Нормално ли е да яде толкова много?

  • 723
  • 14
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Ади си дойде от ясла в 18 ч. Сега е 21.15. За тези 3 часа той е изял : 2 купи супа със сухар, 2 кисели млека, 5 бисквити, 3 малки кремчета , пие вода като за световно и продължава да яде Shocked Аз не му давам, но той си отваря хладилника и си взима.  Ако му откжа ядене ме прави дива и щастлива. Той ще се пръсне. Не е дебел, изобщо да не не е дебел, но много яде това дете.  Не знам какво да правя

# 1
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
дай ми го назаем за пример на мойта че едва и се събира малко мляко и малко кисело мляко  и някоя хапка на ден.тъкмо ще си играят    Hug

Последна редакция: чт, 15 дек 2005, 01:34 от Vivi

# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 848
Ма така всеки ден ли?
Множко ми се вижда...за мен е много па камо ли за фъстък. Ама пък всеки си има своите дни - сладко му е на детето, ти що готвиш такава вкусна супа? Я аз да му сготвя супа да видиш как ще кара на млякото само:-))))
Щом не е дебел и коремчето му ако не е голямо - няма страшно.

# 3
  • Мнения: 431
Обикновено след ясла/градина са гладни (в някои случаи озверели от глад  Grinning). А събота и неделя как яде?

# 4
  • Мнения: 1 493
Струва ми се прекалено.
Най-добре се консултирай с вашата педиатърката !
Щом не е дебел, ако редовно изяжда такива огромни количества храна, може да има глисти ?

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Детето може да е решило, че ще минаваш на диета, няма да готвиш повече и се запасява с храна  Mr. Green
Ако това се случва рядко няма от какво да се притесняваш, може нищо да не е обядвало детето в градината и затова да е освирепяло от глад, а и като прибавим и това, че след градина са все много гладни работата е ясна. И при нас е така ама аз не давам да се тъпче толкова, защото ще си разшири зорлен стомаха. След градина в 4 часа закусва, в 5 вечеря у баба си и в 7 вечеря вкъщи като през цялото това време тъпче по нещо в устата. Баба и много и се радва, но аз обмислям вариант да слагам катинар на хладилника  Whistling

# 6
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Малкия е така след ясла. Само за ядене приказва, още щом го взема по пътя изяжда няколко бисквити, после в къщи един банан и започва да ме преследва с това колко е гладен и кога ще си дойде баща му от работа, че да вечеряме  #Crazy  Whistling  Wink . В яслата специално питам яде ли, казват ми че не само всичко си изяжда, но и допълнително му давали  Wink. Вече се чудя какво става.
Големия които е по-капризен на ядене също яко яде когато е на градина.
А когато са си в къщи не ми прави впечатление да ядат много, та и аз не знам. Единственото нещо което ми идва на акъла, е че по градините и яслите яденето не е достатъчно калорично ....

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 3 566
Единственото нещо което ми идва на акъла, е че по градините и яслите яденето не е достатъчно калорично ....
Свекърва ми е детска учителка и ми каза, че са намалили порциона на децата до минимум, така че не ме изненадва че всички деца са гладни след ясла и градина. Имало дечица, които супа не обичали, но след като си изяждат основното и десерта пак са гладни и като няма друго си дърпат купичката със супата и си я дояждат. А това че сипват допълнително може да се случи единствено ако някой от децата ги няма, защото порциона е изчислен до последното фиденце.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
може наисатина да е от порциона, защото моя син често изяжда яденето на някое по-бавно ядящо дете.

# 9
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Радвай се и все пак внимавай да не му разшириш стомахчето. Съседското дете е така ящно след ДГ, но той вече си е определено затлъстяващ. И е много трудно на родителите му да го ограничават.
Обаче Ади е ял нискокалорични (супата) храни в по-голямо количество...е, после малко е понаваксал с кремчетата и млякото Wink.
Да ти е жив и здрав  Peace...така искам поне едното ми дете да е като Ади  Thinking

# 10
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
И моята красавица си хапва доста след яслата. Отначало като тръгна не искаше сутрин да закусва у дома, но от скоро време щом стане и се облече напада кунята и редовно по пътя за яслата дъвче или банан, или вафла или нещо друго, като е изяла преди това една филия с маргарин. Не мога да я отуча от този маргарин, ако го няма плаче за него. През уикенда ако не съм направила баница или палачинки изяжда 3 филии с маргарин за закуска и иска четвърта на която облизва само маргарина, ако я оставя може и с лъжичката да си гребе и да си го хапва. После яде чак в 2 ч. супа, като си дроби вътре хляба. Към 4-5 един кроасан или нещо сладко и чак в 20 ч ядене с всички. Междувременно е изяла и една кофичка кисело мляко ей така през деня, често със бисквити.

Така че може и наистина да са намалили порциона и на децата да не им стига. При условие, че през уикенда си яде нормално, когато е в къщи също, но пък и тя си има дни в които почти не яде, но на следващия сякаш си наваксва. И няма коремче, но пък и не се спира на едно място, така че явно изгарят всичко.

# 11
  • Мнения: 8 769
Ами аз не случайно пуснах тази тема съвсем скоро:
За яслите/ДГ и апетита на децата

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ние не ходим на ясла,но също сме доста ящни и смятам,че е абсолютно нормално. Peace

Tsv защо не пробваш да й даваш масло,маргарина е много вредно нещо Confused

# 13
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Пробвах, и купешко масло, и домашно, но не й харесва. Не разбирам, маргарин яде, масло не  иска, майонеза също не иска. Пробвах да размазвам мед и масло, но и така не й допада. Предпочита да яде меда чист, направо от бурканчето с лъжичката и го прояде отскоро 3-4 месеца.

А като малка  /до годинка/ хапваше маслото в попарата без проблем. Странна птица е моята дъщеря - реши ли че й се яде салам го загризва целия и дори се сърди ако й го вземем да си отрежем и ние.  Sad
Затова вече гледам през уикенда да има за закуска я баница, я палачинки, я мекици, я макарони или бухти и крия маргарина, че си отваря хладилника и си взема каквото й хареса.

# 14
  • Мнения: 8 769
Пробвах, и купешко масло, и домашно, но не й харесва.
Смени марката на маслото (ако не си го направила). Немското е хубаво, ако имаш финансова възможност-купи Президент.

Общи условия

Активация на акаунт