Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 авг. 2011, 17:37 ч.

как да разбирам това

• 2 160
  • 36
  •   1
Отговори
здравейте . ако някой е имал подобен проблем моля  да сподели . днес бях на лекар и видяхме плод на около 3 седмици . Но това не отговаря на датата на последния ми месечен цикъл, според който би трябвало да съм поне в 6-та седмица . Дали плода не се развива правилно или последния ми цикъл не е бил нормален , понеже имах само леко зацапване преди около 2 седмици .

# 1
  • На топло...

По-късна овулация. Зацапването го има по време на загнездването на седми-осми ден. Съвсем си е нормален плодът, не се безпокой.
Лека бременност!

# 2
  • София
Как така "плод на 3 седмици"?  newsm78 Гестационните седмици се броят от първия ден на последната редовна менструация, т.е. в 3 г.с. още няма дори закъснение на цикъла, а камо ли да се види зародиш с ехограф.

# 3
Зависи как брои седмиците лекарят. Да не ти е казал 3-4-та реална седмица, което си е точно 5-6-та гестационна. Гестационните са с 2 седмици повече от реалните, защото се броят по МЦ, а реалните по зачеването.

# 4
на мен това ми е първа бременност и още ми е тъмна индия с всички тези термини . след 2 седмици пак съм на лекар и тогава ще разбера дали всичко е нормално. много ви благодаря за бързите отговори а и ще попитам доктора как брои седмиците ,за да мога да си изясня нещата. А дотогава се надявам всичко да е наред.

# 5
Ако имаше проблем, лекарят ти щеше да ти каже. Щом не е казал, че трябва да се взимат някакви мерки, всичко е ОК. Не се притеснявай излишно.
Сега препрочетох първия ти постинг. Плод на 3 седмици си е точно бременност на 5 г.с. Всичко е точно.   bouquet

# 6
Разлика от 3 седмици си е бая голяма разлика ! Ако цикъла ти е нормален и около 28 дена няма как да се получи толкова късна овулация че да има такава разлика !
Дано всичко ти е наред ,но докато не видят пулс не бързай да казваш на който и да било Simple Smile

Ако имаше проблем, лекарят ти щеше да ти каже. Щом не е казал, че трябва да се взимат някакви мерки, всичко е ОК. Не се притеснявай излишно.
Сега препрочетох първия ти постинг. Плод на 3 седмици си е точно бременност на 5 г.с. Всичко е точно.   bouquet

Пропускаш , че в 3-та седмица плода е само една точица , докато в 5-6 седмица вече има пулс !
И в 3-та седмица няма как да и кажат дали всичко е наред или не .

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 22:17 от Boten Mary

# 7
Принципно до 7 г.с. или 5 реална трудно могат да видят нещо. Но докторът е видял плод, а не само плоден сак. Това за 5 г.с. си е направо прекрасно.

# 8
  • София
Hай-добре попитай лекаря си, но мисля че няма повод за притеснение. Честито все пак и лека бременност Grinning

# 9
Принципно до 7 г.с. или 5 реална трудно могат да видят нещо. Но докторът е видял плод, а не само плоден сак. Това за 5 г.с. си е направо прекрасно.

Напротив ! В 7 седмица вече се знае дали ще го бъде или не и изобщо докато не се види пулс не може да се каже нищо .
А в 3 седмица не може да се види никакъв плод !

Ето ви един много интересен сайт където като кликнете на някой от линковете в ляво ви показва снимки от  ултразвук на бебета в различни стадии от развитието им !
http://www.ob-ultrasound.net/frames.htm

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 19:44 от Troy

# 10
Troy, във въпросния сайт се говори за гестационни седмици. А те са с 2 седмици повече от реалните!
В 7 до 9 г.с. принципно е най-добре да се види какво се случва с бременността, но и преди това може да се установи бременност. При мен в началото на 5 г.с. се виждаше пълен плоден сак напълно развит, а в 7 г.с. се видяха близнаци /това са съответно 3 реална и 5 реална седмица/.
Мисля, че смесваш двете понятия. Peace

# 11
Troy, във въпросния сайт се говори за гестационни седмици. А те са с 2 седмици повече от реалните!
В 7 до 9 г.с. принципно е най-добре да се види какво се случва с бременността, но и преди това може да се установи бременност. При мен в началото на 5 г.с. се виждаше пълен плоден сак напълно развит, а в 7 г.с. се видяха близнаци /това са съответно 3 реална и 5 реална седмица/.
Мисля, че смесваш двете понятия. Peace

Мацката казва че е поне 6 седмици ... няма как след като и казват че бремеността и отговаря на 3 седмици следващата да видят плод ...както се е видял при теб когато си била в 7 седмица .

По скоро ми се струва че мацката бърка нещо с изчисленията си и няма повод за притеснение Simple Smile

Последна редакция: нд, 14 авг 2011, 22:25 от Troy

# 12
Не се шашкай- всичко е нормално!   bouquet

# 13
...
Мацката казва че е поне 6 седмици ... няма как след като и казват че бремеността и отговаря на 3 седмици следващата да видят плод ...както се е видял при теб когато си била в 7 седмица .

По скоро ми се струва че мацката бърка нещо с изчисленията си и няма повод за притеснение Simple Smile

Плод на 3-4 седмици означава бременност на 5-6 седмици - т.е. нищо не бърка.  Naughty

Когато видяха при мен бях бременна в 7 седмица, но бебетата са били 5 седмица.
От там идва объркването. Гестационните седмици са с 2 повече от реалните, защото се броят от МЦ, а реалните от последвалата го овулация, когато е заченато бебето.

# 14
И според мен всичко си е ок, просто овулацията е била късна. При мен овулацията пък е била ранна, няколко дни след цикъл и като отидох на преглед в 7г.с. (по МЦ)  плода беше 6г.с.+4дни, дори се видя и сърдечния ритъм.
 Игуана, кажи кога ти е бил последния цикъл, та да видим дали изчисленията ти са верни, но мисля, че няма повод за притеснение Simple Smile

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт