ускорен пулс

  • 3 029
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 668
Здравейте,проблемът ми е следният: в покой пулсът ми варира от 60 до 90 удара в минута,но щом се изправя при най-малкото движение достига 120-130,ако веднага седна за няколко минути се нормализира,но определено ми е дискомфортно.Каква според вас може да е причината? Ходих на кардиолог ,който само ме преслуша и каза,че нищо ми няма,било на нервна почва. В последно време доста съм се заседяла и изобщо не се движа дали в това не е причината? Ще се радвам на коментари!

# 1
  • Мнения: 3
А обикновено пулсът пада при изправяне  newsm78
 
Моят личен съвет на препатила е да отидеш на ендокринолог да ти видят шитовидната жлеза. При мен ускореният пулс беше признак за проблем с жлезата, но личния лекар не се сети дълго време  newsm78

 Hug

# 2
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Нормално пулса при движение и като е изправен човек да е по ускорен, наистина не трябва да е чак 120-130 но все пак се ускорява.
 А ти как знаеш колко ти е при движение?  Пулс винаги се мери когато тялото е в покои и поне 5 мин преди това също си седяла.  Не съм лекар ако искаш отиди и при някои друг за твое успокоение но това което описваш не е чак толкова фрапиращо може би много лекари ще ти кажат че всичко ти е наред. Щитовидната оказва голямо влияние и то точно човек се измаря и задъхва по бързо и пулса скача, така че задължително ендокринолог  Peace

# 3
  • Мнения: 1 668
Благодаря за отговорите !  bouquet
Знам колко ми е защото,прекалено бързо се измарям и задъхвам и реших да го измеря.Тези дни мисля да отида на ендокринолог.

Общи условия

Активация на акаунт