Благодаря ти ! Дано и други мами дадат отзиви и съвет по темата, ще чакаме ...

# 3
  • Мнения: 239
От личен опит бих ти препоръчала д-р Мария Найденова. Тя също е педиатър в 13-та поликлиника в детското отделение на ул. Бигла. Има хора пред вратите й, но в рамките на нормалното. Мила, внимателна е. Отговаря изчерпателно на въпроси. На нас не ни се е налагало да я посещаваме често през последните 11г., за щастие. Сега отново ще я избера за личен педиатър на второто ми дете.

# 4
  • Мнения: 0
Бих ви препоръчала Д-р Пелова .Добър специалист внимателна и винаги точна при поставяне на диагнозата нищо ,че е малко по млада от другите.Д-р Цветкова и Д-р Алексиева са GP та но нямат специалност педиатрия .Това ,че са любезни и внимателни не значи ,че са добри лекари и диагностици.А това ,че има хора пред кабинета им означава ,че са по мудни и бавни ,вобще не ги интересува ,че хората чакат.Казват си да чакат какво ни интересува.Затова преди да си изберете лекар разберете какъв е като специалист ,а не колко е любезен и усмихнат.

# 5
  • Мнения: 721
И мен ме интересува смяна на Джи Пи - то с някой от 13та поликлиника.
Имам добро впечатление от др Алексиева, но сега разбирам, че не е педиатър  newsm78
В такъв случай кой е педиатър Джи Пи в 13та поликлиника?

# 6
  • Мнения: 1
Здравейте, искам да ви помоля, да ми дадете координати на д-р Алексиева и д-р Александрова и адреса. Тъй като телефоните специално не мога да ги открия в интернет.
Благодаря ви предварително!

# 7
  • Мнения: 513
И мен ме интересува смяна на Джи Пи - то с някой от 13та поликлиника.
Имам добро впечатление от др Алексиева, но сега разбирам, че не е педиатър  newsm78
В такъв случай кой е педиатър Джи Пи в 13та поликлиника?

Връщам темата малко нагоре, защото ме интересува същият въпрос.

Пред кабина на др. Алексиева ли има опашки? Мен по принцип не ме притеснява джи пи-то на детето да не е педиатър, мога да си взимам талони.

# 8
  • Мнения: 1
и в крайна сметка никой не даде някакви координати на въпросните доктори, или телефони, на които може да се свържем с тях, мен лично ме интересува тел. на д-р Алексиева!

Благодаря предварително!

# 9
  • Мнения: 721
Аз записах малката при др Алексиева. Приема в обновената част нечетни сутрин, четни следобед.
Мога да поровя и за телефона й, ако ти трябва.

# 10
  • Мнения: 513
8684014 e номерът на регистратурата, там вдигат до 12ч.

ДаниМакс е казала вече за приемните часове.

Аз се видях с нея, много мила жена, още щом ме видя, започна да обяснява цялата процедура, изобщо приказлива е много и обяснява изчерпателно. Видях се и с др. Пелова, която е и педиатър, но в крайна сметка се спрях на Алексиева, винаги мога от нея да си взема талон за педиатър, ако сметна за нужно, а отношението на др. Пелова не ми хареса.

ДКЦ-то е под всякаква критика, разпада се направо. Самите ЛЛ са опитали да подобрят състоянието с козметичен ремонт - боядисване и цветни завески, но можете да си представите това колко е помогнало.

# 11
  • Мнения: 1
ДаниМакс , ще ти бъда много благодарна ако ми дадеш мобилния тел или изобщо някаъв телефон за връзка директно с Алексиева, а тя всъщност педиатър ли е или просто jp? Днес ходих до 13 ДКЦ и както казвате там е направо пред разпадане , ужасно е, но на мен идеата ми е да се разбера с  тази Алексиева (понеже казвате, че е добра) да идва на посещения в нас пр. 2 пъти в месеца и да си и плащаме като на частно и така.

А къде е тази обновена част на детското отделение, че аз като ходих имаше някакви други докторки, но не  и тя?!

Ще ви бъда благодарна за всякаква помощ, тъй като термина ми е 15 януари.

# 12
  • Мнения: 513
BBorisova, мисля, че за това, за което говориш, Алексиева няма да ти свърши работа, защото тя е джи-пи, не е педиатър. Аз не знам, дали някой изобщо ще се съгласи на домашни посещения, но ако искаш, мога да ти дам мобилния на Алексиева или на др. Пелова (тя вече е педиатър), като гледам ти е спешно...

Не видях нищо обновено аз, освен много лекия козметичен ремон, както вече споменах  newsm78

# 13
  • Мнения: 36
Телефон на д-р Алексиева - 0888 60 61 00

# 14
  • Мнения: 36
Здравейте, а откъде разбрахте, че д-р Алексиева не е педиатър. Аз мислех, че всички в тази секция на 13то ДКЦ са педиатри (но приемат и възрастни), тъй като това се води педиатрично подразделение.. Самата д-р Алексиева ли си е казала, че не е педиатър или от другаде имате информация?

# 15
  • Мнения: 36
Обновената част се намира в стоматологичния сектор вдясно от основната сграда, по едни стълбички се качваш и от входната врата - вратата направо. Там има чакалня, където се намират кабинетите на д-р Александрова и д-р Алексиева.

# 16
  • Мнения: 513
Аз от форума разбрах, после по време на срещата ни не съм я питала, но на два пъти в разговора стана ясно, че не е педиатър.

# 17
  • Мнения: 249
Да споделя и аз моя опит по темата - записахме бебо при д-р Пелова, на база на първоначалните ни впечатления от нея, но в последствие малко се разочаровахме. Още при първата криза с кърменето ни, вместо да ме подкрепи, тя веднага препоръча да се дава АМ. За щастие не я послушах и нещата се нормализираха. Още от втория месец препоръча да спрем с нощното кърмене  #2gunfire, а по отношение на захранването препоръчва отричания напоследък метод за първо въвеждане на сок, после плодови пюрета, след което зеленчуковите  #Cussing out

Иначе акушерката/сестрата в кабинета й изглежда добър професионалист като цяло - добра е в поставянето на ваксините (не сме имали никакви бучки и т.н.).

Решила съм да я сменям и в тази връзка бих искала да ви попитам момичета за конкретни впечатления от Алексиева и Александрова. Предварително благодаря!

# 18
  • Мнения: 513
Utro, много полезна информация сподели  Peace

Ние сме при Алексиева, но още сме 2 в 1, малко ни остана. Още на първото посещение, ако не съм много ошашавена, мога да я поразпитам и после да споделя впечатления.

# 19
  • Мнения: 249
Jane Doe, ще съм ти много благодарна за повече инфо за Алексиева.  Hug

# 20
  • Мнения: 7
Здравейте мами:)Реших и аз да дам малко информация за доктор Алексиева.Според мен тя е изключително добър специалист, а като човек е невероятна!Искрено се радвам,че тя е нашият лекар-първо на мен от малка, а сега и  на детенцето ми Сашко(3г. и 6м.).Още от раждането съм получила изключително добри съвети от нея-по отношение на кърменето,захранването,профилактичните прегледи и всички други неща.Известно време тя отсъстваше и я заместваха другите педиатри в поликлиниката, разликата е огромна.Единственото малко неприятно нещо е,че често се налага да чакаш за преглед при нея,но това се дължи на факта,че като добър професионалист-  има много пациенти.
Препоръчвам я горещо на всички мами:)))

# 21
  • Мнения: 513
Здравейте мами:)Реших и аз да дам малко информация за доктор Алексиева.Според мен тя е изключително добър специалист, а като човек е невероятна!Искрено се радвам,че тя е нашият лекар-първо на мен от малка, а сега и  на детенцето ми Сашко(3г. и 6м.).Още от раждането съм получила изключително добри съвети от нея-по отношение на кърменето,захранването,профилактичните прегледи и всички други неща.Известно време тя отсъстваше и я заместваха другите педиатри в поликлиниката, разликата е огромна.Единственото малко неприятно нещо е,че често се налага да чакаш за преглед при нея,но това се дължи на факта,че като добър професионалист-  има много пациенти.
Препоръчвам я горещо на всички мами:)))

Много ти благодаря за инфото, но може ли още малко подробности?
Каква й е позицията за кърменето и кога предлага захранване?
Изписва ли ви много антибиотици?
Когато имаш записан час, пак ли пада голямо чакане?

# 22
  • Мнения: 7


Радвам се,че съм полезна.Слава Богу Сашко боледува рядко и не се е налагало често да ни изписва лекарства.Общо взето няколко настинки и един ларингит.Нито веднъж не ни е изписвала  антибиотик и дано да не ни се налага:)Иначе консултациите като се роди протичаха много добре-изключително позитивно настоена към децата и при всеки преглед е много внимателна .Внимателно измерва ръст,тегло,преслушва бебето и най-важното-когато поставя ваксина е спокойна и почти не сме плакали.Показвала ми е как да се грижа за пишлето:)))При всеки проблем или въпрос подробно ми е обеснявала всичко.Относно кърменето- стопроцентово  е за и ти разяснява всичко,на мен ми се наложи да спра да го кърмя след 3-я месец и започнахме да пием NAN 1.Не мога да си спомня кой месец точно започнахме захранването,мисля че 4-я месец започнахме със сокчето,на следващия със плодово пюре и после зеленчуково.Никакъв проблем:)А относно записания час- при преглед на малките бебета хубавото е,че си има определени дни и часове за консултации,когато се преглеждат само бебета и там не се чака много.Ако не се лъжа бебешките консултации са понеделник и четвъртък от 12.30. до 14.00,но не съм сигурна,има табела пред кабинето-там е описано.За записаване на определен час -трябва да я попиташ.Телефонът й е 0888606100.
Поздрави на всички мами от нас:)))

# 23
  • Мнения: 513
marinakisiova, супер си, много благодаря   bouquet

# 24
  • Мнения: 249
Момичета, още един минус за д-р Пелова: Отидохме с определен час за консултация и ваксина и предвид сезона беше пълно с други болни - кихащи и кашлящи хора. За мое огромно учудване не ни приеха в определения ни час, а ни накараха с малко бебе да чакаме в салона при останалите болни. Да, ама аз не искам да си разболявам детето и просто си тръгнах!

# 25
  • Мнения: 513
Ох докато я намеря тая тема.
Аз нямам много за споделяне, но нали бях обещала  Peace

В деня на изписването се чух с др. Алексиева и тя дойде два дни след това. Много беше мила, изнесе ни набързо един инструктаж за основните неща и попита дали имаме ние някакви въпроси. Отговори ми на всички чуденки; прегледа бебо. Не бързаше и не препираше да си ходи.
Подкрепя кърменето на поискване.

Ако някой го интересува нещо по - конкретно, питайте. Аз ще мога да споделя още след прегледа ни на 23 този месец.

Единственото, което ми направи лошо впечатление е, че влезе вкъщи с обувки  ooooh!
Ама нали и аз съм си кротка, нищо не й казах.

# 26
  • Мнения: 249
Jane Doe,  първо, честито бебче, да ти е живо и здраво! Благодаря, че намери време да пишеш. Аз ще поизчакам да натрупаш впечатления и да можеш да споделиш детайли как протичат консултациите и т.н.
Интересно мие колко годишна е д-р Алексиева newsm78

# 27
  • Мнения: 513
Хм.. около 50. Но мен хич не ме бива да преценявам възраст по външния вид  Blush

# 28
  • Мнения: 1
Здравейте на всички мами!Честита Баба Марта! Бъдете щастливи и бебенцата ви да са здрави и да ви радват! Аз също се записах при Д-р Алексиева ,когато бях в 9тия месец ( м.01.2012) и след няколко минутна среща останах с много приятни впечатления.Жалкото е,че когато родих и ме изписаха на 14.02.2012 и и се обадих, тя ми каза,че си е счупила ръката и не може да ни посети у дома поне месец.Сега бебо е вече на 3 седмици и няма кой да дойде у дома, а аз не моя да излизам в този студ навън и да чакам с часове на опашки ( по-скоро не смея) пред кабинети на други педиатри.Моля,посъветвайте ме какво да правя? Има ли асоциация или педиатри,които биха дошли у дома доброволно,само временно,докато се завърне нашата педиатър.Имам някои притеснения ,например  подсичане на бебо точно на гънките между крачетата и слабините ( момченце е).
Благодаря предварително!  bouquet

# 29
  • Мнения: 36
Обади се на Алексиева, обясни и, че имаш притеснения и дали тя не може да изпрати някой от колежките и педиатри от поликлиниката да дойде у вас. Лятото, когато излизат в отпуски, те се заместват една друга по този начин, така че не е нещо необичайно. Питай предварително и дали ще искат пари, може да искат 25 лева, ако детето още не е официално записано с формуляр при личен лекар.
Иначе може да се обадиш във Вита на д-р Масларски - един от най-добрите педиатри в София изобщо и да помолиш за домашно посещение, струва 40 лв, той не работи с Касата.

За подсичане - крем Stelaktiv на Mustella, скъпичък е обаче, около 17 лв, но е точно за подсичане под пелени, аз съм купила и като се подсече, което се случва от време на време, го мажа с него.

Иначе за ежедневен тоалет при смяна на памперси - редуваш Бочко със смрадлика (вечер и след наакване) и Павловича мас през останалото време (много добър крем на бадемова основа, има го във Вис Виталис).  Успех!

# 30
  • Мнения: 36
Също така с бебета Алексиева работи с точни часове, поне за месечната детска консултация е така. Можеш да и се обадиш да ти запише точен час, така че да заведеш детето и да влезнете веднага, без да чакате в чакалнята при болните. Зимата тя така процедира с бебетата и детската консултация и досега поне сме влизали направо или с чакане от няколко минути да излезне предното бебе. Вече не е толкова студено навън и спокойно може да го заведеш в поликлиниката ако имаш точен час - от входната врата влизай в кабинета.  На дадената детска консултация можеш да си запишеш конкретен ден и час за следващата след месец, така че всеки път да не чакате и така...

# 31
  • Мнения: 4
Здравейте,

според вас Д-р Алексиева дали записва по-големи деца? Моят Алекс е на 2 години искам да си сменя педиатъра поради неадекватно отношение. Знам, че има лекари, които не приемат по-големи деца, а искат да ги следят от самото начало. Благодаря ви предварително.

# 32
  • Мнения: 36
Най-добре отиди и я попитай. Тя е много свестен човек и не ми се вярва да ти откаже, но питай..

# 33
  • Мнения: 4
Най-добре отиди и я попитай. Тя е много свестен човек и не ми се вярва да ти откаже, но питай..

Да, така и ще направя. Знае ли някой разписанието й - четно/нечетно?

# 34
  • Мнения: 721
Нас ни записа на 4 + год
Нечетни е сутрин.

# 35
  • Мнения: 513
Ще ви запише. Мен се съгласи да ме запише на 23 Peace

Само да ви кажа, че никога не си вдига телефона извън работно време (говоря за 7 и десет вечерта, не за 11 -12). Не знам дали и други педиатри са така.

# 36
  • Мнения: 249
Момичета, аз ли нещо бъркам или е нормално да бъде създадена организация от самия педиатър така, че бебенцата за консултация да минават в определения им час без да се налага да изчакват в салона всички болни, дошли преди тях!

Моля да споделите как е при вашите педиатри в 13 поликлиника.
Bglady благодаря за инфото.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 520
Здравейте,

Темата е поостаряла, но реших все пак да пиша тук, за да е по-събрана информацията.
И аз съм се насочила да избирам личен лекар в 13 ДКЦ. Харесаха ми отзивите ви за д-р Алексиева и мисля да отида да говоря лично с нея.
Но все пак да попитам още няколко неща:
1.Разбирам, че за детските консултации (редовните месечни) дава отделни часове, значи тогава не се чака по много?
2. Подкрепя кърменето - това означава ли, че е за късното захранване (на 6  мес.)?
3. Склонна ли е да разделя поставянето на двете ваксини - до колкото знам по актуалния календар на 2, 3 и 4 мес. възраст има по 2 ваксини едновременно за бебчетата. Дали би ги направила през седмица примерно - на някой да му се е случвало?
4. Дали имате мнение каква й е позицията за хомеопатичното лечение като цяло?

Благодаря на всички, които ще се отзоват на въпросите ми   bouquet

# 38
  • Мнения: 513
Мога да отговоря само на първите два въпроса. Днес в часовете за детска консултация чакахме един час. Друг път сме влизали веднага. Много е относително. Днес закъсня по някаква причина, но имаше и страшно много хора, повече от друг път.

Да, за късно захранване е, нас много ни подкрепяше за кърменето и една лоша дума не съм чула, че захранихме на шест месеца.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 520
Благодаря ти, Jane  Hug

Аз отидох и на място - с добри впечатления останах - за ваксините е склонна да ги раздели ми каза. До хомеопатията не стигнахме, но засега това не ми е толкова решаващо.
Дано наистина не се чака много за ДК, че и днес имаше доста хора за нея, явно дошли без часове.

Живот и здраве, да се случат при нас нещата както си трябва и ще имам и аз повече впечаления. Simple Smile

# 40
  • Мнения: 513
Дано наистина не се чака много за ДК, че и днес имаше доста хора за нея, явно дошли без часове.


Не мисля, че се записват часове. Влиза се по ред на пристигането.

Детската консултация е в определени часови рамки, два пъти в седмицата.

Това, което най - много й харесвам на Алексиева е, че е страшно мила, внимателна и всичко помни, което сме обсъждали.

ОТ малкото вземане даване, което съм имала с Александрова, останах с впечатление, че е страшна скочубра, само крещи на пациентите си. ooooh!

# 41
  • sofia
  • Мнения: 3
     ЗДРАВЕЙТЕ,
ВИДЯХ, ЧЕ ИМА ЗАПИТВАНЕ ЗА ЛИЧЕН ЛЕКАР В САЙТА..
АЗ ЗАПИСВАМ НОВИ ПАЦИЕНТИ В КВ. ДИАНАБАД 15 ДКЦ...
ИМАМ СПЕЦИАЛНОСТИ   ВЪТРЕШНИ БОЛЕСТИ И ОБЩА МЕДИЦИНА   ЕТО ТЕЛ ЗА ВРЪЗКА  0879040054-
 Д-Р КУЛОВА

# 42
  • sofia
  • Мнения: 3
ЗАПИСВАМ НОВИ ПАЦИЕНТИ В 15 ДКЦ - ДИАНАБАД 
0879040054
Д-Р КУЛОВА

Общи условия

Активация на акаунт