Издръжка за сам човек.

  • 12 606
  • 211
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 198
Моля авторката да сподели как една пенсионерка в България има доход 900 - 1000 лв?  Praynig Да не сте в грешка нещо тъй като наемите паднаха. А и някои медикаменти и терапии струват повече от 100 лв на месец.

Е явно в случая медикаментите не струват повече от 100 лева. Не всички пенсионери са тежко болни с нужда от скъпа терапия, хайде сега.

# 16
  • Мнения: 0
А ти откъде знаеш за какви медикаменти става дума? Може да има нужда и от гледачка жената.
Освен това ремонтите и поддръжката на едно жилище са сравнително скъпи у нас. Наскоро чух една жена как се жалва, че платила 500 евро сметки тук. И аз не знам как става, но разходи определено си има и в Bg.

# 17
  • Мнения: 5 710
Vacation, жената може да е на тавана на пенсиите, а той изобщо не е 300 лева Wink
Освен това авторката много ясно е обяснила ситуацията, излишно е да я поставяш под въпрос с 'ако' и 'ами'.

# 18
  • Мнения: 1
Обикновено само чета форума без да пиша, но тази тема ме провокира. Според мен това си е чисто преувеличаване от страна на майка ти. До колкото разбирам живее в собствено жилище т.е. не плаща наем, медицинските и извънредните и разходи сте ги поели със сестра ти. Излиза че парите, с които разполага са само за сметки, храна и забавления. Нещо не излизат сметките... Само за справка: живея сама, до скоро доходът ми беше около 1000лв. Живея под наем, така че средно 550в. от тази сума покриват сметките ми и наема. С останалите пари посрещах всички други разходи. Парите ми стигаха. В края на месеца обикновено бях на червено, но в никакъв случай не бих казала, че съм мизерствала (държа много на качеството на храната, обичам да пазарувам от био магазини, освен това излизам с приятели по заведения, купувам си по някоя парцалка)...
Сигурна ли си, че майка ти издържа само себе си? Да не е намерила някой дядо?

# 19
  • Мнения: 4 916
...
Сигурна ли си, че майка ти издържа само себе си? Да не е намерила някой дядо?

И аз бих разсъждавала в тази посока - дали няма някой роднина например, на когото да дава част от парите.
Друг вариант са някакви скъпи хобита.

# 20
  • Мнения: 198
А ти откъде знаеш за какви медикаменти става дума? Може да има нужда и от гледачка жената.
Освен това ремонтите и поддръжката на едно жилище са сравнително скъпи у нас. Наскоро чух една жена как се жалва, че платила 500 евро сметки тук. И аз не знам как става, но разходи определено си има и в Bg.

Авторката най-подробно е изложила конкретната ситуация и е описала разходите на майка си  - каква част от тях са за лекарства, както и че извънредните разходи се покриват от нея и сестра и. Първо чета, така разбирам обикновено.

# 21
  • Мнения: 0
Ами точно на моите въпроси не е отговорила, така че имам право на мнение както и да питам. Не търся спор с 10 c's или някой друг. Факт е, че в градския транспорт е пълно с възрастни изнемощяли хорица - некъпани, непрани, може би гладни. Явно това са родителите на заминалите софиянци. Ако живеят с 1000 лв дали да им отстъпваме място ние младите?  Thinking
За това казвам повечето не живеят с тази сума със сигурност.

# 22
  • Мнения: 5 710
Темата не е за повечето, а за конкретната жена, Vacation.
Никой не е длъжен да ти дава обяснение откъде майка му има 900 лева месечно, още повече че беше обяснено, че имат странични доходи и тримата. Освен това е обяснила и за лекарствата й, както и за това, че покриват изцяло извънредни разходи по здравето й, които не влизат в тази сума.
Не разбрах каквъв ти е зора да натикаш темата в някакви пенсионерски клишета.

/ може да няма приятел, но да има приятелки, да ходи по кафенета, ресторанти, театри, кина, шопинг/  900 лева бързо свършват, реално погледнато това е най-лесното нещо.

# 23
  • София
  • Мнения: 3 392
Има статистика за издръжката на един човек, която последно беше около 530 лева месечно.

# 24
  • Мнения: 10 547
Майка ти е "сестра" на моята, за която горе–долу същата сума е нормална за издръжката на сам човек. Хубавото е, че ги печели, не разчита ни най–малкото на мен, даже е обратното, но догодина се пенсионира, а доходът й определено няма да е толкова висок.

# 25
  • Мнения: 1 788
1000 лв. за пенсионер, който няма сериозни здравословни проблеми, огромни периодични разходи, са напълно достатъчни.
1000 лв. са си 1000 лв. и зависи изцяло какъв стандарт на живот има човек. Ако жената е свикнала да си прави скъпи подаръци всеки ден - не биха стигнали и за два дни. Но всеки се разполага и според чергата си. Т.е. има хора, които се справят и с 500 лв. (примерно), но има и такива, на които и 4000 лв. (пак примерно) не им стигат месечно.
Но в никакъв случай няма да мизерства, ако живее с 1000 лв. месечно.

# 26
  • Мнения: 5 710
Проблемът на жената е, че живее нашироко.
И 2000 да има, пак ще са й малко. Има такива хора , някои успяват да се осъзнаят, други не.
Въпросът по-скоро би могъл да бъде - Как да накарам майка ми да се разпростира според чергата си., защото е ясно, че с 500 евро сам човек в София без разходи по наеми и заеми може да води приличен живот.

# 27
  • София
  • Мнения: 3 392
Е, това е съвсем различно.
Моите родители не живеят с минималната издръжка на месец, но не предявяват претенции към никого. Техни са си парите и си разполагат с тях както намерят за уместно.

А най-лесно е да накараш някой да се простира според чергата си.
Спираш му джобните с подходящ претест.
Или се заемаш с бюджета му сам. Плащаш му сметките, намаляваш му режийните и съответно му се повишаат свободните средства за харчене.

# 28
  • Мнения: 4 965
... / може да няма приятел, но да има приятелки, да ходи по кафенета, ресторанти, театри, кина, шопинг/  900 лева бързо свършват, реално погледнато това е най-лесното нещо.

Да, де. Ама авторката не знае за какво майка й си харчи. Иначе е лесно.
Последният ми аванс беше точно 1000 лв. и свърши точно за 2 ч. Не преувеличавам ни най-малко.
Според мен 1000 лв. са си достатъчно за пенсионер. Лошото в случая е не в размера на сумата /винаги е по-добре човек да разполага с повече/, а в това, че тя изнудва дъщерите си и те отделят от финансите за собствените си семейства и деца, за да дават на майка си.
Иначе, баща ми е пенсионер и живее с по-голяма от споменатата сума, но си ги печели сам и дори издържа работещата ми /на ниска заплата/ майка-непенсионерка.

# 29
  • Мнения: 5 710
Ами по всяка вероятност ги харчи точно така - кафенца, ресторанти, театри и кина, тук таме някоя боклучка купена. Нищо не остава, нищо не се вижда на яве. Едва ли си е поставила някаква цел спестяваща, след като цял живот е била харчеща и надскачаща стандарта си.А и да спестява, това е само плюс, значи има акъл в главата Whistling

Общи условия

Активация на акаунт