Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 авг. 2011, 19:57 ч.

Сладкиш който се яде със станиола.

• 3 432
  • 11
  •   1
Отговори
Преди време си купих някакви сладки ,които бяха увити в станиолчета. Точно същата вечер, по телевизора гледах за същите сладки и казаха че се ядяли със станиола. Не знам точно какъв е тоя "станиол" , но оттогава ме човърка отвътре , че не запомних името на тия сладки.Искаше ми се да подиря из интернет повече информация за това,но след като не знам името им , удрям на камък. Съответно в гугъл не излиза нищо по темата за "ядящия се станиол".
Питах доста хора и никой не знае за това нещо. Ще може ли някой да ми помогне ?
Няма да е първият път в който аха, аха да се самоубедя че тотално съм изперкал и после да се окаже че още не ми е дошло времето, а просто съм забелязал поредното нещо на което никой друг не обръща внимание Simple Smile
Благодаря ви предварително.

# 1
 Shocked

# 2
Като прочетох, ми стана смешно и прочетох на приятелка ми. И тя каза , че яла преди години нещо таково. Като сусамки били и като смучиш осещаш как се стопява туй нещо. Но и тя не знае как се казват.
Брех, сега и на мен ми стана любопитно  Mr. Green

# 3
  • София

Моя приятелка, живееща в Германия ми изпрати миналата година ядяща се хартия за печене ( в две форми - кръгли и правоъгълни).
Естествено веднага ги пробвах, но според мен  нямат никакъв вкус и не ги ядохме, а само пробвахме. Остана ми 1 опаковка от кръглите. На вид ми приличат като кори за лазаня, но много по-тънки.

Така, че предполагам и ядящото се фолио е нещо подобно.

# 4
Аз съм яла, но приличаше на хартия, бяха филипински.

# 5
Да, има такива сладкиши и са страшно популярни в Индия и Близкия Изток. Ако боравиш с английски, потърси "edible foil." Ето ти цяла статия (на английски) за това как се произвежда и използва това сребърно покритие: http://fxcuisine.com/Default.asp?Display=162

# 6
Може дори да си закупиш подобен златен или сребърен "станиол" и в България от специализиран магазин: http://www.almalibre-prof.com/do.php?cat=058

# 7
  • София
Може дори да си закупиш подобен златен или сребърен "станиол" и в България от специализиран магазин: http://www.almalibre-prof.com/do.php?cat=058

Като няма бисквити и бонбони, поне фолио да си хапне. Mr. Green

# 8
Като прочетох, ми стана смешно и прочетох на приятелка ми. И тя каза , че яла преди години нещо таково. Като сусамки били и като смучиш осещаш как се стопява туй нещо. Но и тя не знае как се казват.
Брех, сега и на мен ми стана любопитно  Mr. Green
Яла съм такива сусамки  Sick.....Но не бяха обвити в станиол,а беше нещо като целофан,който се разтопяваше в устата......Не ми харесваше изобщо,защото се лепеше по небцето,а и като исках да го разопаковам пък ми се лепеше по ръцете....Въобще ooooh!.... Бях в приключение с тия сусамки Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 9
Благодаря ви за отговорите. Все пак бих искал да науча и името на сладките които се правят (имаше едно популярно, наред с всички останали), та ако някой се сети да казва...когато и да е. ю
Благодаря.

# 10
  • WonderLand
Едно време бях яла едни топченца, които бяха като метални и се използваха върху тортите. Предполагам че е нещо подобно newsm78

# 11
Тези топчета не са ли фалшиви? Или има и от двата варианта? Купувала съм на различни фирми и от начало си мислех, че са захарни, после се оказа, че са нещо като пластмаса, боядисана. Ако има захарни, на коя фирма са?

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт